TABLEAU VAN VOETPADEN No. 1199. 16e Jaargans;. Algemeen Nieuws- en Advertentieblacl voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Zaterdag 18 November 1876. Hoofdelijken Omslag Belasting op de Hpnden BINNEN LAND. Dit blad verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond bij J. K. G. Dhont te Neuzen. Bij deze couraut bchoort ecu bijvoegsel. BURGEMEERSTER en WETHOU- DERS van NEUZEN doen te weten: dat de suppletoire kohieren van den dier gemeente voor 1876, zooals die door den Geineenteraad zijn vastgesteld, gedurende acht dagen, te rekenen van heden, ter gemeente-secre- tarie voor een ieder ter lezing liggen, alsmede dat ieder aangeslagene, binnen dien tijd, tegen zijnen aanslag bij beeren Gedeputeerde Staten, .middels verzoekschrift op ongezegeld papier, in beroep kan komen. Gedaan de Neuzen, den 16 November 1876. Burgemeester en Wethouders- voornoemd, J. A. VkN BOVEN. De Secretaris, J. DIELEMAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente BOSCHKAPELLE maken bekend; dat door Heeren Gedeputeerde Staten deaer provincie bij hun besluit van den 3 November 187.6 no. 90 voorloopig is vastgesteld het algemeen tableau van de voetpadeu in deze gemeente en, dat ge- meld tableau met de daartoe betrekkelijke kaart gedurende twintig dagen, te rekenen van lieden tot den 8 December daaraanvolgende, op de ge- meente-secretarie ter inzage van belanghebbenden is nedergelegd, kunnende gedurende voorschreven tijd bezwaren schriftelijk bij bet gemeentebestuur worden ingebracht, Bosehkapelle, den 18 November 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. VEREECKEN. De Secretaris, A. C. van den EECKHOUT. F*olitiel£ Overziolit. In ons vorig no. hebben wij melding gemaakt van eene belangrijke rede, door lord Beaconsfield, Engelands premier, gehouden op een feestmaal bij den lord-mayor. Thans deelen de bladen eene toespraak van keizer Alexander rnede, waarin ook deze op vrij krasse wijze zijne denkbeelden over den tegenwoordigen toestand mededeelt. Het is u bekend, zeide hij, dat Turkije aan den door mij gestelden eisch, om een wapenstil- stand aan te gaan, ten einde verder bloedvergieten in Servie en Montenegro te voorkomen, onverwijld gevolg heeft gegeven. De Montenegrijnen betoonden zich in den ongelijken strijd, door hen gevoerd, ware helden, gelijk zij steeds zijn geweest. Van de Serviers kan, helaas! soortgelijke getuigenis niet worden gegeven, niettegenstaande in hunne rijen een groot aantal Russische vrijwilligers stonden, van welke zeer velen hun bloed voor de Slavische zaak hebben geplengd. Het is u bekend, hoezeer ik, en met mij ganscb Rusland met de innigste smart het lijden onzer geloofsgenooten hebben aanschouwd. De ware belangen van Rusland zijn echter nog dierbaarder aan mijn hart. Zoo lang mogelijk zal ik trachten te verhoeden, dat Russiscb I bloed worde gestort. Op dien grondslag is het, dat ik er naar heb gestreefd en er naar zal blijven steven, om den toestand der Christenen in het Oosten te verbeteren. cyBinnen weir.ige dagen zullen te Konstantinopel de onderhandelingen tusschen de vertegenwoordi- gers der groote mogendheden over de vredesvoor- waarden een aanvang nemen. Ik koester den vurig- sten wensch, dat de onderhandelingen tot het ge- wenschte doel zullen leiden. Mocht men echter niet tot overeenstemming kunnen geraken, mocht ik de overtuiging erlangen, dat geen voldoende waarborgen, kunnen worden verkregen, voor het- geen met het volste recht van de porte mag worden gevorderd, dan zal ik zelfstandig handelend optre- den. Dit voornemen staat onomstootelijk vast. Ik ben doordrongen van de overtuiging, dat gansch Rus land het overgaan tot zoodanigen maatregel vordert. Ik ben verzekerd, dat Moskou met zijn voorbeeld, gelijk steeds het geval is geweest, alle anderen zal voorgaan. Moge Gods hulp ons niet ontbreken, wanneer wij den heiligen plicht vervullen, die op ons rust!" Tusschen deze toespraak en die van lord Beacons- field bestaat een onmiskenbaar verband. Beiden hebben gesproken als vertegenwoordigers van hunne staten, beiden deden dit in de kern en het cen trum van de rijken, aan welker boofd zij staan. Beide redenaars gewagen wel van de eventualiteit eener vreedzame oplossing, maar zij doen dit alleen, om te meer nadruk aan hunne oorlogszucht te geven. Groot Brittanies bewindvoerder wijst op de onuit- puttelijke hulpbronnen, op de beproefde vasthou- dendheid en de volharding van EngelandRus- lands keizer roept zijn .volk te wapen, om den grooten strijd van de onderdrukte broederstammen te strijden. Uit een en ander blijkt echter duidelijk, dat men in Europa den loop der zaken nog algemeen wan- trouwt; ook de beursberichten geven daarvan alleszins blijk. Te Konstantinopel willen sommigen weten, dat de wegens krankzinnigheid afgezette sultan Murad geheel hersteld zou zijn. Zijne krankzinnigheid of liever zijne gedruktheid zou geheel verdwenen zijn na het doorbreken van een abces (verzwering) in het hoofd, welk abces zich door het oor.zou hebben ontlast. Murad zou r.u weer geheel beter zijn, tot ongerief van de regeering, die dan ook reeds met een rapport van doctoren is voor den dag gekomen, waarin Murads ongeneeslijke krankzin nigheid geconstateerd wordt. De ex-sultan zal dus misschien wel doen met krankzinnig te blijven, opdat hem niet iets ergers geschiede. Voor houders van Spaansche fondsen is zeker het bericht niet van belang ontbloot, dat de minister van financien in de Cortes de verklaring heeft afgelegd, dat de regeering het vierde gedeelte van de eerlang te vervallen coupons der geconsolideerde schuld op den bepaalden tijd zal betalen. Neuzen17 November. Tot hulponderwijzer aan de openbare lagere school te Oostburg, hoofdonderwijzer de heer H. J. van Braanbeek, is benoemd de heer J. W. H. E. Buijze alhier. Men schrijft ons uit Breskens 16 Nov. Tot predikant bij de Ned. hervormde gemeente is be- roepen Chr. IJnzonides, proponent te Welrijp bij Franeker. Vermoedelijk wegens de gladheid van den weg is er 11. Zondag geen predikant geweest, om de beurt te vervullen. Tot notabelen bij de hervormde kerk zijn met algemeene stemmen herbenoend J. de Koning en Abr. van de Sande. Door den commissaris des konings in deze provincie is, nainens den minister van binnenlandsche zaken, aan de versohillende gemeentebesturen opgaaf gevraagd van het gelal kiezers in hunne gemeenten, zoowel voor leden van de tweede kamer als voor die van den gemeenteraad, ingeval de census eens van f 32 op f 28 werd gebracht. Dit staat ver moedelijk in verband met de aanhangige wijziging der kieswet. In de zitting der eerste kamer van jl. Woens- dag is de geheele Indische begrooting, na korte discussie over de koffiecultuur, die de minister op de nieuw aangenomen grondslagen wenscht te hand- haven, met algemeene stemmen aangenomen, zoomede ile wet op de cooperatieve vereenigingen. De kamer is daarna op reces gescheiden. Met de werkzaamheden ter voorziening in de onderloopsheid van het drooge dok te Middelburg is men thans zoover gevorderd dat het heiwerk is afgeloopen en men thans met kracht bezig is het tot op een zekere diepte te breeuwen. Met het metselen van de uitgebroken gedeelten muur wordt ijverig voortgegaan, zoodat spoedig zal kunnen blijken of de herstellingen afdoende zijn. De schuit van schipper van Dijk, met beurt- goederen van Middelburg naar Tholen, is in den nacht tusschen 11 en 14 November op de Ooster- Schelde, ter hoogte van Cats, door noodweer ge- zonken. Schipper en knecht hebben zich met de boot geredhet zioh aan boord bevindende is j overigens een prooi der golven geworden. Het voorstel van den heer de Rijk, in de provinoiale staten van Limburg gedaan om, in overeenstemming met de provinciale besturen in Noord-iBraband en Zeeland, een kanaal van Vlissingen naar Vento aan te leggen, is naar gedeputeerde staten verzonden. De Engelsche bladen melden, dat Z. K. H. de prins van Oranje een bezoek heeft gebracht aan den prins en de prinses van Wales op Sandringham. Men schrijft uit Dordrecht van 15 Nov.: Gisteravond omstreeks half zes zijn de stoombooten Johan de Witt, komende van Rotterdam, en Tele- graaf, komende van Antwerpen, op de hoogte van Kralingen met elkander in aanvaring geweest en wel met zulk eene kracht, dat de voorsteven van de Witt ruim 3 meters diep in de voorkajuit van j de Telegraaf, even boveu de raderkast drong, tot ra- \EIZEME ABONNEMENT. Per drie maanden binnen Neuzen f 1,Door het geheele Rijk f 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars Postdirec- teuren en Brievenbushouders. A D V E R T E N T I E N. Van ltot4regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10 Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zendea uiterlijk Dinsdag en Vrijdag n^HLiddag DRIE lire. EN DE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 1