BUITENLAND. gedeelten der stad staan onder water. De afslag aan de dijken langs de Maas is niet verergerd; de meest bedreigde punten zijn met rijshout, hor- den enz. bezet. Het zesde noorder zendingsfeest zal dit jaar gehouden worden op Woensdag den 5 Juli, naar men hoopt in het Asser bosch, indien namelijk het gemeentebestuur dit terrein daarvoor beschikbaar kan stellen. Bij bescbikking ran de rechtbank te Rotterdam van 24 dezer is de zaak van H. J. Jut en zijn huisvrouw C. Goedvolk verwezen naar den procureur generaal bij het gerechtshof alhier. Heden beeft die ambtenaar overeenkomstig bet bepaalde bij art. 124 wetb. van strafv. de stukken dezer procedure met zijn verslag en requisitoir tot verwijzing naar de openbare terecbtzitting aan bet gerechtshof in raadkamer ingediend. Landbouw-berichtcn. Graauw, 2 Maart. Daar het rundvee in deze streken in het algemeen niet voldoende is om met den vooruitgang, die men in den landbouw waar- neemt, mede te gaan, hebben een elftal landbou- wers in deze gemeente zich vereenigd om een vol- bloed Durhamschen stier te koopen, teneinde door croizeeren het rundvee te veredelen, en vooral het daardoor geschikter te maken voor de slachtbank. Het is toch algemeen bekend dat het Durnhamsche vee gemakkelijker mest en men het voor de slachting met graagte lcoopt. Die stier, geplaatst bij den heer A. Bogaert, landbouwer te Graauw, is onder- ling gekocht en wordt uitsluitend voor de koeien der actionairen gebruikt. Ook hebben "zich eenige landbouwers in den omtrek van Ter Hole gemeente Hontenisse ver eenigd; deze hebben mede een volbloed Durham schen stier aangekocht met hetzelfde doel en onder dezelfde voorwaarden als te Graauw. Die stier is geplaatst bij den heer P. Vereecke, landbouwer bij Ter Hole. Men is algemeen over den aankoop van de stieren tevreden en men verwacht goede resultaten. Dat de verbetering, welke men in den veestapel te wachten heeft, grootendeels te danken is aan den heer A. Hombach, voorzitter van de comrnis- sie van den landbouw, afdeeling Hulst, zal niemand tegenspreken. Hij is lang van dat onderwerp zwan- ger geweest; eindelijk is de schepping daar en er wordt veel goeds van verwacht. Bij een veehouder te Maarseveen zijn deze week op denzelfden dag en hetzelfde uur drie koeien verlost ieder van twee kalveren. Tlit het Westland schrijft men de toestand van de teellanden is hier bijzonder gunstig, en de tuiniers hebben reeds aanstalten gemaakt om den grond met de eerste vruchten te doen bezetten. In het laatste saisoen ziju hier prijzen besteed zooals nog niet gekend werden, o. a. voor aspersies, waarvoor gemiddeld /II de 100 bos betaald werd, wordt nu reeds 22 geboden. Uit Langstraat meldt men De aanvraag voor geperst hooi is sedert de heropening des vaarwaters zoo ontzettend groot, dat op de meeste plaatsen gebrek is aan personeel en voorraad, om aan alle commissien te kunnen voldoen. De prij zen zijn dientengevolge aanmerkelijk gestegen en wordt thans 26 a 28 de 1000,2 kilo's voor 1 kw. besteed. Mindere soorten vinden in dergelijke oogenblikken grage koopers. Stroo wordt ook zeer gezoclit en men besteedt voor dit art, /16 a/19 de 1000,2 kilo's. De verzendingen zijn speciaal voor Engekmd, Frankrijk en Duitschland. rood lederen taschje met koperen slot en beugel. Een onbekende reiziger was zoo beleefd, het taschje aan het station te Zwolle terug te bezorgen, maar een paar juweelen oorknoppen, in goud gezet, in een dtui (de knoppen van den gewonen vorm en de steenen van belangrijke waarde), zoomede een geslepen kristallen flacon met dito dop, die er zich in bevonden hadden, bleken er uit ontvreemd te zijn. De commissaris van politie te Zutfen wenscht opsporing van die voorwerpen. Nagenoeg op hetzelfde oogenblik dat een kantonrecliter (die te Geldermalsen) iemand heeft veroordeeld, omdat hij op Zondag in zijn tuin arbeid verrichtte, in strijd met de Zondagswet, veroordeelde een ander kantonrechter (te Zaandam) schutters, omdat zij, in strijd met de schutterijwet, op Zondag geen dienst wilden doen. Beide rechters hebben juist geoordeeld. Maar als de schutterijwet door de schutters op Zondag dienst wil hebben gedaan, juist op dien dag, omdat ze dan 't minste nadeel daarvan hebben in hun bedrijf, waarom zal dan een Zondagswet het omgekeerde bevelen ten aanzien van alle niet- schutters Yoor ongeveer 14 dagen beviel des nachts in 't geheim een dienstbode te Harderwijk van een zoon. Bij gebrek aan kleederen wikkelde zij den jeugdigen wereldburger in liaar boeselaar en verliet in alle stilte de woning. In de snerpende koude ging zij over de besneeuwde straten naar het huis van haar vrijer, doch daar hij niet op dat bezoek was voorbereid, moest zij eenigen tijd kloppen al- vorens haar werd opengedaan. Niettegenstaande al deze omstandigheden zijn beiden, kraamvrouw kleine, zeer welvarend gebleven, zoo zelfs dat scheidene malen den jachtstoet te hebben aangevallen, eindelijk door middel van tamme olifanten gevan- gen gen omen. Yier tijgers en een panter zijn ge- schoten, grootendeels door den prins. In Engeland zijn de kaarttelegrammen dooi de regeering afgeschaft, omdat het publiek er weinig gebruik van maakte. Het blijkt, dat de schuld daarvan hoofdzakelijk bij de administratie ligt. Het was lang niet algemeen bekend, dat deze wijze van telegrafeeren bestond en die het wisten en er gebruik van maakten werden er spoedig van afgeschrikt, omdat eene gewone briefkaart nog sneller werd bezorgd, dan een kaarttelegram. Elf matrozen van de Lennie, beschuldigd hun kapitein en stuurman vermoord en daarna in zee geworpen te hebben, zijn te Calais ingescheept naar Londen, waar zij zullen gevonnisd worden. Men weet dat de hofmeester der Lennie, die de zaak uitbracht door eene flesch in zee te werpen, een Antwerpenaar is. Blijkens berichten uit Maagdenburg richt de overstrooming te Schonebeck groote verwoesting Yan de 700 woonhuizen staan er 600 onder water. Er zijn er 30 ingestort en vele nagenoeg evenzeer vernield. De bewoners zijn voorloopig opgenomen in het raadhuis, in de kerk en in de school. Uit Maagdenburg is GEMENGDE BERICHTEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag jl. heeft men te Heinkenszand een persoon A. L., die zich voortdurend aan dronkenschap schuldig maakte, aan de deur van zijne woning aan de beenen opgehan- gen gevonden. Zondag ochtend vond men hem met het hoofd naar beneden en de voeten aan de klink gebonden, gestikt. De daders van dit gru- welstuk schijnen reeds bekend te zijn. Den 18den Januari jl. liet eene Amsterdamsche dame in eene coupe 2de klasse van den uit Zwolle te Zutfen aankomenden trein liggen een modern, en de moeder sedert een dag of vijf weder in haar vorigen dienst is teruggekomen en aldaar de ge wone bezigheden verricht. De grootmoeder heeft zich nu met de opvoeding van den kleinen belast. Naar aanleiding van het bericht, dat er valsche bankbiljetten van 100 zijn aangeboden, wordt gemeld, dat het verschil met de echte alleen daarin zou bestaan, dat bij deze in den rechter- hoek bovenaan de lelie niet aan het lofwerk raakt, terwijl dit bij de valsche wel het geval zou zijn. Yerleden week is volgens de Tielsche Ct. een schipper, de schutsluis te St. Andries aan de Maaszijde uitvarende, door den buitengewoon Imo gen waterstand met den kop van zijn schip op een paal, op een kribben geraakt. Door den fel- len stroom, zwenkte het vaartuig om en de schip per werd door het roer over boord geslagen. Niet tegenstaande den gevaarlijken toestand van het schip, sprong de knecht in den vlieger en redde zijn baas. Middelerwijl nam het roer, weer omslaar.de een der kinderen mee en maakte het, ondanks on middelijke hulp, tot een prooi der golven. Den zelfden ochtend hadden de ouders voor hunne af- vaart een hunner kinderen ter aarde besteld. De mijncompagnie //Nederland" is bij von- nis der arrondissement-rechtbank te 's Gravenhage verklaard te zijn in staat van faillissement. Een waggon 3e klasse zat propvol en het was erg benauwd; een reiziger dampte geducht. Een boer, die naast hem zat, gaf allerlei teekenen van onrust, vooral wanneer de rooker de asch van zijn sigaar klopte. Eindelijk zeide de boer tot den rookenden reiziger: ,/Meneer zou je 't rooken niet willen laten." //En waarom dat?" vroeg de reizi ger barsch. //Kun jij geen tabaksrook verdragen? Dit is een rook waggon, en ik mag dus rooken." n Dat weet ik wfel en ik heb er geen hinder van, maar ik heb daar een zakje met kruid onder de bank liggen, weet uBleek van schrik sm»et de reizi ger zijn brandende sigaar zoo ver mogelijk weg. Toen de boer het doel zijner reis bereikt had groette hij vriendelijk, nam zijn zak met uien op en ging heen. In het stadje Schkolen, in Hessen, heeft de gemeenteraad dezer dagen een onderwijzer tot bur- gemeester verkozen, De regering weigerde ecliter deze verkiezing te sanctioneeren, omdat het heer- schende gebrek aan onderwijzers niet mocht wor den vergroot." De prins van Wales heeft een aangename jachtpartij meegemaakt. Een wilde olifant, een fraai dier, met groote slaclxtanden, werd, na ver- een detacheinent schansgravers, sterk 50 man ter hulp gezonden. Het bestuur en de burgerij doen al het mogelijke om de noodlijdenden bijstand te verleenen. De omliggende dorpen hebben ook veel geleden. Bij Miloslaw is een brug van den Oels-Guesener spoorweg ingestort. Het water in Posen stijgt. Te Pest neemt het gevaar af. Dat de spiritus- fabriek ingestort is, wordt tegengesproken. Ofen heeft veel geleden, 5000 personen zijn uit hunne woningen verdreven. HANDELSBERICHTEN. f rijzen <ler Jilltecten. Amsterdam, 2 Maart. £*i'ljzcn van Coupons. Nederland. Belgie. Frankrijk. Rusland. Certific. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatschappij. dito exploitatie Ned. staatsspoorw. Certificaten bij Rotschild Inschrijvingen dito Obligation 1798/1816 dito Hope Co. 1855 6e serie dito f 1000 1864 dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866 Oblig. Hope He Co. Leeuing 1860 Certific. dito Inscript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. Obligation 18671869 Certificaten Aandeel spoorweg Gr. Maatsch. Oblig. dito Aand. Baltisohe spoorweg dito spoorweg PotiTiflis dito dito Jelez Orel dito dito Charkow Azow Polen. Schatkist obligation Oostenrijk. Oblig. metall. in zilver Jan./Julij. 2} pet. 62} 74* 99 110* 91} 59} 3 4 5 2} 3 5 5 5 5 5 5 5 41 4 4 4 6 5 4} 107} 92} 101} 98} 98* 338 82H 251 87} 138 99} 96} Hongarije Italie Spanje. Portugal. Turkije. Egypte. Amerika. 7 7 4} 5 63* 62} 5844 dito dito April Oct. dito in papier Mei/Nov. dito dito Febr./Aug. Aand. Nation, bank Schatkistbilletten Certific. Amsterdam Obligation Buitenl. dito Binnenlandsche Obligation Inschrijving Alg. schuld dito 1868 dito dito dito (1904) dito dito dito (1885) dito Illinois Amsterdam dito dito Redemption dito Central Pacific dito St. Paul Pac. Spw. leseo. dito dito dito 2e Bee. Brazilib. Oblig. 1863 dito 1865 Amsterdam, 1 Maart. Metall. J 21,77}; 22,20; Div. Eng. per 1,87} Eng. Russen p_er 925 18} 17} 53} 19 63} 102 88} 89} 93 86} 94} dito zilver Portugal per 11,87} Frans. 47,65 Spaanschc piasters Amerik. dollars 2,43 papier f 2,12. Amsterdam, 2 Maart. Metall. J 21,77}dito Z"VC£ 22,20 Div. Eng. per 11,87}. Eng. Portugal per

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 2