ALGE1EEN IbenTge kiezers Dianas Tholens A. C. N. Grenu Dijnus Tholens A. C. N. Grenu, Dicjnus Tholens A. C. N. Grenu. M®? 0&S&IT1 Woensdag 8 November 1871. 11 de Jaarg. enlandsche berigten. Buitenlandsche berigten. VERKIEZING. VERKIEZING. Voor de op den 7 November a.^s. w alhier te doene verkiezing van een lid vcor den Gemeenteraadwordt aanbevolen de beer Aannemer. Neuzen, 30 October 1871. Eenige belaDgstellende kiezers hebben met bevreemding de aanbeveling gezien van den Heer D. THOLENS, tot lid van den Gemeenteraad van Neuzen. Even een jaar ingezeten dezer gemeeuteis THOLENS missckien niet eens bevoegd om lid van den raad te zijn. Maar al is hij bevoegdis Neuzen dan z<36 arm aan mannenbekwaamgeschikt en gene- gen voor het lidmaatsckap van den raad dat men terstond zijne toevlugt nemen moet tot dezen nieuwen inwoner Zij antwoorden gelukkig neen Maar wdarom dan die mannen voorbijgaan Omdat ze mogelijk niet tot zekere coterie be- hooren Is dat billijk en in het belang der gemeente Zij oordeelendat er ook in onzen Gemeente raad nog gebrek bestaat aan mannen. waar- 1 ij k o u a f b a n k e 1 ij k die tijd te over hebben ora de belangen dezer gemeente te helpen be- bartigendie dnrven spreken en voor hun gevoelen vrij uitkomen en daarom bevelen zij ditmaal hunne medekiezers met alle vrijmoe- digbeid aan om op 7 November a. s. tot lid van den raad te steramen Grondeigenaar en Koopman Zoon van den Heer N. Gkenu. in leven Wethouder dezer gemeente. Met de meeste vrijmoedigheid durven wij onze medekiezers aanbevelen ombij de verkiezing op Dingsdag den 7 November a. s. van een lid voor den Gemeenteraad albierhun stembiljet in te vullen met den naam van Aannemer van publieke werken. Wij achten het overbodig over zijne bekende onafhankelijkheid en eerlijke beginselen iets te zeggenevenmin als wij bet noodig achten breedvoerig aan te toonen dat hij door zijne maatschappelijke betrekking in staat is de ver- schillende belangen dezer gemeente en vooral die omtrent de gemeentewerken en inrigtingen te behartigen. Neuzen, 27 October 1871. Eenige belangstelleude kiezers. zijn voornemens te stemmen als lid van den Gemeenteraad van Neuzen Eenige kiezers zijn voornemens om bij de verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad van Neuzenop Dingsdag den 7 November a. s. hunne stem uit te brengeftop Aannemer van werken. Bij de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad van Neuzen beve len wij dringend aan en bier gewonnen en ge* boren den heer Eenige Kiezers. M. J. VAN ARENTHALS te Hontenisse. Van af heden tot den 3 Februarij eerstko- mende zal er gelegenheid zijn om zich te laten Photograferen in verschillende grootten en wel gfeclurende (lat txjdsverloop tegen de navolgende verminderde prijzen O ALBUMPORTRETTEN. f X2 DITO 3. - DITO REPRODUCTIEN 1.75 1* DITO DITO «.50 Eene prompte en nette bediening wordt ver- zekerd en voor het standhouden geguarandeerd. M. J. VAN ARENTHALS. Alle soorten van VKI CII S SEOS9- jJIEll te bekomen bij P. VOSSAERT, wonende aan de R. K. Kerk te Neuzen. Boomen zijn alien afkomstig van de beeren VAN DER MOLEN MESMAN ZONEN te Boskoop. VERSCIIIJNT WOENSDAG EN Z A TURD A Gr D II O IV T At C O ML 1*. te Heuzeii. ADVERTENTIE N. Cngefrankeerde brieven worden niet aange- nomen. jor atidere begrippen vervangen worden dit gelukt, te meer zal de stem van itziendepraktische politiek ingang velkeu den Franschen volke zegtdat uegere groolheid en den gegrondvesten er de volkendie Duitscbland niet lemen of verminderen zijnerzijds niet ngeweld en bloedige wraak, niaar alleen duurzamen wederopbouw zijnerinwen atsregeling en doorvverken des vredes ire volkswelvaart kan terng erlangen." ids vorstinbij het leven van baren t de oogappel des volks heeft in latere kwijnead en terughoudend leven geleid, de oude ingenomenheid sterk ver- Tbans meldt men dat ze aan de be- is en dit bjj het volk een zeer gunstigen .akt. snsche coupon belasting vindt in Spanje bijval. Het geld moet er zijn zoo en, en nood breekt wetten. egen wordt nit het buitenland en in- uit Londen krachtig gewerkt om den wenden. Deze Neuzen, 7 November, de 191 kiezers hebben heden 113 erkiezing voor een lid van den, ge 1 deelgenomen. heer G. Mulder alhieris tot hoofd- r aan de bijzondere school te Assen nthe) benoemd. rende de vorige maand zijn het kanaal evaren 71 zeeschepen, metende 11484 455 binnenschepen, m. 26039 t.en 72 zeeschepen, m. 13966 t. en 426 pen, m. 22740 t. Totaal sedert 1 871 zijn bet kanaai opgevaren 701 m. 110423 t. en 3245 binnenschepen, 3 t.en afgevaren 680 zeeschepen t. eu 3176 binnenschepen m. 194898 lOeerste maauden van 1870 zijn het ;evareu 296 zeeschepen, m. 53155 t. innenschepen m. 160413 t.en afge- 12 zeeschepen m. 55447 t. en 2763 ipen m. 158757 t. Is men weet, is de hervatting van de leden der tweede kamer bepaald tegen jsdag 7 November, en daaraanvolgeuden dag, woensdag, afdeelingen een aanvang maken met oek van het wetsoutwerp tot invoering unstenbelasting enz. schrijft ons uit Vlissingen van 2 No Wij vernemeu nagenoeg met zekerheid bespoediging van de opening van den in spoorwegdoor den minister van Ische zaken de noodige bevelen gege- im ten spoedigste over te gaan tot het der Arnerauidsche haven. Is dit igt en de Sloedam voltooid, dau kan, rderen tegenspoed, de spoorwegliju in i voorjaar geopend worden uaar men niet voorloopig tot Middelburg, maar lar Vlissingen, waar de draaischijf zou en de vereischte bulplokalen zouden rorden. VI. heeft bewilliging verleend op de atuten van de riaamlooze „Maatschappij kunstmatige oester- en mosseicultuur 1te vestigeu te Goes, voorziening in de behoefteu te Chicago, te Amsterdam eene lijst van inschrij beschikbaar gestelde giften beloopen 4000. jonkman van 27 jaren, die te Amster- een onde dochter van zeventig zoraers .velijk is getreden, is een ex pauseljjk e na jaren aehtereen bij een nicht van zijn toekomstigc gade in dienst te zijn geweest, bet zwaard aangordde om voor de pauselijke regeripg, als bet moest te strijden. 1 iij keerde terug met een liukerband waaraan sleebts drie viugers waren, maar bad bet verlies zijiier twee andere vingers ruimscboots vergoed door een reliquie die hij voor zijn gewezeu qieesteresse bad medegebragt. Neen, zegt de tante, geefmij de reliquie, eu ik maak n gelnkkig. Ik schenk u mijn vermogen, natuurlijk na mijn dood, maar daar bet successieregt zeer hoog zal zijn, vvanneer ik u mijn geheelen rijkdom nalaat, is het maar het beste dat wij trouweu. Zoo gezegd zoo ge- daan. Het paar is geliuwd. Als zij nu maar geen kinderen krijgen, want dan is de edele bedoeling van de lieve jufvrouw in het water gevallen. Mej. J. Chastel, eene dergenen aan wie van wege den koning eene beurs is ten deel ge vallen heeft zich te Brusselonder leiding van den zangonderwijzer George Cabel in de zang- kunst in hooge mate ontwikkeld. Tot bewijs van erkentelijkheid is Cabel door den kouing- groothertog tot ridder van de Orde der Eikenkroon benoemd. De kamer van koopbandel te Leiden heeft een adres aan de tweede kamer gerigtom aan te dringen op de afsohaffing van de patentbe lasting en invoering van de iukomstenbelasting. Bij den gemeenteraad van Leiden is het berigt ingekomen dat de boekhonder der gaz fabriek aldaar verruist wordt. In de waarneming zijner betrekking is tijdelijk voorzien. Naar men verneemthebben onderscheiden ambtenarenbehoorende tot de departementen van algemeen bestuur, die den ouderdom van 65 jaren hebben bereiktaanzegging bekomen dat zij tegen het begin van het volgend jaar eer- vol zullen worden ontslagen, behoudens aanspraak op peusioen. De werkmeesters aan 's Rijksmunt te Utrecht, hebben gezamenlijk een verzoek aan den rijksmnntmeester gerigt, ter rerkrjjging vau een verhoogd werkloon. Ilet programma van de Toekomstorgaan der democratie in Nederlanddat thans te Am sterdam verschijnt, is volgens de laatste nom mers als volgt „Wij verlangen langs wettelijken weg te ver- krijgen lo. Hervorming van het belastingstelsel voigens een meer regtvaardigen maatstaf. 2o. Opbeffing van het staande leger en in de plaats daarvan algemeeue volkswapening. 3o. Uitbrei- ding van de kiesbevoegdheidte beginnen met de toepassicg vau bet bij de grondwet bepaalde minimum van den census door het geheele rijk, ten einde van lieverlede te geraken tot het al- gemeene sternregt. 4°. Nentraal openbaar on- derwijskosteloos en voor alien verplichtend. 5°. Algeheele scheiding tusschen kerk en staat. 6°. Hervorming van het koloniaal bebeer op den zedelijken grondslag van eerlijkheid en regt- vaardigbeid. 7<>. Afscbaffing van alle wetten en instellingen die met den geest van vooruitgang in strijd zijnom zoodoende te geraken tot een gevvenschte oplossing van bet sociale vraagstuk.'' Dat het gebruik van paardcnvleeschwelk voedsel tot nog toe bij velen een ongegronde afkeer inboezemdook bij ons te landemeeren meer begint toe te nemen kan daaruit blijken, dat te Harlingen sedert gernimen tijd iederen vrijdag een aanzienlijk getal paarden wordt aangevoerd die per stoomboot Baron v. Heem- stra" naar Noord-Holland worden getransporteerd, om in de aldaar bestaande paardenslagterijen geslagt te worden. Het paardenvleeschdat door velen die bet geproefd hebben als zeer aangenaam vau smaak geroemd wordtis dan ook het eenigste goed dierlijk voedselbetwelk door zijn lagen prijs voor den beboeftigen stand toegankelijk is. 't Ware dan ook weuschelijk, dat iu iedere stad mirs werd ■sel is veleu eten, van minstens fen goede paardenslagterij onder naainvkeurig toevoorzigt gestcld langetroffen daar bet vleeseh een voed- dat moeijelijk ontbeerd kan worden. Zeer die nu sleebts een enkcle rnaal vleeseh of liever vleeseh proeven zouden zich dan dit gezonde voedselwaarvan bet gebruik door vele doctoren wordt aanbevolenbijna dajrelijks kumien bedienen. - Om den dood met volkomen zekerheid te constateeren wordt een eenvondig middel aan- gewend, Men giet een paar drnppels oplossing van Belladonna in bet oog van den patient. Is er nog leven in het ligchaam dan wordt de pupil grooter. Door vergelijking met bet andere oog is dit snel waar te nemen. Voor de keelziekte wordt met uitstekeinl gevolg het gorgelen met citroensap aangewend. Ten einde alle deelen der wond met het zanien- trekkend middel in aan raking te brengen, is bet goed eenige droppels door te slikken. De waarde der landerijen is in Belgie se dert dertig jaren merkbaar toegenomeu zij is bijna verdnbbeld. De middelmatige waarde vau de hectare was in 1846 fr. 2421 in 1866 was die tot fr. 4173 gestegen. Gednrende het/.el file tijdvak zijn de pachthnren van fr. 68 tot fr. 108 geklommen. In Vlaanderen is de gemiddelde prijs van de hektare de hoogste. In 1846 was hij fr. 3139; in 1856 fr. 4339; in 1866'fr 5731. Aldaar treft men ook dezelfde verhouding aan voor de pachthnren, welke van fr. 87 tot fr. 130 zijn geklommen. Men herinnert zich dat een der eerste daden van het volk na de afkondiging der com mune bestond in bet vernielcu der guillotine op de Blace de la Roquette. Maandag 11. is men nu weder begonnen met het herstel van dit werk- tnig en wel met bet leggen der steencn waarop het bestemd is geplaatst te worden. Monsieur de Paris (de beul) presideerde bij deze plegtig- beid. Bij den vcrkoop der livrei-jassen van de bedienden aan de Tuilerien is een belangrijko bijzonderheid uitgekoraen voor welker bekeml- wording rijke liedeu die livrei bedienden heb ben den president der republiek eveneeus dank- baar kunnen zijnzoo zij willen. In geen der jassen of broeken was een zak. Deze voorzorgs- maatregel was genomen met het oog op een eigenaardigheid van vele bedienden welke soms eenige schade berokkent aan hun meesters. Een kleedermakereen onomkoopbarc kleeder makerwas aangesteld tot inspecteur der zakken van de livrei jassen eu broeken der hoflakkeijen. Eens in de week moest bij ze onderzoeken en de man, die een jaszak had, werd onmiddelyk weggejaagd. als zijude vau twijfelachtige eer lijkheid. Als een bewijs dat de wijn dit jaar alle mogelijke sleehte eigenschappen bezit, heeft meu de 71er met den naam van Turco gedoojit. De Duitscbers hebben hunne berekening over afscbaffing vau belastingeu en schulddelging gemaakt buiten den nieuwen keizer en zijne regterhand, von Bisraark. In plaats van vermindering van lasten is er ernstig sprake van venneerdering. Het denk- beeld om den tabak booger te belasten, vroeger verworpen, treedt weder op den voorgroud. De ontevredenheid daarovcr geeft zich vooral lucht in karikaturen. Zoo deelt De Wespeu eene plaat medevoorstellende bet vat der Danalden. De veroordeelden pompen omver- moeid de milliarden en werpeu die in bet vat, dat van onderen gescheurd is en waar von Bismarck al bet weg vloeijendc goud iu een pickelhaube of puntbelra opvangt. VAN BIJ Van 1 tot 4 rrgelsf 0,40 Voor elke regcl raeer 0,10 Advertentien grlieve men aan de Uitgevere in te zeuden uitrrlijk Dingsdag eu Vrijdag namiddags DitlE ure.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1871 | | pagina 3