BUITENLAND. GEMENGDE BERICHTEN. tegen de voltooiing van de tweede brug (voor Toetgangers) over de Maas te Rotterdam, omdat die brug, waarvan de pijlers zijn voltooid, zoo laag is dat de grootere zed- en stoomschepen bij ge- wonen waterstand dien niet kuimen passeeren. Men zegt, dat de verdere bouw van die brug dan ook gestaakt is. Bij herhaling is in verschillende bladen en ook in dit blad gewezen op bet gevaar, om door deelneining in zoogenaainde vijfcents-loterijen zijn veelal zuur verdiende penningen kwijt te raken. De deelnemers worden toch bijna zonder uitzoudering gezocht en gevonden onder de arbeidende klasse, die door gewetenlooze bedriegers wordt geexploiteerd. De firma F. A. Reiners Co.vroeger te Rotter dam, thans te Kralingen, hebben als directeuren der onderlinge vereeuiging //Ken u zelve" agenten aangesteld, die leden wonnen om tegen eene bijdrage van 5 cents per week hen in bet bezit te stellen van meubelen, huissieraden, luxe-artikelen, enz. Tegen genoemde directeuren is weder proces-verbaal opgemaakt door de politie. Kecht viin zegcl. De nieuwe wet bestaat uit 56 artikelen. Haar doel is 1. Om door verlaging der evenredige rechten op het haudelspapier, door invoering van lage vaste rechten op eenige veel voorkomende stukken en door een ruim gebruik van plakzegels te veroorloven, de betaling in elk bijzonder geval weinig te doen drukken; 2. om, door ruime vrijstellingen, ontheffing van belasting te verleenen, in die gevallen, waarin zij of enkel zou drukken op openbare administratien, of als bijzonder drukkend tot billijke klacht zou aanleiding geven 3. om, door afschaffing van de opcenten de be- rekening van het verschuldigd bedrag te vereenvoudigen; 4. om, door eene billijke regeling der procedure in zegelzaken, het bekomen van recht in deze zaken zelve voor de ingezetenen gemakkelijker te maken. De gewichtigste bepalingen van het ontwerp zijn de volgende 1. invoering van een vast recht van 5 cent op kwitantien, bewijzen van ontvangst van goederen recieven wegens inladingcognossemeuten charte- partijen, vrachtlijsten, vrachtbrieven, makelaarsbriefjes en audere door tusschenpersoi.en afgegeven koopbriefjes van koopmansgoederen. 2. zegelrecht op wissels, orderbiljetten of promesseu aan order en assignation. Deze worden belast met een vast recht van gemiddeld 5 cent voor iedere 100. Weigering van staatshulp in rechten, wanneer deze stukken niet behoorlijk gezegeld zijn. 3. vast zegelreclit van 25 cent op polissen en andere bewijzen van verzekering. Hiermede zijn be- doeld zoovvel de bewijzen van deelgenootschap in onder linge verzekering-maatschappijen, als de polissen van verzekering tegen premie; 4. verhooging van het zegelrecht op schuldbrieven, ten laste van zedelijke lichamen; 5. verhooging van het zegelrecht op jacht- en vischakten 6. verhooging van het zegelrecht geevenredigd naar de oppervlakte van het papier 7. invoering van een opklimmend zegelrecht op loterij-biljetten (voor de Staatsloterij 50 cents op ieder lot; 8. afschaffing van het evenredig zegelrecht op on- derhandsche akten van verhuring en van overdracht en afstand van huur van onroerende goederen; 9. afschaffing van het zegelrecht op de registers van den burgerlijken stand en op de ontvangregisters van gemeeuten 10. verhooging van boeten. De geldelijke uitkomsten worden aldus berekend Voor no. 1 eene opbrengst van 734,880 2 en 3 u ii f 918,600 4 90,000 5 v j 74.000 6 1,236,366 7 (de waarde alleen voor de Staatsloterijn f 31,000 Als meerdere opbrengst wordtgerekendop/1,216,382; vermindering door 8 en 9 f 115,808. Zoodat er voor de schatkist eene winst blijft van 1,100,574. 2i jaar in de gemeente Benschop heeft gewoed, heeft thans geheel opgehouder sedert de laatste 5 maanden heeft daar geen ziektegeval van dien aard meer plaats gehad. De diergaarde te Rotterdam heeft van de Vereeniging Fabrieks- en handwerksnijverheid aldaar een exemplaar van den klainen Colorado-kever ten geschenke ontvangen; dit verwoestend en berucht dier is tentoongesteld in de vogelengalerij. Het aardappelgewas is dit jaar in Frankrijk zoo totaal mislukt, dat men te Parijs bijna te nauwernood eetbare aardappelen kan krijgen. Het college van burgemeester en schepenen der stad Gent heeft besloten, dat de costumen en de wapens, die in den historischen stoet der pa- cificatie gediend hebben, openbaar verkocht zullen worden. Het stadsbestuur heeft besloten eenige specimens van costumen en wapens op het museum te be- waren, alsook de stand beelden en verdere beeld- houwwerken der heeren Wan ten, de Kesel, Lode- wijk van Biesbroek en Paul de Vigne, die op de wagens van den stoet geplaatst waren. De overige voorwerpen vau den stoet (meer dan duizend costumen en meer dan 700 wapens) zullen in de eerste dagen te Gent worden verkocht tijdens eene openbare algemeene tentoonstelling, dezelfde waar in op den 3 September de gedenksteen plechtig werd onthuld. de leuning, en de ongelukkigen stortten naar be- ueden, waar zij in den gang t-n den kelder op een hoop vielen, en door verstikking oinkwamen of verbrandden. Daar heeft men tot dusver de meeste lijken gevonden. Nog heeft men in het puin van de zaal zelve geen opgravingen gedaan; daar licht natuurlijk ook nog menigeeo begraven. De ramp heeft een onbeschrijfelijke verslagenheid in de stad teweeggebracht. Alle zaken staan stil, en de menigte verdringt zich in angstige spanning in den omtrek van het verbrande gebouw. Ijandbouwberichten. Van 29 October tot 25 November zijn, blijkens ingckomen ambtsberichten, door longziekte aange- tast 55 runderen, als 32 in Zuid-Holland, 2 in Noord-Holland en 21 in Friesland. In het vorig tijdperk van vier weken waren 44 runderen door <li« ziekte aangetast. De besinettelijke longziekte, die gedurende Het Petit Journal bericht, dat de prefekt van politie te Parijs proeven heeft laten nemen met het systeem van photographie-depeches, die uitstekend geslaagd zijn. Het systeem bestaat hierin, dat de telegraaf-toestel, die den naam en het signalement seint van den boosdoener, dien men wil opsporen, tevens zijn photografisch portret weergeeft, zoodat dit op een opengelaten ruimte van het blad papier dat als depeche wordt afge geven, wordt afgedrukt. De portretten die bij de eerste proefnemingen werden overgeinaakt, waren ter grootte van een rijksdaalder. Een nieuwe methode, om lijken te begraven door middel van het vorinen eener kunstige steen- massa is gevonden door den Rijks-ingenieur Louis Crels in Brazilie. Zijn handeling heeft ten doel in plaats van het in den grond stoppen een kunst- inatige versteening van lijken. Het versteende oinhul- sel is zoo hard dat ook niet het geringste stofdeeltje emphitisch gas het lijk uitstoomt, en dit zoo hard wordt als een steenklomp. Om dit te bereiken, wordt het in linnen gewikkeld lijk in een waterachtige op- lossing van klei en kalk in gelijke deelen en daarna in een oplossing van teer gelegd, waardoor een niet poreuse digte massa om het lichaam heen ontstaat. Dan raaakt men een mengsel van cement, zand en asch gereed, lost dit op in water, en ziet, nadat men een gietvorm naar goedvinden gekozen heeft en het reeds omkorste lichaam daarin gelegd is, er de opgeloste stoffen in, en laat het lijk er 24 uur in liggen, tot zich een kunstma- tige steenklomp gevormd heeft. Na den vorm verwijderd te hebben, kan men in den steen een opschrift of numrner aanbrengen, opdat de betrek- kingen, bloedverwanten en vreemdelingen bij het bezoek der graven zich kunnen orienteeren en de overheid bij een of ander gerechtelijk onderzoek niet bedrogen uitkome. De kosten ter bereiding van elken steen (in den eigenlijken zin des woords een grafzerk) zullen niet meer dan f 2,50 bedragen. De schouwburg te Brooklyn (Noord-Amerika) is in den avond van 5 dezer tijdens de voorstel- ling geheel afgebrand. Dit is een der vreeselijkste rampen, waarvan in den laatsten tijd melding ge- maakt werd. Het aantal onder de puinhoopen ge vonden lijken is nu reeds tot drie honderd gestegen, en men vreest, dat nog vele lijken zullen opgegra- ven worden. De geschiedenis van deze ramp is de geschie- denis van helaas vele schouwburgbranden. Even voor den afloop der voorstelling, waarbij De twee weezen" opgevoerd werd, ontstond de brand op het tooneel. De toeschouwers op de galerijen, waar ongeveer vier honderd personen zaten, rezen alien tegelijk op en verdrongen elkander om te vluchten langs een nauwen trap. Door het gedrang brak Voor de leening der stoomvaartmaatschappij Zeeland is ingeschreven voor een bedrag van f 3,405,000, zoodat slechts 94 pet. van de in- schrijvingen toegewezen kunnen worden. De verzending van oesters uit Bergen op Zoom en Yerseke naar het buitenland gaat zeer druk; den 7 dezer werden per spoor ruim 300,000 stuks vervoerd. In de gevangenis te 's Bosch is overgebracht. een marechaussee van de divisie Limburg, beschuldigd van bij gelegenheid der kermis te Amby een burger met een karabijn door een arm te hebben geschoten. Aan Johannes Hendricus Thuis, kastelein te Zevenaar, is namens den procureur-generaal de acte van beschul- diging beteekend, ter zake van twee jaren geleden zijn vrouw vergiltigd te hebben. Te Rotterdam speelden eenige kinderen op het werk van de viaducten voor de spoorbrug, terwijl de werklieden afwezig waren; een touw waaraan zij hingen, brak door de schuring, de bok viel voorover op de jongens, waarvan een gedood werd en de ander een been brak. Te Warmond is een man bij het hakken van takken uit een boom gevallen, tengevolge waarvan hij kort daarna onder vreeselijk lijden is bezweken. Hij zou dezer dagen eene vrij belangrijke erfenis gekregen hebben, die hem een onbekommerd bestaan zou hebben verzekerd. Betreffende den brand aan den Wouddijk, onder Driesuin, verneemt men nader, dat de dienstmeid aan den burgemeester van Dantumadeel bekend heeft, dat zij het hooi met eene lamp heeft aangestoken. De sehade, door den brand veroorzaakt, wordt geschat op f 30,000. De Gron. Ct. bevat de navolgende advertentieEr wordt een groot aantal bonnes gevraagd om de studenten aan de Groninger academie naar de collegien te brengen. De diensttijd vangt aan bij het begin der kermis. Zij, die in aanmerking wenschen te koinen, gelieven zich te wenden tot den academischen senaat. In de stad Mainz is de kindersterfte ontzachelijk groot, ten gevolge van het epidemisch heerschen der scharlakenkoorts en de dyphteritis. Volgens officieele cijfers zijn meer dan 2000 kinderen door die ziekte aangetast en zeer vele gestorven. Voor de eerste maal is de Turksche orde van de Medjidje toege- kfcnd aan eene vrouw, namelijk aan Cherile Hanoun, die zich bij den slag van Lubine, in Montenegro, allerdapperst gedragen had. In den nacht van 3 op 4 October werd te Tokio (Japan) op niet minder dan 52 verschillende plaatsen ingebroken. Bij niet meer dan zeven inbraken werden de dieven betrapt of gevangen, zoodat Japan werkelijk meer en meer Europa in beschaving en degelijkheid van instellingen begint te evenaren. Te Rijssel zijn de eigenaar, de kapitein en de tweede stuurman van een schip in hechtenis genomen, beschuldigd van in voile zee het schip te hebben wilden doen zinken, ten einde de hooge assurantiepeningen meester te worden. Het vaartuig was reeds lek en in zinkenden staat, maar kreeg ongevraagd hulp. Een paar, pas vijf minuten gehuwd, nog onder den indruk der plechtigheid, verliet de trouwzaal van het stadhuis te Amsterdam. In den gang kregen man en vrouw twist. De vrouw, wier zenuwen reeds onder de welsprekende woorden des wethouders hadden geleden, gaf vrijelijk lueht aan den traneuloop, toen haar echtvriend haar alles behalve liefelijk bejegende, en het huwelijksgeluk werd volkomen, de wittebroodsweken werden met luister ingewijd, toen de ega zijn vrouwtje een luidklinkenden klap in het aangezicht gaf. Na deze apotheose namen de twistenden tegenover elkander plaats in het rijtuig. Een prettige bruiloft Men ineldt uit 's Hertogenbosch van den 6 dezerHeden namiddag werden alhier door de politie gearresteerd, twee vrouwen, die zich on- ledig hielden met bij sommige winkeliers geld te

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 2