No. 370, Woensdag 20 Mei 1868, 8ste Jaarg. UITSLAG DER V E R K IE ZIN G E N peoyinciale ST aten van zee land, An VOOR SPOORWEGDIENST. Neuzen, 19 Mei 1868. OP 13 MEI 1808. Middelburg. Zierikzee. Tholen. Goes. Hulst. Sluis. G. J. Sprenger Mr. T. A. Lambrechtsen Mr. A. M. Becius Dr. J. W. Callenfels Jhr. P. D. van Citters Mr. J. Moolenburgh C. van der Vliet Dz. J. van der Have Cz. Jhr. F. C. de Casembroot M. W. J. de Visser Mr. M. P. Blaaubeen J. P. I. Buteux. A. Kakebeeke Jz. 1. G. J. van den Bosch Dr. H. J. van Eck Mr. F. van Deinse. Mr. J. P. Dronkers Dr. L. H. JaDSsen. J. M. Hennequin I. C. O. Benteijn Mr. J. E. Risseeuw G. J. Sprenger Mr. T. A. Lambrechtsen Mr. A. M. Becins Dr. J. W. Callenfels Jhr. P. D. van Citters Mr. J. Moolenburgh C. van der Vliet Dz H. A. van IJsselsteijn Herstemming Q y&Q der Hav<JJ Jhr. F. C. de Casembroot M. W. J. de Visser Mr. M. P. Blaaubeen J. P. I. Buteux J. A. A. Fransen van de Putte J. M. Kakebeeke. Herstemming J Mr. W. G. de Knokke van (der Meulen Jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort Dr. H. J. van Eck Mr. F. van Deinse Mr. J. P. Dronkers Dr. L. H. Janssen J. M. Hennequin Mr. F. J. Brevet u i J. Otto Risseeuw, Herstemming j c Q Bentejjn Clement A. Carpreau 426 500 489 408 479 379 471 171 128 194 197 397 389 266 160 120 115 258 258 233 195 154 219 159 140 In bet volgende staatje wijst kolom a het aantal kiezers aan, gelijk het voor 1865 was vastgesteld, kolom b het getal biljetten welke bij de verkiezing in 1865, kolom r. het getal° biljetten welke bij de verkiezing in 1868 in de verscbillende kiesdistricten zijn ingeleverd. a b c Middelburg 1324 527 554 Zierikzee 730 347 471 Tholen 349 229 224 Goes 990 569 575 Hulst 719 348 309 Sluis 664 263 452 Naar wij uit goede bron vernemen, heeft de beer van Recnen op den 18 dezer in handen van Z. M. den koning, het mandaat tot zamen- stelling van een nieuvv kabinet nedergelegd. Ten 1 ure zijn de heeren mr. 7. A. Philipse, president der eerste kamer en de heer baron Mac/cay vice president van den raad van state, bij Z. M. den koning ontboden geworden. Het voorstel der vijf leden van de eerste kamer, om een adres te rigten aan Z. M. den koning, is op 15 dezer met 18 tegen 16 stem- men verworpen. Voor stemden de heeren Stor/c, Hein, van Eijsinga, Viruly, Fransen van de l'ulte, van Beeck Vollenhoven, Geertsema, Nobel, Blanken- heijm, Joost van Vollenhoven, van Sivinderen, Cremers, Schot, Cost J or dens, Smit en Dnymaer van Twist. De hoofden der provinciale bureaux voor statistiek zijn door den minister van binnen- landsche zaken opgeroepen tot eene bijeenkomst aan zijn departement op maandag den 18 dezer en volgende dagen, ter beraadslaging over de voorbereidende maatregelen voor de in het laatst van 1869 op nieuw te houden volkstelling en over eenige andere onderwerpen van statistischen aard. Voor het provinciaal geregtshof in Zeeland stond 15 dezer teregt Isaac Provoostoud 28 jaren van beroep schippersknecht en te Axel woonachtig. Hij was beklaagd van een brief vvaarin zich een muntbiljet van 10 bevond, ten nadeele van Arie van der Veurt, arglistig te hebben weggenomen en zich toegeeigend. De brief was op het laatst van September of bet begin van October 1867 te Rotterdam aan boord, van het schip van zijn meester met an dere goederen ten vervoer naar Axel toever- trouwd. Het hof heeft, op grond dar het de overtui- ging niet heeft bekomendat er arglistige toeeigening van den brief en zijn inkoud bij den beschuldigde heeft plaats gegrepen, en alzoo het feit niet is bevvezen, den beschuldigde vrij- gesproken, de kosten der procedure te dragen door den staat. Zuiddorpe, 13 Mei. Bij de heden al- bier gehouden jaarmarkt waren aangebragt63 stuks hoornvee, 12 paarden en 5 jonge var- kens waarvan verkocht38 stuks hoornvee 1 paard en 5 varkens. De volgende premien zijn uitgereikt Voor het schoonste werkpaard aan den heer L. E. Dierink te Zuiddorpe voor de schoonste koe aan den heer A. A. van Haelst te Zuiddorpe voor bet grootste getal ter markt gebragte paarden aan Jan de Brauwer te Clinge voor hoornvee aan L. de Bop te Axel en J. van Boven te Ellewoutsdijk voor het grootste getal hoornvee ter markt gekocht aan ho Lambrechtsen te Ertvelde. Bij een levendige handel werden kooge prij- zen voor hot hoornvee besteed. Hontenisse, den 8 Mei. De dag van den 6 dezer was voor deze gemeente in den volsten zin des woords een feestdag, doordien hij bestemd was tot de plegtige intogt en instal- latie van den hoog wel geboreu heer A. A. baron Collot d'Escury, rentmeester van het kroondomein te Hulst, tot burgemeester dezer gemeente. Des middags werd ZHWG. door eene eerewacht te paard van ongeveer 40 ruiters, alien sierlijk uitgedoscht, aan zijne woning in de Steenstraat te Hulst afgehaald. Aldaar formeerde zich de stoet volgenderwijze: 1. de vaandeldrager der eerewachtde heer A. Paasse, dragende een sierlijk kiertoe expres- selijk vervaardigd vaandel, op kostbare witte zijden stof, voorstellende bet adelijk wapen van de familie Collot d'Eseury 2. Twee derde der eerewacht onder kommando van den heer onder- kommandant der eerewacht F. Fruijtier 3. De heer L. Deijer kommandant der eerewacht 4. De hoog wel geb. heer burgemeester, met den heer secretaris der gemeente tevens secretaris van de feestcommissie, in een met twee paarden bespannen allerfraaist rijtuig; 5. Familiebetrek- kingen en huisgenooten van ZHWG. in ver scbillende rijtuigen en 6. Het resterende 6en derde der eerewacht tot sluiting van dezen treiu. Even buiten Hulst, op de greus der gemeente werd zijn hoog wel geboren door den komman dant der eerewacht op de meest hartelijke wijze gecomplimenteerd en welkom in de gemeeute geheeten. Zoo trok het in statigen optogt voorwaarts naar het dorp Kloosterzaude. In de fraai versierde bnurt Ter Hole stond de heer Teepen onderwijzer in de school aan den Molenhoek met zijne leerlingen aan den weg geschaard, en werd door dezen ter eere van den heer burgemeester een voor die gelegenkeid vervaardigd gezaug aangeheven. Even voor het dorp Kloosterzande stonden de na te noemen corporation en societeiten ge schaard, en werd zijn hoog wel geboren achter- eeuvolgend gecomplimenteerd namens 1. De Feestcommissie, door den heer Rouscher-, 2. de harmonie St. Cecilia, door den heer J. Kroon3. Willem Tell, door den heer J. van Sikkelerus 4. St. Sebastiaan van Kloosterzande, door den heer hoofdman C. Buijsrogge en den pracktig uitgedoschten koning dier societeit, de heer J. R. van Leaven 5. Concordia Nova den heer C. Schadde van Doorendie tot een blijvend aandenken aan deze plegtigheid ZHWG. een paar fraaije geschenken aanbood6. de Vrede, door den heer .7. Claassen7. de Ver- broedering, door den heer 7. A. Pateer Ez 8. St. Sebastiaan van Kuitaart, door den heer M. Fruijtieren 9. de Eendragt, door den heer P. Sarneel. Alle tot zijn hoog wel geb. gerigtte toespra- ken werden met hartelijkheid beantwoorden dank gezegd voor de bewijzen van hoogachling zoo ruimschoots aangebragt, alsmede voor het nette geschenk door de societeit Concordia Nova vereerd. Nadat voonnelde societeiten met hunne vaan- dels en andere eereteekenen zich in den stoet geschaard hadden, tusschen het eerste gedeeite der eerewacht en deszelfs kommandant, trok men onder het statige doch liefeiijke spel der Harmo nie, het gejoel des volks en het gejnich van leve de burgemeesterhet dorp binnen. Aan het gemeentehuis werd ZHWG. aan het koofd van deu gemeeuteraad, door den wethouder P. 7. Lemsen welkom geheeten, en op hartelijke wijze gecomplimenteerd. Nadat de gemeeuteraad in de raadzaal had plaats genomen, vereenigden zich aldaar de fa- miliebetrekkingen van den HWG. heer bilrgeulees ter, de kommandanten, onder-kommand'auteii,""ad- judanten en den vaandeldrager der eere vackt benevens de directenren, hoofdmans, koningen, vaandeldragers enz. der verschiliende societeiten, alien met hunne vaandels en verdere onderschei- dings en eereteekenen. Nadat deze hoogst plegtige en indrukwekkende zitting door den heer wethouder P. 7. Lemsen als fungerend burgemeester was geopend werd- door den heer secretaris voorleziug gedaan van Zr. Ms. besluit waarbij de hoog wel geboren heer A. A. baron Collot d'Escury tot burge meester dezer gemeente is benoemdalsmede van het daarop gestelde relaas der plaats gehad hebbende eedsaflegging in handen van zijne ex- celientie den heer commissaris des konings. Hierop nam evengenoemde wethouder het woordwenschte den nieuw benoemde namens de vergadering hartelijk gelulc, beval hem de belangen der gemeente met vertrouwen aan, en verklaardeZHWG. tot burgemeester geinstalleerd. Met het onderscheidingsteeken van zijn nieuwe betrekking omhangen, verklaarde ZHWG. vervol- gens in een sierlijke rede het hein opgedragen ami>t te aauvaarden bragt hulde en dank aan den oud- sten wethouder, de heer P. 7. Lemsen voor de wijze waarop deze zich gedurende ruiin twee jaren van de moeijclijke taak als waarnemend Iturgemeester had gekweten beval zich aan in de ondersteuning en medewerking der heeren wethouders en verdere leden van den raad, als mede van den heer secretaris, ten slotte verze- kerende, dat het steeds zijn ernstig streveu zal zijn, om naar zijn beste weten al het mogelijkc te doen, wat strekken kan tot eenen gewensch- ten bloei en vooruitgang, van de aan zijne zor- gen toevertrouwde gemeente. Hierna werd den eerewijn aangeboden en door ZHWG. op verzoek van den heer wethouder Kroon gedronken uit den kostbaren zilveren bo- kaal van de oudste handboogsocieteit der ge meente, het gilde van St. Sebastiaan te Kloos terzande, en zulks onder kerkaalde hurrahs der aanwezigen. Deze plegtige zitting gesloten zijnde for meerde de stoet zich op nieuvv als hiervoren is opgegeven, eu bewoog zich door de Molenstraat over het dorp Groenendijk en langs den provin- cialen klinkerweg terug naar het dorp Klooster zande. Op dezen togt werd ZIIWG. op de meest hartelijke wijze gecomplimenteerd voor de school in de Molenstraat door het ondervvijzend perso- neel van die schoolen van de school in de *r 4LGEMEEIV NIEUWS- ex AD VERTEIVTIEBLAB Zeeuwsch-Vlaaudereai. Dit Wetkbhil wordt elken Woensdag morgen ten 8 are uitgege- ven bij BEILANUS DHONT te Neuzen. Pri}« per 3 mnan- den 80 cent, franco per poet 95 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaara, Postdirecteuren en Brievenbnshouders. Van Sehaete 6,40. 10,26. 1,00. 5,25. Van Gent 7,50. 12,00. 3,00. 6,10. Van Sehaete uaar Lokeren 5,25. 8,30. 3,40. 6,45. Van Lokeren naar Sehaete 6,00. 9,50. 4,50. Van St. Nicolaas naar Gent, alle dagen: 6,00. 8,15. 10,05*. 11,30. 2,45. 4,35*. 6,45. 8,15. Van Gent naar Si. Nico/aas, alle dagen 4,40. 7,20. 9,10*. 10,50. 2,30. 4,20. 5,35*. 8,15. Van St. Nico/aas naar Antwerpenalle dagen: 5,55. 8,10. 9,50*. 11,35. 3,25. 5,10. 6,15*. 9,05. Van Antwerpen naar St. Nicolaas alle dagen 5,00. 7,30. 9,30*. 10,30. 2,00. 4,00*. 6,00. 7,30. Be uren geteekend met een zijn treinen van de le en 2e klasse. Adrertentien gelieve men aan de Uitgevers in te r.eiiden uiterlijk Dingsdag avond ten 6 ure; de prijs van 1 tot 4 regeh is 40 cent, voor elken regel meer 10 cent, behalve f|:J 35 cent zegelregt voor elke plaatajng. VOOR DE KIES- VERKREGRN AFTREDENDE LEDEN. G E K O Z N. 9TEMMKN. DISTRICT.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1868 | | pagina 1