ALGEMEEN No. 617. Zaturdag 22 April 1871. l lde Jaarg. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Uitslag der stemming voor een lid der Pro vincial Staten van Zeeland, in het hoofdkies- district Hulst, ter vervanging van wijlen den heer A. J. Onghena. Ingeleverd 483, van onwaarde 2 briefjes. Volstrekte meerderheid 241 stemmen. Hiervan bekwamen de heeren: A. L. J. VAN WAESBERGHE 241 st. J. STURM63 J. D. NOSKE. 55 S. A. DE SMIDT33 M. J. VAN VESSEM26 Alzoo gekozen de heer A. L. J. VAN WAESBERGHE. liuiteiilandsche berigten. o ABONNEMENT. VERSCHIJNT elkeu Woensdag- en Zaturdag-morgen ten 8 ure DIIOIT Si COIP. te Kcuzen. ADVERTENTIEN. Oiigefraiikeerde brieveu wordeu niet aaiigeiioincn. van Woensdag 19 April 1871. No. €110. Per Telegraal afgezonden voormiddags 11,09 ure. GEDRUKT BU DHONT COMP., TE NEUZEN. niet spoedig genocg passen kondc uitreiken aau alien, die daarom vroegen. Het is Mac-Mahon nog niet gelukt alle ver- bindingsmiddelen om de stad at' te snijdeu en proviand kan nog in voldoende mate worden aangevoerd zoodat bij al de ongelukken tock nog dit geluk is dat de Parijzenaars geeu honger belroevcn te lijden. Eenparig is de klacbt der dagbladen dat de berigten omtrent de krijgsbedrijven der laatste dagen rondom Parijs zoo ten eenenmale verward cn uiteenloopend zijn dat men de Loop moet opgeven daaromtreut vooralsuog het juiste te wetcn. Te Berlijn ziet men voorts met gespanneu aandaebt den uitslag van den strijd rondom Pa rijs te gemoetmen boudt zich overtuigd dat, hoe luBgzaam de regering van Versailles ook veld wint zij toeh spoedig eindigen zal met den op- stand te bedwingen. De Bonapartistcn zijn daar om eeuigzins in verlegenkeid gebragtwelstaans- lialve dienen zij zleh tegen den opstand te ver- klaren hoewei het met hnnue cigene bclangen Jjeter zou strookenindien de opstand ecu tijd 1 De bij ons leger tbans in gebruik zijnde getrokkeo kanonnen hebbeu eeue dragt van 10000. 8000, 5000 en 4000 passeu. Ilet voornemen bestaat om ook bij ons leger het gebruik van mi frail lenses in te voereu. De heer G. J. Spijker te Deveuter heeft eeu kautoordrukpers uitgevondeu, dieneude voor handelskautoreD, hoekvviukels, expedilie en kas- siers kantoreu, die dikwijls eeu znker aautal ge lijkduidende brieveu circulatesadresseu etc. te verzenden hehben ten eiude op hoogsteen- voudige vvijze zelf te kunueu drukkeu terwijl hetzelfde toestel voor copieerpers geschikt is. Dit toestel, hetwclk sierlijk van vormbeknopt en uiterst doelmatig isdoet den uitviuder alle eer aan. Naar wij vernemen, is de heer F. J. Ooms, lid der zouaveu-broederschap (Fidei et Virtuti) en van de letterlievende vereeniging Vondel te Rotterdam, door de maatsehappij Eikels worden Boomeu te Eecloo in Belgie, bekroond met den eersteu prijs, zijnde eene vergulde zilveren me- dsiille, voor een 1 ierdicht op "den ylaamschen dichter Ivarel Lodevvijk Ledeganek, in den prijs- kamp, door genoeinde maatsehappij uitgeschreven voor binnen- en buitenlandsche dichters. meestal niet kwaadaardig zijn. Een persoon, die de pokziekte had, doch bij wien teveus nog andere ziekteverschijnselen werden waargeno- men, is deze week overleden. Naar wij vernemen hebben de polderarbei- ders aan het nieuwe uitvvateringskauaal gisteren de werkzaamhedon gestaakt, op grond der on- zekerheid wat hun loon wezen zal. In het be- laug ecner spoedige voortzettiug cn van rust en orde, hoopt men, dat een gewenscht overleg wel- dra de vverkzaamheden zal doen hervatten. Naar wij vernemen zullen de miiiciens der ligting 1871 op 7, 8 en 9 Mel a. s. bij de ver- schillende korpsen infanterie cn artilierie onder de wapeneu worden geroepeu, om in den wapen- handel te worden geoefend. Z. K. H. de prins van Oranje gnat ver- moedeiijk den 23u dezer op reis, om een bezoek te brecgen aan het Russische hof. Het heeft II. K. H. prinses Ileudrik be baagd toe te treden tot de Vrouwenvereenigiug „Arbeid adelt," met een jaarljjkschc contribntie van 50. Te Luik zijn een moeder en haar dochter, die te zamen 6en huis bewonen, op een en den zelfden dag bevallen, de moeder van twee jon- gens, de dochter van twee meisjes, De regering te Versailles heeft van de commune het voorstel outvaugen, om twee ge- vangeuen tegen elkauder uit te wisselen, name- lijk Blauqni tegen den aartsbisschop van Parijs. Te Versailles gaat men krachtig voort met het zamenstellen van nieuwe Iegercorpsen. De vrijwiliige natiouale garde legert in de Avenue de Saint Cloud en wordt voortdurend geoefend. le Versailles en te Chatillon worden vaste kampeu aangelegd. De prijs van sommige levensmiddelen te Parijs is reeds zeer gestegen. De boter kost er niet minder dan 5 francs het halve kilo. De eijeren zijn in prijs verdubbeld. Ilet kalfsvleesck kost 2 fr. bet kilo. Men leest in bet Journal off. van Versail les: Jeroslas Dombrowski (de tegenvvoordige komniandaut van Parijs) is te Krakan geboreu. Ilij is 45 jaar ond. In 1863, tijdens den Pool- scheu opstand, streed bij met den rang van ko- louel. In 1865 was bij gewikkeld in eeu proces over het vervaardigen en uitgeven van valsche ltussisclie bankbilletteu, maar werd van alle regts- vervolging outslagen. Ten tweede male ver- scheen lnj later onder dezelfde bescliuldigiug voor bet hof der assises van de Seiue, maar werd vrijgesprokeu. Dombrowski maakte val sche paspoorten en valsche bewijsstukken voor zijn landgeuooteu, om door verzouneu heldenda- den of denkbeeldige titeis hun aanspraak fe ver- schaifen op het subsidie der uitgewekenen. In den loop van February 11. trachtte Dombrowski een oproer te Bordeaux te verwekkeu en er werd een bevel tot iuhechteuisneiuing tegen hem uit gevaardigd. Ilij ontkwaui ecbter in Zwitserland, waar hij tot in het laatst van Maart bieef. Ge- dureude het beleg van Parijs werd hij gearre- steerdverdaeht van verstaudhoudiug met de Pruissen. Hij zou zelfs de vijaudelijke linieu met eeu valsch paspoort gepasseerd zijn. Dombrowski is door zijue vvonden genood- zaakt geworden om gedureude eenige dagen het opperbevel neder te ieggen. Bij de iaatste ge- vechten zijn vele officieren der opstaudelingen gesueuveld. Eene oude dame te Parijs had tijdens het beleghaar gcliefd sehootlniadje Bijon geslagt en opgegeten. Toeu zij lekker gegeteu had en aileen de beeutjes over bleven zei ze, heel mee- warig„arme Bijou wat zoudt ge aau die beeu tjes gesmuld hebbeu." Eeu Turko officier, Jermi ben Tahar, is te Minden verloofd met een Duitsch meisje en jl. zaturdag zijn te Amiens drie Pruissische officieren met Frausche dames in den echt ge- tredeu. Henri Rochefort heeft dezer dagen zijn vader verloreu. De oude heer Rocbetort over- iced in den ouderdom van 81 jaar. Hij was vroeger bekeml ais dagbiadschrijver, ouder gou- verneur van Cayenne en meer nog ais tomieel- schrijver. De iaatste zijus levens bragt hij iu rust door. De Duitsche rijks-adelaar zal, volgens bevel van den keizer, bestaan uit eeu 6enkoppigen adelaar met uitgespreide vleugels. Iu bet hart, van den adelaar staat de Pruissische, iu het hart van den Pruissischen de Hohenzollerusche ade laar. De Diretto van Florence vermeldt een voor- val, dat verleden week in den schouvvbnrg vau prius Humbert gebenrd was. Met een ballet- pantomime bezig zijnde, waarin een outmoeting plaats had tusschen roovers en soldateu werd er een van de eersten waarop gesclioteu werd. doodelijk gewond. Een kogel was in zijn hoofd geraakt en tot iu de hersens doorgedrongeu. Iu het eerst werd de mandie zoo natunrlijk viel eu bloede, levendig toegejuicht. Maar toen het be- kend werd dat het ernst geweest waswerden de toescbouwers zeer opgevvondenVrouweu suikteu, mannen schreeuvvden en velen sprongeu op het tooneel om te zieu of de man werkelijk dood was. De uitvoering vvaarbij de koning in zijn loge tegenwoordig was, werd omniddelijk gestaakt en kort daarna kwarn eeu magislraat op het tooneel en schreef de namen op vau alle tooneelspelers en figurauten, die in het stuk voor- kvvamen. De doode was geeu gewoou speler maar een schilderdie dien avond ais figurant was opgetreden. Hij was slechts zeventien jareu oud. In de nabijheid van Nottingham ontsliep oniangs een oud heerdie op zeer orgineele wijze zich gedurende zijue laatste levensjaren het vette der aarde heeft vveten te verschatfeu. Hij stoud bekend ais een zonderling, en wat meer zegt ais zeer rijk. Men kende zijn testament hij had daarvoor gezorgd. 10.000 p. st. had hij vermaakt aau't ziekeuhuis, een gelijke sora aan de zendings vereeniging1000 p. st. aan dezeu bloedverwant, 500 p. st. aan geneu, eu legateu van 50 p. st. aan tallooze vrienden. Het gevolg wasdat de oude heer overal met open armen outvangen werd; reeds by voorbaat wilden de door hem bedacbten hem bunue dankbaarheid betuigen; anderen, die nog iets te hopen meen- den te hebbeu, zochten zijue vriendscbap, zoodat de grijsaard overstelpt werd met geselieukeu en steeds bij dezeu of geneu te gast was. Wat gebenrt De erfoom koint, op 84-jarigeu leeftijd, ten buize van een verreu ueef te sterveu. De verre neef zorgt voor eene deftige begrafeuis. Toen aan 't zoeken kisten eu kasten openge- broken. Maar nieinand voud iets. Iutegendeel 't bleck dat de looze vogel, buiten zijn veel- beloveud testament, uiets nagelaten had dan eeu stapel oubetaaide rekeniugen In on/.e editie vau hedeu offreeren de heeren ISENTHAL C. iu Amsterdam, de Loten van de Kouinklijke Hougaarsche Premie Leeniug van 1870, voor de Trekking vau 15 Mei e. k. Reeds op den 15 Mei worden de prijzen van f 150.000, f 15000, f 5000 4 kf 1000 f 4000, 13 k f 500 f 6500, enz. enz., ge- decideerdin het geheel 700 prijzen. Over de soliditeit dezer zaak behoeveu wij wel uiets verder te zeggeuais dat de geheele Leeuingten bedrage vau 30 millioeu gulden, Pfcr drill maaudeu biaoen Neuzenf J__ >s framo door Let geheele Rijk. m 1,10 as s geheel Belgie1,40 Enkele oemmera0 (,5 Men abonneert rich bij alle Boekhaudelaars, Postdirecteuren en ferievrnbushoudera. BIJ Van 1 tot 4 regelsf Q,** Voor eJke regel ineer»Q»U) Advcrtentien geiieve men aan de Uitgevers in te zenden uiterlijk Dingsdag en Vrijdag avoud G ure. i tizklr 4 BEHOORENDE BIJ HET mim sums- en eihirtistiiud VOOR «=>oC3^0o-c=-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1871 | | pagina 3