Algeineen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 1191. Zaterdag 21 October 1876. Hoofdelijken Omslag lielasting op de Honden BINNENLANR Oil blad verschijiit Dinsdag- en Vrijdagavond bij J. K. G. Dhont te Neuzen. BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van NEUZEN doen te weten dat de suppletoire kobieren van den dier gemeente, voor het loopende dienstjaar, door hen voorloopig zijn vastgesteld, en van heden af, gedurende veertien dagen, ter gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing liggen, alsmede, dat, binnen dien tijd, elk aangeslagenen sehriftelijk op ongezegeld papier, bij den Raad bezwaren kan ihbrengen. Neuzen, 20 October 1876. Burgemeester en Wethouders voornd, J. A. VAN BOVEN. De Secretaris, J. DIELEMAN. Overzicht. Het sluiten van een wapenstilstand voor 6 maan den is onaannemelijk, zegt Rusland, niet alleen omdat een zoo lang tijdsbestek onnoodig is tot het behandelen der vredes-voorstellen, inaar ook omdat dit zelfs gevaarlijk zou zijn met het oog op het sluiten van den vrede. Een wapenstilstand van zes weken is voldoende, en, zoo niet, dan kan na verloop daarvan altijd tot verlenging worden be- sloten. Wij vreezen, zeggen Servie en Montenegro, dat Turkije, bij een zoo langen wapenstilstand, troepen zal doen aanrukken uit Azie, en pogingen aan- wenden, om de Russische partij van onze zaak af te trekken. Wij kunnen daarom niet in het voorstel van de porte berusten. En zoo blijven de onderhandelingen tusselien de mogendheden voortduren, zonder tot overebn- stemming te geraken. De Engelsche pers oordeelt zeer ongunstig over deze houding van Rusland. Door de weigering, zegt de Pall Mall, vertoont Rusland zich ten voile in zijne kleuren als oorlog te willen voeren. Het eenige wat Engeland, Duitschland en Oostenrijk thans te doen staat, is het sluiten van eene alliantie en te beslissen, of zij partij zullen trekken voor of tegen Rusland, de mogendheid, welke ten voile den naain verdient van den algemeenen vijand van gansch Earopa. Niettegenstaande die afkeuring van Ruslands houding, begint toeh eenige meerdere toenadering te ohtStaan tot Ruslands voorstellen. Soinmige bladen brengen het voorstel te berde, een middel- weg te kiezen tusselien de Voorstellen van Rusland en de porte, en de Times verklaart reeds, zich wel met het door Rusland voorgestelde te kunnen vereenigen. Algemeen gelooft men dan ook, dat het doel, een wapenstilstand, zal worden bereikt, het zij dan voor korter of langer tijdvooral ook door de kalme en gemotiveerde wijze, waarop Rus land zijne bezwaren tegon .het voorstel van de porte heeft openbaar gemaakt. De organen in Engeland, der regeeringspartij toegedaan, zijn voor Rusland geenszins vriendelijk gestemd. De Pall Mall spreekt zelfs de vaste overtuiging uit, dat, zoo Rusland den oorlog be gint, niet alleen Turkije, maar ook Rusland in een staat van ontbinding zal geraken. Zoo de oorlog plaats grijpt, acht het blad de vernietiging van Rusland een zeker gevolg. Het Turksche rijk zal naar alle waarschijnlijkheid worden verdeeld, doch het blad ziet weinig reden, om te onderstellen, dat voor het Rnssische rijk een beter lot is weg- gelegd. En, vervolgt het blad, het is zeer waar- schijniijk, dat de Russische staatslieden dit zelf inzien. Wanneer wij van tijd tot tijd aantoonden, hoe onzeker, hoe wrak het Russische rijk staat, dan waren onder o: ze redenen, welke ongetwijfeld den meesten ingang vonden, de dweepzieke revolu- tionaire machten, welke de Russische inaatschappij ondermijnen, en die zulk eene ontzettende kraeht hebben gekregen door dien zeer geprezen, zeer ontijdigen, zeer ohnadenkenden maatregel van de emancipate der lijfeisrenen. Doch op dit oogen- blik zijn de bandelingen der geheiine genootschappen, die Rusland ondermijnen, niet alleen van het groot- ste belang voor Ruslandmaar voor geheel Europa. Wij gelooven, dat de Rnssische regeering op het oogenblik zeer onzeker is, wie eigen- lijk de baas is in Rusland. De vraag, welke de Czaar en zijne raadgevers zich stellen, is, of niet enkel het volk, maar nog meer het leger, door een geestdritt is aangestoken, welke gevaarlijk is voor de maatschappelijke orde en zelfs voor het keizerlijke regeeringstelsel, indien deze geestdrift beleedigd ol tegengewerkt wordt. Zoo wij juist zien, besluit het blad, wordt Europa dus niet alleen bedreigd door de ontbinding van een, maar van twee Europeesche keizerrijken. Zal deze donkere voorspelling, van een der eerste Engelsche bladen, dat de overtuiging uitspreekt van Disraeliworden vervulddan is misschien dit tijdstip nabij, blijkens een bericht uit Parijs, volgens hetwelk men vreest, dat de Russische re- gebring niet langer weerstand zal kunnen bieden aan de Slavische beweging eri genoodzaakt zal zijn tot interventie. De vrees van het Engelsche blad kan echter ook blijken misplaatst te zijn, als Rusland, even als tot heden reeds meermalen ge- beurde, de Engelsche verwachtiugen te leur stelt. Hoezeer men overigens in Servie op de hulp van Rusland rekent, kan blijken uit het ver- htoldot op 12 dezer 4000 man geregelde Russische troepen, van Orsowa komende, bij Kladowa aan den Donau, op Servisch grondgebied zijn aan- gekoinen. Die manschappen waren volkomen uitgerust en gewapend en hadden 7 a 8000 paarden bij zich. Eergisteren verwachtte men op nieuw, volgens denzelfden berichtgever, de aankoinst van 1000 Russen. Yoorts zou de Servische minister van oorlog gezegd hebben, dat eerlang nog 4000 Russen den Donau zullen overtrekken. Neuzen, 20 October. In den nacht van 18 op 19 October heeft eene stoomboot, komende van Liverpool, op Re hoogte der zuidwatering beoosten Vlissingen een ten anker liggende stoomboot, Zwitserland genaamd, zoo hevig aangevaren, dat eerstgenoemde boot dadelijk is gezonken. Een man vond daarbij zijn graf in de golven. Wosnsdag 18 dezer heeft de aanbesteding van het maken van werken tot dijksverbetering aan den zeedijk van den Loosepolder plaats gehad, waarvan aannemer is geworden D. Tholens te Hoek voor f 4380. De heer A. Page, thans telegraphist der 2e klasse te Vlissingen, is, bij koninklijk besluit van den 16 October 1876 no. 17, met ingang van 1 November 1876, benoemd tot directeur van een der rijks-telegraafkantoreu, en in laatst genoemde betrekking geplaatst aan het rijkstelegraafkantoor aan het Noordzeekanaal bij Velsen, dat op 1 November a. s. wordt geopend. Met October is de opzichter van 's rijks- waterstaat, de heer J. W. de Koster, van Breskens verplaatst naar de prov. Utrecht, en in diens plaats aldaar benoemd de heer J. A. Jel^ersma. De 2e luitenant E. Hammacher van bet 3e reg. inf. is voor 5 jaren gedetacheerd bij het leger in Ned. Indie. Men meldt dat te Hulst, in den nacht van den 15 op den 16 Oct. 11., in zijne woning door de justitie is gearresteerd zekere J. C., kleermaker aldaar, als verdacht van moedwillige verwonding. Deze persoon n. 1. had in den avond van den 15e in de herberg van F. J. Heijman, na een voor- afgaanden twist over het betalen van kruiken met de vrouw van genoemden herbergier, welke hem met hare dochter uit de herberg wilde verwijderen, met een knipmes aan de dochter vrij ernstige ver- wondingen aan hals en armen toegebracht. Te Cauter (gemeente Clinge) heeft, naar men meldt eene poging tot moedwilligen manslag plaats gehad. De onlangs gestationeerde rijksveldwachter J. V. de Meere achtervolgde in den middag van den 12 October 11. een onbekenden wildstrooper. Toen hij hem een tijd lang gevolgd had, plaatste de strooper zich op de kruin van den dijk, en loste, onder toevoegiug van eenige scheldwoorden, met zijn geweei een schot op genoemden beambte, waardoor deze gelukkigerwijze niet werd getrolfen. De dader is tot heden toe onbekend gebleven. Z. M. heeft J. Bauwens te Koewacht, die na afgelegd examen de bevoegdtieid tot uitoefening der veeartsenijkunst in haar geheelen omvang in het Duitsche rijk heeft verkregen, tot uitoefening dier kunst hier te lande toegelaten. Uit het wrak van het bij Vlissingen ver- brande en bij Rainmekens aan den grond gezette stoomschip C. F. Funch zijn geborgen: 1056 oks- hoofden versche reuzel, 133 dito talk, 26 kisten spek, 3 vaten meel, 7 kisten tabak en ongeveer 100,000 kilo bedorven tarwe. Het schip Sirian Star, kapt. Corning, van Baltimore naar Rotterdam, op den Banjaard gestrand, is door de sleepbooten Zuid-Holland en Hellevoet- sluis vlot en te Brouwershaven binnengebracht ongeveer 1000 vaten petroleum zijn alhier geborgen. Naar men verneemt, wordt Z. K. H. de prins van Oranje nog deze week in de residentie terug verwacht. Het slaan van koperen inunt, dat tijdelijk gestaakt was is in de vorige week aan's rijks munt hervat. Bij eene door den Nederlandschen consul- MZIMHE COIRANT. ABONNEMENT. Per drie maanden binnen Neuzen f 1,Door het geheele Rijk f 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars Postdirec- teuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN. fcregels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10 irs worden Van 1 tot 4 i Grootere letters worden naar plaatsraimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zendeH uiterlijk Dinsdag en Vrijdag liamiddag DRIE ure. EN DE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 1