Al ^emeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. BINNENLAND. No. 1175. 16e Jaargang. Zaterdag 26 Augustus t876. AANBESTEDING. de levering van PETROLEUM, en hetgeen verder noodig is, voor de straatverlichting, geduren- de 1876/77. Neuzen, 25 Augustus. \EMSM C, 01; It A NT. Dit blad verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond bij J. K. G. Dhont te Neuzen. ABONNEMENT. Per drie m&anden binnen Neuzen f 1»Door het geheele Rijk f 1,10. Door geheel Belgie 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars Postdirec- teuren en Brievenbushouders. ADV ERTENTIEN. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke rejrel meer/0,10 Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag namiddag DRIE ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van NEUZEN zullen op Donderdag, den 31 Augustus 1876; des morgens ten 10 uur, in het geineente- raadhuis aldaar, in het openbaar, bij enkele in- schrijving, aaubesteden De betrekkelijke voorwaarden liggen ter inzage op de gemeente-secretarie. Neuzen, den 22 Augustus 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN BOVEN. De Secretaris, J. DIELEMAN. I-»olitiek; Overzioht. Al of niet voortzetting van den oorlog is in Servie de boofdkwestie, en de berichten daarom- trent of wat zal worden besloten, alles is zoo verward, dat de ware voornemens daaruit inoeielijk zijn op te maken. Ristics is voor den vrede, zegt er een; neen, zegt een ander, bij wil voorzetting van den oorlog. Ristics zal aftreden, beweert weer een derde en Gruiteh of Marinowitsch zullen optreden, orn den vrede te herstellen. Het sluiten van wapenstil stand is zoo goed als zeker, deelt bet Journal des Debats mede; maar de beriehtgever van de Temps tele- grafeert, dat, volgens zijno laatste mlichtingen, het kabinet-Ristics zal worden verstgrkt en vorst Milan zich openlijk voor liet voortzetteu van den oorlog heeft verklaard. Al fleze tegenstrijdige berichten dienen slechts, om de onzekerheid, omtrent hetgeen Servie wil, meer en ineer te doen toenemeu. Ook hetgeen met betrekking tot eene tusschenkoinst of bemidde- ling der mogendheden wordt bericht, loopt zoo uit- een, dat het slechts strelct, om de onduidelijkbeid nog meer te doen toenemen. Volgens de Polit. Corr. hebben de diplomatieke agenten van Engelaud, Erankjijk en ltalie eenerzijds en die van de drie keizers aan den anderen kant inededeelingen aan de Servische regeering gedaan, betrekking hebbende op eventueele pogingen tot bet aanknoopen van vredesonderhandelingen. Niet on- waarschijnlijk is het, dat de groote mogendheden het oogenblik gekomen achten, om aan de Servische regeering kenbaar te maken, dat een beroep op de goede diensten der mogendheden ter verkrijging van den vrede gunstig zou worden opgenomen. Ristics moet namens de regeering van die inededeeling dankbaar kennis genomen en beloofd hebben, ze in ernstige overweging te nemen. Voor het vermoeden, dat deze overweging met met een negatiet resultaat eindigen zal, pleit de omstandigheid, dat de porte, tengevolge van den voortdurenden aandrang, bereid moet zijn, de onlangs bfficieus medegedeelde vredes- voorwaarden belangrijk te wijzigen en te verzachten. Aangaande de krijgsvernchtingen meldt eenoffi- cieel bericht uit Konstantinopel, dat de Turken de Serviers op het gebergte en in de pasengten van 1 Alexinatz aangetast en zich van hunne stellingen en verschansingen hebben meester gemaakt. Het verlies der Serviers was zeer groot. Over hetzelfde gevecht meldt eveneens de te Belgrado gevestigde correspondent van Reuter, dat de uitslag voor de Serviers ongunstig was. Maar de berichten uit Belgrado, omtrent deze I ontmoeting, zijn natuurlijk daarinee in lijnrechten strijd. De officieele berichten uit Konstantinopel worden volkomen onjuist genoeind en omtrent het gevecht het volgende verslag gedaanhet op den eersten dag volkomen teruggeslagen Turksche leger, rukte den tweeden dag tot nabij de Servische grenzen op, doch werd Maandag morgen door de Serviers aangegrepen en op nieuw teruggeworpen. Des namiddags vielen de Turken op nieuw aan, ma,ar zonder gevolg. Ondanks den driedaagschen strijd en hoewelde vijand 40,000 man sterk was, mocht het hem geen enkele inaal gelukken, de ver- sterkingswerken van Alexinatz te naderen; hij be- reikte geen resultaat, dan dat christen-dorpen op Turksch en Servisch gebied door hem in brand werd en gestoken, eene nuttelooze barbaarschheid, door het operatieplan geenszins gevorderd. Welke van beide partijen heeft nu gelijk Mis- schien zijn beide berichten erg overdreven en mag als meest aannemelijk worden geacht, dat beide legers hunne stellingen hebben behouden. De Montenegrijnen schijnen nog altijd in hunne operation te slagen. Een bericht uit Cettinje meldt, dat een slag tegen de Turken te Seliste eindigde met de nederlaag der Turken, terwijl de Monte negrijnen 45 Albaneesche krijgsgevangenen maakten. De organisatie van comites tot verleening van liulp aan Servische gewonjden en vluchtelingen verkrijgt thans ook in de provincien van Rusland grooter omvang. Tot dusverre droegen daartoe nagenoeg uitsluitend St. Petersburg en Moskou bij. Thans echter komen ook uit andere deelen des rijks ruime bijdragen met motto's en opsehriften, welke ten duidelijkste de opgewondene stemming uitdrukken, waarin de natie verkeert wegens de gruweldaden, jegens de Cbristenen gepleegd. i i ..HIt-.-l I' - Het heeft thans geregend. Een gevolg van de blijkbare verandering, welke er sedert eenige dagen te bespeuren was. Van tijd tot tijd vertoonden zich kleine buitjes, waaruit eenige weinig beduidende droppels vielen. Gisteren avond vertoonde zich in het N.- esten eene doiikere onweprsbui, die "rootendeels door het noorden zich scheeii te verwijderen, doch gedurende den nacht eenen weldadigen regen en wel zonder zwaar onweder tengevolge had. Aan de verscbroelende eti alles verdorrende hitte is alzoo een euide gekomen. In versckilleiyle ^treken van ons va^rland moet volgens de ger.ucbten vroeger regen zijn gevallen, dat alom met blijdschap werd begroet, en hetwelk de hoop deed herleven voor het geheel terecht komen van den oogst, welken men reeds gedeeltelijk vorloren waaude. Evenwel mag men den regen nog niet als over- vloedig noemen. Te 's Bosch en te Zwolle schijnt hieromtrent eene uitzondering te bestaan, wijl men aldaar van zware buien melding maakt. Over het algemeen wordt er naar meer regen verlangd en het laat zich aanzien dat dit verlangen zal worden bevredigd. Gisteren avond omstreeks 10i ure arriveerde in brandenden toestand uit zee ter reede Vlissingen een Belgische stoomboot, komende van New-York met passagiers en beladen met stukgoederen Volgens gerucht was de brand in de machine- kamer het eerst ontdekt, doch later sloeg dezelve op meer plaatsen uit, zoodat men zich genoodzaakt zag de boot op de zandbank, Kloot genaamd, te zetten, waar het schip alsnog brandende is. Hetzelve zou een der schepen zijn van de Linie AntwerpenNew-York, Naar men verneemt zijn de passagiers te Vlis singen aangebracht. De beer P. Meijers, hulponderwijzer alhier, is als zoodanig benoemd te Huizen bij Naarden. Axel, 24 Augustus. Tengevolge van het over- lijden van den beer J. Luteijn, is heden tot hoofd- onderwijzer aan de christelijk bijzondere school alhier benoemd: de heer P. van Vliet, van Aar- landerveen, laatst hulponderwijzer te Leiden, die tijdelijk, wegens ziekte, met het onderwijs op de school is belast geweest. Het college van burgemeester en schepenen van Gent brengt ter kennis dat de historische stoet d'er pacificatie de volgende straten zal doortrekken: Zondag 3 September. Eerste uitgang. ReeollettenleiRecollettenbrug, Koophandelplaats Zonnestraat, Kouter (rondom de plaats), Comediestraat, Ketelbrug, Nederkouter, Bagattestraat, Lammerstraat, Marcellisbrug, Lieven-Bauwensplaats, Statiestraat, Arte- veldeplein, Keizer-Karelstraat, Nieuwbrug, Sint-Jacobs- Nieuwstraat, Vlasmarkt, St.-Jacobsplaats, korte Kammer- straat, Kammerstraat, Vrijdagmarkt, groot Kanonplaats, lange Munt, korte Munt, Koornmarkt, \'eldstraat, Recollettenbrug Reeollettenlei. Dinsdag 5 September. Tweede uitgang. ReeollettenleiRecollettenbrugKoophandelplaats Ketelbrug Nederkouter, Bagattestraat, Lammerstraat, Marcellisbrug, Lieven Bauwensplaats, Statiestraat, Bra- bantdim, Watermolenbrug, Brabantstraat, Koeistraat, KAlanderberg, Kalanderstraat, Mageleinstraat, Boter- markt, Hoogpoort, Groenselmarkt, Vleeschhuisbrug, Ste PharaildeplaatsHoogezonnestraatOnthoofdbrug, Burgstraat, Ste Elisabethgracht, Hoogstraat, Torenbrug, Poel, Drapstraat, Grasbrug, Hooiaard, Koornmarkt, Veldstraat, Koophandelplaats, Recollettenbrug, Reeol lettenlei. Zondag 10 September. Derde uitgang. Reeollettenlei, Recollettenbrug, Koophandelplaats, Veldstraat, Koornmarkt, korte Munt, Groenselmarkt, Vleeschhuisbrug, Ste Pharaildeplaats, Geldinunt, lange Steenstraat, Sleutelkensbrug, korte Steenstraat, Slijp- straat, Muidebrug, Heiligkerststraat, Priesterstraat Nieuwland, Minnemeerschbrug, Goudstraat, Baudeloolei, kleine Botermarkt, Kernmelkbrug, Steendam, St. Joris- brug, Roodetorenkaai, Pasbrug, Roodetorenstraat, Zilver- straat, onde Beestenmarkt, St. Jacobsnieuvvstraat, Vlas markt, Koningstraat, Zandberg, Hoogpoort, Botermarkt, Mageleinstraat, Kalanderstraat, Kalanderberg, Koestraat, Vogelmarkt, Kouter, Zonnestraat, Koophandelplaats, Recollettenbrug, Reeollettenlei. De stoet zal telkens te 1 uur uitgaan. Op de aan ons gedane vraag of wij wisten of de galavoorstelling, den 3 September, ook toe- gankelijk zou zijn voor anderen dan genoodigdenj

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 1