]A TABLEAU DER VOETPADEN. 1 A!"-eineen Nieuws- en Advertenlieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. BIENENLAND. No. 1198. 16" Jaargang. Zaterdag 4 November 1876. Dit blad verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond bij J. K. G. Dhont te Neuzen. abonnement. Bij (leze courant behoort een bijvocgsel. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ZAAMSLAGprovincie ZEELAND brengen bij deze ter algemeene kenms dat door Gedeputeerde Staten dezer provincie, bij besluit van den 27 October jl, no. It, is vastgesteld liet alscmeen tableau der voetpaden in deze gemeente, en dat zij, door gerneld Collegie zijn uitgenoodigd, te rekenen van den \i November a. S., het reglement op bet bebeer en onderhoud en de nolitie der buurtwegen en voetpaden in deze provincie, prov. blad no. 80 van 1838, op de onderwerpelijke voetpaden toe te passen. Zaamslag, den 3 November 1876. De Burgemeester en Wetbouders voornoemd, L. VAN DIXHOORN, Voorzitter. E. H. WORTMAN, Secretaris. JRolitieli Overziclit. Het nieuws, dat de telegraaf ons beden omtrent de Oostersclie kwestie meldt, is mderdaad van ^Rusland beeft n. m., volgens bet officicele Russi- sclie rregeeringsblad, een ultimatum gesteld, waarbij de porte gesommeevd wordt, binnen 4S uren te beslissen, of zij den wapenstilstand va.ii zes weken al of niet aanneemt en onmiddellijk de vijanclelijk- beden te staken. Declareert de porte met oinnen dien tijd, dan zal generaal Ignatief met bet ge- beele personeel van het Russische gezantschap Konstantinopel verlaten, en worden de onderhande- lingen tusscben Rusland en Turkije als afgebroken bescbouwd. Weldra dus, misschien reeds beden, zai de tele graaf ons melden, of het oorlog dan wel vreue Wat Rusland beweegt, om eindelijk zoo kracbtig op te treden, is duidelijk uit de ongunstige be- ricbten, die gerneld worden over de krijgsoperatien. Deze toch bewijzen, dat het Serviscbe leger, niettegenstaande aauzieulijke versterking van Russi sche vrijwilligers, geenszins is opgewassen tegen het Turksche leger. Werd reeds in de vonge week gerneld, dat de Turken de hoogten van Djuuis hadden veroverd en bleek dit bericht eenigzins overdreven, thans schijnt bet deii Turken werkelijk gelukt te zijn, zicb van deze versterkingen meester te maken. De Servische artilleristen, verbitterd op generaa ischer- najetf, weigerden te vecbten en verlieten de hoogten Daarop alleen door Russische manschappen verdedigd wordende, waren de strijdkrachten tegen de urksclie benden niet bestand, en werd Tscbernajetf gedwongen, zich terug te trekken en de stellingen in banden van den vijand te laten. Het Serviscbe leger weid dientengevolge in twee gedeelten gescbeiden en bet tweede gedeelte, van Deligrad terugkomende, Iced eveneens volkomen echec, waardoor ook de stellingen te Deligra volkomen onhoudbaar zijn geworden. Kan men dergelijke overwinnings-bencbten ge- woonlijk niet volkomen voor waarheid aannemen, deze bericbten scbijnen tbans niet van waarheid ontbloot te zijn. De telegraaf toch meldt verder, dat te Belgrado eene groote paniek beerscht met alleen, maar dat zelfs prins Milan naar het leger is vertrokken en zicb tot Rusland gewend beeft, om een wapenstilstand of de gewapende tusschenkomst van Rusland. Geen wonder dus, dat Rusland genoodzaakt is, te haudelen en Servie niet kan overlaten aan het haar dreigende gevaar, nadat bet sleclits in -iet voile vertrouwen op de Russische hulp zoover gegaaii is. De buitengewone zitting der Fransche kamers is te Versailles zonder boodscbap geopend. De voorzitters van den senaat en de kamer brachten in herinnering, dat ae bureaux voor de buitengewone zitting overanderd blijven. De senaat heeft zijne eerstvolgeude zitting op Maandag bepaald. Het voorstel van den minister van oorlog omtrent de administratie bij bet leger werd bet eerst aan de orde gesteld. t De kamer van afgevaardigden besloot zonder beraadslaaing, bet voorst.el-Gatineau (staking der vervolo-in^en ter zake van de commune, uitge- zonderd in sommige gevailen) tegen Vrijdag aan de orde te stellen. De zitting is daarna opgeheven. De republikeinsche linkerzijde heett besloten, geen interpellatie tot de regeering te ricbten, maar zich met de andere groepen te verstaan, om den liertog Decazes eene verklaring te vragen, tot bevestiging van de viedelievende gevoelens der regeering en den wensch van onzijdigheid. Naar men vevneemt, zullen de Tuilenen lier- bouwd worden, en wel in denzelfden stijl, waarin zij vroeger waren opgetrokken, ill. volgens bet plan van Rhilibert Delonne. Het besluit daartoe is Zaturdag genomen. Naar men uit Madrid meldt, hebben de recht- banken reeds een aanvang geinaakt met het onder- zoek der zaak van de samenzwering, door Ruiz Zorrilla gesmeed. Eenige der gearresteerden zijn weder op vrije voeten gesteld. advertentien. moeten houden, welker vergadering werd bijge- woond door eenige daartoe uitgenoodigden en be- langstellenden. Alle leden van den raad waren tecenwoordig en de voorzitter opende de zitting met eene scboone en flinke rede. Zijn EdelAchtbare herinnerde, dat op diezelfde plaats voor ern kwart eeuw de gemeenteraad was vereenigddat van de toen aanwezige leden drie door den dood aan bun i werkzaam leven waren onttrokicentwee door bedanking waren vervangen en een lid wegens verandering van woonplaats zijn ontslag had ge nomen. Hij wees op den stotlelijken vooruitgang, die Neuzen sedert dien tijd lir.d ondergaan en noemde het dan ook een waar geluk en genoegeu Neuzen, 3 November. Den 1 November dezes jaars was voor Neuzen een dag, die herinnerde aan de voor vijt en twintig iaren gekozene leden van den gemeenteraad, die volgens de nog van kracht zijnde wet werden beeedigd en zitting namengeen wonder dus dat die dag niet onopgemerkt zou voorbijgaan en dat de Neder- lansche driekleur van den toren met vollen 1 Ulster wapperde. Vele ingezetenen, die met deze herden- king instemden, ontrolden ook huntie vanen, om bliik te geven van goedkeuring met een teest, dat waarlijk een eclit Nederlandsch, een ecbt Neuzensch feest mag worden genoeind. Een Nederlandsch feest omdat wij bet voorrecbt mochten smakeu vijfentwintig jaren lang onder alle wisselmgen des levens onder die staatswet ons bescberind te ge- voelen en gewaarborgd waren, om onze heihgste plichten te vervullen, waarop wij Nederlanders zoo fier zijn. Een Neuzensch feest, omdat een der waardigste ingezetenen het voorrecbt werd geschon- ken bet zilveren feest te herdenken als lid van den gemeenteraad. Het gemeeutebestuur meende dan ook dien dag des namiddags te 4 ure eene openbare zitting te voor hem bet eenige lid van den gemeenteraad, aen heer J. Lensen, dat hem bet voorrecbt geschonken was dien tijd onafgebroken werkzaam te zijn geweest in het belang en den bloei van deze gemeente en bood den jubelaris, uit naam van den gemeenteraad een fraai geschenk aan tot aandenken van dezen voor hem zoo gewichtigen dag, tevens den wensch uitende, dat bet den beer Lensen nog lang mogt gegeven worden om tot nut dezer plaats werk zaam te zijn, waarop hij zijne rede met een toe- passelijk gediclit eindigde. Werd deze rede met genoegen aangehoord, met minder troffen de woorden, die de heer Lensen hierop liet volgen; in ongekunstelde bewoording <?af hij zijnen dank te kennen voor de eer hem dezen dag bereid; volgaarne aanvaardde bij dan ook het geschenk en nam het in dank aan als erkentelijkheid van zijne medeleden braclit hulde aan den voorzitter voor de hartelijke woorden hem toegesproken en voor zijn beleid sedert zijn bestuur en ^lankte de aanwezigen voor hunne belangstelling, inzonderheid de kiezers, die hem vijf inalen waar- dig 'oevonden hadden als bunnen vertegenwoordiger in Neuzens gemeenteraad te kiezen. Aan den gemeenteraad, den secretaris en ontvanger dezer gemeente, benevens den ingenieur van den waterstaat en enkele genoodigden bood de jubelaris des avonds op het raadhuis een diner aan. Te lie'i-en ure bracbt het muziekgezelscbap Apollo" en het zanggezelschap ,/Neuzen's Mannenkoor den feestvierende eene serenade. Het geschenk den heer Lensen door den ge meenteraad aangeboden, bestond uiteen sigaren- staander van kristal met zilveren ornementop den voorgrond is bet volgende gegraveerd: Gedurende den dag werden hem nog geschenken overhandigdvan den secretaris en den beambte ter gemeente secretarie een luciferstaander met zilver gemonteerd, waarop de inscriptie: Van den gemeente ontviuger: een bokaal van kristal op zilveren voet, waarop de woorden staan Rechts: het wapen van Neuzen. Links COURANT. Per drie maanden binnen Neuzen 0°ot bet ■reheele Rijk f 1,10. Door geheel Belgie J 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars Postdirec- jeuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regeis /0.40. Voor elke repel meer 0,10 Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aau den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag namiddag DitlE ure. J -»-r 1 1 1 1 \T/*nr»tiTlk!r»n Ull IS. bC O—O 11UCLUUC 1IV,k - O 11 De gemeenteraad van Neuzen aan J. Lensen 1851—1876. Secretarie Neuzen aan J. Lensen 1851/76. Aan den heer J. Lensen, lid van den gemeenteraad van Neuzen, van J, Sturm, geineeute-ontvanger van Neuzen. 1851. 9 September. 1 November. 1876.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 1