ALGEMEEN No. 959. Zaturdag 1 Augustus 1874. 14de Jaarg. Binnenlandsche Berigten. Handelsberigten. Advertentien. JPolitietr Overzigt. Neuzen, 31 Julij. Benoemd tot dijkgraaf van het waterschap De internationale commissie tot bespreking van de regten van oovlogvoerendeu is dingsdag middag i nur te Brnssel bijeengekomen. Zij be- staat nit Rusland baron Jomini en generaal Beer Duitschland generaal Voigt Reitz Oostenrijk- Hongarije:graafChotek en generaal von Schonfeld; Belgie baron Lamcermontkolonel Mockel en de procureur-generaal Faider Spanje 0' Donnell hertog van Tetnan generaal Servet y Fumagalli en de schout-bij-nacht de la Pezzueha Frankrijk baron Baude en generaal ArcaudeauGroot- Brittanje en Ierlandsir Alfred Horsford majoor-generaalGriekenland generaal Uvanos, Nederlandvan Lausbergen en generaal van der Schrieck Portugald'Antas en generaal Palmerina Zweden kolonel StaaffZwitserland kolonel Hammer; TurkyeStephanus Cara Tbeodo Effendi en kolonel Ethen Bey. De ver- tegenwoordiger van Denemarken is nog niet bij name bekend. Het eerste werk is geweest de kenze van een president en secretaris. Na de weigering van Belgie om het presidium te aanvaarden, heeft Rusland dit op zich genomen terwijl een miuisterieel hoofdambtenaar van Belgie zich met 't secretariaat heeft belast. Een eerste besluit is geweest, altbans dit meldt de telegraaf, dat al 't verhaudekle geheim zal worden gehouden. De ervaring heeft echter geleerd dat dusdanige conference zalen nog al naden of sleutelgaten hebben waardoor zoo nu en dan wat ontsnapt en de dagblad correspondenten zullen zeker niet in gebreke blijven hunne ooren goed open tezetten. De bijeenkomst zal drie weken duren. Tijd in overvloed om veel te beramen. Men bedenke echter dat de heeren na een uur vergaderd te zijn geweesttwee dagen rust nemen en eerst donderdag weer bijeenkomen Zooals men ziet is het gelukt Europa vrij wel bijeen te krijgen maar schitterd Amerika door zijne afwezigheid. Het is ook hierom misscbien dat Engeland geen zeeregt wenscht te behandeien. Overigens verdient het opmerkiog, dat Spanje, met eene tot dusver nog altijd niet erkende regeringop zulk een officiele confereutie ver- tegenwoordigd is. Hierin ligt wel eenigzins eene stilzwijgende erkenning opgesloten. Immers al wat door de hooge raadsmannen mag worden geregeld, moet door de regeringen hunner respec tieve landen zelve voor een groot deel worden uitgevoerd. Zeer mogelijk echter dat de conferentie nergens eerder en beter haren invloed kan doen gelden dan juist in Spanje. De berigten die van daar komendeelen bij herhaling feiten mededie meer het werk schijnen van verscheurend gedierte dan van redelijke sehepselen. Zoo berigt men dat in het stadje Olat 73 tolbeambten, 115 soldaten ecu kolonel en eenige andere officieren zijn doodgeschoten De Fransche regering, openlijk beschuldigd dit gruweltooneel te ondersteunenhoudt zich zoo wat stilletjes achteruit of heantwoordt sleehts van ter zijde. De omstreken van Rets in Oostenrijkzijn door een hevige ramp getroffen. Vrijdag j 1des middags tegeu vier uur, had aldaar een wolkbreuk plaats, zooals bij menscbengeheugen indenom- trek aldaar niet voorgekomen is Regen en hagel vielen zoo overvloedingdat het geiieele dal in korten tijd overstroomd was. De plaatsen Altstadt RetsOber en UnterAlb, Hofiein eu Unter- Retzbach hebben op verschrikkelijke vvijze ge- leden. Meer dan vijftig huizen zijn ingestort en ook menschen hebben er het leven bij ver- loren Voor Unter Alb werd het water door den spoorwegdam tegengebouden. Geruimen tijd hield deze het uitmaar eindelijk barstte hij vaneenen de gemeente Unter Alb moest het lot der andere plaatsen deelen. Vooral voor den wijnbouw die veel beloofdeis de waterstroom zeer nadeelig geweest. Ossenisse, P. de Waeltot dijkgraaf van den polder Kruis D. de Waal tot gezworen van den polder Clara C. F. Verrostetot dijkgraaf van den polder Philippine, C. Draeck. In den avond van 11. woeusdag, circa half aeht urehad in het kanaal aan de loskade bij het station alhier, het volgende ongeluk plaats: Een Belgisch vaartuigjegenaamd L'Union waarop als zetschipper voer zekere Marneuf, bij wien ook zjjne vrouvv en kinderen aan boord vvaren was gednrende den dag uit het Engelsch stoomschip Hispania beladen geworden met ge- malen klipzout. Den last hebbende werd het van wege de rijkscommiezen verzegeld en zonk kort daarna, in de diepte weg. Gelukkig zijn hierbij geene raensehenlevens te betreuren doch zoo zulks in den nacht had plaats gehad waren sehipper en deszelfs gezin den dood ten prooi geworden, daar het vaartuigje in minder dan tien minuten ten gronde ging. Gisteren en heden zijn alhier een vijftiental zoogenaamde pleizierscheepjes aangekomen om morgen (zaturdag) deel te nemen aan eenen te houden zeilwedstrijd van Neuzen naar Antwerpen. Het vertrekhetwelk een zeer interessant gezigt zal opleveren is naar wij vernemen be paald tusschen 10 en 11 ure des morgens. Een 8jarig zoontje van M. Dees, even buiten deze gemeente woonachtig, dat in de vorige weekbij het willen beklimmen van een geladen voertnig daar afviel en door een der aebterwielen dat over hem been reed, deerlijlc aan de eene zijde van het geheele ligchaam gekwetst werd is gisteren namiddagna een verschrikkelijk lijden, aan de gevolgen overleden Bjj het onweder van jl. dingsdag avond dat inzonderheid in de gemeer.ten langs de grenzen nog al met bevigheid heeft gewoed en waarbij in die streken buitengewoon veel water moet gevallen zijnis in de gemeente Axel, in de weide van den landbouwer Kesbeke, een kalf door den bliksem getroffen en gedood, Hontenisse, 29 Julij. In den loop dezcr maand zijn op de dorpen Kloosterzande en Groe- nendijk onderscheidene gevallen van kwaadaar dige varkensziekte waargenomenten gevolge waarvan vele varkens bezweken of outijdig geslagt zijn. De arrondissements regtbank te Goes heeft dd. 22 Junij 11. de navolgende vonnissen uitge sproken 1. R. 0., docbter van Cornelis, 18 jaar, ar beidsfer, geboren en wonende te Graauw, schuldig verklaard aan het moedwillig aan iemand toe brengen van slagen en stooten geenerlei ziekte of werkbeletsel veroorzaakt hebbende. gepleegd onder verzaehtende omstandigheden. Veroordeeld tot eene geldboete van acht gulden subsidiair drie dagen gevangenisstraf en in de kosten van het regtsgeding, desnoods invorderbaar bij lijfs dwang. 2 J. V., 36 jaar, schippersgezel wonende te Neuzen, defaillant. schuldig verklaard aan het aan iemand moedwillig toebrengen van slagen en stootengeenerlei ziekte of werkbeletsel van meer dan twintig dagen veroorzaakt heb bendetweemalen gepleegd. Veroordeeld bij verstek tot eene cellulaire gevangenisstraf van drie maanden en twee geldboete van acht gulden ieder. subsidiair cellulaire gevangenisstraf van een dag voor iedere boete en in de kosten van het regtsgeding. desnoods invorderbaar bij lijfs dwong. 3. B. v. H.dochter van Francies 40 jaar, arbeidster. geboren en wonende te Sas van Gent, schuldig verklaard aan het tegen iemand uiten van scheldwoorden zonder daartoe uitgetergd te zijn Veroordeeld tot eene geldboete vac twee gulden en vijftig cent, subsidiair gevangenisstraf van een dag en in de kosten van het regtsgeding, desnoods invorderbaar bij lijfsdwang. Men verneemtdat voor de betrekking van kantonregter te Cortgene en Hulst, tot heden 66n sollicitant voor iedere betrekking zich heeft opgedaan Wat zal de regtbank te Goes doen wanneer zij eene voordragt van drie personen moet indie- nen voor iedere betrekking Zou men in den Haag nu gaan beseffen dat het tijd wordt om de tractementen van de reg- terlijke ambtenaren, althans die van minderen rangook eens te verhoogen. In de laatste 30 jaren heeft de staat uit den verkoop van ingedijkte polders in het voor- malig 4e district van Zeeuwsch-Vlaanderen eene sora van ruim 3 millioen getrokken. Daar tegenover staan natunrlijk de groote kosten van inpoldering. het graven van uitwateringskanalen enz.doch de baten voor het rijk blijven aan- zienlijk. In het Vad. wordt er over geklaagd dat die landstreek er zoo weinig vruchten van plukt. De Nieuwe Rotterdamsche conrant berigt dat in het ontworpen nieuwe rainisterie op het laatste oogeublik nog verandering is gekomen. De heer Pels Rijckendie voor minister van marine was voorgedragenzou zich terugge- trokken hebben en in zijne plaats detegenwoor- dige minister, de heer van Erp Taalman Kip, aan den koning zijn voorgesteld. Dingsdag avond begaven zich driejongens te Middelburg achter de werf der Cominercie Compagnie te water6en van hen had het ongeluk iu eene diepte te geraken waarna hij onmiddelijk verdween. Eerst vier uur later werd het lijk opgevischt. De miliciens der ligting van 1871 behoo rende tot de veldescadrons van het 3e regiment huzaren en die behoorende tot het 3e en 4e escadron van het le regiment van dat wapen welke bestemd zijn voor de oefeningen in het kamp van Milligenmoeten den 12 Augustus a. s. daarbij in activiteit optreden en zullen 17 September d. a v. weder in paald verlof worden hersteld. Het aantal processen verbaal tegen perso nen die zich te 's Hage in het openbaar in kennelijk beschonken toestand vertoondenis legio. Gaat het zoo door, dan zullen de papier- leveranciers er de beste zaken mede maken. Men zal er zich nog over beklagen de verordening, wier toepassing en naleving verdubbeling van het personeel van agenten van politie zal vorderen in het leven te hebben geroepen tenzij men haar zoo als men dit noemtin de doos gaat stoppen. Dronkenschap is een kauker der maatschappij en zij kan zeker door niemand meer dan door ons worden verfoeid. Maar nu is het te vreezen dat het geneesmiddel erger zal zijn dan de kwaal dat het schandaaltumult, verzet rebellieenz. zal veroorzaken zoodat meer rustverstoring te duchten isdan door de dronkaards wordt ver- wekt. het genot van onbe Naar het Vaderland verneemt was het ver trek uit Batavia van generaal Van Swieten bepaald op den 30 Julij, zoodat hij in het begin van de maand September hier te lande kan digt verwacht worden. De provincie Zuid Holland isvolgens de uitkomsten der laatste lOjarige volkstelling het meest en het digtsbevolkt. Zij telt op de hectare 2281 zielenDrenthe daarentegen de minst bevolkte provincie397 zielen. Op het Damrak te Amsterdam stond zatur avond voor het perceelwaarin de Amster- damsche maatschappij tot algemeene dienstver- rigtting haar kantoor heeft"omstreeks 10 uur bet geheele personeel dezer maatschappij om het verscbenen weekloon in ontvangst te nemeu, wachtende op den administrateurdie de uitbe taling zou doen. Maar de administrateur kwam niet en tot uitbetaling kon dus niet worden over- gegaan. Dat het bestellers-personeel niet in zijn schik was en het Damrak het tooneel werd van een alles behalve aangename woordenwisseling spreekt van zelf. Het kantoor-personeel der maatschappij dat eenige blikken trommels in bewaring had deed de politie komen, uit vrees voor overrompeling van de, en teregt woedende bestellers de politie kwam, verzegelde de trom- I mels en nam die in beslag. Of in die trommels geld of geldswaarde iszal men wel spoedig te weten komen, hetgeen echter bij het op eens verdwijnen van den administrateureen zekcren Skeneniet waarschijnlijk kan worden geacht. In de zaak is het meest betreurenswaardig, dat de bestellers alien een sommetje geld hebben gestortdat zij nu misscbien kwijt zijn. Nog vernemen wij, dat de maatschappij eigenlijk nog geen maatschappij was en dat de niet bestaande maatschappij eene vereenigiug zou wezendie echter reeds, hoewel niet bestaande een bestuur had uit drie leden zamengesteld. Volgens geruchten moet de politie Skene, reeds op het spoor zijn, Men schrijft uit Alkmaar dd. 27 Julij. Het gehucht β€žde Stompe toren" onder de gemeente Oterleek was gisteren avond het tooneel eener vreeselijke gebeurtenis. Een jongmensch uit Rhenen komt ten huize van den heer M.hoofd- onderwijzer met het doel volgens de loopende 1 geruchten zijne daar logerende tante te ontmoe- ten. Terwijl hij de voordeur inkwam had zijne tante de woning door eene achterdeur verlateo, omdat zij liefst niet met haren neef in aanraking kwam. Een oogenblik later hoort men twee schoten. De 20jarige dochter van den heer M. ligt doodelijk getroffen op den grond. In een andere kamer vindt men het lijk van het jonge mensch nit Rhenen met een revolver in de hand. Uit de omstandigheden maakt men op, dat hij eer3t de dochter van den heer M. en daarna zich zelven van het leven heeft beroofd. Men verdiept zich in gissingen wat aanleiding mag gegeven hebben tot het bedrijven dezer vreeselijke daad. Uit Hardenberg wordt ons gemeld Zekere K. H. een welgesteld landbouwer in de nabijheid dezer plaats was wegens diefstal tot eene maand gevangenisstraf veroordeeld, doch wist een ander, een ouden kennis van de justitie, over te halen om in zjjne plaats en onder zijn naam de straf te ondergaan. Deze werd dan ook naar de gevangenis te Ommen gebragtdoch nadat hij 28 dagen als remplaQant had gefungeerd werd hetbedrog ontdekt. De landbouwer trachtte zich eerst nog schuil te houden, doch hij werd in den nacht gevangen genomen en geboeid naar de gevangenis overgebragt. Eergisteren heeft in het huis van burger- lijke en militaire verzekering te Zwolle een gedetineerdedie als kok fungeerdeeen ander gevangene onverwachts ernstige wonden aan het achterhoofd toegebragt met een kakmes. De boosdoener die over eenige dagen naar Oramer- schans moest worden overgebragtheeftnaar men zegtuit vrees voor die nieuwe geyangenis deze misdaad begaan. De verwonde verkeert in levensgevaar. Dordrecht, 23 Julij. 285ste Staals-JLoterij Getrouwd A. W. BASTIAANSE Jz. A. A. F. PAPEGAAIJ. Middelburg, 29 Julij 1874. De ondergeteekende zeer gevoelig voor de talrijke bewijzen van belang- stelling bijen na zijne verkiezing tot lid der Staten van Zeeland ondervonden betuigt daar voor zijnen innigen dank. Hontenisse, den 30 Juli 1874. COLLOT d'ESCURY. Ill-1 Puike Zecuwsche en Vlaarasche Tarwe f 12,70 a f 13.200 Overmaassche f 11,40 a f 12,β€”, Rogge, Zeeuwsche en Vlaam- sche f 10,00 a f 10,40, Overmaassche f 9,60 a f 10,20. Gerst Zeenwsche en Vlaamsche winter f 7,30 a f 7,60. Overmaassche f 7,β€” a f 8.Zeenwsche en Vlaamsche zomer f 7,60 a l 8,00, Overmaassche f 7,00 a f 8,--. Haver, dunne f 5,:0 a f 5,60. dikke f 5,00 a f 5,50. Paardenboonen f 8,60. a f 9,00, Duivenboonen f 0,00 a f 10,00. Witteboonen f 00,00 a f 00,00. Bruineboonrn f 00.00 a f 0(1.00. Erwlen 00,00. a 00,00. Koolzuad f 11,40 a f 12,00. Lijnzaad a st. Prijzen van f 100 en daarboven. 3de klasse. Trekking van 2730 Jnlij. f 25000 no. 8699. f 5000 6809. f 2000 8371. f 1500 9008. 9822. f 1000 6700. 9593. 18885. 1763. f 400 2487. 2593. 6005. 7120. f 200 973. 3882. 16766. 16380. f 100 3196. 3311. 5604. 5803. 8388. 10395 13350. 16520. 17546. 17968. 19708. 1722. 10769. 14007 17330. 14554. 18999. 13114. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1874 | | pagina 1