BIJVOEGSEL NEUZENSCHE COUR ANT. BUITENLAND. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Zaterdag 6 IVlei 1876, N°. 1143. VAN DE Landbonw-berichten. Men schrijft uit Deventer van den 28 April: Tengevolge van de verminderde vraag naar var- kens voor Holland en den vermeerderden aanvoer uit het buitenland, zijn de prijzen voor buitenland- sche vette varkens in de laatste dagen van 60 a 62 cent tot op 46 h 48 cent per kilo gedaald. Eene dergelijke daling herinnert zich niemand. Uit Zwolle meldt men dat in de vorige week van daar langs den centraalspoorweg verzonden zijn p. m. 2000 stuks vee uit die plaats en uit het noorden. Dit vee was hoofdzakelijk bestemd voor Engeland en Belgie. Het geheel vertegenwoordigde een kapitaal van p. m. f 350,000. De aanvoer van vette kalveren te Utrecht, alleen met melk gevoed, meest 6 of 8 weken oud, is thans uit de noordelijke provincien hoogst be- langrijk. Men besteed van 40 a /50perstuk; het kg. bedraagt 50 a 54 ct. De veehouders doen hiermede uitmuntende zaken. Volgens het Journal de Charleroi heeft een per- soon, grondig met de geheimen van T'Kindt bekend een weddingschap aangegaan dat de zaak onder den domper zal blijven nl. in dien zin, dat het proces of geen plaats zou hebben, of dat, indien er een proces plaats heeft en een vonnis uitge- sproken wordt, de vervolging gematigd genoeg zal zijn, opdat de beschuldigde, hopende op eene heel zachte veroordeeling het grootste voorbehoud zal aan den dag leggen, in zijne persoonlijke verde- diging. Op eene algemeene vergadering van aandeel- houders van de Banque de Belgique waar het erg onstuimig toeging, is besloten dat directeuren en administrateuren 2,625,000 frs. zullen storten en dan van hunne verantwoordelijkheid ontslagen worden. Eene nadere vergadering zal den 4 Juli plaats hebben, Zekere van Poppel, te Borgerhout, in de nabijheid van Antwerpen, werd eenige dagen ge- leden door den bliksem getroffen. Men vond hem bewusteloos en bracht hem in zijn woning. De geneesheer, die geroepen werd, ontdekte geen spoor van uitwendige beleediging. Twee dagen en nachten bleef hij geheel gevoelloos en buiten kennis liggen. Na 50 uren ontwaakte hij als uit een slaap, hij was even gezond als vroeger en bijna niet te over- tuigen, dat hij langer dan een paar uur geslapen had. Hij herinnerde zich volstrekt niet wat met hem voorgevallen was, zelfs niet dat er een on- weder had plaats gehad. Den volgenden morgen heeft hij zijn dagwerk hervat, alsof er niets met hem was voorgevallen. Een gruwelijken vadermoord heeft dezer dagen te Villers-Poteries plaats gegrepen en dit enkel om eene quaestie van geldelijk belang. De zoon Wauthy was afwezig, de schoondochter was met den vader alleen te huis; ten 10 ure 'savonds werd het dorp in rep en roer gebracht door herhaalde noodkreten en hulpgeroep. Toen men toesnelde vond men den ouden man verworgd te bed liggen, met een koezeel om den hals. Weldra viel het vermoeden op de schoondochter, die door gewetenswroeging gedreven, volledig hare misdaad bekende. Een ijzingwekkend schouwspel bood onlangs een woning in de Landsberger Allee te Berlijn aan. Op de vierde verdieping van dat huis woont een arbeidersfamilie. Man en vrouw waren uitgegaan en lieten twee jeugdige kinderen, goed verzorgd naar zij meenden, achter. De kinderen klommen echter op een stoel en van daar in het openstaan- de venster. Hier begonnen zij te stoeijen. Twee mannen uit het ta'lrijk voor het huis verzameld publiek stoven den trap op, om de kinderen uit hun gevaarlijken toestand te bevrijden. Zij kwainen echter te laat, want een van de kinderen had zijn broertje naar beneden gestooten. „IedeT kind heeft zijn schutsengel," is een oud gezegde, en zoo was het ook hier. Een man, die het verschrikkelijk spel der kleinen met ingehouden adem had aange- zien, ging op het troitoir en ving den kleine in zijne stevige arinen op. Een luid hoera begroette deze daad. Het kind kwam er ongedeerd af, maar de redder had belangrijke verwondingen in het aan- gezicht gekregen. GEMENGDE BERICHTEN. Op 1 Januari 1876 waren in de diergaarde te Rotterdam aanwezig 260 zoogdieren, 1236 vogels en 49 kruipende dieren. Het getal leden bedroeg 3713, d. i. een vooruitgang van 242 leden. De iurichting is door 60,251 personeu, vreemdelingen en stadgenooten, bezocht. Een koopinan uit Utrecht deze week voor zaken te Amsterdam zijnde, had zich zoolang op- gehouden, dat hij vreesde den trein niet meer te kunnen halen, waarmede hij weer huiswaarts wilde keeren. Hij zag echter een doctorsrijtuig voor een der deftige huizen op de Prinsengracht staan en de koetsier er van in diepen slaap gedompeld. Hij opeut stil het portier, stapt in en voegt met for- sche stem den koetsier toe: naar het Weesperplein. De koetsier, gewend, op de commando voort te rijdeh, gaat wefkdlijk door naar genoemd plein, Aldaar gekoinen, springt de koopman uit het rijtuig, verwijdert zich snel in de richting van het station, den koetsier achterlatende, die nu eerst inzag, dat hij zich deerlijk bij de neus had laten nemen. De familie van Jut schijnt in de jaarboeken van de justitie een voorname rol te spelen. Terwijl de zoon met zijn vrouw op de bank der beschuldigden zitten om zich te verantwoorden we- geus den vreeselijken moord op mevr. van der Kouwen en haar dienstmaagd, is Vrijdagmiddag de moeder, in den regel vrouw Hafner genaamd, naar 't politiebureel overgebracht wegens het toe- brengen van een zeer ernstige verwonding aan haar stiefzoon, met wieu zij te zamen woonde. In den ochtend van 29 April bemerkten de buren van de wed. Beuker te Nieuw Dordrecht, gemeente Emmen die geheel alleen woont, volstrekt geene bewe- ging in haar huis, hoewel het reeds laat was. Zij vrees- den, dat haar iets mocht overkomen zijn en gingen daarom binnen. Daar deed zich een verschrikkelijk schouwspel aan hunne oogen voor; de vrouw lag, badende in haar bloed, geheel bewusteloos, op den vloer bij den tafel. Zij had een gapendewond aan de onderkaak, terwijl bij onderzoek haar hoofd ge heel gebeukt werd bevonden. De buren bemerkten spoedig dat het leven nog niet geweken was; zij zagen gelukkig na eeuigen tijd hunne pogingen, om haar weder bij te brengen met een gunstigen uitslag bekroond; hoewel zeer zwak, kon zij op haar gedane vragen den dader aanwijzenzij noem- de als zoodanig zekeren H. S., die niet ver van haar afwoont, een man van 40 jaren. Deze is in hechtenis genomen en geboeid naar Assen overge bracht. De weduwe vermist f 30 aan contanten en het schijnt dus dat de afschuwelijke daad is gepleegd om den diefstal te kunnen bedrijven. Eene schilderij (bloemstuk) van mej. Marie Molijn, te Rotterdam, is op de bloemententoon- stelling te Brussel met de gouden medaille be kroond. De Almelosche stoomspinnerij, weverij en verwerij, geeft dit jaar een dividend van niet min der dan f 300. De politie te Londen bestaat met de bureau- beambte uit 9940 man, en daaronder 8649 constabels. De eerste helft van 1875 koste dit leger niet minder dan 25 millioen guldens. Te Londen tobt men zoo met de dienst- boden, dat men er thans familiehuizen wil oprichten, waarin verschillende gezinnen als in een hotel leven. Voor de eerste Associated Home Company wil men een kapitaal van /"600,000 bijeenbrengen, in aandeelen van f 60. Het denkbeeld is meer geopperd, maar zal thans voor 't eerst te Londen in praktijk worden gebracht. Te Leysmill, Engeland, zijn een man en eene vrouw in hechtenis genomen, beschuldigd hun tweejarig kind uit het portier van een sneltrein te hebben geworpen. De kleine werd niet ernstig gekwetst, tot groot leedwezen van het ouderpaar. De onmensch, die zich den vader noemde, getuigde dat hij de daad zou herhalen zoodra hem de gelegenheid daartoe geboden werd. Geen slimrne dieven. Te Asnieres vond een koopman, die met zijne vrouw een paar dagen op reis was geweest, bij zijne tehuiskomst het huis ge heel ledig gestolen. De dieven schijnen volstrekt geen haast te hebben gehad, want in een kamer hadden zij onder een glashjnen wijn kaart gespeeld. Tot hun ongeluk hebben zij vergeien hunne namen, voor het opteekenen der punten opgeschreven, uit te wisschen, waardoor het naar alle waarschijnlijk- heid der politie gelukken zal de daders te vatten. Voor eenige dagen trad in een klein loge- ment in Westfalen des avonds een orgeldraaier in gezelschap van een aap binnen en bleef daar over- nachten. Het schijnt, dat de orgeldraaier nog al veel gedronken had, want den anderen morgen bleek het, dat hij meer verteerd had, dan in zijn bezit was. De kastelein was hiermede niet tevreden en nu werd overeengekomen, dat de orgeldraaier eerst het te kort komenae met zijn orgel zou gaan ver- dienen en de aap zoolang als pand bij den kastelein zou blijven. De aap werd nu in den kelder opge- sloten, te midden van brandewijn-, bier- en jenever- vaten. Toen nu de kastelein in den kelder kwam en een flesch brandewijn tapte, zag de aap dit af en niet zoo gauw was de kastelein uit den kelder of de aap zette de kranen van alle vaten open. Bier, jenever en brandewijn stroomde nu in den kelder en toen de kastelein nogmaals in den kelder kwam, werd hij op een onaangenaam voetbad vergast. Woedend greep hij den aap en slingerde hem zoo danig tegen den muur, dat het arme dier weldra stierf. J uist kwam de orgeldraaier met het ontbre- kende geld. Een hevige twist volgde nu. De orgeldraaier was woedend wegens 't verlies van zijn aap, de herbergier wegens 't verlies zijner spiritualien. Daar men het niet eens kon worden, bracht de orgeldraaier de zaak voor het gerecht, waarop de herbergier veroordeeld werd tot eene schadevergoeding van 200 thaler. HANDELSBERICHTEN. I'rijzen der lilflfecteii. Amsterdam, 4 Mei. N'kukrlanu. Certific. Werkelijke schuld 2} pet. 62| dito dito dito 3 7-tj dito dito dito 4 98J Aandeel Handelmutschappij. >5 103

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 5