HOTEL HET HEItT aaafa LANDVERHUIZING nr ESTAMIHET RESTAURANT H00FD-KANT00R SLUM EM MAAGPILLEN. TE BDUE: K0S1WBAAT E\ KAUHGRSTRAATmi. 15, Iiij tie St. Jacobs Kcrk te ANTWERPEN, OPENBARE VERKOOPING Voor een paar wekeu kwam een schipper, wiens vrouw te Camereu te Imis behoorde, met bevigeu wind de rivier de Waal opzeilen. De vrouw was blijde zoo nabij hare geboorfeplaats te zijn, wijl zij in twee jaar daar uiet was geweest. Tegenover bet Brakelsche veer sloeg de fok over met het ongelukkig gevolg, dat de vrouw over boord sloeg. De vele pogingen welke men aanwendde om baar te redden waren vruch- teloos. Zij zonk en men mogt haar niet weder zien. In de vorige week kwam de scliipper weer voor het veer, waar zijn vrouw over boord was gestagen en zeilde zoo geweldig tegen een ander schip, dat het zijne een zwaar lek bekwam en zonk. Men is druk in de weer het te ligten. Een boer bij Zwolle reed dezer dagen met vrouw en kind in een karretje naardestad, om kermis te houden. Aldaar aaugekomeu spande bij schielijk uit, bragt het paard bij een bakker op stal, maar vergat in de kermisvreug- de den rosinant iets voor te zetten. Deze was hierover lang niet voldaan, en toen bij al spoe- dig den reuk van het brood in den neus kreeg, trok bij zich de halster van den kop en ging in den stal op veldontdekking uit. Dit etnan- ciperen bekwam hein echter slecht, want naauwe- lijks had bij eenige passen gedaan, of bij ge- raakte op een plat luikdit bezweek voor zijne zwaarte, en hals over kop stortte hjj in een diepen kelder. Toen de boer tegen middernacht zeer beneveld naar den stal ging, om in te spannen, was bet paard verdwenen, en lang duurde het v66r bij ontdekte, dat het naar de onderwereld verhuisd was. Veel handen gingen nu aan het werk en na veel tobben met takels en domme- kracliten, die in de vveerbarstige paardennatuur niet vveinig tegenstand vonden, mogt het ua twee uren tijds gelukken, het arme dier, gelukkig ongesclionden, op zijn tcrrein terug te brengen. De krjjgsraad van Braband heeft Zaturdag eene zaak gevonnist, die eeu nog al kluchtigen kant had. Een soldaat, die schuld in de cantine bad en wat lastig werd gevallen om die schuld te vereffenen, nam toevlugt, om zich die eenige francs, hiertoe noodig, aan te schaffen, tot een middel,dat nog al dikwijls door vervolgde schulde- naars wordt in praktijk gesteld. Hij begafzich bij eenen koopman in regenschermen en zeide met eene zending van wege het ministerie van oorlog gelast te zijn, dat er spraak was het leger van regenschermen te voorzien en hij verzocht hem vier regenschermen te geven, om voor staal te dienen. De koopman stelde hem die ter hand en naauwelijks had de soldaat die in bezit, of hij ging die elders verkoopen. Om reden van het voorgaande good gedrag van den besehuldigde, heeft de krijgsraad, die overigens weinig belang stelde in den koopman, die de oneerbiedige bevvering had het regen- scherm bij het leger te willen invoeren, den soldaat vrijgesproken. Naar een clerieaal blad verhaalt, wordt te Milaan, zonder dat de regering zich daartegen verzet, een drama, „de dood van Maximiliaan" getiteld, opgevoerd, waarin de vermoorde keizer optreed als de minuaar van mevrouw Juarez, en waarin het vertrek van keizerin Charlotte wordt voorgesteld als een middel om zich van eene lastige getuigen te ontdoen. De schrijver van dit dramatisch schotschrift laat Juarez zijne oirtrouwe gade in een kloosteropslniten waarna hij tegen Queretaro oprukt en, 11a er eindelijk in geslaagd te zijn, om Maximiliaan door den verrader Lopez magtig te worden, den keizer onder de oogen zijner overspelige eiditgenoote doet fnsilleren terwijl deze laatste zich op het lij'c van haren minnaar doorsteekt, de wraak des hemels over haren echtgeuoot en over Mexico inroepende. Volgens de New-York Home Journal zijn aldaar ingenieurs, die een voorslag tot een reuzen werk hebben geopperd, dat de liewonderingen van de geheele wereld zal gaande maken. Men wil namelijk Amerika met Europa ver- binden door middel van een tunnel, waarvan de inogelijkbeid door lieu op wetenschappelijke grondeu en na gedane peilingen op de stelligste wijze wordt betoogd. Hoewel het kapitaal hiervoor benoodigd, op geen paar duiten na te bepalen is, liebben de mannen van 't vak verklaard, dat er vooreerst het baga- telletje van zes dnizeiid millioen gul dens voor noodig zou zijn. Als het werk der doorgraving van de land- engte van Suez door niets gesfoord wordt is er veel hoop dat tegen 1 Oct. 1869 hetkanaal dat de Middellandsche- met de Roode zee zal veree- nigen, gereed zal zijn. Geld gebrelc zou evenwel vertraging kunnen i veroorzaken, daar men nu berekent, nog maar 1 p. m. honderd millioen francs te kort te zullen komen. 1 Ouvoe. getrouwe Jaap! Nou, gij kent ons volkje Met e6u lucifer kan men alle echte lloekenaars in vuur en vlam zetten. Bij de komst van de commissaris des kouing3, wilde onze burger- vader een soort van volksfeest daarstellen overtuigd als hij is, dat 00k het volk van tijd tot tijd eene uitspanning behoeft. En ditmaal was 00k de gemeenteraad gezind aan het verzoek van hem te voldoen en gaf volmondig daartoe de toestemming. Maar de wethonders werden later verstandiger en weigerdon volstandig iets van de daartoe beschikbaargestelde f 100 af te zonderenneen men zou de com missaris daarvan een weinig tracteerenom na het vertrek van ZHEd. Gestr. de klitjes zelveOp te eten, meeu je? Ofuit- drinken, misschien Wei foei jongen, geloof dat niet. Die weige- ring Jaapje lief, gaf een standje, even goed als eerst de toestemming. Het volk net als kinders, wil je niet, dan schreeuwen ze, en wil je wel, dan zijn ze koppig. De landbouwers weigerden, op een paar loffelijke uit- zonderingen na, hunne paarden als eerewacht, de burgers weigerden eveneeus hunne medewerking, en de jongeluize waren opgeruid, men weigerden zelfs groen uit den tuin om eene eereboog te versieren en dreigde met proees-verbaal. Jaap, ik vraag het u, is het dan eene Godslastering als men een boogje met groen en bloemen versiert De landbou wers hadden niet geheel en al ongelijk, want met het oogsten was het druk en 00k de burgers niet, want die waren nijdig over de slecht uit- gevallen verkiezing. Maar wie niet nijdig was, onze doctor niet, zijn goeden wil Jaap was onverstoorbaar, en met eenige weinige getrouwe bragt hij alles tot stand, geleide te paard eere boog, versiering aan het gemeentehuis en vooral het zanggezelschap, alles in orde. Gij kent hem Jaap, in zijne bedoeling en met zijne buiten- gevvone opgewondenheid, ik zou haast zeggeu een rare snuitereen zonderlinge vent. Alles liep dan 00k naar wensch af, terwijl alle medehelpers des avonds in den tuin van onzen volksman, in een daartoe opgerigte en aardig verlichte tent, werden outhaald en tot omstreeks elf ureonder zang en rondedans bijeen waren. Vrolijkheid is aanstekelijk en waarlijk de bijeen gestroorade menigte van toeschouwers, gaven in luide kreten hunne ingenomenheid te kennen. Zoo waar, die guile vrolijkheid van jonge men- schen en kinderen, het zou 00k u gemoed hebben aangedaan en uw hart nog sneller doen kloppen. Gij zoudt er vast nog eens jong om willen worden, olijke, vrolijke Jaap, zoo goed als uw ondeugende Yriend Louis Goedendunk, De Oude. PS. Als onze volksman dood en begraven is, weg dan met alle vreugde aan den Hoek Neen, zeker neen, dan rest ons nog de onge- paste, de heidenscbebaldadig vloekende en tierende vrengd van hoogdageu en koopdagen „Ieder zijn meugtje" zei den boer en hij at een vijgtje. Dag Jaap, leef vrolijk en gelukkig. Hoek, 19 Aug. 18G7. De redactie heeft gemeend den brief niet in zijn geheel, maar enkel een uittreksel te plaatsen. BURGERLIJKEN STAND VAN NEUZEN van 11 tot 17 Augustus. Amsterdam 19 Augustus. Rotterdam19 Augustus. Gent* 16 Augustus. Voorspoedig bevallen van eene wel- geschapen ciochter* C. C. BUIJZE geliefdc echtgenoote vau Bergen op Zoom, G. van ESSEN, 16 Aug. 1867. Officicr der Jnfanlerie. De Kapitein en Mevrouw PICCAIIDT brengen bij het verlaten van de Geineeute Neuzenlangs dezen weg huune groette aau vrienden en bekendenzoo wel binnen als buiten die gemeente. De ondergeteekenden betuigen hun- nen har-telijlien <1:» 111<ook nameus wederzijdsche familien voor de vele bewijzen van belaugstelliug bij bun Hawelijk ondervonden. A. van OVERSTRATEN KRUIJSSE. S. L. van DISHOECK. Axel, 19 Augustus 1867. eene gemeubileerde T5 O "V JE IN AV >- iN IJN O- te Neuzen. Adres aan de Uitgevers dezer Courant. De Hotelbouder J. HEYE heeft de eer het publiek te berigten dat men bij hem een goed L»etainel|jli Logement van geringen prijs kan bekomen- Hij beveelt zijn Logement in het bijzonder aan tot bet houden van maaltijden voor gezelscbappen cnz. VEKENSTHAAT no. 10. Aailbevolen door Ds. II. T. W.van Straaten, Brieven franco. Briefport 10 cents. door bet ministerie van den Notaris J. J. FERCKEN, te Neuzen. Op W o e n s d a g den 28 Augustus 1867des namiddags 1 ureten verzoeke van L. J. van LEEUWAARDEN te Neuzenaan zijn pakkuis op Java aldaarvan 150 stuks zware Eiken BALKEN en PLAN- KEN, een MAST enz. enz. Deze spreuk bevat veel waarheid in zich en is op vele zaken met voordeel toe te passen het zij er echter verre van af, dat al bet aan- gename nuttignocb al wat scboon is doel ma- tig zoude zijn. Dat ik deze voorafspraak maak, is namenlijk omdat zoo menigmaal het zaclite ver- wijt tot mij komtMijnheer kon uwe Olie niet wat aanzieuelijker zijn en even zoo dikwijls vraagt men mij uit vele plaatsenKau er aan uwe Olie niet een aangenamer geur worden ge- geven Het is dus alleen om de belangstellen- den bekend te maken, dat de Oud Cai'tlia.- gena's Hei-grplanten-Olie is een ge- neesmiddel voor bet reeds dorrende of uitval- lende baareen krachtig bevorderingsmiddel voor den aanwas van nieuwe harenen eeu zeker voorbekoedmiddel tegen te vroegtijdigo grijsheid (of verdorriug)zoodatboezeer dezelvo ook is aan te prijzen voor bare veelomvattende nuttigheidmen zich toch zoude vergissen de- zelve alleen voor de aangename geur te gebrui- kendaarvoor kan men goedkooper en beter zich bij audere soorten bepalenwelke mede in den uitgebreidsten zin aan het Hoofdepot te ver- krijgen zijn. De Oud Cartliagena's Bergplanten- Olie is op franco aanvrage verkrijgbaar k 60 Cents het fleschje, aan bet Hoofdepot te Delft, bij A, BREETVELT Az., en verder bij LET WEL.! J. HEDEIIVEEI, en wachtte zich voor bet gebruib van na- maakselswelke men tracbt in ooaloop te brengen. TE NEUZENBIJ BEILANUS DHONT, 1 Hulst, 19 Augustus 18G7. Wij kunnen ons in de hoofdzaak wel vereenigen met den atelier van het ingezonden stuk, voorkomende in het A/gem. Fieuws- en Advertentieblad voor Zeeutosch- Vlaanderen van den 14 dezer. Begrijpen we den inzender van dat artikel wel, dan is zijn voornarae doel daarbij, het publiek bekend te maken, dat de inzender van het ingezonden 6tuk uit Hoist, in het Sluisch toeekblad van 9 dezer voorkomende, iemand is zoodanig, dat hij geen autwoord waardig is. Wg kunnen dit niet tegen spreken, integendeel we moeten er bijvoegen, dat het ona volstrekt niet verwonderen zou, dat, als de zich noemende vijand van al wat bespottelijk is, op verzoek van den wel edel. heer directcur der Harmonie, in het Sluisch toeekblad van 16 dezer, den moed nnge hebben zich bekend te maken, het bleke, dat hij niet alleen een dwarsdrijver van onze Harmonie, maar ook van kerk en slaat zijen mogeiijk van de 6telling uitgaat, dat men wel doet door de burgers tegen elkander op te zetten, of met hart en ziel de revolutionaire beginselen is toegedaan. Maar we zien er toch ook geen gevaar in, dat aan dien famcuze dwarskop nog wat geroerd worde, want, dat hij zijn zwarten gal, die hij nog al veel schijnt te hebben, nog maar wat meer uitspugc, het kan geen kwaad, we wachten hem met bedaard- heid af, en zullen ten gepasten tijde hem nog wel wat meer ontmaskeren, en des noods zijn eigen woorden aanhalen. Vooreerst raoelen we dan zeggen, dat uit het genoem le stuk in het Sluisch toeekblad in zijn geheel geuomen, uiets anders kan worden opgemaakt, dan dat het ten doel heeft, een aantal onzer fatsoenlijke ingezeteneu te declinereo, en dat het zeer waar- achijnlijk het uitvloeisel is van een dwingelnndschen geest, die over alles zou willen heerschen. De steller begint met het waardig hoofd dezer gemeente te complementeren, wat verder in het stuk duidelijk wordt, niets anders dan declineren is, zoo als de wel edel achtb. heer burgemeester het waarachijalijk ook zal hebbeu opgenomeu. En geen wonder, want men be^rijpe het wel, dat een zoo verdienstelijk man, als onze geachte burge- ineester, bij eene zoo buitengewone gelegenheid, blijken van groote toegenegenheid van zijne onderhoorjgen heeft mogen ontvangen, en nu wil men dan het publiek wijs maken, dat hij door onze stadgenooteii, de leden der Harmonie is beapot. Welke dwaas- heid 1 Men zou waarlijk gaao gelooveu dat de steller van het •tuk geheel en al zinloos is. Ook wordt een der leden van de liarniouie persoonlijk aangeraud, eeu futsoenlijk burger dezer stad, vergiaaea wij ons niet twiutig jaar lid van de Harmonie, en die uu uit at'wezigheid van deu beachermheer, en omdat de directeur der Harmonie de zoon vau den jubelaris was, onzea burgemeester eeuige woorden heeft toegesprokeu, wordt in dat stuk geooemd, als brievenbesteller van de stad. Wat komt er dit bij te pas? Wij voor ons beweren, dat de persoon, die hier blijkbaar met minachting wordt genoemd, negen en negentig ten honderd beter is dan de steller van dat stuk, die beter zou gelijken om den opstand op Candia te gaan hclpen ondersteunen, dan om vreedzaam inwoner dezer alad te zijn. En als hij over de serenade gaat spreken dan komt de aap uit de mouw „ellen- dige Pas-redouble's en nietsbeduidende zangatukjes", zijn er, zegt men voorgedragen. We kunnen wel geloovcn, dat de atelier het werk van Flaolus Josephus, wat hij aanhaalt, gelezen heeft, ja, we zouden zelfs kunnen aannemen, als hij het ons zeide dat hij zooveel onbeduidende werken heeft gelezen, dat zijn hoofd geheel en al op den sukkel is, en op den duur nog tegen zich zelf in opstand zal komen, maar dat hij in staat is over muziek te oordeclen op eene wijze, gelijk hij dat hier doet, daar gelooven we niets van; want had hij daartoe genoegzame muziekale kennis, hij zou gegroude reden aanhalen, waarom hij, het bijv. ellendige Pas-redoubles noemt, en tot staving zeker niet zeggen dat de ouderdora van die stukken (wel te verataan door hem) niet is te bepalen, als of alle oude stukken ellendig moeten genoemd worden. In een woord hij toont in de mu ziek eeu groote weetuiet te zijn, wat gewia zal blijken, als hij publiek voor ziju uaam durft uitkomen. Ziedaar, wat we ons voorgesteld hadden nog in het midden te brengen, en besluiten met den wensch, dat indien de steller vaa dat artikel soms van zijn verstand beroofd is, het spoedig terug erlange. Iemand die gaarne als het noodig is xijn naam zal bekend maken. GEBOORTEN. Den II Aug, Pieternella Maria Wouterina Jozina d. v. Pieter Willem Steenkamp en v. Johauua Adriaua Telchuijs. Den 12. Jacobus z. v. Jau Janseu eu v. Catharina de Zeeuw. HUVVELIJKS-AANGIFTEN. Den 18 Aug. Levinus de Groote jm. eu Suzanna Bareman jd. OVEKLIJDEN. Den 17 Aug. Jannekeu Cornelia Klaassea d. v. Andries Klaaasen en Maria Mulder. Werk. Schuld pCt. 53. -- 3 pCt. 63?, 4 pCt. 83J. Tarwe. De aanvoer van jarige Zeeuwsche, Vlaamsehe en Overm. wa9 uiet groot en ruimde tot vorige prijzen vrij goed op, Zeeuwsche en Vlaamsehe 13,50 a f 14,60. Van het nieuwe gewas waren eenige partijtjes van zeer voldoende kwaliteit aangevoerd, die verkocht zijn van f 12 a f 14,50. Kogge. lul. jarige niet ter markt, nieuw vrij ruim toegevoerd en 50 cents lager; de beste partijtjes van 8,50 a f 8,75, goede en raindere f 7.50 a 8,30. Gerst zonder prijsveranderiug, de afwijkende soorten zijn echter moeijelijk te verkoopen, nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsehe winter f 6,60 a 6,80, Overm dito f 6a/ 6,50, nieuwe zomer van f 6 a/" 6,60. Haver op vorige prijs gehoudeu met weinig begeerte, dikke van 5,70 a/"6,50, lange 5,20 a 5,80, mindere f 4,30 a f 4,80. Paarde- boonen komen bijna niet meer voor, eukele aangevoerde klusseu zijn verkocht voor f 8 a 8,50. Duiveuboonen 9,75 a f 10,25. Bruine- en Witteboonen zonder handel en tot geuo- teerde prijzen aaugeboden, Bruine Zeeuwsche f 7 a/11, Witte dito 7,50 f a 11. Van felaauwe Erwten waren eenige partijtjes van 't nieuwe gewas aangevoerd, die verkocht zijn van 9 a f 10, de kwaliteit was zeer bevredigend, jarige voor de mesting f 8,75 a f 9,25. Van Koolzaad waren *225 last ter veil die 1 a 2 tot lager uiet was op te ruiraen, zijnde slechts een klein gedeelte verkocht en alleen opgegeven Overm. van 58 a G2 MEEK RAP. Bij onbeduidende aanbiediogen was de handel heden ook weder niet groot. De prijzen zijn geheel onveran- derd grbleven. In publieke veiling werden verkocht 52 vateD van 17 a 20. Uit de hand vonden nog 19 vaten nemers, terwijl het recant onderhandeld wordt. Voor de beste soorten bestoud de mceste kooplust. Tarwe fr. 30 a fr. 32. Kogge fr. 19,50 a fr. 20,50- Gerst fr. 16,50 a ft. 17,50. Haver fr. 11,50. l'aardebooueu fr. 17. Koolzaad fr. 27. VAN TE VAN PREDIK ANT ALDAAR. G. Houlzager, Nciizcn; DJticmens, Zaamslag 714. ^nnaertUuUt; A TV oest Cram Sluis; F. Fevtn van de PulteUzendijke O. van ItlaleBrcstcns; J. J. Groin, llooldplaat; A van Overbce/tc, Pz., Schoomlijkc cn meer bekcude Depots. Deze PILLKN, die ainda vele jarcn met het beate gevolg tegen de slum en &U maagversterkend gebruikt worden, door hare zachte werking de spijsvertering zeer bevorderent bijzonder goed tegen de gal en zeer zacht lazerend zijn, zijn tegen 32 en een halve Cent het doosjemet berigt van het gebruik, verkrijgbaar bij de Heeren Goes J. A. le Cointre Groede, I'\ Baeit. Hii'at, J. Federveen. Midd'lburg, W. van de Kamer. Tholen van Rijssel Zoon. NeuzenG. W. Houtzager Sluis, P. A. Peterse. Vlissingen, P. Ligay. ZierikzceJ. Bui. Bergen op ZoomtJ.P.Verlinden, HosenJaal, M. D. van Leeuwen Deze SLUM- EN M5AGPILLEN, reeds zoo vele jaren met roem bekend en in algeraeen gebruikziju te Hulst alleen en uitsluitend verkrijgbaar gesteld bij den Heer Apotheker in de Steenstraat. N.B. Om elk dm>9je der echte, en sints onheugelijke jaren gebruikte SLUM- en MAAGPILLEN is een biljet, voorzien met de Handteekeniog van den vervaardiner J. J. Schreuder, Apotheker, welke llaodteekening zich ook bevindt oj> het Zegellakwaarmedc elk Doosje verzegeld is. Men gelieve daar wel attent op te zijn

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1867 | | pagina 2