W& meriaat eene tegemoetkoming van een gulden daagsj die de onderneimng schijnt te hebben opgegeven, na 6 inaanden, onderzQcbt zijnde in die vakken van den spoorwegdienst, waarbij zij gedurende dien tijd werkzaam waren, en bij dit onderzoek bevredigende resultaten verkregen hebbende, wordt aan den ge- schikt bevondenen eene acte van aanstelling als 3* klerk bij de maatschappij uitgereikt, die aanvan- kelijk aanspraak op f 400 en bij goed gedrag na een jaar dienst op 450 'sjaars geeft. Men zie verder achterstaande advertentie. De gedeputeerde staten van Zeeland, hebben restitutie van contributie is verleend. Landbcmw-berichten. Bij gelegenheid van de op 2, 3 en 4 Aug. a. s. te houden tentoonstelling der Geldersclie maatschappij van Landbouw te Tiel, zal eene groote verloting van paarden, rijtuigen, vee, landbouwwerk- tuigen enz. plaats hebben. Het maximum der uit te geven loten is 7000 en de prijs van ieder lot Worden alle loten geplaatst, dan zullen de het tijdstip, waarop de herijk der maten en gewichten (lertien eerste prijzen vooral zeer belangrijk zijti in 1876 zal plaats hebben voor de hierna te vermelden gemeenten, nader bepaald als volgt voor Neuzen den 28 en 29 Juni en den 22 Juli voor Hulst, Clinge en St. Jan Steen: te Hulst, den 10, 11, 12 en 13 Juli; voor Stoppeldijk, Boschkapelle en Hengstdijk: op het dorp Rapen- burg, den 14 Juli; voor Graauw: den 15 Juli; Voor Hontenisse en Ossenisse op het dorp Klooster- zande, den 20 en 21 Juli. Westdorpe, 5 Juni. In April jl. gaf F. Plas- schaert, molenaarsknecht alhier, een vet konijn ter verloting tegen vijf centen het lot, en wel ten voordeele van den armen dezer gemeente, welke verloting den tweeden paaschdag plaats had. De gelukkige winner volgde het voorbeeld van den gever, hetwelk nog tweemaal werd herhaald; bij de vierde verloting op heden was eene dienst- maagd de gelukkige, die het beestje voor zich be- hield. Intusschen heeft auks f 26,45 opgebrachtdeze betrekkelijk geringe gift leverde alzoo toch nog al een aardig voordeeltje op. Niettegenstaande de verwerping der conventie betretfende de vaart van Gent naar Temeuzen, zoo 'fildt, men uit Gent, worden de werken aan die vavoortgezet. Zaterdag 24 Juni aanstaande, zaln het provinciaal gouvernementshotel eene aan- besding plaats hebben voor het rechtmaken, ver- breen en uitdiepen van het gedeelte dier vaart, bet pen tusschen het gehucht Itiemen, gemeente Erdde, en de Nederlandsche grenzen. De be- grdng dier werken bedraagt 2,560,000 fr. Van goed ingelichte zijde wordt ons bericht dalle sprekers op het 4e zuiderzendingsfeest, te 'houden 21 Juni, nabij Biezelmge, zullen zijnds. 'N. H. de Graaf, opening 10 uur; dr. A. W. Bronsveld, baron van Doorn Westkapelle, ds. Adama 'van Scheltema, jhr. J. L. de Jonge, deheerJ.H. van Hassel, ds. P. J. Moeton, ds. G. J. Vos Flz., T. van Handel, de heer M. S. Bromet, de heer Albers, de heer T. M. Looman, ds. J. H. lonner, slotrede. De eerste kamer zal negentien Juni bijeen- tomen. Het Staatsblad no. 110 behelst een besluit het n den 31 Mei 1876, betrekkelijk het overrna- voert van gelden door middel van telegrafische twissels. lit besluit bevat de volgende bepalingenArti- tot d 1- Tusschen postkantoren in plaatsen, waar LThvens rijkstelegraafkantoren zijn gevestigd, zullen -'er en weder telegrafische postwissels, een bedrag P ]n /2500 niet te boven gaande, kunnen worden rzonden. Art. 2. Voor telegrafische postwissels door de afzenders verschuldigda. het gewone tht van 5 cent voor elke som van f 12,50 of y gedeelte van 12,50; b. de kosten van het Hijt'Vrafisch bericht, overeenkomstig de bepalingen eene hti tarief voor den rijkstelegraaf. Art. 3. -t besluit treedt in werking te rekenen van den i6 Juni 1876. Te Amsterdam heeft 1 Juni de uitloting plaats gehad van 20 serien, ieder 50 nommers, in de premieleening van het paleis voor volksvlijt, te Amsterdam zijnde als volgt: 24, 31, 147, 684, 1350, 2454, 2674, 2882, 2988, 3517, 4032, 4123, 4243, 4368, 4594, 5898, 6742, 6903, 7215, 7973. Door den officier van justitie te Leiden is in het Policieblad eene uitnoodiging geplaatst om op- gave van de namen en woonplaatsen van hen, die 1 lidjn of geweest zijn van eene zoogenaamde ver- d<ngs- vereeniging, gevestigd te Oudshoorn, onder te be denaam van: //Vereeniging ter bevordering van nijheid en kunst," directie H. de Graauw en A. Dj en verzoekt tevens inlichting, wanneer de toe- treig heeft plaats gehad en of door de directie, Men schrijft uit PrinsenhageSedert een paar dagen komen de eerste aardbezieu aan de markt. De geringe voorraad wordt op schoteltjes aangebo- den en tot hoogen prijs per stuk verkocht. Bij gunstig weder en zonneschijn verwacht men bin- nen weinige dagen gropt^r aanvoer. Bij gewone zomerwarmte werden reefls om dezen tijd de 'Rre- dasche aardbezien met duizenden mandjes door het land verzondeu en bij de kop verkocht. Het gure voorjaar veroorzaakt aan deze streek enorme schade. In spijt van de gure Mei, die ons op ijzige noord- en oostewinden onthaald heeft, hebben de bijen bij het koolzaad op de klei in Groningerland, reeds zulk een flinken voorraad honig vergaderd, als in de laatste jaren omtrent dezen tijd 't geval was. De krachtige bloei van het koolzaad, dat op sominige plaatsen tot 7 voet lang is, heeft daartoe hoofdzakelijk ten gunste medegewerkt, terwijl de bijen bovendien in Mei door geen regen belet zijn uit te vliegen. Uit Oss maakt. men dd. 11 Juni gewag van een algemeene daling der boterprijzen, die hoofd zakelijk haren oorsprong vindt in het seizoen. De toongevers der markt, de meer besproken Anna's gebrs. Verschuur te Oosterhout en gebrs. Jurgens te Oss, doen thans weinig zaken. Om een denkbeeld te geven van den omzet in dit artikel, diene, dat genoemde firma alhier in dezen slappen tijd nog elken dag 15 karren, elk met 3500 halve kilo- grammen boter, naar's Hertogenbosch laat vervoeren, ter verdere verzending. Voor eenige dagen heeft deze expeditie 2 dagen, om de warmte, stil gelegen. Uit Frankrijk zijn weder 400 tonnen margarine aangevoerd (gezuiverd rundvet) om in de boter- fabriek alhier verwerkt te worden. GEMENGDE BERICHTEN. De Cerberus, een van de eerste stoomschepen die de Nederlandsche marine bezat, zal op 's Rijks marinewerf te Willemsoord eerstdaags gesloopt wor den. De Cerberus was indertijd het raderstoom- schip, dat het lijk van wijlen Z. M. koning Willem I van Bremen naar Hellevoetsluis heeft overgebracht. Te Winschoten is een achtjarige knaap, die wegens diefstal daar preventief gevangen zat, Maan- dagavond uitgebroken door zich over de tralien van een der vensters heen te wringen en den sprong van den bovenverdieping naar den grond te wagen. Den volgenden ochtend is hij weer naar de gevan- genis teruggebracht. Voor eenige dagen huwde een paar in het dorpje Iin de Betuwe. Des avonds na afloop der festiviteiten, terwijl de jonggehuwde vrouw haren gemaal wachtte, liet deze zich niet zien. Ongerust geworden ging zij ten laatste naar de woning van hare schoonouders, alwaar zij hem vond. Op de vraag der vrouw waaroin hij niet kwam gaf hij ten antwoord //lioor is, ik heb je getrouwd en op den dag zal ik bij je komen maar 's avonds ga ik weer naar mijn eigen huis." Wat ook gespro- ken of gedaan werd de arme vrouw moest zonder man vertrekken, dit duurt nu al een paar weken voort- en ieder, maar bovenal het teleurgestelde vrouwtje ziet belangstellend uit, hoe dit zal ailoopen. Weder heeft een groot handelshuis te Amster dam de heeren Mohr Comp. zijne betalingen gestaakt. Men verzekert dat het passief ongeveer twee millioen bedraagt, terwijl het actief een ton of drie kan zijn. Deze commercieele ramp wordt toegeschreven aan het plotseling intrekken van een bianco crediet, dat der firma van Londen gegeven was. Twee onderwijzers te Amsterdam zijn door B. en W. voor acht dagen geschorst de,eerste omdat hij herhaaldelijk ondeugende jongens op de broek gaf, de ander omdat hij even ondeugende jongens om de ooren sloeg. Te Oosterhout is een vreeselijk ongeluk gebeurd. Er ontstond brand in een huis, dat alleen op een af'gelegen plaats stond en bewoond werd door een huisgezin, bestaande uit man, vrouw en eene dochter van 17 jaren, benevens eene vrouw, die er in een kamertje inwoonde. De laatste is bijna geheel verbrand. De vrouw en de dochter hebben dusdanige brandwonden bekomen, dat zij, onmiddelijk naar het gasthuis overgebracht, niette genstaande de spoedig verleende geneeskundige hulp, onder de hevigste pijnen zijn bezweken. De bekende hardglasfabriek te Leerdam heeft thans in het Eng. huis Henry Greener een con current gekregenlaatstgenoemde firma laat thans met verschillende monsters hardglas het land afreizen. Dr. de Marmon maakt in de //New-York Med. Journal" de volgende statistiek bekend: Gedurende de tien laatste jaren heeft het gebruik van sterke dranken aan de Vereenigde Staten een directe uitgave van 3,000,000,000 francs, en een indirecte van 3,500,000,000 francs opge'egd. Het heeft 300,000 personen doen te gronde gaan, en 100,000 kinderen naar de verschillende asylen gezonden. Het heeft ten minste 150,000 personen in de gevangenissen of gasthuizen gebracht. Het heeft minst genomen tot 1000 zelfmoorden aanleiding gegeven. Het is oorzaak geweest, dat door het vuur of geweld voor een waarde van 50,000,000 francs verwoest is geworden, welke sommen op een andere wijze hadden kuiinen worden besteed. Het heeft 200,000 vrouwen tot weduwen en 1,000,000 kinderen tot weezen gemaakt. 1NGEZONDENE STUKKEN. Eenige inwoners van de gemeente Hulst de in- gezonden stukken in het Hulsterblad van 27 Mei en 10 Juni, gelezen en overwogen hebbende, vin- den de strekking waartoe en de wijze waarop de inzender in een publiek blad, over den kapelmees- ter van de Hulstersche Harmonie spreekt, alles behalve comme-il-faut. ZEd. schrijft telkens, ,/wij erkennen 's mans ver- diensten, maar Wat bedoelt inzender met dat eeuwige ,/inaar Kan men uit dat //maar niet allerlei op- maken? Bovendien is het wel//fair" eerst iemand in een publiek blad te verheffen en dan te zeggen edoch! er is een maar-tje aan! Wij eindigen met de hoop dat er aan schrijver van genoemde stukken ook maar geen maar-tje" mogen kleven en geven hem in overweging, de hand in eigen boezem te steken, opdat hij zich zelve afvragen, past het mij wel, dat ik, over iemand in 't publiek sprekende, hem door een veelbetee- kenend //maar zeker niet in het voile dag- licht, maar nog al in de schaduw zet? en past het mij wel, den splinter te zien in een anders oog maar den balk in eigen oog niet te bemerken? I3uryerlijk;« sUand vn-n Aeuzen van 511 Juni. Zeetijclina en. mmmf i.HHHpap Gk.boortk.n. 8 Juni. Clementine Marie d. v. Ferdinandus Authonius Acke en van Julia de Meijer. 8 Juni. Pieter, z. v. Marinua Stoel en van Leuntje Veraluijs. Van 2 tot en met 9 Juni zijn in deze haven binnenge- komen, bestemd voor Gent, de volgende zeescbepen, als 3 Juni. N.-Duitsche schooner Albert, kap. Kamm, van Riga met vlas. i Juni. Eng. stooinb. Killarney. kap. Powell, van Goole met stukg. 9 Juni. Eng. stooinb. Romeo, kap. Ellwood, van Goole met stukg. Van 2 tot en met 9 Juni zijn uit deze haven vertrokkpn, komende van Gent, de volgende zeeschepen als 3 Juni. Eng. stooinb. Troubadour, kap. Smith, naar New- Castle, met stukg. Eng stoomb. Romeo, kap. Ellwood, naar Goole met stukg. 4 Juni. Eng. stoomb. Stantons, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Belg. stoomb. Flecha, kap. Seeuwen, naar Londen met stukg. 6 Juni. N.-Duitsche brik Wolgast, kap. Jensen, naar New-Castle in ballast. N.-Duitsche schoo ner Bertha, kap. Nagel, naar New-Castle in ballast. N.- Duitsche schooner Richard Eistadt, kap, fleur, naar New-Castle in ballast. Fransche logger Heurente Mari, kap. Layer, naar Engeland in ballast. 7 Juni. Eng. stoomb. Killarney, kap. Powell, naar Goole met stukg. In deze haven zijn binnengekomen, bestemd om aan den ijzeren weg te lossen en te laden de volgende zeeschepen als: 9 Juni. Eng. stoomb Jutland, sap. N. Walters, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn weggevaren, na aan den ijzeren weg hier te hebben gelost en geladen, de volgende zeeschepen, als: 3 Juui. Eng. stoomb. Londos, kap. F. Spink, naar Goole met stukg. 7 Juni. Eng. stoomb. Luna, kap. Th. Pritchard naar Londen met stukg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 2