Zoodra hij er van sprak, liep zij steeds de dear uit begaf zicli naar eeue verafwonend bekende of bloedverwante en kwam dan sorns eerst na ver- loop van een of twee dagen terug. In weerwil van al die onaangename gevolgen had zij onlangs voor eene nuttelooze uitgaaf weder zijne kleederen beleend. Hetzij uit vrees voor hevig ongenoegen, hetzij eindelijk uit berouw, verliet zij daarop's avonds met hare drie kinderen liet huis. Dq man, een paar uren later van zijn werk terugkomepde, zag vreemd op, doch begreep uit het lomWobriefje, hetwelk zij op tatel had laten liggen, wat er gaande was. Hoe verdrietig ook, getroostte hij zich vo>r't oogen- blik die eenzaamheid, in de verwachting dat z:j, voor- al nu zij de kinderen bij zich had, wel spoedig zou komen opdagen. Na zoo vruchteloos drie dagen te hebben gewacht, riep hij de politie te hulp om haar op te sporen, en vernarn nu van den commissaris dat deze juist denzelfden dag bericht had ontvangen. dat te Stralau de lijken van vier onbekende perr sonen, zijnde eene vrouw en drie kinderen, uit het water waren opgehaald. Bij on lerzoek herkende men in de drenkelingen de vermis te vrouw en kinderen Een nieuw reuzenwerk is in Amerika voltooid de verbetering van de haven van New-York. Ten einde een rots, die aan die verbetering in den w ig stond, te verwijdere.n, had men 4402 geboorde ope- ningen gevuld met 52,206 pond van de krachtigste ontplofbare stoffen. He outplotfing lieeft plaats ge- had zonder het minste nadeel te berokkenen aan de gebouwen, die in den ointrek stonden en die alien voorzichtigheidshalve ontruiind waren. Het werk is, voor zoover men nu reeds er over oordee- len kan, volkomen geslaagd. GEMENGDE BERiCHTEN. Van 25 Augustus tot 26 September is gevallen 203 mM. regen, dat is ongeveer 1 /3 van de geheele hoeveelheid, die gemiddeld per jaar valt (650 mM. Te Amsterdam is eene juffrouw, die een heer vitriool in het gelaat had geworpen, waardoor hij ernstige brandwonden bewam, naar de cellulaire gevangenis overgebracht. De met goud beslagen dirigeerstok, dien de liedertafel //Rotte's Mannen- koor" als prijs van uitmuntendheid bij gelegenheid van den wedstrijd, dooi „Amstels Mannenkoor" uitgeschreven, behaald heeft, bezit eene waarde van f 1500. Een sajetfabrikant te Soeterwoude beschonken tehuis komende, ledigde in plaats van de karaf met water, een flesch met scherp vocht (men zegt, loog;) de man overleed spoedig. De rechtbank te Deventer heeft een jong mensch uit Raalte, die in de uniform van milicien op straat geloopen had, zonder daartoe gerechtigd te zijn, tot een dag celstraf veroordeeld. Te Vries sloeg de bliksem in een huis, waarin zich, geheel alleen, een kraamvrouw bevond. Alles werd stuk geslagen, maar gelukkig bleef de vrouw ongedeerd en ont- stond ook geen brand. Voor eenige dagen is onder Spijkenisse een aak in aanvaring gekomen met een tjalk, waarbij een vrouw, vermoedelijk door het roer, is over boord geslagen en verdronken. Het lijk der vrouw, die te Zwijndrecht te huis be- hoorde, werd later uit de Botlefc opgevischt. Te Eindhoven is in eene vergadering van winkeliers in kolonialewaren besloten geen Belgische centen meer in betaling aan te nemen als tegen 11 voor een dubbeltje en verder de Fransche 2 en 1 centimes, alsmede de Duitsche 2 en 1 penr.ingen geheel te weigeren. Het gezin, dat bijna een jaar geleden uit Berg-Ambacht naar de Vereenigde Staten van Noord-Amerika vertrokken was, is weder van daar teruggekeerd. Door het gemeentebestuur van Reeuwijk, is eene verordening uitgevaardigd tegen de openbare dronkenschap. Overtreding daarvan wordt gestraft met eene geldboete ten bed rage van f 10 tot 25. Volgens „het zeggen" van Bommige zeelieden, moet de vuurklomp die in den avond van 11. Zondag is waargenomen, in de Noordzee zijn neergekometi. Aan 's rijksixluut is reeds voor ruim een ton goud aan centen ge slagen; overal is nu in de behoefte aan Holl. kope- ren pasmunt voldoende voorzien. Met deze 3 0 millioen centen kunnen we de Belgische twee centime-stukken missen. De heer Stott, die met hij zegt, aan von Bismarck beloofd heeft, zijn eerste vliegproef in diens tegenwoordigheid te doen. Te Bingen heeft de politie bij vier slagers al de worst in beslag genomen, omdat deze hoofdzakelijk was samengesteld uit aardappelmeel. Te Marseille is een haai gevangen, die 1100 kilo woog, tusschen de 6 en 7 meters lang was en ineer dan 3 meter omtrek had. Alleen de kop weegt 250 kilo. In den buik van het monster werden vier visschen gevonden, waarvan een 28 kilo woog. De cijfers aanwijzende den stand der arinoede te Londen luiden zeer gunstig. In de drie laatste jaren, 1875, 1874 en 1873 is een verinindering van het getal die aalmoezen ontvingen opgemerkt van respectievelijk 3957, 13630 en 20365. De czaar heeft een salaris van 125,000 francs per dag; de sultan ont- vangt 90,000 francs per dag; de keizer van Oosten- rijk 50,000; de keizer van Duitschland 41,000; de koning van Italie -32,200; de koningin van Engeland 31,500 en de koning der Belgen 8,125 francs. De Amsterdamsche afdec-ling van de vereeni- ging tot afschaffing van sterken drank heeft zich bij adres tot den minister van oorlog gewend, met verzoek van zijnentwege maatregelen te nemen om het misbruik van sterken drank onder militairen krachtig te beteugelen. Zij vindt vooral aanleiding tot haar verzoek in hetgeen op dat gebied gedurende de voorlaatste week in de hoofdstad waar te nemen viel. .De afdeeling geeft alvast in bedenking, oin in het geheele land voor alle tappers en slijters een verbod uit te lokken, om aan soldaten of schutters wanneer zij wapens dragen, sterken drank te tappen. Het ramtorenscliip Koning der Nederlanden, licht nog steeds op dezelfde plaats in het nieuwe kanaal. De diepte van het water rond het schip is juist dezelfde gebleven in de vier weken, dat het daar licht. IJverig is men bezig met het weg- nemen der enkele ondiepten in de haven, welke het vertrek van het groote schip nog verhinderen. Naar het werk zich nu laat aanzien, is er gegronde hoop, dat met 1 November het kanaal zal kunnen opgesteld worden. Een jager deelt aan 'tN. v. d. D. mede: „Ik ging Zaterdag met een mijner confraters op de jacht bij mij hebbende een jongen hond, die en eindelijk zich tengevolge stand verkeert. zelf een kogel door het hoofd waarvan zij in hopelooze toe- eerst voor den derden dag in het veld kwam. Wij schoten een haas aan, die door den hond werd a .htervolgd en ook weldra was ingehaaldtelkens als de hond den haas aanpakte gaf het dier natuur- lijk een schreeuw, waarop de hond weer losliet. Dit duurde zoo eenigen tijd, toen op eens de haas zich in postuur zette en met zijn voorpooten zich, evenals een kat, tegen den hond verdedigde, die, een paar gevoelige krabben ontvangen hebbende, nu in 'tgeheel niet meer durfde toetasten." Onlangs werd melding gemaakt van diefstal van 300,000 fr. die te Nimes ten huize van den heer Ausset plaats had. Thans verneemt men dat twee der schuldigen, benevens vijf helpers, in handen der jusitie zijn geraakt. Bij hen is eene waarde van 130,000 franc aan papieren teruggevonden. Een inwoner der 5e wijk te Antwerpen bevond Dinsdag-morgen, dat gedurende den nacht zijn kippenhok geledigd was. Hij vertelde het aan zijnen buurman en deze beweerde dat hij's nachts drie kerels met den buit had zien vluchten in de richting van den Steenen Molen. De politie werd kennis gegeven en onmiddellijk zond men twee agenten op zoek, doch zij vonden niets. Toen ze des middags bij het slachtoffer van den diefstal kwamen, ten einde meer inlichtingen te komen, bemerkte de bestolene hur. op dat er uit de keuken van zijnen buur zulk een buitengewoon goede reuk opsteeg. De agenten gingen bij den buurman eens snuffelen en ontdekten de kuikens in de braadpan. Er is proces-verbaal tegen den lekkerbek opgemaakt, wien de kippetjes waarschijnlijk leelijk zullen opbreken. Een versc.hrikkelijk drama heeft te Liverpool plaats gehad. De weduwe van den heer Morris, gewezen kassier van de Nord-Western Bank en wier geestvermogens sedert den dood van haar man, nu een jaar geleden, gekrenkt schenen, heeft door Burijei-lijke stand van Neuzen van 25 Sept. tot 1 Oct. Zeetijciinyen. HANDELSBERICHTEN. Hllleeten. October. zijn luchtschip over het kanaal zou vliegen, heeft revolverschoten twee harer dochters, 11 en 13 jaar zich bedacht; hij is met zijn machine doodbedaard i oud, vermoord; zij heeft daarop getracht, op dezelfde naar Duitschland scheep gegaan, omdat hij, zoo als wijze twee harer andere jongere kinderen te dooden Hrijzen der Amsterdam, i i°A Huwelijks-Aangiften. 3C Sept. Franciscus Gulielmus Gilis, oud 26 j., jin. en Albertina Maria Standaert, oud 20 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 28 Sept. Jan van der Meer, oud 27 j., jm. en Maria Susanr.a Stroo, oud 25 jjd Geboorten. 25 Sept. Suzanna Wilhelmina, d. van Jojakim Verlinde en van Leuntje Nieuwelink Maria Louisa, d van Adolph Constantinus de Panw en van Johanna van de Velde. Pieternella Nathalia, d. van Alusius Doppegieter en van Julie de Meijer. 26 Sept. Rachel Elisabeth, d. van Anthonie Rie- mens en van Janna Frederikseu. 29 Sept. Willem Renier, z van Willem Christiaan Berends en van Sara Jozina Scheele. Van 22 tot en met 28 Sept. zijn in deze haven binnenge- komen bestemd voor Gent, de volgende zeeschepen als 22 Sept N. Duitsche brik Louise Bachman, kapt Fretwust, van Riga met planken. 25 Sept Belg. stoomboot Flecha, kup. H. Seeuwen, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. J. Ellwood, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Col- letis, kap. H. Druny, van Goole met stukg. Noordsche brik Aurora, kap. J. Petersen, van Noorwegen met hout N. Duitsche Galjoot Frederika, kap. Oltmans, van Noorwegen met stokvisch. 27 Sept. Eng. stoomb. Troubadoer, kap. J. Smitt, van New-Castle met steenk. 28 Sept. Eng. stoomb. Rosa, kap. J. Harris, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Killarney, kap. Rothbarth, van Goole met stukg. 29 Sept. Eng. stoomb. Contest, kap. Watson, van Goole met stukg. Noordsche bark Charles Dickens, kap. B. Feukelsen, van Rangoon (Eng. Indien) met Rijst. Van 22 tot en met 29 Sept. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent de volgende zeeschepenj als 22 Sept. N. Duitsche brik Anna Catharina, kap. Lentz naar Shields in ballast N. Duitsche bark Mijnheer, kap. Tisnow, naar Sunderlaud in ballast N. Duitsche Galjoot Anna kap. Breyman, naar Withby, in ballast. 23 Sept. N. Duitsche bark Sontag, kap. Westval. naar Sunderland in ballast. Eng. stoomb. Killarney, kap. Rothbath, naar Goole met stukg. 24 Sept. Eng. stoomb. Rosa, kap. J. Harris, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Contest, kap. Watson, naar Goole met stukg. 25 Sept. Eng. stoomb. Bella de Duinkerken, kap. Fowel, naar Bristol met suiker. Eng. stoomb Londos, kap. Spink, naar Goole met stukg. 26 Sept. Russische bark Retantia, kap. Lindroos, naar Shields in ballast. Russische brik Hilda, kap. Matson, naar Shields in ballast. Noordsche brik Frithiof, kap. Chri9- tenseu, naar Sunderland in ballast. 27 Sept. Noordsche brik Aurora, kap. Petersen, naar Nieuport met hout. 28 Sept. N. Duitsche kof Fredika, kap. Oltman naar Leuven met stokvisch. Deeusche schooner Johanna, kap. Tonnesen, naar Vilanova in ballast. Eng. stoomb. Romeo kap. Ellwood, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Colletis, kap H. Druny, naar Goole met stukg. Belg. stoomb. Flecha, kap. H. Seeuwen, naar Louden met stukg In deze haven zijn binnengekomen, bestemd om aan den ijzeren weg hier te lossen en te laden de volgende zeeschepen als 25 Sept. Eng. stoomb. Jutland, kap. J. Webb, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken, na aan den ijzeren weg alhier te hebben gelost en geladen de volgende zeeschepen als 23 Sept. Noordsche bark Cito, kap. A. Olsen, naar Riga in ballast. 27 Sept. Eng stoomb. Jutland, kap. J. Webb, naar Londen met stukg. Nederland. Belgie. Frankrijk. Rusland. POLEN. OoSTENRIJK. Hongarije. Italie. Spanje. Portugal. Turkije. Egvpte. Amerika. Certific Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatschappij. dito exploitatie Ned staatsspoorw. Ccrtificaten bij Rotschild Inschrijvingeu dito Obligation 1798/1816 dito Hope Co. 1855 6e aerie dito f 1000 1864 dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866 Oblig. Hope Co. Leening 1860 Certific. dito Inscript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. Obligation 18671869 Certificaten Aandeel spoorweg Gr. Maatsch. Oblig. dito Aaud. Balti8che spoorweg dito spoorweg PotiTiflis dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Schatkist obligation Oblig. metall. in zilver Jan/Jnli. dito dito April Oct. dito in papier Mei/Nov. dito dito Febr./Aug. Aand. Nation, bank Schatkistbillettea Certific. Am terdam Obligation Bnitenl. dito Binnenlandsche Obligation Inschrijving Alg. schuld dito 1868 dito dito dito (1904) dito dito dito (1885) dito Illinois Amsterdam dito dito Redemption 2} pet. 3 4 5 2} 3 5 5 5 5 5 5 5 4} 4 4 4 6 5 4* 3 5 5 5 4 5 5 5 5 3 6 5 3 62H 75t 99} lOlf 871 97} 89 J 89} 287 87* 74 77 268 84* 127 95} 95} 88} 79 54} 55 5 2 At 52} 837 13} 12A 52} 40} 104} 99} 76} 96}

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 3