BUITENLAND. GEMENGDE BERICHTEN. 1876, is aan H. Hage, te Middelburg, tot weder- opzegging, vergunning verleend voor een stoom- bootdienst tot vervoer van personen, goederen en vee tusschen Vlissingen en Rotterdam. s Het Vaderland verneemt, dat aan het departe- ment van justitie een wetsontwerp tot aanvulling van de wet op den kinderarbeid in bewerking is. Blijkens de memorie van antwooid van den minister van finantien op het verslag der Tweede Kamer over de belastingwetten, stelt de minister zich voor een nadere voordracht te doen in de richting van afschaffing of vermindering der op de eerste levensbelioeften drukkende accijnsen, en blijft bij ook voornemens wijziging van de personeele en patentbelasting voor te stellen en voordrachten te doen omtrent de belasting op vaste goederen. Zoo- dra daartoe, liefst in verband met internationale overeenkomsten, de gelegenheid zal bestaan, zal de minister ook weder een voorstel doen tot ver mindering der suikerbelasting, in verband met een andere wijze van invorderen. Yqorts blijft de minister er op bedacht zoodra mogelijk nadere voor- stellen te doen tot afschaffing of vermindering van op de nijverheid drukkende belastingen. Ten opzichte der tariefsherziening worden de rechten op smeltkroezen, hagel en nieuw zilver in platen ook ter afschaffing voorgedragen. Yoor de periodieke uitgave van ,,1'Annuaire Genealogique des Pays-Bas," te Maastricht, worden bouwstotfen verzameld voor een geslachtregister van de Zeeuwsch-Vlaamsche fainilie van Casteel. Het ramtorenschip Koning der Nederlanden is den 3 dezer des namiddags ten 2 ure va n de Noord- zeesluizen vertrokken. De sleepboot Amsterdam ging voor, twee andere oorlogsvaartuigen gingen langszijde, en de sleepboot Archimedes achteraan. Men ging langzaam vooruit. Buiten de steenen bertnen ging de sleepboot de Noord op; het ramtorenschip ging te zuidelijk en raakte den grond. Dit was een pijnlijk oogenblik. Gelukkig was het water wassende en een paar minuten later kwain het schip weer vlot. Even voor 3 uur heesch men de vlaggen aan het uiteinde der pieren omhoog, en de ram- schepen in zee losten twee schoten; de Koning der Nederlanden was in het mime sop. Het eskader vervolgde verder onder gnnstige omstandig- heden den tocht naar Willemsoord. Blijkens een bij het departement van kolo- nien ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Ned. Indie, van 27 September jl., heeft de generaal-majoor Wiggers van Kerchem het navol- gende uit Atchin bericht: Den 19 September werd de versterking bij Passar- Koeroeng-Tjoet voltooid en bezet. Dien dag werd in twee kolonnes opgerukt naar Tjade, dat zonder verlies genomen werd en alwaar de vijand 8 lila's achterliet. Een bataljou bleef alddar tot het onder- houden van gemeenschap, het zuiveren van het terrein en het aanleggen van wegen. Den 20 September werd Siiang genoinen en bezet. De tegenstand was gering; 2 mindere militairen werden gewond. Aldaar wordt een versterking geinaakt voor dene kompagnie. Van 21 tot 23 September werd voortgegaan met het werken aan versterkingen en wegen. De vijand bestookte voortdurend het bivak. Dien ten gevolge sneuvelden 2 mindere militairen, terwijl men 6 gewonden, waaronder 2 dwangar- beiders, telde. De post te Kotta-Pohama werd opgeheven, De gezondheidstoestand was goedonder de militairen heerschte een uitmuntende geest en de weersgesteldheid was gunstig. Landbouwberichten. 't Delven van aardappelen in 't zuidelijk gedeelte van Z.-Beveland is titans in vollen gang. Het beschot is gunstig, ofschoon de bekende ziekte menigen knol heeft aangetast. Met het koolzaad is het niet gunstig gesteld; eerst, leed het door de droogte, later door de rups en nu door den velen regen. Sommige stukken rnoeten omgeploegd worden. Stroo wordt voor hooge prijzen door Belgische kooplieden opgekocht. Ook vet rundvee en koeipn worden tegen hooge prijzen voor Belgte genomen; een landbouwer in deze streek verkocht in de vorige week zes stuks, voor den soin van f 1560, of 160 het stuk. Uit Eriesland ineldt men ons, dat het rooien der winteraardappels thans in vollen gang is. Het land levert ze in overvloed op.; vooral Engelsche en Zeeuwsche, ook wel reuzen genaamd. Dat een pondpmaat lam} 250 korven Engelschen oplevert, behoort dit jaar niet tot de zeldzaamheden. Naar aanleiding van een aantal aanvragen, vau verschillcH'ie zijden bij Let departement van binnenlandsche zaken ontvangen, wordt herinnerd, dat exemplareit van de besehrijving, met teekening van den colorado-kever, bp vrachtvrije aanvraag, tegen betiding van 1,05 let stnk, verkrijgbaar zijn bij de boekhaudelaren van Weelden Mingelen te 's Gravenhage. Naar men meldt, is dr. Brester, leeraar aan de h. b. school te Delft, in het bezit van een levend exemplaar van den colorado-kever. Volgens een door de regeering der Argentijn- sche republiek (Z. Amerika) openbaar gemaakte nauwkeurige opgave van den veestapel bedroeg het aantal stuks vi e in 1875 het kolossale cijfer 8,265,701, waaronder 57i mill, schapen en 13£ mill, stuks hoornvee. Volgens diezelfde opgave vertegenwoordigd de geheele veestapel eene waarde van 478 mill. gld. Op de Schelde voor Ant.werpen hebben in de nacht van Zaterdag op Zondag twee rampen plaats gehad. De Engelsche stoomboot Alster die ten 3| ure zich tot vertrek gereed maakte, liep bij het afvaren op het Nederlamlsohe schip De Twee Ge- broeders, dat aan het voorste gedeelte geheel verbrij- zeld werd en onmiddelijk zonk. De schipper en zijn gezin hadden uauwelijks den tijd zich te redden. De knecht, die in het voorste gedeelte sliep, zonk mede in de diepte. Het vaartuig was geladen met rijst, besteind voor Holland. Des morgens ten 10 ure had een dergelijk ongeluk plaats. De stoomboot Dolphin, welke van Londen kwain, stootte nl. op het schip Josephine hetwelk met steenkolen geladen was. Ook dit zonk onmiddelijk, terwijl de schipper en zijn gezin zich met moeiten konden redden. Een gruwelijke misdaad heeft in het dorp Vjlle-Neuve-les-Cugneaux, nabij Toulouse, plants gehad. Zekere Ducros, 36 jaar oud, leefde steeds in oneenigheid met zijn vrouw en zijn schoon- zuster, hetgeen zoo erg liep, dat deze laatste de vlucht nam bij de buren, Lacroix, die haar wel- willend bij zich innamen. Beneden duurde de twist tusschen man en vrouw voort, totdat de vrouw dreigde hem bij het parket te zullen aanklagen. Hierover in woede ontstoken greep hij een schop en bracht haar zulke geweldige slagen op het hoofd met dit voorwerp toe, dat hij haar weldra gedood had. Vervolgens spoedt hij zich naar boven, waar zijn schoonzuster en vrouw Lacroix sliepen en bracht beiden zulke hevige slagen met zijn schop toe, dat ook zij reeds dood waren voor zij hulp konden roepen. Na zijn woede gekoeld te hebben keerde hij naar de kamer terug, waar zijn vrouw lag zonder eenig teeken van leven meer te geven. Hij nam een scheermes en trachte zich de aderen te ope- nen, hetgeen niet gelukte, toen gaf hij zich met het mes een.diepe snede in het been. Nog wap hij niet doodelijk gekwetsthij dronk vervolgens het vierde gedeelte van een liter naphta uit en verliet daarop zijn woning, zich naar den vaart richtende. Aldaar gekomen begaven hem zijne krachten en zeeg hij neer, waar hij des morgens door de maaiers gevonden werd. Door vragen overstelpt bekende hij eindelijk met zwakke stem zijn drievoudigen moord, waarop de maaiers het parket van het gebeurde hebben verwittigd. 't Is tegenwoordig niet alles in Essen. Door de inijnwerken is een groot deel der stad onder- inijnd. Nog met lang geleden is een groote boom tot den top in den grond gezakt, en voor een paar dagen zakte in de Beuststrasse een wagen met paaru en koetsier eenklaps acht voet diep in den grond, terwijl de inuren der huizen aan beide kanten van de stiaat bedenkelijke scheuren vertoon- deu. De woniiigen zullen moeten worden ontruimd. De koetsier en het paard zijn er nog al goed afgekomen. De berichten, die the Lancet, het bekende Londensche medische orgaan, over de gezondheids toestand van den paus mededeelt, luiden zeer on- guustig. De artsen, die hem behandelen, maken zich zeer ongerust. Niettegenstaande zijne buit.en- gewone geestkracht, welke hem vergunt vermoei- ende audjentien te geven, neeint zijne lichaams- zwakte toe; het watergezwel aan den linkervoet bij den enkel maakt hem het staan hoogst moeielijk. De kenteekenen van een algemeene waterzucht worden van dreigenden aard, en de artsen twijfelen aan de gewenschte uitwerking der door hen aange- wende middelen. Den 14 Sept. hield Pius IX, in antwoord op een door een lersche deputatie hem aangeboden adres, een Latijnsche toespraak, waarvan wegens zijne zwakke stem, vele woorden onverstaan- baar waren. Zijne secretaris, kardinaal Antonelli, wordt vreeselijk door de jicht gefoiterd, en prof. Mazzoni, die hem onlangs bezocht, geeft geen hoop dat hij den winter zal kunnen overleven. Een onbekende weldoener te Leeuwarden, die voor en na reeds duizende guldens aan de maat- schappij vau weldadigheid heeft geschonkcn, heeft volgens de Leeuw. Ct. de belangrijke som van /8000 aan die instelling toegezegd. Tegen den burgemeester van Beek en Donk is door de arr.- rechtbank te Eindhoven eene rechtsvervolging in- gesteld, wegens het door woorden beleedigen van njksambtenaren in de uitoefening hunner bedie- ning. Met het bakken van brood uit enkel tarwemeel in de militaire bakkerijen van de ver- schillende garnizoenen, zal tot de helft van No vember bij wijze van proaf worden voortgegaan. Te Nieuw-Dordrecht is het zoontje van P. TT. in een sloot geraakt en verdronken. Een week ge leden werd de woning der ouders een prooi der vlammen. A. Wieringa, een oppassend jongman, werkzaam op de fabriek van den heer Scholten te Sapperaeer, zijne te Eelde wonende ouders wil- lende bezoeken, is even voorbij het tolhek op den straatweg in het water geraakt en verdron ken. Te N.-Beierland viel Maandagavond, ter wijl de ouders afwezig waren, een jongetje van bijna 4 jaar in 't water; het werd eenige oogen- blikken daar.ua levenloos opgehaald. Te Nij- megen is aangehouden de gevangene, die eenige dagen geleden uit het liuis van arrest aan de Koj'te Hoogst,raat te Rotterdam ontsnapt is. Zekere Johannes Biesterveld, een 32jarig ongehuwd leidekker, bezig om de kerktoren te Overlangel te herstellen, is van een ladder gegleden en met T hoofd op den grond terecht gekomen. Zijn hersens werden verbrijzeld en de ongelukkige gaf onmiddelijk den geest. Te Amersfoort is het lijk opgevischt van een tienjarigen knaap, den vorigen dag uit eene boot in de rivier de Eem gevallen. Van den zijpmur der in aanbouw zijnde R. K. kerk te Oudenbosch is een werkman neergestort, hij was vijf minuten later een lijk. De vrees omtrent het vergaan van een der visschers- pinken van Scheveningen is gebleken ongegrond te zijn. De vermiste schuit is bi houden aange- komen. - Te Alkmaar is de klokopwinder van den Waagtoren M. K., bij het verrichten van zijn werk, door 't een of ander ongeluk in de ruime pijp gevallen, waardoor het zware gewicht van het speelwerk naar omlaag hangt; hij viel zoo van een duizelingwekkende hoogte neer. Later vond men zijn lijk. Een rijk alleenlevend landbouwer te Oss woonachtig, werd Maandag ochtend in eene weide te Lithoyen op heeter daad betrapt, terwijl hij bezig was met het uitmelken van een anders koeien. Reeds jaren lang werd hij daarvan ver- dacht gehouden, tot hij nu eindelijk gesnapt werd. Er is proces-verbaal tegen hem opgeinaakt. Te Berlijn wordt tegenwoordig een nieuwe wijze van adverteeren toegepast. In verscheidene groote koffie- huizen vindt men tafels, waarvan de bladen met glazen platen gedekt zijn. Onder het glas worden de advertentien en reclames geschoven. Dezer dagen heeft de correctioneele rechtbank te Bayonne twee wijnkoopers, wegens wijnvervalsching, tot een gevangenisstraf van drie maanden en 50 frs boete veroordeeld. Het vounis zal tevens openlijk worden aangeplakt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 2