ALGEIHEEm HBRBESTBOme No. 631. Zalurdag 10 Junij 1871. llde Jaarg. Binnenlandsche berigten. Buitenlandsche berijrten. Advertentien. OFmEAm vrnmoFm® BEESTIALEN LAUDBOUWGEREEDSCHAPPEil, IIEISRAAD EN KLAYERS de uitvoering van ZEE- en WATERWERKEN enz. aan den Nieuwen Neuzenpolder, volgens Restek en Voor- waarden dd. 15 Mei 1871 vastgesteld, en den aanwijs welke op den dag voor de Besleding, zal worden ge daan. Een groote partij extra zin- delijke HU1SMEUBELENals: Een volleditjen Landhoiiwers-Inspanbestaande in Jjl JPolitiek Overzigft. Te Versailles worden eea groot aantal perso- nen geexecuteerd. Dat is de korte telegram die voor een paar dagen alom verkondigd werd. Is dan dus vraagt men, dat executeren in Frankrijk zoo weinig beteekenend gevvorden dat men bet slagterswerk voortzet als ware bet eene zaak, die na al 't voorgevallenede zeer gewone heksluiter van dergelijke gebeurtenissen behoort te zijn. Hoe is 'tden grijzen Thiers, die zelf gedurig berinnert dat hij met den e6uen voet in bet graf staat, boe is bet mogelijk dat benlenwerk op zijn ouden dag nog te dulden veel rnin te ge- bieden Zijdie nu Parijs binnenkomen uit zucht naar 't vreessclijkekomen niet te laat om nog een aantal vreesselijkheden te zien. Vooral bet kerk- hof Pere la Chaise en de bnttes Chaumont zijn, zooals onze diehter ten Kate (die een vers op de verwoesting van Parijs gemaakt beeft) teregt zegt ware „moordkoleu." „Pere la Chaise zegt Daily News, levert een betreurenswaardigen aanblik opde laatste rnstplaatsen der dooden zijn zeer gescbondende monumenten hebben door bet vureu groote scliade geleden kisten zijn gebro- keu en de lijken liggeu in stukken bier en daar verspreid. De dooden telt men niet per stuk niaar bij de lioop. Ze liggen in een dubbele rij op bet gras en ze zijn bedekt met een laag kalk. Er zijn vele vrouwen onder en uu en dan ziet men zulke vreesselijke gezigtendat eeue hui- vering door de leden vaart. Op zekere plaats was een kuil gcgraven waarin zij. diegei'ussil leerd moesten worden tot halfverwege bet lig- cbaam konden staan. Het menschenbloed vonut nog poelen. De straten van Belleville waren door een keteu van scbildwacbten bezet en op el ken hoek is een sterke post noodig om de wreedheid, die nog in bet district gepleegd wordt, te onderdrukken. De vrouwen verwenscben de soldaten als zij passeeren en hunnerzjjds glim- lagchen deze over die magtelooze bevvijzen van woede. In dat district worden zoo weinig mo gelijk mannen gelaten. Zij die er nog zijn verwenscben en baton met eene woede, die met geen mogelijkbeid kan onderdrukt worden. Lantste berigten. Nadat in de zittiug der nationale vergadering van Frankrijkvan donderdag 11., bet aroende- ment van de heeren Batbie en Billotstrekkende dat de prinsen van Orleans niet in Frankrijk zouden ruogen treden dan na de stemming der grondwetwas vcrworpen met 429 tegen 168 stemmenis het voorstel tot afschaffing der verbanningswet aangenornen met 484 stemmen tegen 103. De kiezingen van den hertog van Aumale en den prins van Joinville werden gel- dig verklaard met 448 tegen 113 stemmen. Bij bescbikking van den minister van finantien is vastgesteld de 276e staats loferij waarvan de eollecte wordt geopend op 26 Junij a. s. en gesloten op 8 July daaraanvolgende. De eerste trekking zal plaats hebben op 24 Julij, terwijl de laatste 100 nummers zullen getrokken worden op 14 October a. s. Za amslag, 9 Junij. Door den gemeente- raad is in zijne vergadering van heden aan den heer H. C. Satter op zijn daartoe gedaan verzoekeervol ontslag verleend als hulponder- wijzer in de openbare lagere school dezer ge meente, met ingang van den 1 Julij aaustaande. In dczelfde vergadering. is bet voorstel van burgemeester en wethoudersomuit hoofde van bet hcerschen der kinderpokken de kermis of jaannarkt en de daarmede geljjktijdig inval- lende paarden en veemarkt dit jaar niet te houden, over welk voorstel in eene vorige zitting de stemmen gestaakt baddenmet vier tegen drie stemmen verworpen. De hoofdonderwjjzer der openbare school te IJzcndijke die deu 9 Maart jl. voor den tijd van drie maandeu geschorst was, beeft zijn eer- Vt»l ontslag uit zijne bctrekkiug gevraagd. De l gemeenteraad beeft 11. dingsdag op dat verzoek bescbikt en kern ontslag verleend. Wij vernemen meldt de Tijd, dat de depu- tatiedie op bet jubelfeest van onze H. vader de Nederlandscbe katholieken te Rome zal ver- tegenwoordigen op het punt staat van te ver- trekken. De president der deputatie, is de heer mr. F. A. Vos de Wael van Zwollevice-pre sident, de heer 0. J. J. Schmitz, van Amster dam, lid van bet boofd comitd. De namen der overige leden zullen wij later yermelden. Uit Portsmouth verneemt men van 4 Junij Gisteren morgeu nadat bij laag tij de stoom- eu audere pompen geruimen tijd gewerkt badden, beeft men getracht met behulp van twee gouver- nements- en een particuliere sleepbootbet af gebrande stooiuschip Willem III, vlot te krijgen doch te vergeefs. De platen in de midscheeps zijn tot onderwater ontzet. Te Sneek hebben een vader en moeder zicb des avonds zoo te buiten gegaan aan sterken drankdat zij bedwelmd waren gaan slapen. 's Morgens vonden zij hun kind van 5 weken door henzelven doodgedrukt. De Figaro verhaalt dat Rochefort eenige dagen na zijn komst te Versailles in de gevan genis in de Rue Saint Pierre is gezet. Hij heeft daar een van de twee cellen die voor ter dood veroordeelden worden gebruikt, enge en donkere cellen, die geen ander licht ontvacgen dan door een gang die zelf weinig verlicbt is. De eel waarin de moordenaar Poucet beeft gezetenis thans door Mourot bezetdie waarin Rochefort zitbeeft tot verblijfplaats gediend van den vadermoorder Pivostdie in Mei 1867 is teregt gesteld. Het was de laatste teregtstelling die te Versailles beeft plaats gehad. Rochefort is sedert eenige dagen peinzend zenuwacktig en stil. Dikwijls laat hij aan zijne waehters blijken dat bij ongerust is over bet lot dat bem wachtover het geheel spreekt hij weinig. De abt Follet, de aalmoezenier der gevangenis. gaat bem dagelijks bezoeken. Rochefort ontvangt hem beleefd maar koelen verzekert dat bij bem niets beeft te vragen. Meestal bepaalt het onderkoud zicb tot deze korte zamenspraakHebt gij ook ergens beboefte aan. mijukeer Rochefort?" „Neen mijnheer de abt. dank u." Sedert eenige dagen schrijft Rochefort ontzag- lijk veel. Dikwijls staat bij des nachts op bij slaapt onrustig om te gaan sckrijven. Be- balve de regterlijke ambtenaren en de gevan- gen bewaarders wordt niemand bij hem toege- laten. L' Opinion nationale verhaalt het volgende „Vrijdag werd in de Rue Colbert een meisje van acbt jaren gevangen genomen dat petroleum in een kelder wierp. Bij bare arrestatie zeide zij tot de soldaten „„Gij zult druk werk hebben, want wij tellen acktduizend." Het kind gaf eenige inlicktingen omtrent het bataljon furies dat belast was om Parijs te veruieleu. Het telde 8000 vrouwen en meisjes onder opperbevel van den burger Ferrd en was iu afdeelingen over de versckillende wijken verdeeld, die onder de bevelen van vrouwelijke aanvoerders stonden. Men boopte van het kind nog rneer bijzouder- heden te vernemen. IN HET ALGEMEEN BELANG wordt men opmerkzaam gemaakt op de in deze courant voorkomende advertentie van den Heer GUSTAV SCHWARZSCII1LD te Hamburg. De daarbij geannonceerde loten kunnen wijin aan- merking der vele prijzen die in deze loterij zijn, en beste aaubevelen terwijl bet genoemde buis dat met de verkoop dezer loten belast isen waarvan de realiteit en soliditeit algemeeu bekend is de beste waarborg oplevert. Het is dan ook niet te bevreemden dat zeer vele orders naar betzelve worden gezonden die immer met de meeste zorg ten spoedigste worden uitgevoerd. Wij makeu bierbij inzonderheid op de in't blad van lieden staande Advertentie der Heeren S. STEINDECKER COMP. te Hamburg opmerk zaam. Hier is sprake van Origineel Loten tot eene zoo overvloedig met prijzen voorziene ver- lotingdat zicb ook bier te lande eene aanmerke- lijke deelnemiug verouderstellen laat. Die ouder- neming verdieut des te meer het voile vertrou- wen daar de beste waarborgeu des staats ge- bodeu zijn en ook voornoemd buis door eeue steeds streug reeele handelwijze en prompte uit- betaling van talrijke prijzen algemeen bekend is. or Donderdag den 15 .Junij 1871, des voormiddags ten llure. in „het Neder- landscb Logement" te Neuzen van De iuschrijvingsbilletten moeten v66r elf ure van den dag der Besteding vrachtvrij zijn bezorgd ten kantore van den Ontvanger Griffier den heer J. STURM te Neuzen. tPWF" Het DIJKBESTUUR VAN DEN ELIZABETHPOLDER te Biervliet zal op Dosdbrdag dbn 15 Junij 1861 des voormiddags te elf ure, iu de her- berg bewoond door L. I. van de Waeter te Biervlietbij enkele inschrijving en in &>n per- ceel in bet openbaar aaubesteden A. Het afvoeren van de Scheeps- zate en B. Het inaken van OOOO vierli. meters Winterniat 7000 dito /omerinat. benevens liet nnderlioud daarvan tot 1 Mei IS73. Inlicbtingen worden gegeven dagelijks- (zon- dags uitgezonderd) door den Sluiswachterals ook ten kantore van den Ontvanger-Griffier te IJzendijke. bij vvieu op franco aanvrage. tegen dadelijke betaling of toezending van een post wissel groot 75 cent, afscbrift van bet bestek verkrijgbaar is. Het Dijksbestuur van voornoemden polder V. BUIJCK Dijkgraaf. J. F. CARPREAU, Ontv. Griff. De Notaris J. J. F E R C K E A' residerende te Neuzen zal ten vcr- zoeke van Mejntvronw de wed. deu beer L. BEIJSENS, ten haren wooubuize in de Kers- straatte Neuzen op W oiinsdag den 21 Junij 1871, des namiddags ten 1 ure, in bet openbaar te koop aaubieden 1 maboniebouten Secretaire dito Bullet dito Ledikantronde Tafel met een poot Spiegeltafel met manneren bladCanaiA met 4 Kussens6 Stoelen met zwarte zit- tingeu ressortdito Fautcuilvergulde Pendule, voorts Tafel sStoelen, Ledikan- tcn Kagchels, Spiegels met vergulde ljjs- ten, Tapijten Karpetton Kleedjes, Matten, KristalPorcelein Koper-Tin Blik- Glas-Geleijerd en Aardewerk eikeubou- ten Mangelpaardenkaren Matrassen Le- dikanten Bedgoederenwolleu en ckitsen Dekens. Eene partij Tabak Sigaren Spek', Ilammen, V orsten verdere Winkelgoederen Blik* ken en bouten Doozen en meerdere Win kelgereedschappen oorts Stroo MestBrandboutWascbknipen enz. enz. Geinelde goederen zijn daags vodr de verkoo- ping te bezigtigen des voormiddags van 10 tot 1 eu des namiddags van 3 tot 6 ure. gemeente A XU De Notaris S. A. D E SMI DT gevestigd te Axel, zal met deu heer KI E B 0 0 1/ Zaakwaarnemer te YVestdorpeten verzoeke van monsieur J. B. BAUWENSlandbouwer wonende in de gemeente Axel eu aldaar op de door hem bevvoonde bofstede in den polder Beoosteu en Bewestenhlij, op Donderdag den 15 Junij 1871, des voormiddags ten t i e n uren in het openbaar presenteren te ver- koopen 10 extra goede Werkpaarden waaronder 3 fraaije Rninpaarden van Holiandseh ras oud 3 5jaren, 10 baatgevende Melkkoeijen, RundKalf, 40 Varkens in soort Hoeu- ders en Haneu 5 goede Menwagens met ijzeren assen Speelwagen 2 Stortekarreu, DriewielskarWaalscbe en kieine Ploegen, bouten en ijzeren Eggeu2 Rolblokken Molbord. Windmolen Knolmolen Molen om stroo te snijden2 goede Sledeu2 Beerbakken zoo goed als nieuw Beerpomp, Geesselsteen ZeefdenLadders in soort VorkenRieken Mesthaken Kruiwagens Spaden Stalgereedscbap en wat verder tot een goeden Iuspan behoort. Een extra goed Karnmachien met Kara Room- en Melktonnen lvuipen Teelen en verder Melkgereedschap. Eene partij HUl!Slit.A-A.O. bestaande in extra fraai eikenhoute Boogkabineteene geschilderde KleerkastBureau goede Kag- cbel met toebehooren Tafels. Stoelen, Ban- ken KistenKasten Geleijerd en Aarde werk Koper-, Tin en IJzervverk 400 kilo's Spek eu ilammen en wat meer zal worden geveild. En eindelijk 4 bunders extra vvelgewassen KLAVERSstaande te groeijen op landeu gelegen nabij de Axelsche Sassingzeer gemakkelijk voor bet vervoer, verdeeld iu koopeu. Gegadigden komen op dag, uur en plaats voormeldvoorzieu van gegoedde en bekende medekoopersdoen voordeel en ZEGGEN HET VOORT. NB. De koopsoimnen tot en met de 3 moeten kontaut betaald worden. De Notaris A. M. T A K zalop Donderdag den 22 Junij 1871 des namiddags te e6n uur, op de boven- zaal van de Societeit de Vergenoeging op de Markt te Middelburgin het openbaar bij opbod en afslag te koop aanbieden DE OI'STAL VAN EEN KAIMTALEN TBk HAi rum iniiAir zijnde een acbtkanten bovenkrnjjerstaande in den Iiout Zaagmoleupolder bij Middelburg. Deze molen is zeer yeschilit tot verplaatsing eu is te bezigtigen drie dagen voor deu dag van verkoop. lulichtiugen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notariswaar de verkoopsvoor- waarden ter lezing liggen. VAN IN I)E

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1871 | | pagina 1