Buren heeft men een vuurbol waargenomen in IVoorden bij de Groote Beer. De bol schoot pijl- snel naar beneden en spatle op korten afstand van de aarde uiteen. Bij de dezer dagen pi tats ge- vonden opgraving van het lijk eener vrouw van den kastelein Thuis te Zevenaar, twee jaren geleden ter aarde besteld, is door deskundigen ontdekt, dat de vrouw een groote hoeveelheid arsenicum moet ge- bruikt bebben. Haar echtgenoot zal thans voor den strafrechter verschijnen. Deze week keerde een blinde man, vergezeld van zijn zoon, van de kermis te Empel, waar hij voor de dansende jeugd op de viool gespeeld had, 's avonds huiswaarts. Even voor 's Bosch glijdt de zoon van den dijk; de vader, aan de hand meegetrokken, viel over zijn zoon en brak den nek. Hij was oniniddelijk dool; 14 dagen te voren had hij zijn vrouw verloren. Een jon- geling van 19 en een knaapje van 11 jaren, die met vader en moeder in een wagen naar de kermis te Bolsward geweest waren, zijn, toen zij bijna weer te Arum waren, met den wagen in't water geraakt en verdronken. He moeder was uit het rijtuig ge- gaan om een hek te openende vader redde zich. In het nabij Workum gelegen Heidenschap heeft men de onmenschelijke wreedheid begaan, om een kalf van den veehouder J. IJbema den buik open, en een paar anderen de hakspieren af te snijden. Een streng onderzoek is ingesteld. Het rijtuig, waarin de koning en kroonprins van Z wed en dezer dagen zaten, werd door twee aan 'thollen slaande paarden voortgesleepteen botsing was onvermijde- lijk; juist bij tijds sprongen beiden er uit, want geen tien seconden later werd het rijtuig verbrijzeld, de koning en prins kwamen met lichte kneuzingen vrij. Het dorp Dalinka in Hongarije is bijna geheel afgebrand, terwijl niemand der bewoners zijne woning of goederen verzekerd had. De man, bij wien de brand, door onvoorzichtigheid was aange- komen, werd door de inwoners uit wraakzucht in de vlammen geworpen en verbrandde. Drie personen kwamen bij de pogingen tot redding om het leven. Bij Biesenthal nabij Berlijn is een arbeider die met de zeis op den nek over de rails liep, juist terwijl een trein naderde, door dezen aangereden. De zeis ontving een heftigen stoot en de man werd letterlijk onthoofd. Te Manchester heeft een oude vrijer aa,n eenige dames zijn geheele vermogen vermaakt. Bij al die dames had hij vroeger huwelijks aanzoek gedaan en een blauwtje geloopen. De erf making geschiedde omdat hij dientengevolge een prettig en gerust leven had kunnen leiden tot zijn einde toe. //Ik vermaak aan mijne vrouw/' zeide een oude boer op zijn sterfbed, //eene som van vijf honderd gulden per jaar. Hebt ge dat geschreven, meneer de notaris?" ,/Ja maar, als zij hertrouwt? Uwe vrouw is toch nog jong genoeg. Voor dat geval maken de meeste menschen een verandering." ,/Schrijf dan, dat, als mijn vrouw hertrouwt, ik haar duizend gulden per jaar vermaak." //Maar, hernam de notaris, ,/Over het algemeen gaat men juist tegenovergesteld te werk." Ja, meneer: maar hier is het wat anders," zeide de boer levendig. //De man, die haar krijgt, mag wel een kleine geldelijke vergoeding hebben!" In Holland moge men ,/het Noorden" nog altijd ietwat achterlijk noemen, eene daadzaak noch- thans is het, dat in geen enkele provincie naar evenredigheid zooveel gegradueerde personengevonden worden als in Groningen en Drenthe. Notarissen en procureurs zijn daar schier alien meester in de rechten. Landbouwers laten liunne zonen studeeren en jongelieden, die voor den handel worden opge- leid, bezoeken dikwerf eerst de academie. In Assen achtte zelfs een bakker het wenschelijk zijn zoon te laten studeeren in de rechten. Nauwelijks was deze gepromoveerd of de oude man stierf en liet zijne druk beklante bakkerij onbeheerd achter. De jonge advocaat aarzelde niet, zich in het belang zijner moeder, broeders en zusters, de zaken der bakkerij aan te trekken en is thans niet alleen meester in de rechten, maar tevens meester brood- bakker. De advocaat bakt dat het een lust is. Een winkelier in het Zaailand bij Heerenveen had een milicien in kwartier. Terwijl de soldaat wandelde, bekeek de winkelier zijn spulletjes eens, ook't geweer, legde schertsend op zijn vrouw aan en schoot gelukkigals een schutter hadden we haast geschreven, maar dat is nu niet meer waar. Er zijn nu geen sch utters meer, die 5 jaar actieven dienst doen zonder ooit een geweer af te schieten. Hij raakte zijn doel maar eventjes, zoodat de vrouw niet ernstig gewond werd, verbrijzelde een en ander in huis en verschrikte niet weinig. De Deen, die alleen in een bootje den Oceaan overstak, is te Liverpool in welstand aangekomen. Hij heeft op enkele uitzonderingen na den tocht gelukkig volbracht, maar verlangt niet naar een herhaling. Hij heet Alfred Johnson en vertrok den 15 Juni van Glancester in Massachusets in een bootje //den Centennial" genaamd, van 16| voet lang, 2-J voet diep en voet breed, dat grooten- deels overdekt is, drie waterdichte afdeelingen heeft, en een mast voert. Eenmaal sloeg, terwijl hij sliep hij moest dat over dag doen om 's nachts niet overzeild te worden, zijn boot om; hij slaagde er echter in, zijn vaartuig weer op te richten. Aan het strand te Texel is jl. Donderdag een reddingsboot, die beproefd zou worden en niettegenstaande 't water vrij hoi was, in zee stak, omgesiagen. De bemanning (elf personen) geraakte daarbij uit de boot, met 't noodlottig gevolg, dat een bootsman 't leven verloor. De verongelukte was een kloek zeeman, die reeds vele schipbreuke- lingen heeft gered. Een later bericht meldt, dat de bemanning zich op bevel van de directie van zwemgordels voorzien, doch de verongelukte bootsman dit hardnekkig geweigerd had. Hoe het ongeluk is ontstaan, is een raadseler woei een stevige bries, doch er was volstrekt geen holle zee 't schijnt echter, dat den bootsman de stuurpen uit de hand is geslagen, waardoor de boot zonder besturing door een dwarszee is omvergeworpen. De directeur van het observatorium te Parijs de heer Leverrier, organiseert op het oogenblik een dienst van depeches betreffende het weer, welke, aan alle gemeenteu gezonden, voor den landbouw even nuttig zullen zijn als een dergelijke dienst reeds sedert eenigen tijd voor de zeevaart is geweest. De landlieden zullen op die wijze althans ten naasten- bij kunnen weten welk weer het den volgenden dag zijn zal. De prefecten hebben in last van den minister om den heer Leverrier in deze zaak behulpzaam te zijn. Dat men het elkander in de gevangenis te Samarang zoo prettig mogelijk wenscht te maken blijkt uit de volgende advertentie, overgenomen uit de locomotief van den 24 Juni 11. z/De ondergeteekende L. L. J. Hendimet, ge- wezen kapelmeester van het leger, zich thans be- vindende in de centrale gevangenis te Samarang, heeft, in overeenstemming met eenige zijner lot- genooten, het plan gevormd in bedoelde gevan genis een muziekcorps op te richten. Tot berei- king van zijn doel en ten einde in staat te kun nen zijn de daarvoor benoodigde instrumenten aan te schaflen, neemt hij langs dezen weg de vrij- heid een beroep te doen op de milddadigheid van Samarang's ingezetenen, die belangstellen in het lot van de gevangenen. z/Diegenen die genegen zijn daartoe, hoe ge- ring het ook zij, eene bijdrage te geven, wordt beleefd verzocht de gelden bij den directeur, den wel. Ed. gestr. heer jhr. de Kock, te willen storten. //Samarang, 23 Juni 1876. L. L. J. Hendimet. 291ste StaataloteriJ. I Surizei-lijke stand van TXeuzen van 21 tot 27 Augustus. Huwelijks-Aangieten. 26 Aug. Reinier van den Berge oud 41 j., wednwenaar en Maatje Vel, oud 37 j., weduwe. Huwelijks-Voltrekkingen. 24 Aug Pieter Gideon Maan- dag. oud 22 j., jm. en Neeltje Leunis, oud 22 j.. jd. Aanbestedingen. Op Vrijdag 8 September 1876, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg: Herstel van storm- en winterschade aan de terp en aan het gebouwtje voor het zelfregistrerend getijwerktuig te Bath, alsmede het doen van eenige herstellingen aan den rijksdam aldaar, provincie Zeeland. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele in- schrijving, volgens 441 der Algemeene voor- schriften. Zeetijdiii>>en, HANDELSBERICHTEN. lJr*ijzeii lei* Klfecten. Amsterdam, 28 Augustus. Certific, Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatschappij. dito exploitatie Ned. staatsspoorw. Ccrtiticaten bij Rotschild Inschrijviugen dito Prijzen vau 100 en daarboven. 5de Klasse. Trekking van 25 Aug. 1000 no. 1225 3481 3729 9029 13917 17544 n 400 10189. 200 4518 8249 15357 17002 18794. 100 787 1393 2684 3588 4636 6732 6761 7796 9276 12476 13114 14477 16141 16414 17453 18323 '19334. Geboorten. 21 Aug. Leonie, d. v. Desiderius van Graef- schepe en van Prudeutia Cortvriendt. 23 Ang. Nicolaas Pieter z. V. Johannes Reigel en van Maria Proos. 24 Aug. Jan Johannes, z. v. Bastiaan van Aalst en vau Suzanna Riemens. or-,,' ,,acomlDa Janneke, d. v. Reiuier Scheele en van Maria Wilemsen. - Janneke Sara, d. v. Mariuus 't Gilde en van Wilheimina Scheele. 27 Aug. Johannes Franciscus z v Aloisius Haraerlinck en vau Angelina Heijens. Overluden 24 Aug. Coruelis Bolleman oud 3 m., z. v. Jan Framjois en van Geertruida Herre'oout. 26 Aug.' Ca rolina van Aalst, oud 9 dagen, d. v. Arie en van Adrians Haak. 47 Aug Michiel Kunstenaar oud 2 in., z. v. Hartog en van Sara Bobbe. Sara Jozina van Hoeve, oud 2 m d v An- dries en van Pieternella Schijve. Van 18 tot en met 25 Augustus zijn in deze haven binnenge- komen bestemd voor Gent de volgende zeeschepen als 18 Aug. N.-Duitsche brik Marie, kap. Bijounik, van Bonga met plauken. 19 Aug. Russische bark Ivinto, kap Michel- sen, van Memel met plauken. Noor.lsche bark Petrellen, kap. Swenson, van Riga met balken. Zweedsche driemast- schooner Thella Maria, kap Anderson van Dantzig met slippers. Russische driemastschoouer Gessina. kap. Peterson, van Bonga met planken. Noordsche schooner Fallio kap. Schocks van Gottenburg met planken. 20 Aug. N -Iluitsche schooner Verein, kap. Schultz, van Dautzig met slippers.Eng. stoomb. Killarney, kap. Rothbart vau Goole met stukg. 21 Aug. Belg. stoomb. Flecha, kap. H. Seeuwen, van Londeii met stukg. 23 Aug. Fransche schooner Sylphide, kap. Ledigabel, van Nantes met tarwe. 24 Aug. Eng. stoomb. Rosa, kap J. Harris, van Louden met stukg. 25 Aug. Eng. stoomb. Romeo, kap. Ell- wood, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Stantons, kap. W. Lumley, van Louden met stukg. Van 18 tot en met 25 Aug. zijn uit deze haven vertrokkeu komende van Gent de volgende zeeschepen als 18 Aug. Russische schooner Reuhas, kap. Lindblom, naar Shields in ballast. 20 Aug Eng. stoomb. Romeo, kap. Ell- wood, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Stantons kap Lumley naar Louden met stukg. 23 Aug. Belg. stoomboot Flecha kap. Seeuweu naar Londen met stukg. 24 Aug. En». stoomb Killarney, kap. Rothbart, naar Goole met stukg. In deze haven zijn binnengekomen, bestemd om aan den ljzereu weg hier te lossen en te laden de volgende zeeschepen als 18 Aug. Eng. stoomb. Jutland, kap. J, Webb, vau Londen met stukg. Eng. stoomb. Berwick, kap. J. Elliot, van Sun derland met steenk 19 Aug. Noordsche brik Thnle, kap. E. B. Ellingsen, van Lulea met hout. 20 Aug Eng. stoomb. Loudos, kap. F. Spiuk, van Goole met stukg. en steenk. Uit deze haven zijn vertrokken, ua aan den ijzeren weg alhier te hebben gelost en geladeu de volgende zeeschepen als 20 Aug. Eng. stoomb. Jutland, kap. J. Webb, naar Londen met stukg. 21 Aug. Eng. stoomb. Berwick, kap. J. Elliot, naar New-Castle in ballast. 22 Aug Eng. stoomb. Londos kap. F. Spink, naar Goole met stukg. Nederland. Belgie. Frankrijk. Rusland. PoLEN. OOSTENRIJK. Hongarije. Italie. Spanje. Portugal. Tubkije. Egypte. Amerika. Obligatien 179B/1816 dito Hope Co. 1855 6e serie dito 1000 1864 dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866 Oblig. Hope Co. Leening 1860 Certific. dito Inscript. Stieglitz Co. 2ea4eL. Obligatien 18671869 Certifieaten Aandeel spoorweg Gr. Maatsch. Oblig. dito Aand. Baltische spoorweg dito spoorweg PotiTiflis dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Schatkist obligatien Oblig. metall. in zilver Jan.'Juli. dito dito April Oct. dito in papier Mei/Nov. dito dito Febr./Aug. Aand. Nation, bank Schatkistbilletten Certific. Amsterdam Obligatien Buitenl. dito Binnenlandsche Obligatien Inschrijving Alg. schuld dito 1868 dito dito dito (1904) dito dito dito (1885) 21 pet. 3 4 5 21 3 5 5 5 5 5 5 5 41 4 4 4 6 5 41 3 5 5 5 4 5 5 5 3 6 5 3 3 3 5 7 6 6 62fi 751 1021 89 58f 68J 1021 1001 89 991 931 931 320 89 761 791 511 270 84f 130 96J 961 91J 801 58 571 541| 55f 842 141 131 53 125 46 f 1001

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 3