IGT PAARDI HI. "OPENBARE VERKOOPING Openbare Verkooping OPENBARE VERKOOPING 0 BB. W. I. B U S - D 11 i?. X selijke school commissie heeft zich voor eeuigeu tijd gewend tot lieeren burgemeester eu wetbou- dei-g, leu einde haar edelachtbare te wijzen op bet norofraaklTijk geworden eervol ontslag van een lmlpopdenvij/.er, die na zeer langjarige dienst, naar have meening, de noodige geschikt- lieid miste voor zijne tank. Bij weigering van medewerking van de zijde van den beer district- schoolopziener, verklaarde zich bet gemeente- bestuur, onbevoegd bet gewenscht eervol ont slag voor te stellen aan den gemeenteraad, en gaf daarvan kennis aan de plaatselijke sehool- conimissie. Deze, zich grondende op alinea I) van art. 22 der wet van 23 Augustus 1857 rigtte zich alsnu tot den raad, en verniits de raad zich bij meerderheid van stemmen on bevoegd verklaarde bij gemis van voorstel van burgemeester en wethouders met den beer dis trict sckoolopzioncr eolleetief tot Z. M. onzen koning met eerbiedig verzoek, dat bet Z. M. moge bebagen bet raadsbesluit van incompeten- tie in deze wel te willen casseren, op groud dat daardoor wordt inbreuk gemaakt op art. 22, alinea 5 der wet van 13 Augustus 1857, Slaals- blatl, no. 103." Verschillende malen hebben wij reeds hu- welijksverbindtcnissen medegedeeldwaardoor de nicest ingewikkelde bloedverwantscbappen ontstaan. Maar tbans beeft er te Alkmaar eene ecbtverbinding plaats gehad van den volgenden aard. De beer G. beeft de dochter van doctor K. en doctor K. die van den beer G. gehuwd. Reeds dadelijk ziet men dus dat de twee ineisjes <le sehoonmoeders worden van bun eigen vaders. Iudien er kinderen uit die buwelijken worden geboren, dan worden de zonen neven van de bcide soort, maar bovendien kleinzonen en scboon- broeders van bun grootvaders. Indien men er genoegen in vond zou men nog veel lielagcbe- lijker familiebetrekkingen in dit buwelijk kun- nen zoeken. In bet kuis van arrest te Zutphen is dezer dagen in verzekerde bewaring overgebragt een zeer gevaarlijk misdadigerdie zich in den laatsten tijd aan verschillende diefstallen heeit schuldig gemaaktbij telt 39 jar en en beeft daarvan reeds niet minder dan 19 jarcn in ge- vangenissen doorgebragt. Voor eenige dagen overleed te Zutphen een dood-eenvoudige schrijn worker, met name G. J. Sweenie, die bij testamentaire beschikking aan de bervormde diaconie de som van f 1500 gemaakt beeft. Kort voor zijn dood gaf bij aan een zijner neven te kennen, spijt te heb ben, dat bij er noggeen /"1500 bad bijgevoegd, daar hemde gift wat te gering voorkwam. Hoewel dit gezegde voor de erfgenamen natnur- lijk geene waarde behoefde te bebben, zoo heb ben zij tocli aan bet verlangen van den over- ledene gevolg gegeven, eu zijne gift met 1500 vergroot. Voorzeker een zeldzaam voorbeeld van edelmoedigheid. Dezer dagen was een man te Zwolle op den zolder van zijne niet ruime woning bezig met bet verrigten van eenig werk, toen zijn oog viel op een lap die uit de holte van een ouden balk stak. Onwillekeurig trok bij den lap, naar zich toe, doeh tot zijne niet geringe verbazing boorde hij daarin eenig geld rinkelen. Voorzigtig werd nu de lap te voorscbijn ge- baald en daar vond hij eene som van f G5 in rijksdaalders. Verheugd met dien scbat, gaat bij terstond een gedeelte daarvan besteden, om eenig lang ontbeerd buisraad en eenige klee- dingst.ukken te koopenwaarmede hij zijne vrouw dacbt te verassen. Toen deze eckter de gelukkige vondst vernam, begon zij bitter te sekreijen en vertelde dat het bare spaarpennin- gen waren, die ze daar verborgen bad, en die de man nn in de overmaat van zijn geluk voor bet grootstc gedeelte had besteed. Te Zwolle is de leverancier van bet mu- nitie brood voor het garnizoen aldaar, de boete opgelegd van f 100, ter verdeeling onder de armeu der onderscbeidene gezindten, dewijl bij dezer dagen brooden beeft afgeleverd welke het bepaalde gewigt niet badden. Als een nieuwe bijdrage van bondentrouw, deelt men uit den Helder het volgende mede Een onzer ingezetenen wilde zich van zijn houd ontdoen en gaf dien eerst aan een' zijner keu- nissen in den Anna-Paulownapolder, ruira twee uren van bier; maar reeds den volgenden dag bad bet trouwe dier zijn meester teruggevon- deneenige dagen daarna gaf bij den bond aan een landman in de Zijpe, maar ook van daar wist hij den hem geheel onbekenden weg naar bier te'rug te vinden eindelijk gaf hij den bond mee naar Medenblik, negen uur van hicr vcrwijderd, maar boe good het kosthuis ook was dat bij daar bad gevonden, wat men hem ook liefkoosde, hij brak bet koord los waaraan men hem bad vastgelegd, en zoudag 17 dezer kwam hij afgemat, en bijna onkenbaar van honger en gebrckbij zijn ouden meester tcrug, die, door die zeldzame trouw ver- teederd, besloot zich niet meer van zijnen bond te ontdoen. Te Ilarliugeu is een man ovei'ledendie zich dikwijls aan misbruik van sterken drank te buiten ging en onlangs eene weddenschap met een matroos bad aangegaan, wie van beiden de meeste borreltjes kon binnenzvvelgen. De bedoel- de persoon bragt het tot 2G, tenvijl de matroos water werd geschonken. Na bet innemen van de 26 borrels was eerstgemelde geheel bewusteloos geworden en bleef zoo 18 uren liggen daarna leefde bij nog eenigen tijd sukkelend voort en is vervolgens, gelijk gezegd is, gestorven. Volgens de Leeuwarder Couranl en andere dagbladen maken talrijke veebouders in sommige streken met gunstig gevolg gebruik van liet volgende desinfecterende middeldatzegt ge- melde courant, in aanwending eenvoudig en op wetenscbappelijken grond aanbevelenswaardig mag beeten, het bestaat uit Liquor Cupri Perch- loratum, Cbloroforme en Alcohol. Van dit vocht worden driemalen daags op twee tot vier plaatsen, naar gelang der grootte van den stal, 1 a 2 eet- lepels verbrand, bij de ontleding, die door deze verbranding plaats vindt, wordt chloorgas ont- wikkeld, dat, gelijk velen weten, bet desinfec terende middel bij uitnemendheid is. De hoeveellieid chloorgas die ontwikkeld wordt is echter zdddanigdat zij onschadelijk is voor de ademhaling, zoowel van menseh als van dier. Zoo lang verdere proefnemingen de absolute waarde van dit middel niet bebben doen kennen, zou bet gewaagd zijn daarover een oordeel te vellen, desniettegenstaunde acbten wij, met het oog op de verzekeringen van bovenbedoelde dag bladen, de verkregen resultaten belangrijk genoeg, omnu de veepest ook in bet bertogdom Lim- burg is uitgebroken, fde aandacht van de land- bouwers er op te vestigen. Het geven van ver dere narigten dienaangaande moeten wij natuur- lijk aan dpsluindigen overlaten. In I'Eloile Beige, leest men: „Eergisteren avond 18 dezer zijn in de volkrijkste wijken der hoofstad oproepingen aan de arbeidende klasse aangeplakt, om zich den volgenden dag tegen de opening der zitting van de kamer van vertegenwoordigers, voor bet nationale paleis te verzamelen, tot bet leveren eener manifestatie ten gunste van de herziening der kieswet (waar- van, naar men wist, het aan de orde stellen door den beer Couvreur zou worden voorgesteld). De bewerker of schrijver dezer oproeping is gisteren bij den burgemeester ontboden, en na- dat deze hem het verkeerde van zulk eene volks- demonstratie onder bet oog bad gebragt, is de oproeping ingetrokken geworden, en heeft de zitting der kamer enkel in tegenwoordigheid van bet gewone tribune-publiek plaats gehad.'' wauhoop, haar aangezigt versclieurd, eu haar boofdbaar scbeen zij te bebben uitgetrokken in baar waanzin. De deksel van de lijkkist bad zij gctrackt open te broken, althans bare spieren waren zaamgetrokken door de zware pogingen. Zij was eene vrouw van een zwak gestel en had aan eene ligte ongesteldheid geleden, toen zij eensklaps bewusteloos bleef liggen, en daar het zulk een ongelukkige tijd was waande men haar dood en liet haar begraven. De Pall Mall Gazelle verhaalt als staaltje boe de schuldeischers van bet Turksche gouver- nement betaald worden, dat op 30 Januarij jl. een Italiaan, die eene som van den minister of directeur van politie te Constantinopel te vor- deren bad, tegen middernacbt bescheiden werd en toen 32,000 piasters in koperen munt ontving. Den volgenden dag verscheen een gouvernements- besluit, waarbij de omloop van die munt ver- boden werd. De Italiaan, die zich met 40pCt. verlies wilde getroosten, vroeg dadelijk omver- goeding, doch kreeg ten antwoord dat het bewijs van ontvangst, door hem afgegeven, de zaak ten einde had gebragt. Gedurende de laatste 25 jaren zijn te New- York niet minder dan 500 bladen in bet leven geroepen. Dit is reeds opmerkelijk, maar wat nog het vreemdste is, is dat er van die 500 nog slechts vijf in leven zijn. Uit het oudste Amerikaansche blad, de New-Posl Mercurybet nuinmer van 12 Junij 1738, is op te maken de enorme toename der bevolldng van New-York. In dit blad toch leest men New-York zal weldra zoo bevolkt zijn als New Post. En New-York is tegenwoordig wel duizendmaal meer bevolkt dan New-Post. De rijke Amerikaan Pcabody heeft een milioen dollars in geld en eene gelijke som in effecten beschikbaar gesteld om te worden aan- gewend tot bevordering van bet onderwijs der jeugd, zonder onderscbeid van gelaatskleur, in de Zuidelijke Staten. Volgens een dagblad van Verviers, heeft de speciale trein, waarmede prins llendrilc der Ne- derlanden van Luxemburg naar Spa vertrokken is, in bet terugkeercn, niet ver van laatstge- noemde stad, een nog zeer jeugdig kind van een spoorwegwachter, dat op de baan speelde, over- reden terwijl de vader, die toeschoot om zijn kind te redden, door de trede van den locomo- tief zoodanig is getroffen, dat bij op de plaats zelve gedood werd. Juist een paarjaar geleden was de vrouw van den ongelukkige wachter door een gelijksoortig onheil omgekomen. Door de Boheemsche bladen wordt verhaald, dat het slagveld van Koniggratz steeds een treurig schouwspel aanbied. Bij bet begraven der ge- sneuvelden is met zooveel overkaasfing te werk gegaandat men zich zelfs den tijd niet sckijnt gegund te bebben om de lijken behoorlijk niet aarde te overdekken. Men kan het slagveld niet overgaan zonder herhaaldelijk over voeten of handen te struikelen welke boven den grond uitsteken terwijl de lucht met ecu verpestendeu stank vervuld is. De bewoners in den omtrek verkeeren in zeer bedroevende omstandighe- den en in bet district Neekanitz gaat de ellende alle beschrijving te boven de liefdadigbeid van bijzondere personen boe overvloedig zij ook ga- ven uitdeelt, kan in de algemeene behoeften niet voorzien. De kantoren der plaatselijke overhe- den en de huizen der burgemeesters worden door uitgehongerde scharen dorpsbewoners belegerd en het is vrecselijk de noodkreten der ongelukki- gen te booren die om brood smeeken. Delande- rijen doorweekt met bet bloed van duizende ge- sneuvelden en opgevuld met lijken heeft men niet kunnen bebouwen. Men koestert de hoop dat de regeriug in dezen algemeenen nood zal voorzien. In bet begin der maand October werd te Rome, tijdens het beerschen der cholera aldaar, eene jonge dame, Amalia Barbierie, echtgenoote van graaf Bennicelli, ten grave gebragt. Men had baar lijk eenige dagen laten staan, om het later in eene voor haar opgerigte tombe op de begraafplaats Campo Santo, te plaatsen. Toen bet lijk er reeds eenige clagen was geplaatst, bemerkte men aan verschillende kenteekenen, dat de ongelukkige levend in bet graf was neder- gelaten. Hare handen bad zij gebcten in bare Ainstcrdani25 February. 22 February. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijdentot mijne en mijner Kinderen diepe droefheidmijn geliefde Echt- genoot CORNELIS de VISSER, in den ouder- ilom van 74 jaren en 10 maanden, en na eene gelukkige echtvereeniging van 50 jaren. Zaamsdag, C. BOOGAART, 25 February 1867. Wed. C. de Visser. door het ministerie van den Notaris J. FERCKEN, te Neuzen: Op Zaturdag den 2 Ma art 1867, des namiddags 3 ure, van zware koppen van Olmen Boomen liggende op de kavel land in pacht bij Cii. L. Puijlaert, in den polder Beons- lenbleij Benoorden, en op de Hofstede be- woond door Maaiiten van Dixhoorn in den Bulhpolder, beide gemeente Axel. Op Disgsdag pen 5 Maart 1867, des voormiddags 10 ure, op de hofstede van en bewoond door JACOBUS HUIJ.SSEN in de gemeente iSeuzenvan zware koppen van Olmen Boomen, Spaanders en drooge IVXuts- aard. De Notaris J. J. FE R CK E N, residerende te Neuzen, zal, kracb- tens verleende regterlijke authorisatie, ten ver- zoeke van de meerderjarige en de voogden over de minderjarige erfgenamen van wijle JOHANNES FRANCISCUS WILLAERT, over- leden te Westdorpc, in het openbaar aan do meestbiedenden veilen en verkoopen Eerste Perceel. Eene partij BOUWLAND en WATER, groot 85 roeden 15 ellen, gelegen in den Nieuw Papenschorpoldergemeente Wesldorpe uitmakende de westelijke helft van de ka- dastrale nummers 98 en 99 van sectie B, belend noord Mr. F. de Mulder, oost de wederhelft, zuid den dijk van den Papen schorpolder en west den Ileer H. J. de Meester en Echtgenoote. Tweede Perceel. Het regt van OPSTAL op een einde van den gewezen Graafjansdijkaan den Au- trichenpoldertoebehooreude en gelegen in de gemeente Wesldorpemet eene grootte van 1 bunder 50 roeden 15 ellen, kadas- traal sectie C, nummero's 304 en anderen. De verkooping zal gehouden worden op Donderdag den 7 Maart 1867 des namiddags ten 2 ure, ten huize en her- berge van de Wed. Jan Francies Buijze te Westdorpezijnde nader onderrigt te bckomen zoo bij gemelde Notaris als den heer N. Kerck- iiaert Burgemeester te Westdorpe. De Notaris J. J. FE RCK E N te Neuzen, zal, krachtens verleende regterlijke magtiging, ten verzoeke van de meerderjarige en voogden over de minderjarige Erven van wijlen CORNELIS NIEUWLINK en MARIA IIAMELINK, in het openbaar ver koopen op Ding sd ag den 12 Ma art 1867, des namiddags 2 ure, in de Herberg van L. Baiieman op het dorp Hoeh. Een WOONHUIS en ERF, staaude en gelegen in den Lovcnpoldcr gemeente Hockkadastraal sectie B, no. 297, groot 81 ellen. De Notaris M. GEENE, te Hulstzal ten verzoeke van den Heer P. L. THOMAES Grondeigenaar aldaarop Maasdag den 4 Maart 1867, des namiddags om 2 ure, in bet openbaar presenteren te verkoopen 4 extra goede Werlipaarden, be staande in 2 zwarte RUINPAARDEN van 3 en 4 jaren1 zwart MERRIEPAARD van 5 jaren en 1 bruin RUINPAARD van 7 jaren. Te vergaderen ten Huize en Herberge van P. Bobl buiten de Gentsche Poortte Hulst. DKIEWEGEI, ten overstaan van den Notaris PRUMERS, te Ellewoulsdijlc, op de Hofstede bewoond door en ten verzoeke van de Weduwe en Kinderen van wijlen WILLEM van de WEGEvan een, extra, goeden IJNSPAN, op Donderdag den 7 Maart 1867, des morgens ten 10 ure, van 5 PAARDEN, 7 MELKKOEIJEN, 1 VARE- KOE7 RUNDERS2 KALVERS, VAR- KENS, HOOISTROQMANGELS, het MEST in den Mestput, en voorts, BOUW-, SCIIUUR-STAL-HAND- en MELK- GEREEDSCHAPPEN. nim>i:i tii ui..t i iwitni t. v.v. Aan het publiek wordt kennis gegeven dat de Zomerdienst aanvang neemt den eersten Maart aanstaande, en dat de nren van vertrek geregeld zijn als volgt van Middelburg Voormiddag 61/2, 8, 10, 11 en 12 ure. Namiddag 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8 en 9 ure. van Vlissingen Voormiddag 8, 9, 10 en 11 ure. Namiddag 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 ure. tITnEUZEN, BIJ BEILANUS DIIONT. Werk. Schuld 2; pCt. 54$j 3 pCt 64'J. 4 pCt. 85R. Rotterdam 25 February. Tarwe. De aanvocr Tan Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. was, wederom ruim voldoende en alleen beperkte vraag ter cemsumtie bestaande kon die niet geheel worden op- geruiind, in de beste soorten 20 a 30 cents eu in de al- wijkende kwaliteiten |tot 40 a 50 cents lagerc prijzeu. lbiike Z.eeuwsche en laamsche van f 11,70 a f 12, min- dere dito, als mede Overm. f 10,80 a f 11,60, mindere dito 9,50 a f 10.60. Kogge. Inlandsche lusteloos en tot 20 cent lager slechts in de beste soorten gedeeltelijk verkocht, terwijl de mindere kwaliteiten geheel verlaten w aren Zeenwschc en Vlaamscho 7,80 a f 8,20, Overm. f 7, f 7,30 a f 7.60. (lerst in de beste suortcn 20 cent en afwijkende 40 cent lager, ZceuwscheOverm. en Vlaamsche winter, de beste partijtjes f 7,20 a 7,60, goede mindere f 6,30 a f 7, romer van 5,60 a f 7. ijaver prijslioudend, ofschoon dc ligte soorten moeijelijk te verkoopen zijn. Dikke van f 3;t<0 a f 5,40, lange rle beste kwaliteiten 4 a /4,50, gewone van/3 a /3,80. l'aardeboonen 10 cent lager, dc beste van f 7,40 a f 7,70, mindere t 6,30 a 7,30. limine en Witte lioonen in de mindere soorten 50 cent lager, limine Walchersche en puike Zceuwsche 14 a 15,50, dito Zeeuwsche/9,50 a I 13, jarige witte Walchersche /12,50a f 13,50, nieuwe dito f 11 a 11,75, Zeeuwsche /8a 10.50. Erwtcn prijshoudeild met weinig vraag, Walchersche en beste Zeeuwsche van f 9,70 a 10,25, gewone Zeeuwsche en mindere f 7,75 a 9,'-'5, Koolzaad. Zeeuwsch zakgoed ^/66, goring dito rt 60, Vlas. De vraag bleef gedurende de vorige week op het land aanhouden. j)e aanvoer wasjheden redelijk en het- geen tot vorige prijzeu te koop was, vondt gereede koopers. Tarwe fr-524 a fr. 27,50, -- Rogge fr. 15 a fr. 15.50.— Gerst fr. 17 a fr.17. 50. -- Haver fr9,50. I'aardeboonen fr. 17,50 Koolzaad fr. 26. 262ste Staats-Loterij. Prijzen van f 1000 en daarboven. Vierde Klasse. 5de I.ijst, No. 8431 en 16923 ieder 1000. TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1867 | | pagina 2