Alffeineen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen BEKENDMARING. PAARDEN- EN VEENIARKT BRANBSCHOUW. N A J A A R S Ill N'N'PN LAND. No. 1194. 16° Jaargang. Woensdag 1 November 1876. Dit blad verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond bij J. K. G. Dhont te Neuzen. BUIIGEM E EST E R en WETHOUDERS van NEUZEN maken bekend, dat in die gemeente zal worden gehouden op Woensdagden 8 No vember a. s. Neuzen, 28 October 1876. Burgemeester en Wethouders voonH, J. A. VAN BOVEN. T)e Secretaris, J. DIELEMAN. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ZAAMSLAG, brengen bij deze ter kennis van alien dieu bet aangaat, dat, krachtens art. 12 der verordening op de brandweer, van wege het collegie van brand meesteren in de week van den 6 tot den 11 November e. k., eene schouwing over de stookplaatsen en schoorsteenen in de woningen zal worden gedaan, en dat tegen het niet nakomen der verplichtingen omtrent het vegen of doen vegen eene geldboete van f 1 tot 3 is bedreigd. Zaamslag, den 31 October 1876. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. VAN DIXHOORN, Voorzitter. E. H. WORTMAN, Secretaris. F»olitieU Overziclit. De verschillende berichten, tot heden over de Oostersche verwikkelingen ontvangen, zijn nog zoo verward, geven nog zoo weinig licht in de duisternis, dat men er weinig wijzer door wordt. M at zij behelzen, is alleen de overtuiging, dat de toestand iets kaliner, maar desniettegenstaande weinig ver- beterd is. Generaal Ignatief bevindt zicb thans weer in Konstantinopel en heeft de onderhandelingen, w elke thans, met uitsluiting van de overige mogendheden, tusschen Rusland en Turkije worden gevoerd, weder hervat. Hij had jl. Dinsdag eene audientie bij de porte, waarbij hij zich, naar men beweert, tot slechts inondelinge mededeelingen bepaalde, vooral betrekking hebbende op bet onmiddellijk sluiten van een onvoorwaardelijken wapenstilstand. De verwachtingen omtrent de resultaten dezer onderhandelingen zijn verschillend. De Pol. Cor. ineent, dat de vrede nu onmiddellijk afhangt van de houding, welke Rusland tegenover lurkije aanneemt. Alleen dan, wanneer de porte al de eischen van Rusland toestaat, kan de vrede behouden blijven. De porte zal in den wapenstilstand toe- steminen en waarschijnlijk ook in eene conference te Konstantinopel, waarin zij niet vertegenwoordigd wordt, wellicht ook in de onderteekening van een internationaal protocol, dat waarborgen geeft voor de invoering der beloofde hervoriningen. W anneer Rusland er echter in volhardt, otn eene bezetting als waarborg voor die hervormingen te verlangen, zal de porte zich tegen dezen eisch en tegen de Russische wapenen met kracht verzetten. Algemeen verwacht men evenwel stellig, dat de voorgestelde wapenstilstand van zes weken tot stand zal kotnen. Dailv News meldt zelfs reeds, dat er geen enkele hinderpaal meer bestaat en dus het sluiten der overeenkomst weldra kan worden tegemoet gezien, om daarna de nadere voorstellen van Rusland en de vredesvoorwaarden in behandeling te nemen. Of er dan geen hinderpalen bij de porte zullen worden ontmoet over de door de mogendheden te stellen eischen TVlken keer, wanneer de oplossing nabij scheen, kwamen bezwaren en deze bestaan ook nu weer door den gunstigen loop der knjg- operatien, door Tarkije in de laatste dagen verkregen. Uit Konstontinopel meldt men daaromtrent, dat de Turken zicli, na de gevechten voor Alexinatz, thans meester hebben gemaakt van de fortificatien, aangelegd op een hoogen berg, en welke als de sleutel van Deligrad beschouwd wordt. De Turken hebben daarop Djunis en Koemik bezet, waar de vijand zijn hoofdkwartier had gevestigd. De Serviers, in drie kolonnes verdeeld, moesten hunne positien met ontzettende verliezen ontruimen. Zal dit bericht wel wat overdrevsn zijn, zooveel scliijnt zeker, dat de vijai delijkbeden aan het Morawa dal zijn hervat en de strijd in het nadeel der Serviers is afgeloopen. Djunis is het steunpunt van den rechter flank der Serviers en de Servische stelling bij Deligrad wordt thans ernstig bedreigd. Niemand kan ontkennen, dat deze overwinningen voor de Turken hoogst voordeelig zijn en zij zullen de porte in haar verzet tegen de Europeesche voor stellen zeker stijven. De porte zal doen uitkomen, dat het aannemen van den wapenstilstand tegenover een vijand, als Servie, eene daad van vorstelijke genade is en dat daarom de eischen niet te hoog mogen worden opgevoerd. Naar men uit Ragusa aan het Journal des Debats bericht, zouden jl. Maandag Turksche soldaten in groot aantal op Oostenrijksch grondgebied zijn door- gedrongen tot Straveo, ten noordoosten van oud- Ragusa; zij ontnamen aan een der inwoners, Michael Kociteb genaamd, zijn vee, en kwetsten een ander, die op het veld werkzaara was, doodelijk. Eene tweede Turksche troepenafdeeling is, bij het ver- volgen der opstandelingen, tot aan Soluic, op 2 km. van Ragusa doorgedrongen, en heeft vee geroofd voor een waarde van 1000 fl. De Oostenrijksche overheid heeft de schending van grondgebied ge- constateerd. Volgens den Pesther Lloyd zijn onlangs tusschen Frankrijk en Dnitschland, op het initiatief van Erankrijk, de meest bevredigende verklaringen be- treffende de Oostersche quaestie gewisseld. tiental dagen voortvluchtig naar Antwerpen. De in beslag genomene en verzegelde goederen waren reeds in een schip geladen en naar derwaarts ter vervoer bestemd. Zaamslag, 28 Oct. In de jl. gehoudene zitting van den gemeenteraad is de heer J. Scheele Dz., bouwkundige te Neuzen, benoemd tot het opmaken van een plan met bestek en voorwaarde van aanbesteding voor het bouwen van een toren aan i de hervormde kerk alhier. Ter zitting der arrondissements-rechtbank te Goes van gisteren zijn o. m. de navolgende vonnissen uitgesproken tegen 1. D. V., 47 jaar, vrach+rijder en herbergier te Hulst, schuldig verklaard aan eenvoudigen diefstal en veroordeeld tot 45 dagen cell. gev. c. e. l 2. Th. V., 26 jaar, vrouw van E. P., arbeidster, te Clinge, schuldig verklaard aan a. mishandeling b. laster, c. hoon vijf malen, en veroordeeld tot 15 dagen cell, gev., 1 geldboete van /"25,en 5 geldboeten, ieder van f 8,subs. 3 dagen cell, gev. voor de eerste boete, 1 dag cell. gev. voor elk der overige boeten, c. e. 3. H. B., 30 jaar, werkman te Neuzen, schuldig verklaard aan mishandeling en veroordeeld tot f 8, boete, subs. 3 dagen gev. c. e. 4. a. J. van M., 23 jaar, metselaarsknecht en b. P. S., 22 jaar, werkman, beiden te Hontenisse, schuldig verklaard aan wederkeerige mishandeling en veroordeeld ieder tot f 3,boete, sub. 1 dag gev. en ieder voor de helft in de kosten. Men verneemt dat door de Belgische regeering met de Nederlandsche onderhandelingen zijn aan- geknoopt over het sluiten van een meuwe over eenkomst betreffende het verbeteren van het kanaal van Gent naar Neuzen. Men wil, dat er op nieuw sprake is van het aankoopen van den LuikLimburg- schen spoorweg door het Belgische gouvernement. De eerste kamer der staten-generaal is bijeen- geroepen tegen Dinsdag 7 November, des avonds te acht uren. Neuzen, 31 October. Hulst, 31 October. De kantonrechter alhier begaf zich gisteren avond naar W alsoorden en nam ahfaar in beslag en verzegelde den inboedel van zekeren K., commissionair in effecten te Hontenisse. Volgens de meening van den kantonrechter schijnt K., als koopman insolvent te zijn en bezig zijne goederen te verduisteren. K. was sedert een Bij het gerecbtshof te's Gravenhage is gisteren aangebracht bet appel van bet vonnis der Middel- burgsche rechtbank van 21 Juni jl., betreffende de bekende aanvaringsquaestie van het Deensche stoomschip Phonix. Natnens den geintimeerde, den schipper van het vaartuig, waarmede de aanvaring plaats had, werd eene incidenteele conclusie tot cautiestelling genomen, waarop eerst over vier weken door den procureur van den appellant zal worden geantwoord. Te Middelburg heeft zicb eene afdeeling van het pensioenverbond, bestaande uit 80 werkende en 300 gewone leden, geconstitueerd. De bevrijding van Zierikzee van Spanje's heer- schappij voor 3 eeuwen zal in de eerste dagen van November aldaar herdacht worden. De twee hon- derdjarige gedachtenis hiervan, werd den 7 Novem ber 1776 gevierd, gelijk ook het derdbalf-eeuwfeest op den 3 November 1826. Hoezeer de opgaven uit Limburg nog ont- breken, zijn bij het najaars-examen voor het lager onderwijs in ons vaderland, van de 249 candidaten voor hoofdonderwijzer 104, en van de 230 voor hulponderwijzer 115 geslaagd. Voor de 15 Rijksbeurzen, die op de normaal- C OUR ANT. ABONNEMENT. Per drie maanden binnen Neuzen f 1,Door het geheele Rijk 1,10. Door geheel Belgie 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaars Postdirec- teuren en Brievenbushouders. 1 I 1 - J -« 1 nh VI "1 4" /V V, C~\ I 1 Y1 tf 0 n ADVERTENTIEN. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elke regel meer 0,10 Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag namiddag UitXE ure.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 1