A BU1TENLAND. J K deelen ongedekt latende, die het meest beradeeld Billoir zag er verlegen uit; de aankondiging worden door ruw weder of strenge koude. Het 1 dezer tweede huiszoeking ontnam hem, zoo het is voornamelijk de borst van het paard, die, wijl scheen, zijne gewone gerustheid. zij de longen bevat, meer behoefte heeft aan Tot hiertoe hebben 15 personen, in't slachtoffer beschutting dan de rug en de zijden. Indien wij, de weduwe Bellange herkend. menschen, aan een scherpen noordewind of felle vorst zijn blootgesteld, zullen wij lmmers instinct- matig borst, hals, nek en schouders tegen dien verkleumeuden invloed beveiligen, want zoodra die teere deelen voldoende verwarmd zijn, kan het overige van het lichaam veel meer koude verdragen, zonder daar schadelijke gevolgen van te ondervinden dan in geval de longen niet behoorlijk worden warm gehouden. Hetzelfde nu geldt omtrent het paard. Zijn wollen kleed moet den nek en de schoften omsluiten en over de borst dubbeld worden aangelegd, precies zooals elk die een overjas bezit, die op de borst dichtknoopt, wanneer hij storm of felle vorst moet trotseeren. Het paard is niettegenstaande zijn groote lichaams- kracht een teer dier, zoodat zijn gezondheid vele voorzorgen vereischt. Door het zorgvuldig te be- schutten tegen het vatten van koude, bevoordeelt de voerman zijn beurs in de eerste plaats. In den jongsten zomer hebben zich op ver- schillende punten van Europa een zoo groot aantal ffkoolwitjes" vertoond, dat de gevolgen voor de bezochte streken allernadeeligst waren. Kool- en beetwortelvelden werden door het aantal rupsen geheel vernield. De rupsen, thans pop geworden, hangen tegenwoordig bij miliioenen aan boomen, hekken schuren er.z., zoodat het te voorzien is, dat zich dit kwaad in den volgenden zomer in nog grootere mate zal voordoen. Daarom heeft de minister van landbouw in Pruisen de betrokken personen aangeschreve->, intijds maatregelen te nemen om de poppen, die gemakkelijk te vinden zijn, zooveel mogelijk te vernietigen. V6or het einde van I'ebruari moet het vernielingswerk voltooid zijn, daar het anders te laat is. Behalve een overinatige toevoeging van zout en water, wordt het vervalsehen van de boter ook gebruik gemaak van bijmenging van goedkooper vet. Het is echter niet gemakkelijk tot de ontdek- king daarvan te komenvoornainelijk ontbreekt het nog aan een zekere methode om dit oogen- blikkelijk te kunnen constateeren. Het te Leipzig gevestigde bureau //tot onderzoek van voedings- middelen" van den provinciale pharmaceulische vereeniging Leipzig" heeft thans een prijs van 300 mark uitgeloofd voor hem, die een zekere en practische methode uitvindt om de aanwezigheid van vreende vetsoorten in de kuipboter te con stateeren. Volgens bericht hebben zich reeds tot deel- neming aan de Parijzer wereldtentoonstelling doen inschrijven de volgende staten Groot Brittanie, Rusland, Italie, Nederland, Dene- marken, Zweden en Noorwegen, Portugal, Grie- kenland, Tunis, Ecuador, de vereenigde staten van Columbia, Venezuela, Chili, Siam en de republiek, Liberia. Er ontbreken nog Duitschland, Oostenrijk-Hongarije, Zwitserland, Belgie, Spanje, Turkije Noord-Amerika, Brazilie, Peru en eenige andere staten, zooais China en Japan, die ook op de andere wereldtentoonstellingen vertegenwoor- digd waren GEMENGDE BERICHTEN. Naar men verzekert hebben de experten belast met de verificatie van zekere stukken der Banque de Belgique, hun werk geeindigd, en dit eenige dagen geleden in handen van den rechter van instructie gesteld. Personen welke tot nu toe niet gehoord waren, zijn voor den rechter geroe- pen, en 't Kint die tot hiertoe niets heeft be- kend, zou eindelijk eenige mededeelingen hebben gedaan. Hij heeft op nieuw een langdurig verhoor ondergaan. Omtrent den doorvoer van giftige stoffen uit Duitsche fabrieken heeft de Belgische regeering een wetsontwerp ingediend, waarbij zij gemachtigd wordt om dien in het belang der openbare gezond- te onderwerpen aan bijzondere voorwaarden, en den invoer, de verscheping enz. in Belgische havens te verbieden ten aanzien van stoffen, welke niet voor het gebruik van handel en nijverheid bestemd zijn; om bepalingen af te kondigen, ten einde de vernietiging van zoodanige stoffen of den uitvoer tot een bepaalden afstand in zee te waarborgen bij overtreding straffen bepalende, bestaande in gevangenis, boete en verbeurdverklaring der vervoer- middelen. Met betrekking tot de vondst van de ver- hechtenis genomen en naar Zwolle gebracht minkte vrouw verneemt men het volgende Een tweede huiszoeking had ten huize van Billoir plaats, en leidde tot de ontdekking van een aantal voorwerpen die aan Marie le Manach toebehoord hebben hemden zakdoeken, kammen, pornmade, een vingerhoed, naalden en een tabaks- doos gemerkt Bellange. Men vroeg Billoir waarom de vrouw, toen zij hem verlief, deze voorwerpen niet had meegeno- men. Hij wist het niet. Overigens volhardt hij volkomen bij zijn eerste stelsel van verdediging: hij weet niets, hij is onschuldig, soms wordt hij ongeduldig en kwaad. De heer J. Versluijs, leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Groninger., heeft de betrekking van hoofdredacteur van het Schoolblad neergelegd. De verinoedelijke ontvangst van den dienst 1877 van het fonds, voortspruiteude uit de koopprijzen van domeinen voor 1877 is geraamd op/762,000. Van den Helder is naar Alkmaar overgebracht eene jonge dochter, die verdacht wordt een levend kind, waarvan zij dezer dagen heimelijk was be- vallen, in zee geworpen te hebben. Te Kralingen heeft een vrouw in een vlaag van ijllioofdigheid, in afzijn van haar man het bed met petroleum begoten, dit aangestoken, en daarna het huis ver- laten. De brand is door de buren spoedig gebluscht en de vrouw in het krankzinnigengesticht te Rotterdam opgenomen. Te Arnhem heeft eene vrouw weder belangrijke brandwonden bekomen, door het gebruik van petroleum tot het aanmaken van den kachel. Tot groot verdriet zijner be- trekkingen, heeft een I Ijarige knaap te Borkulo zich door ophanging van het leven beroofd. Te Lunteren is een menschelijk geraamte opgedolven, met een ines, een hamer en een horlogeketting. Men brengt dit in verband met het voor vele jaren spoorloos verdwijnen van een naar Holland geweest zijnden grasmaaier, wiens vrouw nog in leven is. Er wordt onderzoek gedaan. Te Rouveen wer den bij een geacht ingezeten de ruiten ingeslagen en toen hij met zijn vrouw buiten kwam om dat te verhinderen, loste een meermalen met de justitie in aanraking geweest zijnd persoon D. P. sehoten, waardoor beiden gewond werden. De dader is in ling ter waarde van 24,000 francs was tot afleve- ring gereed. Alles was tegen brands'hade verzekerd. Meer dan 400 menschen zijn thans echter buiten werk. In het laatste nummer van Eigen Haard komt het facsimile van eene zeldzame oude prent van het jaar 1790 voor, waarop een schaatsenrijder op rolletjes is afgebeeld. Er is bijgevoegd een z/klinkdicht," vervaardigd ter eere van dien //Dieuwer- wetschen schaatsenrijder zoo als hij zijne excercitie heeft verricht, tusschen 's Hage en Seheveningen, in tegenwoordigheid van duizende aanschouwers, op Donderdag den 9 Augustus 1790." Menigeen, die thans de Skatingrink als eene nieuwe uitvinding beschouwt, zal dit met verwondering vernemen. Met brandkasten schijnen de Amsterdainsche inbrekers voor goed te hebben afgerekend. Ze zijn nu gedaald tot oude schoenen. Een zoogenaamd pothuis op den hoek van de Tweede Egelantiers- dwarsstraat en Egelantiersstraat werd opengebroken en de geheele inhoud, bestaande uit oude schoe nen, deels opgelapt, deels in desolaten toestand, werd met het hangslot van de deur meegenomen. Men merkt op dat de ijzerindustrie in Enge- land krachtig begint te herleven en wel; naar men zegt, tengevolge van het uitzicht op oorlog. Overal heerscht de grootste werkzaamheid. Niet alleen pantserplaten en dergelijke voor binnen- en buiten- landsche regeeringen en ijzeren gedeelten van schepen en stoommachines, voor gewone schepen worden vervaardigd, doch er is zelfs sprake dat ook fabrieken voor spoorwegrails zullen veranderd worden om als scheepswerven dienst te doen. De wijukooper Lelong, in de straat Saint- Mederic te Versailles gevestigd, bevond zich dezer dagen in zijnen kelder, toen hij onverhoeds den vloer onder zich voelde wegzinken en in eene soort van put van ten minste vier meter diepte, van welks bestaan niemand kennis droeg, nedersttorte. Men schoot op zijn geschreeuw toe, bracht licht en daalde langs een ladder tot hem af. Lelong, wien een d'jbeen gebroken was zag, buiten staat om zich heen en ontwaarde, dat hij zich in een rmm verwulft bevond, voorzien van zorvuldig geplaatste fusten. Bij nader onderzoek bleken deze met fijne Fransche en Spaansche wijnen gevuld en het verwulft een kelder te zijn van het voormalige pavilloen Rendez-vous d'amour, in het beruchte Parc-aux-cerfs van Lodewijk XV. Aanbestedinffen. Op Vrijdag, 15 December 1876, des voormid- dags ten 10 ure, zal, aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbe- steed Het onderhouden van al de werken behoorende tot het kanaal door Zuidbevelaud, gedurende 1877, 1878 en 1879. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele in- schrijving, per jaar, volgens 441 der Algemeene Voorschriften. S t a n I s I o t e r Ijj. Onder Driesum (Friesland) heeft een felle brand gewoed. De boerenhuizing van den landbouwer en veehouder I. J. de Jong werd een prooi der vlammen; slechts met moeite ontkwamen de be- woners aan den brand. 30 koeien en 5 prachtige paarden, alsmede een groote partij liooi en graan, werden een prooi van't vernielend element. Alleen huis en meubels waren verzekerd. Oorzaak onbe- kend. De Parijsche Temps bericht, dat de En- gelsche, Nederlandsche en Belgische regeeringen overeengekomen zijn de suiker-conferentie te ver- dagen. Een eenvoudig arbeider is zoo gelukkig geweest, bij het weggrnven van het puin van een Hij zegt dat hij den 6 November den geheelen j ouden en tot sloping gedoemden herberg in de dag met de weduwe Bellange had doorgebrachtrue Levis te Parijs, een kruik gevuld met Spaan- dat zij des avonds een hevigen twist hadden, ten- sche dubloenen te vinden, tot een waarde van gevolge waarvan zij het voornemen te kennen gaf 200,000 francs. Een hevige brand heeft dezer hem te verlaten. Den volgenden morgen ten 7 dagen gewoed in de eenige fabriek van papierzegels, ure, haalde zij eten, pakte toen het haar toebe- welke Frankrijk bezit. Het geheele etablisseraent hoorende bijeen, en vertrok om niet meer weer te is nog slechts een rookende puinhoop. De schade keeren. wordt geschat op 1,400,000 francs. Een bestel- HANDELSBERICHTEN. Frijzen der Etfeeten. Amsterdam, 7 December. -1 -L- Prijzen van f 100 en daarboven. 5de Klasse. Trekking van 4 en 5 December. 1000 no. 3378 11322 400 2503 4732 11050 16870 19515. 200 1608 2915 4921 7614 9367 9937 12387 17450 17778 20372. 100 45 202 884 3163 4341 5186 6047 6427 8318 10148 10937 12494 12521 16007 16173 17779 17816 17925 18181 19230 19671. Trekking van 6 en 7 December. 1500 no. 43 14731. 1000 2641 1977 8718 9251. 400 2690 4070 4347 5769. 200 258 1101 3096 6453 6805 8449 9065 14142. 100 1273 1407 4609 4787 5630 5805 7668 8945 10088 10323 12457 15471 15699. Nedkrland. Belgie. Frankrijk. Rusland. Certific. Werkelijke schuld 2± pet. 62+f dito dito dito 3 dito dito dito 4 Aandeel Handelmaatschappij. 5 dito exploitatie Ned slaatsspoorw. Ccrtificaten bij Rotschild 2£ Inschrijvingen 3 dito 5 Obligation 1798/1816 5 dito Hope Co. 1855 6e 9erie 5 99-iV 102| 931 78 I 1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 2