AANKONDIGING. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 1141. 16e Jaargang. Zaterdag 29 April 1876. BINNEN LAND. Dit blad verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond bij J. K. G. Dhont te Neuzen. Wij maken onze lezers opmerkzaam op de veranderde uren van den spoor- weg NeuzenMechelen. (Zie achterstaande midde- len van vervoer.) BESMETTELJJKE ZIEKTE. De BURGEMEESTER van NEUZEN, gelet op art. 21 der wet van 4 December 1872, (Staatsblad no. 134), tot voorziening tegen besmettelijke ziekten, maakt bekend: dat volgens ontvangen kennisgeving van den beer Inspecteur voor het Geneeskundig Staatstoezicht in Zeeland MAZldUKlN in deze gemeente epidemiscli yoorkomen. Neuzen, 27 April 1876. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN BOYEN. Neuzen, 28 April. Heden middag zijn per provincial stoomboot alhier van Bergen op Zoom aangekomen de 2e en 3e compagnie van het 2e bataljon 3e regement infanterie; tevens zijn per zelfde boot van hier naar Ylissingen vertrokken de le en 2e compagnie van het 3e bataljon van genoemd regement. Bij de op heden gedane aanbesteding van het onderhoud enz. van den Nieuw-Neuzenpolder, dienst 1876/77, isdeminste inschrijving ad/27000 gedaan door den heer Cs. Roskam Jz., te Sliedrecht. Z. M. lieeft eervol ontslag verleend aan E. A. L. Quadekker, te Neuzen, als plaatsvervanger van den districtsveearts, wien Barendrecht als stand- plaats is aangewezen, en als zoodanig benoemd Th. J. E. Kegelaer, veearts te Hulst. Z. M. heeft den veearts E. A. L. Quadekker, te Neuzen, eervol ontheven van de visitatie van vee aldaar. Yoorts zijn met gemelde visitatie te Neuzen belast de veeartsenJ. C. Kegelaer en Th. J. F. Kegelaer, te llulst, en is hun tevens toegekend den titel van gouvernementskeurmeester van vee. Men schrijft ons uit Hulst Het alhier bestaande muziek-gezelschap /Harmo nic" werd in 1801 opgericht, en zal mitsdien in den loop van dit iaar deszelfs 75i'arig bestaan herdenken. Naar aanleiding dezer belangrijke aangelegenheid is door het bsstuur besloten, op Zondag 23 Juli a. s., het 75jarig jubile op passende wijze te vieren, door het houden van een luisterrijk muziek- en zangfeest, tot welke'r deelneming onderscheidene binnen- en buitenlandsche gezelschappen zullen worden uitgenoodigd. Op de aangevraagde hulp uit de gemeentekas, is bereids gunstig beschiktterwijl eene cominissie uit het bestuur der Harmonie, zich eerstdaags bij de ingezetenen zal aanmelden, tot het opnemen hunner bijdragen, ter bestrijding der kosten aan gemelde feetviering verbonden. Het feest zal door een prachtig vnurwerk wor den besloten. Onder de wetsontwerpen, jl. Maandag door de eerste kamer aangenomen, behooren ook die tot bestrijding der longziekte, tot afstand van rijksgrond aan de stoomvaart-maatschappij //Zeeland" en tot verhooging van de pensioenen der zeeloodsen. Gisteren is het wetsontwerp tot regeling van het hooger onderwijs aangenomen met 28 tegen 4 stemmen. De kamer is op reces uiteengegaan. Naar vt .zekerd wordt, bestaat bij den minister van oorlog het voornemen, om een vijftal officieren, van verschillende wapens en rangen, dezen zomer op rijkskosten naar de wereldtentoonstelling te Philadelphia te zenden. Het Yad. verneemt van vertrouwbare zijde, dat de geruchten, omtrent het aftreden van jhr. mr. F. G. A. Gevers Deynoot als burgemeester van 's Hage, van alien grond ontbloot zijn. Den 23 April werd door een twintigtal amb- tenaren van de registratie, domeinen en kadaster, zoo- wel van Middelburg als elders, aan den heer E. H. F. W. Mathon tot nog toe directeur der registratie en domeinen, benoemd hypotheek-bewaarder te Amsterdam, door het hoofd der commissie, den heer controleur de Yassy, een prachtig, met zilver gemonteerd album aangeboden. met de portretten van de ambtenaren die onder de directie van den heer Mathon werkzaam waren. Deze beantwoordde die toespraak in hartelijke termen, getroffen door dit blijk van achting dier ambtenaren, die niet dan noode hun gewaardeerden chef zien vertrekken. Benoemd tot dijkgraaf van het waterschap Hoedekenskerke M. de Regt. Men meldt uit Hansweert Voor eenige weken is de telegraafkabel, liggenae door de Wester-Schelde tot Walsoorden, gebroken. Dadelijk had men een stoomboot genomen om den kabel te zoeken, doch men vond wel het ge- deelte aan de zijde van Walsoorden, maar het andere niet. Later werd een vaartuig uit Holland gezonden, dat een 14tal dagen bezig geweest is met het zoeken van den kabel doch ook te vergeefs, zoodat het D'insdag weder onverrichter zake naar Holland vertrok. Gisteren, Dinsdagnamiddag, waren twee Belgische visschers aan het garnalen-korren een der vischers geraakt met zijn kor aan iets vast en verloor daarbij al zijn vischwant. Na vergeefsche beproeving om de kor boven te krijgen kwam ook zijne buurman te hulp, doch alles was te vergeefs. Zij haalden daarop uit een in de nabijheid gelegen vischsloep eenige materialen en hadden toen het geluk de kor boven te halen benevens een anker, denkelijk van een schooner, maar tevens ook den telegraaf kabel. Daarvan is kennis gegeven aan den minister, terwijl de visschers zoolang bij den kabel blijven liggen om te weten, wat het rijk in dezen wil doen. oor den dienst van den waterstaat en de burgerlijke openbare werken in Ned.-Indie, zijn benoodigd 26 practisch ervaren opzichters 3e kl., beneden den leeftijd van 31 jaren. Tot en met 15 Mei kan men zich aan het departement van kolopien wenden. Zie verder de St.-Ct. no. 96. ■A- De behandeling van het proces-Jut is gisteren onder een grooten toevloed van nieuwsgierigen aangevangen. Alle opgeroepen getuigen en des- kundigen werden gehoordhunne verklaringen stemden in alle opzichten overeen met den inhoud der acte van beschuldiging. Geen incident van eenig belang deed zich voor. De beschuldigden waren zeer kalm. Heden ochtend te 10 uren voortzetting. De getuige Mietje Slap hield pertinent staande, dat het in der tijd bij den verdachte Behagel gevonden knipje het eigendom is geweest van mevrouw van der Kouwen. Men schrijft aan het Utr. Dagbl. o. a. het volgende uit 's Gravenhage van 25 dezer: z/Wat op het oogenblik meer actualiteit oplevert, is het aanst. rechtsgeding in zake Jut en vrouw, waartoe men, door het maken van veel omhaal, een cause celebre schijnt te willen maken. Niet alleen dat die //heer" moordenaar, met de meeste zorg, wat zijne verpleging betreft, in de gevange- nis, behandeld is geworden, maar ook voor zijne terechtstelling worden voor a. s. Donderdag. groote militaire voorzorgsmaatregelen genomen. Detache- menten kavallerie zullen hem eskorteeren van de Prinsengracht naar het gerechtshof, alwaar een lo- kaal voor zijne huisvesting met de meeste zorg in orde is gebracht, om hem den vermoeienden tocht over en weer te besparenIn de gerechtszaal wordt een aparte zitplaats voor hem getimmerd en een daartoe aangewezen officier van gezondheid van het garnizoen zal gedurende het proces voor zijne dierbare gezondheid waken. Daar hij dikwerfaan- vallen van woede, een soort van comediespel, heeft draagt hij een dwangbuis, maar om dit voorbehoed- middel op hem toegepast, aan de oogen van het publiek te onttrekken, is voor hem een soort van schoudermantel bestek. ,/Mij dunkt, dat de Engelsche methode, de kat met negen staarten, bij gelegenheid op hem toege past wel een einde aan die grappen zou gemaakt hebbenmaar het is tegenwoordig de gulden tijd voor ,/heeren" moordenaars, en ander soort van deuguieten. Gelet op achterstaande advertentie, betrekkelijk de brandwaarborg-maatschappij //Saturnus," kunnen wij dezelve tot deelneming daaraan het publiek zeer aanbevelen, daar in deze, hoe arm men ook zij, ieder kan worden opgenomen. Voorts kan men tegen inleggeld verzekeren, hetwelk men terugbe- komt wanneer men voor de deelneming bedaukt. Goede bewijzen van soliditeit zijn voorhanden. Landbouw-berichten. Men meldt ons uit VHeer Arendskerke: Het koolzaad uit den nieuwbedijkten Schenge- poider, onder deze gemeente en onder Wolfaartsdijk, dat, kleiue gebreken uitgezonderd, allerpachtigst is gegroeid, begint langzamerhand in bloei te komen, zoodat die polder gedurende eenige weken een heer- lijk gezicht zal opleveren en voor den liefhebber van den landbouw een bezoek overwaardig zal zijn. Er liggen p. m. duizend gemeten van deze vrucht aan blok, en al mag men het goudgeel der bloem ioi in vr. ABONNEMENT. ADVERTENTIEN. Per drie maanden binnen Neuzen f 1,Door het geheele Rijk f 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars Postdirec- teuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10 Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieva men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag namiddag DRIE ure. 1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 1