Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. liEKE\l).\IAKl\G~ No. 1156. 16e Jaargang. Woensdag 21 Juni 1876. H E R IJ K MATEN EN GEWICHTEN. BINNENLAND. Dit blad verschijnt Din-Hag- en Vrijdagavond bij J. K. G. Dhont te Neuzen. BURGEMEESTER en WETIIOU- DEES van HOEK maken bekend: dat de herijk der maten en gewichten voor die gemeente zal plaats hebben in het G e m e e n t e- huis, op den 30 dezer, van 's morgens 9 tot middii.jfs 2 uredat de maten voor drooge waren dit jaar niet aan den herijk zijn onderwor- pen, en dat de inaten en gewichten, behoorlijk schoongemaakt, tot den herijk moeten worden aangeboden. Hoek, den 19 Juni 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. YAN BO YEN. De Secretaris, J. DIET-EM AN. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ZAAMSLAG, brengen ter openbare ken- nis, dat tot den herijk der maten en gewichten in Jeze gemeente zal worden gevaceerd op Zaterdag den 1 Juli 1876, van 812 en van 24 uur in het Geineentehuis dat de maten voor drooge waren dit jaar niet aan den herijk zijn onderwor- pen en dat de maten en gewichten behoorlijk schoongemaakt tot den herijk moeten worden aan geboden. Gedaan te Zaamslag, den 16 Juni 1876. L. VAN DIXHOORN, Burgemeester. E. H. WORTMAN, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ZAAMSLAG, provincie ZEELAND, maken bekend: lo. dat de gewone jaarlijksche PAARDEN- en VEEMARKT alhierzal worden gehouden op Dinsdag den 4 Juli 1876, aanvangende des voor- middags te 9 uren, en eindigende ties namiddags te 3 uren. Vanwege de gemeente, worden, te dier gelegen- heid, even als ten vorigen jare, uitgeloofd tien verschillende premier:, naar welke echter geene mededinging wordt toegelaten, aan de eigenaren van het grootste getal paarden en vee, die, te dier zake, in het vorige jaar zijn bekroond, alsmede voor de paarden en het vee, wegens welke alhier, reeds vroeger, eene premie als uitmuntende is toe- gekend, of die na 11 ure worden aangebracht. Geen liedjeszangers, orgeldraaiers en dergelijken worden gedurende den tijd der paarden- en vee- markt toegelaten 2°. dat de KERM IS of JAARMARKT in deze gemeente zal plaats hebben op Dinsdag den 4 Juli 1876 tot en met Douderdag den 6 dier maand. Zaamslag, den 16 Juni 1876. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. AN DIXHOORN, Voorzitter. E. H. WORTMAN, Secretaris. J-'olitiete Overziclit. Terwijl Woensdag nacht de ministers ten huize van Midhat Pacha vergaderd warentrad een onlangs ontslagen officier het vertrek binnen. Hij had een revolver in de hand en loste eerst een schot op den minister van oorlog, vervolgeus op dien van binnenlandsolie zaken en eindelijk op den minister van marine. De beide eersten waren doodelijk getrolfen, de laatste. werd zwaar gewond. I De adjudaut van den Grootvizier en een bediende van Midhat Pacha, die toeschoten, werden beide gedood. Eerst daarna gelukte het, den moordenaar gevangen te nemen. Dit bericht meldt ons de telegraaf uit Turkye. 't Is eene daad van persoonlijke wraak, zegt het bericht. Nadere bijzonderheden ontbreken nog, om er Veel van te zeggen inaar dat men onderstelt, dat hier eene partij, en wel de partij, die sedert lang met zooveel nadruk op hervormingen heeft aangedrongen, de hand in't spel heeft, is natuurlijk. In het Engelsche parlement heeft lord Derby het Parijsche tractaat van 1856, waarbij Engeland, Oostenrijk, en Frankrijk zich verbonden, gezamenlijk en afzonderlijk de onafhankelijkheid en onschendbaar- heid van het Ottomanische rijk te waarborgen, tersprake gebracht. Blijkens eene verklaring van lord Derby denkt de Engelsche regeering, zich stipt aan dit tractaat te houden. Hij verklaarde echter, dat dit verdrag enkel van toepassing is op buitenlandsche aanvallen, en in geen geval betrekking heeft op de binnenlandsche geschillen van het Turksche rijk met zijne vasallen. 't Is juist dit tractaat, waardoor de raddraaiers in de Oostersche zaken de onlusten levendig houden, daar zij door eene wijziging hiervan hunne wenschen bevredigd hopen te zien. Men verzekert, dat Oostenrijk en Rusland het thans eens zijn geworden over de maatregelen, welke moeten worden genomen, om den opstandelingen de hulp van buiten af te snijdeu en dat beide regeeringen bij de aanvoerders der opstandelingen er op aan gedrongen hebben, met de Turksche overheden in onderhandeling te treden. Von Bismarck bevindt zich thans te Kissingen, vergezeld door zijne echtgenoot en dochter, alsmede door zijn zoon Herbert. Zijn verblijf .aidaar zal verscheidene weken duren. Daarna begeeft hij zich naar Varzin, na vooraf eene samenkomst met den koning van Beieren te hebben gehad. De heer Hoffman, president der rijkskanselarij, neemt zoolang de function waar van den rijkskanselier ten opzichte van de rijksbank. De keizer van Rusland verlaat heden Ems. De Bank- und Hand. Zeiting deelt mede, dat de heer Von Arnim, die zich thans te Ragatz in het kanton St. Gallen bevindt, aidaar het antwoord afwacht, dat gegeven zal worden op het protest, door hem ingediend tegen het bevel tot aanhouding en opzendifig van zijn persoon, uitgevaai'digd door het Kammergericht te Berlijn. Gelukt het hem niet, de intrekking van dat bevel te verkrijgen, dan zal hij zijn oorspronkelijk plan, om de baden te Karlsbad te gaan gebruiken, moeten wijzigen. In dat geval zal hij zich naar Vichy begeven, om herstel van zijne kwaal te zoeken. Wrat zijn tegenwoordigen toeStand betreft, deze schijnt vrij ongunstig te wezen, zelfs, naar men beweert, zorgwekkend. Te Brussel, Antwerpen, Gent en Luik heerscht eene hevige agitatie, tentrevolge den uitslag der verkiezingen. Volgens bencliten zijn de bewegingen te Brussel van weinig gewicht en is de macht, waarover de plaatselijke overheid beschikt, toereikend geweest tot handhaving der orde. De burgemeester liet eene proclamatie aanplakken, waarin hij zijn leedwezen betuigde over het inwerpen van venster- ruiten en het vernielen van lantarens. De burge meester verklaart, dat het gemeentebestuur besloten heeft, om de herhuling van dergelijke tooneelen te beletten met al de middelen, welke te zijner beschikking staan. Hij noodigt de ingezetenen uit, zich van samenscholingen te onthouden. olgens de jongste ben liten was de stad rustig. Er waren echter de grootste voorzorgsmaatregelen genomen. Ook te Antwerpen schijnen zich de ongeregeld- heden niet te hebben herhaald. >e burgerwacht en de gendarmerie zijn echter de clericale gebouwen blijven bewaken. De bur- J gemeester doorkruiste te paard, aan het hoofd der cavalerie, de stad, om de menigte te vermanen, uiteen te gaan. De stad is thans kalm. Evenwel doorkruisen talrijke groepen de straten, onder het aanhetfen der kreten weg met Malouleve de koningSterke afdeelingen der gendarmerie zijn op de been en in verschillende deelen der stad verspreid. Tot dusver hebben geen ernstige wan- ordelijkheden plaats gehad. Te Gent herhalen zich de ongeregeldheden. Hier en daar zijn de politie en de bevolking in botsing gekomen. Verscheidene personen zijn gearresteerd. De gendarmerie heeft eene charge gemaakt op de volksmenigte, zonder voorafgaande sommatie om uiteen te gaan. De vensterruiten van het hotel Alcantara zijn verbrijzeld, en ook aan andere parti- culiere woningen is schade toegebracht. Talrijke groepen doorkruisen nog joelende de straten, inaar de politie is sterk genoeg, 0111 verdere wanorde- lijkheden te voorkomen. Neuzen, 20 Juni. Door het postkantoor alhier zijn in de tweede helft der maand Mei jl. de volgende brieven ver- zonden, die door onbekendheid der geadresseerden, niet zijn bezorgd kunnen worden, t. w. Brands, voor v. Dudort, Amsterdam, en A.Neester, Kerkendijk. De tweede kainer heeft in hare zitting van jl. Vrijdag art. 1 der militiewet verworpen. De minister heeft daarna het geheele wetsontwerp in- getrokken. In de zitting van gisteren deelde de minister van finantien, als tijdelijk voorzitter van den minister- raad, mede dat, tengevolge van het votum van Vrijdag, de gezamenlijke ministers hun ontslag aan den Koning hebben gevraagd. Het heeft Z. M. behaagd, de beschikking daarop te verdagen tot na afdoening der loopende werkzaamheden. De ministers verklaren zich bereid tot medewerking der afdoe ning daarvan. De voorzitter bedankte den minister voor de gedane mededeeling. llulst, 19 Juni. De 58e verjaardag van Neer- landsch Koningin werd hier jl. Zaterdag op ge- u:i /.kvsi ih: m c o u it a n t. ABONNEMENT. ADVERTENTIEN. Per drie maanden binnen Neuzen f 1,Door het geheele Rijk f 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars Postdirec- tenren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10 Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag namiddag DRIE ure. DER

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 1