B IJ V O E G S E L N EUZENSCH E COUR ANT. Algenieeu iNieuws- en Advei'tentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Zaterdag 25 November 1876, N°. 1201. BUITENLAND. VAN DE Ijaiulboawberichten. De metnorie van antwoord van den minister van binnenlandsche zaken bevat o. a. het volgende De meerdere aanvrage ter bestrijding der long- ziekte verdedigende, zegt de minister dat de voor- gestelde enquete, waartegen hij zich geen partij stelt, niet beboeftterjig te, ,jiouden van, het nemen van krachtige maatregelen. Het behoeft niet te worden betwijfeld, dat bet ophouden der longziekte hier te landp onmiddelijke opensteling der Duits.che grenzen voor den invoer van vee zou tengevolge hebben. De longziekte is geregeld afgenomen; op 31 October 1876 waren er nog sleclits 60 besmette koppels. Men schrijft uit Meppel. Het slachtvee, meest uit de kleistreken van Fnesland en Groningen aangevoerd, geldt nog steeds hoope prijzen. 1 'e beste vette koeien worden tegen /30U opgekopht en in massa naar de Hollandsche slagerijen ver- zonden. Ook vette schapen passeereu alhier in menigte per spoorwaaronder van 50 per stuk. Over 'tgejieel is het vette vee dezen herfst uitinuntend van qualiteit; de slagers doen over 't algeineen goede zaken, daar de prijzen, althans hier ter stede, nog vrij gelijk staan met andere jaren, toen de vette runderen enz. nog meer golden. In eeue vergadering jl Maandag te ortgene gehoudwi, van de afdeepbig Nipird-Bevejaiid .der maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, werd o. m. besloten in den aanstaanden winter in die afdeeling, uit de daartoe door de staten der provincie en het hoofdbestuur dezer maatschappij toegestane gelden, vijf landbouw- lezingen te doen houden door den heer A. F, Marlet te Hontenisse. De voorstanders der ijzerbelasting uit den rijks- dag in Duitschland hielden onder voorzitterschap van Lowe eene conferentie. Daar het echter bleek dat hun aantal te klein was dan dat zij eenige kans van slagen zouden hebben, werd besloten geen voorstel tot behoud der ijzerbelasting in te dienen, voor- namelijk ook omdat de regeering nog in de loop der jilting eeu voorstel tot iuvoering van andere belastingen zal indienen en hun daardoor de ge- legenheid gegeven zal worden hun standpunt door amendementen te verdedigen. Men verdiept zich in allerlei gissingen, waar- heen dr. Stroussberg, de voormalige spoorweg-koning, na zijn verbanning uit Rusland, zich zal begeven. Sommige willen, dat hij naar Engeland, anderen dat hij naar Berlijn zal gaan. Volgens de Straatsb. Zeit. zouden er in het hotel Kaiserhof" te Berlijn reeds kamers voor hem besteld zijn. Imniddels heeft de Engelsche gezant te Berlijn aldaar het vroegere hotel van den ex-spoorweg-koning betrokken. Meer dan een millioen thaler werd door strousslierg aan dit hotel ten kqste gelfgd. Daar hield hij zijne scHitterende recepties en De'vond zich zijne prachtige schilderij-verzameling; daar wordt nog het bassin aangewezen waariu hij op zekeren dag goudvisschen in champagne het zwemmen. Op het Evangelisch kerkhof te Keulen is dezer dagen een sol andelijke daad gepleegd. Een schendende hand heeft de meeste grafsteenen om- ver geworpen. De grafsteen van den beroemden geleerde Carl Utteninyven, alsqok die van den grqoteu kunsteuaar Hogenberg zijn niet meer ge- vonden. Men hoopt dat de dader zijn yerdiende straf niet. zal ontgaan. zakboekje twee bankbiljetten genomen, ieder a /300, en toen weder in bed. Alras bleek het, dat zij met het gestolen geld met gelukkig was. Den volgenden ochtend was zij zoo bevreesd dat de diefstal ontdekt zou wqrden, dat zij de biljet- tpn nam en ze in de, brandende kachel wierp, waarin zij spoedig verbrand waren. Door de politie gehoord erkepde zij alles vol- mondig. Bij den burgemeester van Opstzaan is ge- hracht een ronde flesch opgevischt in het IJ, behoorlijk gekurkt en waarin zich een briefje bevond van den volgenden Aan boord Louise, stuurman vermoord, 52, de roer kapitein verloren! is door den schip wrak, QEMENGDE BERICHTEN. Het Handelsblad van Antwerpen klaagt aldus ,/Een honderdtal landverhuizers waren deze week hier door verschillende gelegenheden aangekomen, dank aan de beloften van agenten, die hun ver- zekerd hadden, dat zij, bij hunne aankomst al hier, onmiddellijk aan boord van eene stoomboot zouden gebracht worden. Het gebeurt zelden dat de stoomboot dadelijk de landverhuizers kail innemen, en dan zijn die pngelukkige lieden ver- plicht een logement te zoeken, en degenen, welke daartoe de middelen niet bezitteu zijn verplicht zich tot de opeubare liefdadigheid te wenden. Dit was dezen morgen andermaal het geval. Het is hoog tijd, dat de ongelukkige toestand van die arme vreemde menschen ophoude. De goede naam van onze haven zal er in het buiteuland aanzienlijk door lijden." Door het hof van Assises in Brabant werd onlangs een 20jarig jongmensch, zekere Degieter, laatst gewoond hebbende te Ukkel, bij verstek ter dood veroordeeld wegens moord op zijn beminde. De moordenaar had, na het plegen van zijne misdaad, onder een valschen naam voor Atcliin dienst ge nomen. Daar gestorven kwam zijn geboorte-acte, opgemaakt onder den valschen naam, in Belgie terug, en nu doet zich het zonderlinge geval voor, dat een beschuldigde, hoewel overleden, ter dood veroordeeld is geworden en dat een levende, de persoon, wiens papieien Degieter had weten magtig te worden, als overleden is ingeschreven op de registers van den jmrgerlijken stand. In de vorige week zijn te IJtreqht in eene steeg van eene ac,hterbuurt drie jonge paren, die slechts eenjge weken waren gehuwd, weer ge- scheiden. Een van deze verkocht den geheelen inboedel publiek op straat. Voor eenige dagen vond een meisje, leer- linge van de openbare kostelooze school in de Anjelierstraat, twee aandeelen in de Amsterdam- sche Kanaalmaatschapprij, ieder van /500. Hare moeder, die ze zag, had geen verstand van effec- ten en er werd natuurlijk uietopgelet. Het kind gaf er e,en aan haar brpertje, die het weder cadeau maakte aap een ipeisje. Deze nam het mee naar h'uis, liet er haar zusje mee spelen en zoodoende werd het ding verscheurd en gebruikt om er de kachel mee aan te inaken. Het tweede exemplaar werd door de vindster ge- bryikl als omslag voor een harer schoplboekeu en kwam daardoor onder de oogeu van den onder- wijzer. Het overige laat zich raden. Met behulp van den meester en de politie was de eigenaar spoedig gevopden. Deze was nog blij dat hij ten minste nog den effect terug kreeg en schonk de verheugde moeder van het meisje /10. De lieer B. B. te Apstepjam had onder meerdere bankbiljetten ook twee ieder van /'300 ontvangen, hij had die in zijn zakboekje[ gedaan, en dat in den binnenzak van zijn jas geborgeu. Te huis komende, had hij den jas in de huiskamer opgehangen. De M-jarige dieristbode' Antje K. was tot de ontdekking gekoinen, dat in het bewuste zakboekje geldswaardig papier was, de lust bekroop haar zich daarvan een deel te verschatfen door ief stal. Des nachts kroop zij behoedzaam uit het bed. Stil de huiskamer ingeslopen, uit het help! 520 NBr., 20° WL. De te Kampen wegens het uitgeven van valsch geld gearresteerde ex-apothekersbediende is genaamd Berend Haitsema Enuma, geboren in Fnesland, oud 30 jaren. Te Kampen heeft men reeds voor p. m. f 300 vervalschte rijksdaalders en guldens opgespoord; bij naweging is gebleken dat van elken rijksdaalder voor 25 a 30 cent zilver is aigeuomen de bedoelde geldstukken moeten van goede specie zijn, doch zijn aan hun te min gpwicht en aan de verkregen doffe loodkleur duide- lijk te herkennen. Aan de Gron. Ct. wordt uit Kampen geschre- ven, dat Enuma de rijksdaalders in salpeterzuur legde en ze later zoo goed het ging weder oppoetste. De man genoot een voldoend inkomen, leefde als een bedelaar en Q.utzei zich het noodigste. Gierig- heid in den grofsteu zin van T woord schijnt hem tot de daad gedreven te hebben. De rechtbank van Brussel heeft de aan- houding bevolen van zekeren A. Dusurgey, han- delsreiziger, beschuldigd Van talrijjce schriftver- yalschingen. Diezelfde persoon werd reeds in 1865 te Brussel veroordeeld tot levensjangen dwang- arbeid voor diefstal; van die straf bekwam hij vermindering- DqsUrgey heeft ongevher 30 jaren de geyapgenis doorgebracht zonder nog den te rekenen, waartoe hij ver- m de geyapgenis dwangarbeid mee oordeeld werd. Een Franschman, de genaamde B. belast met de betaling der beambteo van den tramway van Terkameren-Bosch is verdwenen met eene som van 3000 fr., bepevens 12 obligafien van Brussel en Verviers, toebehoorende aan een tram- way-ontvanger, voorwiep hij die waarde te gelde moest maken. Te Veeneudaal heeft een gelukzoeker het gemeentebestuur beet gehad. Hij bood voor f 25 aan een middel bekend te maken, waardoor iedere brand kon worden gebluscht. Na eenig aarzelen gaf T bestuur de 125 en werd de proof genomen met een hoop takkenbossen, met petroleum be- goten. De proef is natuurlijk uiet gelukt en de brandbezweerder met stille trom vertrokken, zonder zijn verterihg in het logement te betalen. Dat middel om zichzelf uit den brand te helpen is evenmin niepw als aanbeyelenswaardig toch zoekt de politie? den ,/uitvinder". Volgens de Imparcial is de Nederladnsche brik Alida Magaretha, op 1 dezer yap Cadix vertrokken, aldaar den 20 ipet schade teruggekeerd. Hij heeft in voile zee hulp verleend aan het Italiaansche schip Maria Mpdre, dat npaf Rib de la Plafa bestppad was, en waarvap de gezagvoprder en de equipage door het Nederlandsche schip gered

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 5