I)e werkzaamheden van den bekenden dieren- temmer Bidel zijn 30 December te Havre door een dramatiscli incident gekenmerkt geworden Op bet oogenblik der vereeniging van al de dieren in de groote kooi, toen Bidel het scliaap op den rug der leeuwin had geplaatst, schoot een leeuw toe, pakte het schaap in de zijde, voerde het in zijn muil mee en sprong woedend onder de andere dieren die grootelijk blijk gaven van schrik. Er was geen seconde te verliezen; de minste aarzeliug, die aan het instinct den vrijen teugel liet, kon het grootste onlieil te weeg brengen, Bidel wierp zicli op den leeuw, gaf hem een slag met den stok op zijn muil en dwong hem zoo de prooi los te laten. Daarna, geheel zich zelven meester, deed hij den leeuw in zijn afzonderhjk hok overgaan. Op het oogenblik dat hij de deur zou sluiten, deed de leeuw een sprong als om zich op hem te werpen. Bidel trad nu stout het hok binnen, en gaf het beest een scherpe tuchtiging. Toen hij heen ging deed de leeuw weer een sprong, doch toen Bidel hem aanzag, kroop hij in een hoek en verroerde zich niet meer. Uit Egypte bericht men, dat men bezorgd is over den overste Gordon, omtrent wien men in langen tijd geen tijding heeft bekomen. De luite- nant Cameron, de kloeke reiziger, die Afrika van het westen naar het oosten doortrekt, is te Loanda lijdende. Hij denkt vdor het warmere saizoen naar Engeland terug te keeren; hij maakt nu zijn dag- boeken en verslagen in orde, die hij ten gesclienke wil geven aan het Eng. aardrijkskundig genootschap^ Men herinnert zich, dat er vdor eenigen tijd melding is gemaakt van lucifersdoosjes, die er op ingericht waren om de sigarenpuntjes te verzamelen. Dc opbrengst van sigarenpuntjes wordt in Berlijn besteed ten nutte van weezen. Hoeveel er mede gedaan kan worden blijkt uit de uitdeeling welke op 27 December daar plaats had. Een dcrtigtal weezen kregen ieder een paar flinke schoenen, een paar wollen kousen, een warmen jas en nog een kleedingstuk, benevens eenige versnaperingen. Zoo- lang de vereeniging voor de sigarenpuntjes bestaat, werden 200 weezen op die wijze begiftigd. GEMENGDE BER1CHTEN. Te Amsterdam heeft een persoon, die des morgens in den echt was getreden, zich door op- hanging van het leven beroofd, terwijl de genoo- digden zijn bruiloft vierden. Te Utrecht kreeg dezer dagen een workman bij het middageten een stuk spek in de keel; hij riep de liulp in van niet-deskundige personendeze trachten te vergeefs te helpen en de man is gestorven. Bij vonnis van den krijgsraad te Haarlem zijn de vier kolonialen (Eranschen), die onlangs met eene visscherssloep van Nieuwediep getracht liebben te deserteeren, doch in de Noordzee aan boord van het Deensche schip Haabet werden opgenomen ver- oordeeld tot 2 maanden detentie. De vereeniging Oud papier heeft in het afge- loopen jaar 95,000 kilogr. oud papier verzameld, waarvan 35,000 kilogr. uit Amsterdam. Na aftrek van alle onkosten leverde deze hoeveelheid eene zuivere winst op van f 3000, die aan den paus zijn overgemaakt. Aangaande de samenstelling van het hardglas, is Pocklington tot de ontdekking gekomen, dat het binnenste gedeelte van het geharde glas in den regel gewoon glas is, hetwelk ook op de eige- naardige wijze dezer glassoort, een schelpvormige breuk bezit en niet als het glas in stof vervalt. Gewone voorwerpen van hardglas met dunne wanden vertoonen echter dit verschijnsel niet, omdat de glasmassa hierbij te gering is. naar liaar toekomstigen sclioonzoon. Zij vemam nu dat Elie reeds 6 maanden met een andere vrouw gehuwd was, doch van deze gescheiden leefde. Ook deelde de vrouw mede dat Sidonie herhaaldelijk bezoeken bij Elie aflegde en zich ook nu bij hem bevond. De moeder ging terstond naar boven en hoorde ook werkelijk de stem barer docliter. Op haar vraag om binnengelaten te worden antwoordde de dochter: „Ik kan niet open doen." Driftiger wordende en steeds er meer op aandringende te worden binnengelaten, hoorde zij plotseling een pistoolschot daarna nog twee schoten en een val op den grond. TBleek nu dat Sidonie zich met een revolver in de longstreek een scliot had toegebracht, terwijl Elie toen hij haar zag neerstorten, den revol ver had opgenomen en zich de kogels die er nog in waren, door het hoofd bij de slaap had geschoten. Hij was dadelijk een lijk, Sidonie leefde nog en verklaarde dat wanhoop, wijl zij niet met elkander vereenigd konden worden, gevoegd bij de schaamte over de ontdekking door de moeder, hen tot deze daad had gebracht. Een bedelaarsters stond te Parijs met een kind op den arm. Een beer, die haar een aalmoes wilde geven bemerkte dat het kind van bordpapier was. //Och, ja mijn beer, zei de vrouw, met de koude heb ik het echte kind maar thuis gelaten.5 De beroemde orgelfabriekant de lieer Aristide Cavaille Coll uit Parijs, die onlangs het orgel in het Paleis voor Yolksvlijt geleverd heeft, en wiens naam alom bekend is door de groote orgels, door hem in verschillende voorname kerken o. a. in de St. Sulpice en de Notre Dame te Parijs gesteld, is met zijn zoon en een Parijs architekt, den heer Simil naar Rome gegaan en heeft aldaar aan den paus het in kleuren geteekend plan voor een orgel in de Yatikaansche basiliek aangeboden. Dit plan is op zich zelf een meesterstuk. Alles is in har- monie met de afmetingen van de St. Piete.s-kerk evenals met haar stijl en haar ornamentatie. De paus heeft den ontwerper welwillend ontvangen en zijne warme ingenomenheid met het ontwerp betuigd, maar tevens zijn leedwezen uitgedrukt, dat hij niet naar de basiliek zou kunuen gaan, om er de kerke- lijke plechtigheden te vieren, die 5 jaren geleden nog zooveel menschen naar Rome lokten. De katholiekeu zouden anders gaarne de kosten Te Antwerpen was zekere Elie v. d. M., 34 jaar oud, verloofd met een meisje van 18 jaar, Sidonie v. d. H. Hare moeder meende geen reden te heb- ben zich tegen den omgang van het paar te ver- zetten. Evenwel vernam zij na eenigen tijd dat alles niet recht pluis was en op zekeren tijd besloot zij de zaak nader te onderzoeken. Zij begaf zich daartoe naar het huis door Elie v. d. M. bewoond en informeerde bij de vrouw van den hoofdbewoner dragen, meent de Rome, het blad, waaraan boven- staande bijzonderheden ontleend zijn, en dat op de ingenomenheid van den paus met het ontwerp, de verwacliting grondt, dat het eenmaal uitgevoerd zal worden. Te Bordeaux werd op oudejaarsdag een woe keraar veroordeeld, die een student voor 45,000 francs wissels had doen teekenen, waarop hij hem 3100 francs had verstrekt. Ook met andere stu- denten had hij dergelijke zaken gedaan. Hij werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisslraf en 25,000 francs boete. Een geweldige instorting heeft in het begin van December in het gebergte van het eilanc Reunion plaats gehad; 62 personen zijn daarbij omgekomen. Yrouw Boyon, een monster dat zes harer kinderen en een kleinkind verinoord heeft met naalden, heeft Dinsdag haar doodvonnis te Bourg ondergaan. In de Vereenigde Staten is eenebende ontdekt, welke sedert eenige jaren valsche eigendomsbe- wijzen vervaardigde van gronden in Arkansas en in het zuid-oosten van Missouri. Deze bende heeft zoodoende het publiek opgelicht voor eene som van 30 millioen dollars en 12 millioen hektaren grond verkocht, voornamelijk aan werklieden en andere personen uit Europaovergekomen. De hoofden der bende zijn in verzekerde bewaring genomen. Indische goochelaars hebben voor den prins van Wales hun kunsten vertoond, voor T eerst te Parell bij Bombay, waar een paar oude have- looze lieden optraden, met een scliare oude vrou- wen in pronkgewaden, die muziek maakten. De eerste proeven waren bekende toeren. De hoogere tooverkunst begonnen met den dans van twee brilslangen, die, gelukkig van hun gifttanden be roofd, geheel onverwacht uit twee manden sisten, nadat ieder te voreu de beide manden leeg had gezien. Woede en vrees teekenden al hun be- wegingen onder den dans, 't liefst hadden zij zich op hun bezweerders geworpen en den aangedanen dwang met doodelijke steken betaald. Daarop lieten de kunstenaars in een oogwenk een 18 c. M. hoogen Mangaboom onder een laken opgroeien, uit zaadkorrels, die zij in den grond gestoken hadden. Daarna werd een 12jarige knaap aan handen en voeten vastgebonden en, in een net gewik- keld, in een mand gepakt. Weldra kwam er leven in den mand, koorden en net werden onder het deksel weggeschoven, en toen de oude daarop toornig de mand vertrapte en met puntigen stok door het vlechtsel stak, kregen de toescliouwers medelijdend met den armen jongen, die intusschen in den naasten boom zat en lachend van de takken naar beneden keekde mand was leeg. Onder- tusschen waren er aan de kleine Mangaboom mi- niatuurvruJiten gegroeid. Ilellemuziek was het, waarmede de oude vrouwen de kunststukken be- geleidden. Houtpapier. Het sedert eenige jaren in den handel gebrachte houtpapier heeft een kolossale vlucht genomen, zoodat men veilig aannemen kan, dat althans in Duitschland minstens het '/3 deel van alle verschenen boeken daarop gedrukt is. Het houtpapier,waaraan de fabrikant langs cheinischen weg eene prachtig witte kleur wcet te geven, bezit de eigenschap dat het nochlicht, nochlucht, noch warmte verdraagt. Na verloop van tijd verliezen de onbe- drukte randen in de boeken de witte kleur en nernen eene gele bruinachtige of roodbruine kleur aan, terwijl inmiddels deze verandering ook op het bedrukte gedeelte overgaat. Het gebruik van dit papier is daarom slechts dienstig voor dagbladen, brochures, circulates en al wat slechts een kort- stondig bestaan in de pers heeft, doch niet voor boeken, hoe verlolckend de lage prijs ook zijn moge. Meermalen werden langs den Rijnspoor uit het buitenland, vaten zuur bier aangevoerd, voor leerlooiers, zegt men. Eergister kwam weder een bezending aan van 20 of 21 groote vaten, op naam van den heer B., te Amsterdam. De hh. v. d. Waereld, sectie-chef, en v. Groningen, dd. verificateur bij 's rijks directie belastingen, peilden de vaten ,/Zuur bier" en vonden in elk vat een 2e met spiritus, ongeveer 1800 L.; de voorlianden vaten zijn in beslag genomen. Het departement. Groningen der maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft een huis met toe- behooreii te Groningen aangekocht, bestemd voor de op te richten kweekschool voor onderwijseressen. I3izr«erlijlie stand van Neuzen van 3^-9 Januari. HANDELSBERICHTEN. l^iGjzen dei* HHIecten Amsterdam, 10 Januari. 2fc pet. Huwejjjks-Aangiften. 8 Jan. Luitjen Zaudstra, ond 30 j., jm. en Adriaua Maria Johanna van Hoeflaken, oud 29 j., jd. Huweluks-Voltrekkingen. 6 Jan. Daniel van de Wege, oud 28 j. jm. en Helena Bolleman, ond 33 j., jd. Geboorten. 3 Jan. Willem, z. v. Cornelis Verbrugge en ran Suzanna de Feijter. 7 Jan. Jacob Hendrik, z. v. Harmen Jacobs Binnema en van Johanna Kaatje Mulder. Sara Wil- belmina d. v. Isaac Gazan en van Jacomina Mielen. 9 Jan. Cornelis Albert, z. v. Reinier van den Berge en van Janna van Heijnsberg. Overlijden. 9 Jan. Petrus Johannes Baart, oud 17 m z, v. Hendricus en van Maria Josepha Wingender. 8 Jan. Pieter Wondergem, oud 65 j., ecbtgenoot van Antonia Praneina van den Hoogen. Elisabeth Riemens, oud 61 j., echtg. van Pieter van den Hout. 9 Jan. Adriana de Jong, oud 76 j., weduwe van Arie Schrarn. Nedekland. Certific. Werkelijke schuld 3 4 5 62^ 75 100S 108J dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatschappij. dito exploitatie Ned. staatsspoorw. Belgie. Certificaten bij ltotschild 2} Frankbijk. Inscbrijvingen 3 63£ dito .5 i) Rusland. Obligation 1798/1816 5 n 102$ dito Hope Co. 1855 6e serie 5 92$- dito 1000 1864 5 lOlf dito L. 100 1872 5 98 dito L. 100 1873 5 Loten 1866 5 345 Ob ig. Hope Co. Leening 1860 4$ 93 Certific. dito 4 76J Inscript. Stieglitz Co. 2e a4eL. 4 76/ Obligation 18671869 4 82-^ Certificaten6 54 Aandeel spoorweg Gr. Maatsch. .5 n 254 Oblig. dito 4} 87| Aand. Baltiscbe spoorweg 3 141 dito spoorweg PotiTiflis 5 100; dito dito Jelez Orel 5 I) 100$ dito dito Charkow Az^w 5 v 93

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1876 | | pagina 3