No. 251. Woensdag 7 Februarij 1866. 6de Jaanh ALGEMEEN ZEEUWSCH-V LAANDEREN. 6de Jaarg Ill Dit Weekblad wordt elken Woensdag morgen uilgegeven bij J. Sturm, ie Neuzen. De prijs is 80 cents in de drie maanden en franco per Post 95 cents. Men abonneert zich bij alle BoekhandelarenPosldirecleuren en Briwenbushouders. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dingsdag des avonds ten 6 lire; de prijs van 1 lot 4 regels is 40 cents, voor elken regel meer 10 cents, behalve 35 cents zegelregl voor elke plaatsing. Bij Z. M. besluit van den 29 January jl. no. 89is benoemd tot notaris binnen bet ar- rondissement Goester standplaats de gemeente Hontenisse, A. L. A. Rouschercandidaat-no- taris te Vught, thans tijdelijk verblijvende te Blerickgemeente Maasbree. Bij besluit van 29 Januarij jl., no. 70, heeft Z. M. goedgevonden 1°. Aan P. F. Uennequinop zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als burgemeester der gemeenten Heille en St.-Anna-ter-Muiden 2°. Te benoemen Tot burgemeester der gemeente HeilleJ. Sanders, tot burgemeester der gemeente St.- Anna-ter-Muiden P. de Bru ijne. Aan de heeren Franscn van de Putle en van Bosseaan wien de last daartoe is opge- dragenis bet tot beden niet mogen gelukken een nieuw ministerie zamen te stellen. Naar wij vernemen zullen niet minder dan 237 personen deel nemen aan het examen voor klerk bij den rijks-telegraafhetwelk den 15, 16, 17 en 19 dezer in de zaal der vrijmetse- laren te 's Hage zal worden gebouden. Neuzen, 4 Februarij. Gisteren namid- dag 11 ure is op de reede alhier geankerdbet grootste onzer oorlogscbepen Z. M. fregat met stoomvermogen Adolf Hertog van Nassau kommandant 0. A. Uhlenbeck en is deze ha- ven binnengeloopende transport-stoomschooner Frans Naereboulaan boord bebbende de schout- bij-nacbt, van Vlissingen. Onmiddellijk na de aankomst heeft de sehout- bij-nacbt, alsmede de kommandant van de Adolf Hertog van Nassaueen bezoek gebragt aan boord van het op deze reede liggend Peruaansch ramfregatschip Independanciaten eindezoo wij vernemeninformation in te winnen omtrent bet doel van laatstgemeld scbip op deze reede en de bestemming daarvan. Omstreeks 41 ure heeft de transport-stoomschoo ner Frans Naereboul de schout-bij-nacbt naar Vlissingen teruggebragt. De Adolf Hertog van Nassau zal op deze reede geankerd blijven tot zoo lang het genoemd Peru aansch schip hier verblijven zal. Aan den kommandant van de Adolf Hertog van Nassau schijnt ook het bevel gegeven te zijn om strengte waken, dat geeneoorlogsbehoeften aan boord van de Independancia worden gebragt ten einde tegenover Spanje onze neutraliteit te bewaren. Men weet dat Chili en Peru in gemeenschap- pelijken oorlog zijn met Spanje. Men weet ook dat, volgens de beginselen van het internationaal regt, de onzijdige natien T>ij een zee-oorlog beide partijen op gelijke wijze moeten behandelen niet toelaten dat de oorlog- voerende magten zich van oorlogsbehoeften voor- zien in hare havens, dat prijzen aldaar worden binnengebragt en dat vijandelijkheden binnen de grenzen barer jurisdictie worden gepleegd. De Independancia is, volgens berigten uit En- geland, voor korten tijd te Blackwall gebouwd en te Greenhithe afgetimmerd. Het is een ge- pantserd fregat van het zwaarste kaliber en met machines van 800 paardenkracht voorzien. Een groot aantal matrozen van allerlei natien zijn in Engeland in dienst genomen. Het schip schijnt op den Theems te zijn uit- gerust om jagt te maken op Spaansche schepen. De officieren en manschappen der equipage hid den zich daar druk bezig om allerlei soort van materieel en ammunitie aan boord te brengen. De Spaansche gezant te Londen, dit verne- mende, heeft zich tot de regering van Engeland gewend en een beroep gedaan op de Foreign Enlistment art, ten einde er op aan te dringen dat Engeland zijne neutraliteit streng zou hand- haven. De Engelsche regering heeft daarop dadelijk de noodige stappen gedaanen het lijdt geen twijfel of de verschijning van dat schip op deze reede is daarvan de oorzaak. Over eenige dagen werd ook uit Brest de aankomst aldaar van een zoodanig Peruaansch schip berigt. Ten gevolge van bevelen uit Parijs is echter op dat schip beslag gelegden zal het worden opgehouden tot dat het geschil tusschen Spanje en Peru zal zijn beslist. -TVeuzen, 5 Februarij. Naar wij verne men zou dezer dagen onderhandsch zijn aan- bestecd, het maken eener brug over het kanaal op de hoogte van Sluiskilten dienste der spoorwegen van Gent— en MechelenNeuzen, en wel voor rekening der beide maatschappijen de brug zal met 1 Augustus a. s. voltooid moeten zijn. Met het stellen der pijlers zou een begin worden gemaakt in de eerste dagen van Mei a. s., wanneer het water op het kanaal zal worden afgetapt. Binnen 4 a 5 weken zou het eerste spoorvvegmaterieel uit Engeland hier worden aangebragt. De heer J. Westrik, predikant te Driebergen, heeft vooru het op hem uitgebragte beroep naar deze gemeente bedankt. Door eenige ingezetenen van IJzendijke isnaar wij vernemenaan Z. K. H. den prins van Oranjeopperbevelhebber der koninklijke marcchausseeeene klagt ingediend over de handelingen van de manschappen der brigade in die gemeente, met verzoek tevens die man schappen door andere te doen vervangen. De gemeenteraad van IJzendijke heeft in zijne vergadering van den 1 dezer met algemeene stemmen besloten eene gelijke klagt in te dienen gepaard met hetzelfde verzoekaan den majoor kommandant der mareehaussee te 's Bosch. Naar wij vernemen heeft zich in eene ge meente nabij Dordrecht, dezer dagen het zon- derlinge voorval opgedaandat de burgemeester der gemeente, en dus het hoofd der policie, wegens overtreding der policiewetdoor den gemeente veldwachter in verzekerde bewaring is genomen. Dezer dagen is te den Ham eene koe af- gemaaktdie alle kenteekeuen van dolheid ver- toonde. Den 18 December 11. was van de eige- nares der koe een hond weggeloopendie twee dagen daarna te Ambt-Ommen wegens honds- dolheid is afgemaaktmen onderstelt alzoo dat de hondvoor zijn wegloopende koe gebeten had en daarvan het nu voorgekomen verschijnsel het gevolg is geweest. Men vergelijkt de buitengewone zachtheid van dezen winter bij dien der jaren 1172, 1289, 1421, 1538, 1572, 1585, 1607, 1609, 1613, 1617, 1659, 1692, 1781 1807 en 1822. In sommige van deze jaren waren bij v. de boomen reeds zeer vroegtijdig met bladen beladenleg- den de vogels reeds in de maand Februarij hunne eijeren waren in de maand April reeds de kersen rijp en in Mei de druiven prijkten in de maand Januarij de tuinen reeds met bloemen en was er noch bagel noch sneeuw gevallen. Het schijnt zeer moeijelijk te zijn om in Belgie personen te vindenwelke met de taak willen belast worden om de officiele tijding der troonsbestijging van Leopold II aan het bestuur te Washington over te brengen. Twee redenen bestaan daarvoor. In de eerste plaats verwacht menna de houding van Belgie in de Mexieaansche aangelegenhedenvoor zijn persoon geen bijzonder gunstige ontvangst, en in de tweede plaats geen ridderkruizen voor zijn rokgelijk overal eldersomdat deze in de nieuwe wereld niet bekend zijn. Uit Brussel verneemt mendat onder de vrijwilligers voor het Pauselijke legerwelke den 24 jl. naar Rome vertrokken zijnzich 24 Belgen en 17 Hollanders bevonden namelijk 7 Amsterdammers3 uit Haarlem en 7 Noord- Brabanders en Zeeuwen. In het dorpje Viesville, nabij Gosselies, in Belgiewoont eene oude marketenster der dragonders van Latour. Zij is thans 102 jaar oudbezit nog haar voile verstanddoet lange wandelingen te voet en heeft zelfs in Septem ber 11. op de kermis in een quadrille gedanst. Zij vertelt gaarne haar avontuurlijk leven te midden der kampen en slagvelden. Zij was in 1794 te Fleurus en is tijdens den veldslag be- vallen van een zoon, dien men altoos „den dragonder" heeft genoemd. Zij is de Oosten- rijkers in hun aftogt gevolgd en heeft het leger eerst na den dood van haar man verlatenom met haar kind naar haar geboortedorp terug te keeren. Te Solingen is de vrouw van een armen scharenslijper dezer dagen van drie zoons be- vallen. De vader, die zijne familie zoo plot- seling in zoo ruime mate vermeerderd zag wendde zich tot den koning van Pruissen, met het eerbiedige verzoek om het peetschap over deze drie nieuwe wereldburgers te aanvaarden. De koning voldeed aan dit verzoek schriftelijk onder toezending van 10 ducaten, „tot aankoop van een geschenk voor de drie peetkinderen". In het gasthuis te Berlijn is nu onlangs eene ter slechter naam en faam bekend staande negen-en-zeslig-jarige vrouw van een dood ge- boren zoon bevallen. Volgens het oordeel der genees- en verloskundigendie bij deze verlos- sing geadsisteerd hebbenzou het kind levend ter wereld gekomen zijnware het niet dat de vrouw tijdens hare zwangerschap in het water was gevallenals wanneer men haar half dood er weder nit haalde. De Fransche keizerlijke prins zoo melden de dagbladen, heeft dezer dagenvergezeld van zijn gouverneur, eene wandeling gedaan in de passage de l'Opera en in een speelgoedwinkel aldaar vele fraaije voorwerpen aangekocht bij welke gelegeniieid bij echter, naar men heeft opgemerktniet met het kommandeurskruis van den Nederlandschen Leeuw versierd was. Ten gevolge van het besluit van de ad ministrate der telegrafen in Frankrijk, zullen aldaar 160 bureaux aan vrouwen worden opge- dragen80 dames hebben reeds hare functien aanvaard. Er heeft zich te Parijs eene maatschappij gevormd met het doel om op den boulevard du Temple een gebouw op te rigtenwaarin niet minder dan 150 winkels van allerlei aard zullen worden vereenigd de kosten dezer onderneming worden op 6 a 8 millioen begroot. De correctionele regtbank te Sarlat heeft den maire dier gemeenteden heer Madieu tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeldwe gens bedrog bij de verkiezingen, ten zijnen bate gepleegd door middel van eene stembus met dubbelen bodem. Het is geheel overeenkomstig met de be- palingen der wet van Brahmadat vrouwen ten einde hare mannen niet te overleven, zich levend laten verbranden. Eene opoffering van dien aard heeft zich nu nog kortelings voorge- daan in een dorp nabij Alahabad. Het was ditmaal de weduwe van een barbierdie een voorbeeld wilde geven van echte huwelijkstrouw. Onmid dellijk na het overlijden haars mans verklaarde zijondanks de raadgevingen harer ouders en vriendenmet hem te willen sterven zij liet een groot vuur aanleggen zij hield het lijk van haar man op de knieen, en met de meest mo- gelijke gelatenheid gaf zij zich ten aanschouwe van velen harer bnrendie haar dit niet wilden belettenaan de vlammen over. Het Gemeentebestuur alhier heeft dezer dagen het volgende doen publiceren Burgemeester en Wetiiouders van Neuzen Gelet op de circulaire van den heer Com- missaris des Konings in Zeeland, van den 19 Januarij jl., A." 1150, lste afdeeling, luidende als volgt „Er worden hier en daar onjuiste ge- „ruchten verspreid over het hooger bedrag „dat men in dit en in volgende jarenten „gevolge der wet van 7 Julij 1865, aan „grondlasten zal moeten betalenen wordt „hiervan tot opvoering der huishuren mis- „bruik gemaakt. „Om het publiek hiertegen te waarschu- „wen, heeft de minister van binnenland- „sche zaken in de Staats-Courant van den „11 kenbaar gemaakt, dat voor elke hon- „derd gulden die men vroeger in hoofdsom „aan grondlasten voor gebouwde eigendom- bclaughcbbcnden reeds twee vergaderingen zjjn gehoudcu, len bestaat join eene deputa den hertog van Buckingham, geheimen raad, ten einde er de aandacht der regering Brussel, 26 Aug. De bur een brief aan de dagbladen ongerusthcidwelke in de rent de epidemic bij de be ongegrond is, en dat de ge der hoofdstad gunstiger is lagen vau Julij of in het be t Brugge vau den 1 dezer, 'ill't welk II. maandag op daartijdens den defile der en koning en de koniugin as een koopman met kleine .z gevuld. De anne kercl I ere de koning maar hjj koniugin zag hem van op het :n van hare dienareu. Deze dringt door de menigte tot vraagt„hoeveel luchtbollen de koopman. antwoordde ►vilt gij ze mij verkoopen en man antwoordde „daar zijn i prijzen maar voor twintig n geven," „daar zijn dertig mar„'tis de koningin.die miugin mijukeer, de konin- ingin leve de koninglove iie En hij roeptdanst en bleed doet in zijne hand de c klinken. Alsdan ging hjj mren wegstootende en altijd koniuginII. M. heeft in gendat zjj eenen ge- Indien go morgen te deiue luchtbollen ziet voor ct niet, zij zul len van Laa- de koninglijke kinderen ik heb ze zorgvuldig iu agiewagen zien bergen." oophandel te Doornik, heeft jade ring gehouden waarin, llerbelangrijkste zaken, ook m, dat de werkende stand, eligen finautieelen toestand zeer weiuig daarvan gepro- il tengevolge van het druk n, Men heeft besloten om I de regering in te roepen, an gepaste middelen tegen de Independance het vol- Kolnische Zcilungwaarin r de onderhandelingeu tus- van 's Gravenhage en Ber- omstig lot van Limburg en om Luxemburgheeft in n indruk gemaakt. Toen an 1830het groothertog- leeld werd tusschen Belgie e koning Willem 1 toe in derlandsck-Limburg in het schadevergoeding voor het verbonddoor het afstaan n Luxemburg aan Belgie schikking gaf voortdurend tenuithoofde van do op- irdoor aan de Nederlandsche felegd. Thans nu het ver- erlangt het Nederlandsche imburg zal worden vrijver- ict van Berlijn schijut aan e willen gevendoch on- let groothertogdom Luxern- utsch-verbond zal blijven hoofdstad door een Pruis- i zal blijven. Het Ncder- t staat niet in verband met tnburgen daar dit groot- Nleuws- «n Advertentieblad MM Ie Uilgevers in te zenden, re; de prijs van 1 lot 4 gel meer 10 Cents, behalve Using.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1866 | | pagina 1