SCHDTTERIJ. BINNENLAND. Algeineen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 1144. I (i' Jaargang. TABLEAU DER VOETPADEN. Neuzen, 9 Mei. HENDRIK JACOBUS JUT CHRISTINA GOEDVOLK COIRANT. ADVERTENTIEN. Dit blad verschijnt Dinsdag- en Yrijdagavond bij J. K. G. Dhont te Neuzen. ABONNEMENT. Per drie maanden binnen Neuzen f 1,Door het s v„„ 1 geheele Rijk f 1,10. Door geheel Belgie f 1,40 VA/nOnCrl^fT IfA [Y/icvi 1Q7£I r r rep ,°r regel meer/°.10 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars Postdirec- WOcllSCIdg IU IVI I lO/O. j Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend tenren en P.rievenbushouders, 1 Advertent'en gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag lamiadag DftlE ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van NEUZEN herinneren de belanghebbendendat zij zich, ter inschrijving voor de Schutterij, moeten vervoegen op de Gemeente-Secretarie tusschen den 15 en den 31 dezer, inoetende zij anders ambts- halve ingeschreven, zonder loting ingelijfd en tot eene geldboete verwezen worden. Neuzen, den 6 Mei 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN BO YEN. De Secretaris, J. DIELEMAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge- meente Hontenisse, ontvangen hebbende eene missive van heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie dd. 31 Maart 11. no ^393, ten geleide van het nader door hunne vergadering opgemaakt en voorloopig vastgesteld tableau der ten algemeen gebruik bestaande voet- paden in deze gemeente, benevens de daarbij be- lioorende kaart, en zulks tot het einde daarbij vermeld brengen langs dezen weg voor «le tweede maal ter algemeene kennis, dat voormeld tableau en kaart ter inzage van belanghebbenden zal zijn nedergelegd ten Raadhuize der gemeente, van at Donderdag den 1 len, tot en met Dinsdag den 30sten Mei eerstkomende, en dat gedurende dien tijd tegen voormeld tableau bezwaren bij hunne vergadering kunnen worden ingeleverd. Hontenisse den 9 Mei 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, COLLOT d' ESCURY, Burgemeester. J. VAN BRABAND, Secretaris. iF*olitieli Overzicht. Dag aan dag vindt men de Engelsche dagbladen nog gevuld met aanvallen tegen den nieuwen titel van koningin Victoria en zelfs thans, nu reeds de beide takken der wetgevende macht het ontwerp hebben gesanctioneerd, blijft nog de tegenstand voortduren. Scherpe afkeuring is in beide huizen het dee) van de ministers, en hevig worden zij aangevallen, omdat de regeering hare belofte, om den titel enkel te gebruiken in op Indie betrekking hebbende stuk- ken, heeft verbroken. Zelfs werd door een der leden van het Lagerhuis aangekondigd, eene reso- lutie te zullen voorstellen tot afkeuring der uit- drukkingen, waarin de royal titles bill is afgekondigd. Deze oppositie der Engelsche staatkundigen geeft weer een kenmerk hunner groote hardnekkigheid, vooral, als men bedenkt, dat deze en dergelijke moties toch niets meer kunnen baten tegen den eenmaal aangenomen gehaten titelwet. Echler zijn niet alien even ingenomen tegen den titel. Het onafhankelijke Ierland bijv. zal, gelijk Beijeren enz. in koning Wilhelm den kei- zer van Duitschland erkennen, gaarne in Victoria de keizerin van Ierland huldigen. Daarbij wordt door deze proinotie van de kinde- ren van koningin Victoria tot keizers-kinderen eene moeielijke kwestie in de hofetiquette opgelost. De gemalin nl. van den hertog van Edinburg, eene Russische prinses, acht zich als keizers-dochter verheven boven de kinderen van koningin Victoria, en als zoodanig is zij ongenegen zelfs achter de kroonprinses te gaan. De vrede was dientengevolge verbroken in het vroeger zoo huiselijke gezin van Victoria en deze zal thans hersteld zijn, indien de Russische grootvorstin nu maar kan besluiten, achter de kroonprinses te gaan. T Geval is inderdaad ernstig, al maakt men zich in 't dagelijksche leven 00k vroolijk over zoodanige dwaze kuren en pretention. De aanstaande sainenkomst der drie rijkskanseliers geeft de officieele Norddeutsche reeds aanleiding, om de waarschijnlijke gevolgen dier conferentie uiteen te zetten. De interventie der mogendheden, zegt het blad, heeft tot heden geen bevredigende uitkomst gegeven. Sinds de Porte, nu ruim vier maanden geleden, gehoor gevende aan den dringenden raad der Europesche kabinetten, de hervormingen in de opgestane Turksche provincien heeft afgekondigd, is nog geen enkele dier beloften vervuld geworden, wegens gebrek aan de vereischte waarborgen. Het oogenblik schijnt dus voor de mogendheden thans te zijn aangebroken, om die waarborgen te geven, welke de Porte niet bij machte is geweest te verstrekken; zij zijn het aan hunne eigene waardigheid, zoowel als aan de veiligheid van Europa verplicht, de vruchten hunner beiniddelde tusschenkomst niet verloren te laten gaan. De algemeene belangen, zoo besluit het blad, mogen niet lijden onder deze ziekte, waarvan de noodlottige gevolgen niet dan door eene interventie, welke op het juiste oogenblik geschiedde, zouden kunnen worden voorkomen. Tot grondslag der besprekingen willen de kan- seliers de hervormingen nemen, door graaf An- drassy in zijne nota opgesomd, om als waarborg voor de uitvoeringdier hervormingen een middelterin zoeken tusschen de waarborgen, die de Porte harerzijds beloofd heeft en hetgeen de opstandelingen hunner- zijds eischen. Omtrent de overwinning van Moukhtar-Pacha blijven de berichten nog altijd even verward. Uit de van de verschillende zijdeu upgedischte leugens de waarheid te ontdekken, is onmogelijk. De opstandelingen handhaven hunne houding en weige- ren de wapens neder te leggen voor de ontvangst der verlangde waarborgen. De commissie voor het Spaansche budget heeft aan de door den minister voorgestelde regeling der schuld hare goedkeuring gehecht. De afkondiging der met ongeduld verbeide wij- ziging in het personeel der Eransche prefecten, wordt in het begin der volgende week verwacht. Een veertigtal zal, naar men wil, bij die gelegenheid ontslagen worden. Het mislukken van de poging, om aandeconimune- i veroordeelden amnestie te doen geven en de geJ. I strengheid, waarmede de krijgsraden thans nog com munards veroordeelen, die, na voortvlucht;,ng te zijn geweest, of zich aangegeven of gev? t worden, verwekt onder de republikeinen voootdurend mis- noegen Door het postkantoor alhier is in de le helft der inaand April jl. onderstaanden brief verzonden, die wegens onbekendheid van den geadresseerde niet is bezorgd kunnen worden A. de Kudere te Middelburg. Naar men aan het Hbl. meldt, bestaal het voornemen om het depot van het 3 regiment in- fanterie nog in den loop van dit jaar van Middel burg naar Amsterdam te plaatsen, terwijl het bataljon van genoemd regiment, thans te Vlissingen, alsdan naar Middelburg zal vertrekken. Wegens den hoogen hoofdelijken omslag, waaraan de officieren en onderofficieren te Vlissingen onder- worpen zijn, schijnt bovendien bij het departement van oorlog het voornemen te bestaan het garnizoen te dier plaatse tot een minimum te herleiden. Bij kon. besluit zijn bij het personeel van den veterinairen dienst bij het leger benoemd: tot paardenarts 3e kl. bij het le reg. huz. P. F. Ver- mast; bij het 2e reg. huz. E. A. L. Quadekker bij het reg. rijd. art. J. J. F. Dhont. De Staats-Courant van 1 Mei behelst bij- zonderheden omtrent de landverhuizing uit Neder- land gedurende het jaar 1875. Wij ontleenen daaraan de volgende eindcijfers. In dat jaar zijn als landverhuizers over zee vertrokken 201 hoofden van gezinnen en op zich zelven staande personen (171 m. en 30 vr.,) medeneinende 92 vrouwen 291 kinderen en 1 dienstbode. Onder die 201 kwamen voor 37 welgestelden. De Stoompost verneemt, dat de regeering van het aanbod van eenige Rotterdainsche handels- huizen, om f 25000 bij te dragen in de kosten eener proefneming, om door het in werking brengen van een aantal baggermolens de ondiepten in den Nieuwen Maasmond weg te nemen, geen gebruik heeft ge- maakt, op grand, dat van rijkswege bereids het noodige wordt verricht tot wegruiming van de ver- ondieping, welke trouwens reeds is verminderd. Te Wilp is dezer dagen de boerderij, bewoond door J. Streppel en toebehoorende aan den heer Alberts te Deventer, geheel afgebrand. Daar de kinderen met de raeid alleen te huis waren, werd niets gered. Behalve al het huisraad, landbouw- gereedschappen enz. kwamen acht koeien en eenige varkens in de vlammen om. Een paard dat op stal was en twee koeien zijn geheel verschroeid uit de vlammen gekomen zij zijn dadelijk afgemaakt. GERECHTSHOF TE 's GRAVENHAGE. Zitting van Zaterdag 6 Mei 1876. Reclitsgeding TEGEN EN (zijne huisvrouw,) beschuldigd van moord op mevrouw van der Kouwen en hare dienstbode Helena lleeloo. Een zeer talrijk publiek is opgekomen. De zitting wordt ten tien uur door den president op de gewone wijze geopend.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 1