NEUZENSCHE COURANT HUIS VAN VERTROUWEN. EAU I)'AN VERS R1JNLANDSCHE DRUIVEN-BORST-HOIG aemeen Xieuws- en Advertenlieblad voor Fabriek van Meubelen. BIJVOEGSEB Zaterdag 4 November 1876, no. 1195. Binnenlandsclie Berigten. Gedeputeerde staten hebben ettelijke malen in den loop van dit jaar, bij den concessionary van den erindweg van den Nieuwlandschen molen naar den Hoofdplaat-polder, C. A. Carpreau, te IJzendijke, aangedrongen om dien weg, die tengevolge van gebrek aan behoorlijk onderhoud in zeer ongun- stigen toestand verkeerde, in goeden staat te bren gen Toen die concessionaris zicli nu tot den loning wendde met verzoek om vernieuwing van de hem in 1873 voor drie jaar verleende concessie tot tolheffing, hebben gedeputeerde staten den minister van binnenlandsche zaken geraden te bevorderen dat de concessie niet werd verleend dan nadat de weg in behoorlijken staat zou zijn gebracht. Zij deelden dit ad vies aan den heer Carpreau mcde, die toen bench t- te dat de weg kort te voren in behoorlijke orde was gebracht. Gedeputeerde staten hebben hieromtrent nader het gevoelen van den hoofdingeneur van den waterstaat in het lldc district gevraagd, die berichtte dat de weg niet behoorlijk in orde was. Uok dit bericht werd aan den heer Carpreau medegedeeld, met aanbeveling om den weg in beteren toestand te brengen. De heer Carpreau schreef daarop dat hij van zijn recht, van tolheffing afzag en voor het onderhoud van den weg niet meer zou zorgen. Volgens het gevoelen van gedeputeerde staten is hij daartoe alleriuinst gerechtigd. In 1865 toch is hem voor de verbetering van gemelden weg een rente- loos voorschot van f 4500 'van wege de provmcie verstrekt, en heeft hij zich bij notariele acte daar toe verbonden. Hij is door gedeputeerde staten gewezen op zijne verplichting en werd tevens mede- deeld, dat zij geen genoegen nemende met zijn verklaring, dat hij den weg „aan zijn lot lad over- gelaten" en hem aansprakelijk stelden voor alle schaden, die uit zijne handelwijze inogt voortvloeien, onder bijvoeging dat, indien v6or 15 Octobei geen nader bericht was ontvangen, zij het er voor zouden houden, dat hij bij zijne verklaring bleef volharden. Gedeputeerde staten geen bericht ontvangen hebbende, stellen voor den weg tijdelijk in bebeer te nemen, ten einde dien ten koste van den nalatige in goeden staat te brengen en zoo noodig de hulp des regters in te roepen. De gemeenteraad van Koewacht vraagt ter gemoetkoming in de kosten van het lager onder- wijs over 1877 eene subsidie van/ 1500. Met het oog op den exceptionelen toestand, waarin de gemeente Koewacht verkeert, meenen Gedep. Staten dat er termen zijn om ook voor 1877 tegemoetkoming in de kosten van het lager onder- wijs te verleenen en wel tot een bedrag van 1050. Zij achten die som noodig, omdat de kosten van het lager onderwijs voor 1877 met f 255 zijn ver- hoogd en voor dit en voor het vorige jaar J 800 is toegestaan. De in de begrooting als subsidie uitgetrokken som van f 1500 zou daardoor tot 1050 rnoeten worden teruggebragt, zoodat men alsdan nog te voorzien zal hebben in eene som van f 450. Dit kan geschieden door gelijk reeds vroeger werd aangegeven de opcenten op de personele belasting tot 40 te verhoogen, waardoor de inkomsten met f 350 vermeerderen en door den post van on- voorziane uitgaven met f 100 te verminderen. Zij stellen aan de provinciale staten voor als hun gevoelen aan de regeering te kennen te geven, dat de gemeente Koewacht door de kosten van haar lager onderwijs te zwaar wordt gedrukt en dat er termen bestaan om haar voor 1877 een subsidie toe te kennen van f 1050, door het rijk en de provincie elk voor de helft te betalen. Bij verschillemle besluiten der provinciale staten is in handen van gedeputeerde staten gesteld een adres van J. de Feijter c. s. ingelanden van den Willemskerkepolder, houdende verzoek om dien polder, die tot dusverre met den Lovenpolder onder den bestuur vereenigd is, onder een afzonder- lijk bestuur te brengen. Nu de zaak in de aanstaande najaarsvergadenng weder bij de provinciale staten in behandeling moet komen, stellen gedeputeerde staten ter beoordeeling der quaestie op den voorgrond, dat de beide polders, waarvan adressanten de afscheiding verlangen, sedert twee eeuweu vereenigd zijn geweest en dat door hen geen enkel deugdelijk argument is aangevoerd ter bestrijdiug van de stelling van het waterschaps- bestuur, dat zijn waterschap is aan te merken als een polder, die twee namen draagt. Adressanten dringen nu hun verzoek aan door te wijzen op de financieele voordeelen, welke voor hen uit de afscheiding van beide polders zouden voortvloeien. Indien dit werkelijk het gevolg zal zijn dier afscheiding, dan behoeft het geen betoog, dat deze voor de eigenaren van den Lovenpolder evenredige financieele nadeelen zal opleveren. De inwilliging van het verzoek zou derhalve leiden tot eene verplaatsing van onderhoudsplicht. Gedeputeerde staten achten zulk eene verplaat sing en in het algemeen en vooral met het oog op de sedert zoo vele jaren gevestigde vereeniging der beide polders tot een waterschap, alleriuinst wenschelijk. De billijkheid eischt huns inziens, dat de door den loop der omstandigheden op zekere vereeniging van gronden eenmaal gevestigde pol- derplicht worde gehandhaafd en dat geen willekeu- rige afscheiding de waarde der eigendomroen in het eene deel des waterschaps verhooge ten koste van die in het audere deel. Dat die afscheidiug overigens zoude strekken in het belang der waterloozing van den polder Wil- lemskerke achten zij allerminst bewezen. Vooreerst is er geen reden om aan te nemen, dat de waterloozing, indien die thans werkelijk ge- brekkig is, niet verbeterd zou kunnen worden zon- der de verlangde afscheiding. Ten tweede hebben de adressanten, blijkens het adres van het water- schapsbestuur van 3 Juli jl., niinmer eenige poging gedaan om van de vergadering van ingelanden van het waterschap die waterloozing te veikrijgen, welke thans in hunne adressen wordt aangeprezen, en is daarenboven, blijkens het aangehaald adres van het bestuur, de door hen aangegeven verbetering door een deskundige ondoelraatig geacht. Gedeputeerde staten vestigen er eindelijk de aandacht van de provinciale staten op, dat thans een plan tot verbetering der waterloozing in het waterschap wordt opgemaakt. Ten slotte merken zij op, dat de afscheiding zou leiden tot de instelling van een afzonderlijk bestuur. De vermenigvulding van besturen van kleine polders komt hun echter zeer nadeeling voor. Zij brengt, noodeloozen omslag en vermeer- dering van administratiekosten met zich. Zich refereerende aan hun ad vies van 20 October 1875, stellen zij mitsdien voor aan de adressanten te kennen te geven, dat hun verzoek niet kan worden ingewilligd. posten, enz. in de omringende wijken. Het eerste van die borden is reeds in de rue Turbigo opge- nCht. Het galjootschip Amalda Sinnige, gezag- voerder K. M. Ei, moet volgens ontvangen bericht, met man en muis, ook met vrouw en vier kin- deren van den gezagvoerder, vergaan zijn op reis van Bremerhaven naar Puncorn. In eene Erannsche gemeente is een huwelijk ingezegend, dat melding' verdient tengevolge van den hoogen ouderdom door al de leden der familie van de bruid bereikt. De bruid telt 42 jaren; haar vader 81, haar inoeder 82, eene tante 84, een oom 82, een ander oom 79; de eers'e getuige 81, de tweede 72, dus voor 8 personen een aanmerkelijk totaal van 603 jaar. advertentien. Regenessetraat No. 7—9, bij St. Bavokerk te Gent. A. van der Cruyssen van Damme maakt zijnen geeerden begunstigers in Zeeland bekend, dat bij hem in ruime keuze voorhanden zijn alle soorten van FANTAISIE MEUBELEN, alsSalontafels, Naaitafels, groote en kleine Reis- koffers, waaronder echte stijl L. XIV en L. XV. Deze Meubelen, echte genre, munten uit in fijne marquetterie en worden verkocht met waarborg. Ook maakt hij kenbaar, dat zijn magazijn is voorzien van alle soort van GEWONE MEUBE LEN, zooalsLedikanten, alle soort van Beddingen, Secretaires, Linnenkasten, Waschcommodes, in alle soorten van hout, als Mahonie-, Notelaren-, Huya-, Kerselaren-, Olmen- en Without, alsmede ERAN- SCHE SPIEGELS in alle maat. Voorts echte keus voor SALON-GARNITURES, als: Stoeleu, Canapes en Zetels enz., alles aan ge- ringe prijzen en gewaarborgd. GEMENGDE BERICHTEN. Naar wij vernemen zal het Noordelijk Zendings- feest in 1877 worden gehouden op het terrein van baron van Heemstra te Veenklooster, provin cie Friesland. Nabij Loenen-Vreeland is een boerenarbeider die zich op de rails bevond door de sneltrein aangegrepen en geheel verpletterd ge- worden. Door het broeien van boekweitkaf is in de gemeente Beilen brand ontstaan in eene schuur, die in korten tijd met de daaraan grenzende boerenbehuizingen eene prooi der vlainmen is ge- worden. Te 's Hertogenbosch is een ojarig knaapje door een met ijzer geladen wagen overre- den. Een rad verbrijzelde het hoofd van het kind dat onmiddelijk stierf. Op de markt te Gulpen zijn door de marechaussees 36 stukken boter in beslag genomen, omdat zij het vereischte gewicht niet liadden. Er is proces-verbaal opgemaakt tegen den verkooper. Te Harderwijk heeft zich voor den Indischen dienst geengageerd de persoon van Abdel Kader, geboren te Oran in Algiers, zijnde een afstainmeling van het bekende opperhoofd der Kabylen van dienzelfden naain. In Centraal- Ainerika heeft den 3n en 4n der vorige maand een hevige storm gewoed, waarbij de stad Managaii overstroomd werd, 400 huizen verwoest werden en vele menschen verdronken. De schade beloopt 2 millioen dollars. In de arrondissementen van Parijs worden zwarte borden geplaatst, vermeldende in witte letters de geneesheeren, commissarissen van politie, apothekers, vroedvrouwen, brandwacht- Voor Slijmhoest bij kinderen geen beter middel dan de overal bekende VAN DE Men kan zi'-h geen liefelijker, aangenamer. verfrisschen- der en gezonder gear voorstellen dan bet van AUG. HE MARBAIX te Antwerpen. Gestookt uit welriekende BloemenBladeren en Hon - ten van versterkende Geurplanten en Wortels ,/ezit het jflau a' A rivers eigenschnppen zonder weerga voor het verdrijven der hoofd- en rumatische pijnen en bij— zonder om de lucht in de ziekeukainers te vernieuwen en te verfriaachen. Zie het PROSPECTUS, dat iedere flesch omringt. Het wordt verkocht tot de volgende prijzen de Eoya 6, [Koninkl. gebruik] f 1.50. Double, Nobel 1.25. 10 Qualiteit, Burgers 1.—. -20 n lgemeen 75- Halve flesschen zijn de helft minder in prija. NB. Men moet geen vertrouwen stellen in hen welke ze voor lageren prijs verkoopen. Men beveelt de Koninklijke en Dubbele quali teit bijzonder aan, die men van vinden bij de voor- naamste Kappera en Parfemeriehuizen, als volgt: Middelbnrg, Govers. voornaamsten coiffenr der stad. J. J. Ceulen, boekhandel. Vlissingen, Johan Ceulen, *erkoophuis. Neuzen, H. de Kok, erkoophuis. Deze Parfumerie is bijzonder aanbevelenswaardig 0or Indie, als het raeest v erfrisschend Reukwater dat bestaaten goed blijft op de reis en in de warmte. In- gepakt voor de reis in kistjes van 6 flesschen. uit de fabriek van W. H. ZICKENHE1MER te Mainz Ridderkerk, 3 Mei 1870. Mijnheer, Het is mij een waar genoegen, U te kunnen mededeelen, dat raijn twee jarig zoontje volkomen genezen is van een slijmhoest en korte ademhaling na het gebruik van 4 fleschen RIJNLANDSCHE DRUIVEN-BORST-HONIG, volgens de daarbij gevoegde gebrniksaanwijzing. Zijne eetlust heeft hij daardoor direct weder ternggekregen. J. HOOSGEBORSN. Alleen echt verkrijgbaar in flesschen, voorzien van een rood tinnen capsule met nevenstaand fabriekstempel te Neuzen, J. Donze Az. Axel, J. WielandAardenburg, J. J». v. a. Plassche de Munck; Breskens W. We™6'8" felder; Biervliet L. deSmetGroede, J. Serle HollestelleHontenisse, C. FassaertHulst; J Borghstijn; Oostburg, B. de Die; Philippine, J B. d'Hooge Schoondijke, J. Schijve, Sas van Gent wed. P. Sluis, J. P. Leijssenaar Noest; IJzendijke, D. J. Hollestelfe, Zaainslag, wed. A. van Fraeijenhove. Elke flesch draagt het wettig gedeponeerde waarmerk en van een gebruiksaanwijziug voorzien.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 5