No. 389. Woensdag 30 September 1868. mm 111111 STUKKl BUS-. J A AR OPESMRE AANBESTEOIiHG. m. TE eiusT. Iff VOOR SPOOHWEGDIEIST. Aanstaande vrijdag zal voor het provin- ciaal geregtshof in Zeeland teregt staan Anna Calharina Kouwijzer, oud 27 jaar, geboren te Stoppeldijk, wonende onder de gemeente Hon tenisse, van beroep arbeidster, thans gedetineerd in 'sbofs gevangenis te Middelburg; beklaagd als zou zij op den 10 Mei jl., des voormiddags omstreeks 7 nren, tc Hontenisse kaar docbtertje Melanea, oud ongeveer elf maanden, melk hebben doen drinken, waarin zij te voren de koppen van ongeveer tien lucifers gcdaan heeft, en zulks met het oogmerk om dat kind hierdoor van het leven te berooventen gevolge waarvan bet kind dan ook dienzelfden dag omstreeks elf uren des voormiddags is gestorven. In deze zaak zijn 10 getuigen, waaronder drie tevens als deskundigendoor den procureur- generaal opgeroepen. Zaamslag28 September. Onder be- gunstiging van het schoonste vveder, werd laatst- leden zaturdag avond door hot muziekgczelscbap BDe Eendragt" albier, bun verkregen vergulden gouden medaille, beliaald te I.Jzeudijke op het muziekfeest van 8 September jongstleden ter be- zigtiginggesteld, aan de invvoners dezer gemeente. Door uitvoering van fraaije pas redouble's onder directie van den heer M. Marijs, heeft het gezelschap eene optogt gehouden door het dorp, voorafgegaan door den vaandrig benevens de directie. De geheele bevolking scheen deze festiviteit bij te wonenen de vele toejuichingen van belangstellenden waren gctuige van hunne inge- nomenheiddat het gezelschap zich elders met zooveel lof had laten hooren, alsmede dat hun vaandel op nieuw weder versierd was, met eene medaille meer. Na dien optogt heeft het gezelschap de muziek- stukken, welke zij te IJzendijke op de estrade had uitgevoerd, nogmaals gerepeteerd, in „de Gouden Appel" bij J. de Visserdeze stukken waren getiteld 1. Ouverture quodlibet, gearrangeerd door M. Marijs. 2. Bagatelle par Lemoire. 3. Marclie triomphale par P. van Wijmersch. Deze festiviteit werd besloten met het spelen van het volkslied van Tollens, en het Wilhel- mns van Nassau. Wij wenschen dat dit gezelschap nog lang mag bestaan, en zich in voortdurende bloei moge verheugen. Eere zij gebragt aan den president, de directie en kapelmcester voor hunne voort durenden ijver. Axel, 29 September. Ds. G. C. Boomer predikant te Ritthemheeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. Sas van Gent 28 September. Men meldt ons de navolgende bijzondeihcden omtrent het duel dat gisteren in de nabijheid dezer ge meente heeft plaats gehad. Van den treinkomende van Gent stapten gisteren den 27 dezer, des morgens ten 9 ure, te Selzaete af de redacteur van de Lanleme de heer Bochefort met 2 getuigen, gevolgd door den Franschen minister Baroche (of diens zoon, men kon dit niet met zekerheid zeggen) even- eens met 2 getuigen en beiden vergezeld van een geneesheervoorzien van een kistje met instrumenten en verdcre benoodigdheden. Spoedig bleek het dat genoemde heeren uif- sluitend met het doel om le duclleren waren ovcrgekomen. Beide gezelschappen namen plaats in een afzonderlijk rijtuig dat hen op de Hol- landsche grenzen bragt in de onmiddelijke nabij heid van een wacbtershuisje, in afvvachting van de exploitatie der liju GentNeuzcn nog onbewoond. Na het nemen van ecnigo glazen wijn, werd door de secondanten een gesehikt terrein op Hollaudsch grondgebied, een kvvartier uurs af- stands van Sas van Gent gelegen uitgekozen, en had onmiddelijk daarop het duel plaats. De eerste wond in den arm werd den heer Roche for I toegebragt, die daarop in woede ont- stoken de heer Baroche eveneens 4 wonden toe- bragt, zoodat deze het terrein wankelend verliet. Met den trein van 11 ure verlieten beidc gezelschappen Selzaete: Het duel had plaats met floretten zonder knop. In het laatst uitgekomen nommer van „la Lanleme" lezen wij dat de uitgever en schrijver mr. Henri Bochefortthans te Brussel verblijf houdende, door mr. ErnesL Baroche, zoon van den minister van justitie van Frankrijk tot een duel met den degen is uitgedaagdomdat bij van hem in no. 18 iets gezegd heeft. Vol- gens de Lloile Beige moest dat duel te Aken plaats hebben dat is echter niet zoo geweest verleden zondag morgen hebben die twee heeren, vergezeld van hunne getuigende beide zoons van Victor Hugo voor mr. Rochcforl en mr. Adolf Relol voor mr. Baroche, niet ver van ons stationsgebomv bij den zoogenaamden poelput met elkander slaags geweest, zoodat mr. Roche- fori wel het eerst maar mr. Baroche het meest is getroffen, zelfs zoo dat deze zoo men zegt te Gent nit het station in de vigilante moest ge- dragen worden. Sas van Gent, 29 September. Voor het heden te houden examcn van hoofdonder- wjjzer aan de openbare school alhier zijn slechts drie mededingers opgekomen 't is zeer weinig voor eene betrekking die toch 760 gulden en vrije woning geeft en hoeveel leerlingen sleehts uiterlijk 40 per dag, door dien hier tegenvvoor- dig een zoogenaamd klooster g-esticht is, waarin geeslelijke zusters ook onderwijs geven waar van zoowel roomschen als protestanten veel ge- bruik maken. Hulst, 23 September. Gisteren namiddag omstreeks vier lire kwam binnen deze plaats het muziekgezelschap „St. Cecilia" van Honte nisse met het doel om het prachtige vaandel af te halen dat aan het muziekgezelschap ge- schonken is, door mevronw de echtgenoote van den edel achtb. heer baron Collol d' Escury, bur- gemeester van Hontenisse, uit erkentelijkheid aan het muziekgezelschap opgedragenvoor de vele blijken van belangstelling ondervonden, bij gelegenbeid van zijn edel achtb. installatie als burgemeester der gemeente Hontenisse. Voor de woning van zijn edel achtb. werd door bet muziekgezelschap een schoon muziekstuk uitgevoerd, waarna bet gezelschap nog een wan- deling door de stad deed, onder het spelen van pas redouble's. Vervolgens werden nog eenige muziekstukken uitgevoerd, in „het wapen van Zeeland" bewoond door den heer Eijlders, onder directie van den heer Pius de Pauw, welke vveder ten voile bewees voor die taak berekend te zijn, getuige de schoone uitvoering der stukken deze uitvoeringen ge- schieden in tegenwoordigheid van den heer bur gemeester, waardoor zijn edel achtb. zoowel als de milde geefsterdoor dat keurig geschenk toonde het gezelschap krachtdadig hij te staan, zoodat men onder zulke voorstanders eene schoone toekomst voor voornoemd gezelschap, dat reeds nil al op eene goede hoogte dicr kunst is, mag verwachten. Het vaandel prijkt nn reeds met vijf medailies, dat reeds veel kan genoemd worden daar bet gezelschap nog maar 3 jaar bestaat. tSt- Jan Steen, 26 September. Op den 22 dezer heeft alhier het vergelijkend examcn plaats gehad voor de betrekking van hoofdon. derwijzer dezer gemeente. Het examen werd afgenoinen door den wel edel zeer gel. heer kan- tonregter en schoolopziener te Hulst bijgestaan door den wel cdelen heer II. van Wijngaarden, hoofdonderwijzer te Axel. De twee adspiranten moeten naar men zegtbeiden hnitengewoon goed hebben voldaan, zoodat we de beuoeming spoedig te gemoet zien. In de Vcend. Cl. konien eenige roomsch- katholieken op tegen het voornemen, om daar eene bijzondere school voor katholieken op te rigten. Wij voor ons," zeggen zij o. a., „kunnen vrede hebben met de genicngde schoolmits de wet op hot lager onderwijs stipt en eerlijk worde geliandhaafd. Geschiedt ditdan zien wij er geen kwaad in. Wij zullen dus niet medewerken tot bet oprigten van deze bijzondere school." BURGERLIJKEN STAND VAN NEUZEN van SO tot Sseptember. fifni? ABsisterilam 28 September. Oesst. 25 September. Aiitwepjicn, 25 September. Londen, 28 September. Getrouwd C. J. A. FERCKEN P. LEUNIS. Neuzen, 29 September 1868. Op Maandag den 5 October 1868, aanvang des voormiddags om 10 mir met toekenoing van elf verschillende premien voor aangebragt vee. Burgctneesler en Welhouders ran Hulst P. PIERSSENS, Burgemeester. J. ROTTIERSecretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van PHILIPPINE, zijn voornemens op Donder- dag den 15 October 1868des voor middags 11 lire, in het Logement „den Gouden Leeuwbewoond door J. B. de Eoeejaeger te Philippineonder nadere goedkem ing aan te besteden bet 1 jonvvosi van een Kand- zaal, Seliool en Onderwij- zerswoning alles met inbe- grip en leverinqr der daartoe benoodigile materialen. Inzage van het bestek en teekeningen kunnen worden verkregen (er Secretarie der gemeente dagelijks van 's voormiddags 9 tot 's namiddags Sure, Zon en Feestdagen nitgezonderdaanwij- zing in loco zal plaats hebben op den dag der aan- besteding afscbrift van bet bestek kan op franco aanvrage en tegen betaling van f 1,50 ter secretarie der gemeente worden verkregen. Burgemeester en Welhouders voornoemd N. KERKHAERT, Burgemeester. A. T A ELM AN, Secretaris. ALGEMEENNIEUWS- Ea euwsch-Vlaand er en Tit Weckbl.id wordtelken Woensdag morgcn len 8 ure uitgege- ff| vec bij BEILANUS DHONT tc Neuzen. Prijs per 3 maan- den 80 cent, franco per post 95 cent. Men nbonneert zich p|f bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brievcnbnshouders. 9 7,15. Van Selzaete 5,45. 7,13. 10,25. 3.4G. 7,51. Van Gent 6,25. 8,12. 12,20. 5,51. 8,5ft. Van Selzaete naar Lokeren 5,45. 8,45. 12,55. 6,25. Van Lokeren naar Selzaete 6,35. 9,55. 3,10. Van St. Nicotaas naar Gent, alle dagen: 6,00. 8,15. 10,05*. 11,30. 2,45. 4,35*. 6,45. S,15. Van Gent naar 5'. Nicotaas, alle dagen 4,40. 7,20. 9,10*. 10,50. 2,30. 4,20. 5,35*. 8,15. Van St. Nicotaas naar Antwerpen, alle dagen: 5,55. 8,10. 9,50*. 11,35. 3,25. 5,1ft. 6,15*. 9,05. VaD Antwerpen naar St. Nicotaas alle dagen 5,00. 7,30. 9,30*. 10,30. 2,00. 4,00*. 6,00. 7,30. De uren geteetcend met een zijn treinen van de le en 2e tctasse. ft Advertentien gelieve men aan de Uitgevers in te zenden uiterlijk Dingsdag avond ten 6 lire; de prijs van 1 tot 4 regeU is 40 cent, voor elken regel meer 10 rent, behalve 35 cent zegelrcgt voor elke plaatsing. Hontf.nisse 28 September 1868. Onze Harmonie, die, bij gelegenheid der plegtige installatie, van den heer baron Cot/ot dyEscury als burgemeester van Hontenisse, niet weinig bijdroeg om den luister dier feestelijk— lieid te verhoogen ontving bij die gelegenbeid, van mevrouw de echtgenoote van den burgemeester, de belofte van een nieuw vaandel, daar het oude reeds eenigzins versleten was. Van dien oogenblik af waren al de werkende leden in eene zekere span ning, zij waren. zoo al9 het meestal bij het ontvangen eoner belofte gaat, nieuwsgierig naar het beloofde. Gisteren namiddag eehter, hiehl die spauning, die nieuws- gicrigheid op, om plaats te maken voor stomme verbazing, en hiermede is niet te veel gezegd want, toen aan de leden der Harmonie, die expresselijk naar Hulst gekoraen waren om mevrouw bij gelegcnheid harer verjaring e»me serenade te bren- gen, toen hun onder het spelen van het oil peut on etre mieux, plotseling door den burgemeester het geschenk werd voorge- houden, toen dreigden alle tooneu te verstommen. PrachtigPrachtig dat was het eerste en eenige woord, dat men vindeu kon om zijne bewondering te uitten. En geen wonder; niemand bad zich in de vcrste verte een vaandel in die pracht en die sehoonheid voorgesteld, wie had zulks mogeu doeo Met diepe ontrocring, ontving de directeur der Harmonie, den heer J. Kroonhet geschenk uit handen van den heer burgemeester, die bet in naam van mevrouw zijne echtgenoote der Harmonie aanbood. Daarna werd het vaandel door den directeur aan den kapelmHestcr der Harmonie den heer J. van Braband aangeboden, die het iu naam der werkende leden aanvaardde. De hnrtclijke woorden van den beer burgemeester. Do warme dankbetuigingen van den heer J. Kroon. l)e 9choone toespraak van den heer A. van der Beelc commissaris der Harmonie. De warme flinke taul van den heer van Brabanden de woor den van dank, door het jongste lid der HarmoDie P. van Bra band, in naam zijner niedeleden gesproken, zullen lang den iudruk van dien stood levendig houden. Voor den hoofdingang der woning van den heer burgemeester, werd nu eene marche naar deze gelegenbeid (vaandelmarehe) genoemd gespecld. Vervolgens ging het al spelende tot aan de woning van den heer burgemeester van Hulst, daar hield de Harmonie, al spelende eenige oogenblikken halt, om ZEd. daardoor een bewijs van achting te geven. Voor de woning van den heer de Pauw speelde de Harmonie het ou peut on etre mieux, ten blijke van toegenegenheid, aan genoemden heer, voor de door hem, aan onze Harmonie hewe- zene dien9ten. Over het marktplein gaande kwam de Harmonie al spdende, in de concertzaal, van de societeit. Harmonie te Hulst. Daar werden nog een paar stukken gespecld tot sluiting der plegtigheid. Nu werden een paar uren, in guile vrolijkheid binnen HuUt doorgehragt, en kondigde ten laatste de toonen van het Wien Neerlandsch bloed, voor de woning van onzen burgemeester ge- speeld het vertrek der Harmonie aan. Moge de edole geveres van het vaandel het genoegen smaken lang de bloei en luister onzer Harmonie te aanschouwen en mogen wij door ijver en eendragt toonen, zulk een geschenk waardig te zijn. Een werlcend lid. der Harmonie St. Cecilia. HUWEMJKEN. Gcene. HUWELIJKS-AANGIFTEN. Gerne. OVEKLIJDEN. Den 19 Sept. Berend Berends, 23 j., z. v. Bvrend en Hendrika Wijnhand. Calharina Lafort, 15 dagen, d. v. Petrus Cornelis en Napolonia van der Boom (te Veere). GEBOOUTEN. Den 2ft Sept. Sara Cornelia, d. v. Jacob de Jonge en Adriana Picmens. Ncellje Maria, d. van als voren. Catholina Adriana Marin, d. v. Jaoob Lijbaart en Cntharina Lpenhouts. Den 22. Ilcnier Marinns, z. v. Picter Versloot en Jozina Lennis. Den 24. Maria Hendrilca, d. v. Johannes Antonie Valk eD Janneke Leunis. Jan Jacobus Marinns, z. v. Jan de Sraidt en Jacoha Maria Jansen. Den 25. Andries, z. v. Oirk Schecle en Neellje de Kraker. Werk. Schulil 2J pCt tGjc 3 pCt. 60s. 4pOt. 87|. ESottopdain 28 September. Tarwe. Door ruimen toevoer, en weinig kooplust ondervond Zeeuwsche, Vlaamsche en nvermans9che eene vermindering van 50 cent, puike nieuwe f 11,25 a f 12, mindere f 10 5ft a fll. jarige 25 cent lagpr f 10 a f 11,75. Itoggc iets latrer afae- geven, nieuwe Zeenwsche, Vlaamsche en Overir.aas9che f 8.2ft a f 8,75, jarige f 7 a f 8. Gerst prijshoudend, nieuwe Zeeuwsche winter f 0,20 a f 7,20, zomcr f 5,80 a f 6,&(). Haver als voren, korte f 4,60 a f 5,30, lange f 3 a f 4,80 Paardeboonen weinig ter markt, f 8 a f 9. Duivcnhoonen f 9,50 a f ift. Bruinehoonen Walchersche f 12,50 a f 13, beste Zeeuwsche f 12 a f 12,50, gewone en mindere f 9,75 a f 11,50. Witfe dito Walchersche f 13 75 a f 14 25, Zeeuwsche f 12,50 a f 13,75. Erwten als voren, Walchersche blanuwe f 10,50 a f 11, Zeeuwsche f 9,75 a f 10,50, mindere f 9 a f 9,25. Koolzaad traag als voren, Zeeuwsche zakmaat 57 57 {f2 Lijnzaad. fnlandsch hoogcr beta aid, le soort 98 a 104 9t., 2e en mindere 90 a 96 st. per 31 kop. Meekrap tot ruim vorige prijzen, voor nieuw goed en racijn zelfs '/a hooger was goede kooplust. Tarwe fr. 24 a fr. 25,25. Rogge fr. 16,25 a fr. 17. Gerst fr. 15 a fr. 16. Haver fr. 11 a fr. 12 Paardeboonen fr. 22. Koolzaad per 100 k. fr. 34 a fr. 34.50. Wol. Men verhandclde 40 balen woi van La Plata aan vaste prijzen. Granen vast. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1868 | | pagina 1