II p i a m GELDLGENING M AFLOSSING I IVeiix^u 30 January. Jl.zondag tia- middag is op de reede alhrcr ten anker gekomen -hot jPeru'&ahsch ramf'regatseiiip iIndependance sterk 330 koppen. Het scliip zal vermoedelijk 5 a 6 wekeu op deze reede blijven. Hontenisse27 Januarij. Gisteren is alhier een kindje van den heer B.'twelk 21'/2 maanden oud wasin een kleinen en zelt's on- diepen ziukpnt verdronkenen zulks ondanks de vele zorgen der onders voor afsluiting en bedekking van dat putje. De typhus, die, zooals men onlangs meldde, in de gemeente Biervliet heerschtte, blijt't daar nog steeds zijne slagtoffers eisehen. Als een gevolg van den zb6 bnitengewoon gmlstigen alioop van de steurharingvisscherij hebben er op de drie scheepstiminerwerven te Schcveningen zoovele bestellingen van pinken plaats dat er twee jaren vereischt zullen worden oin al de bestelde vaartuigen te kunnen afmaken. Uit Pijnacker wordt gemelddat in de vorige weekin eene naburige stadeen zon- derling middel is gebezigd oin vleesch afkom- st.ig van runderendie te Pijnacker aan de heerschende ziekte waren gestorven zonder dat daarvan aangifte werd gedaan, in te voeren. Men zou daartoe namelijk gebruik hebben ge- inaakt van een lijkwagengevolgd door drie andere koetsen alles schijnbaar of er een be- grafenisplegtigheid plaats had. Al de wagens waren echter gevuld met ziek rnndvleesch datter bestemde plaats gekomen werd afge- laden om vervolgeus verkocht te worden. Als een bewijs van de voor dit saizoen ongewoon zachte weersgesteldheid wordt door een Amsterdammer medegedeeld„dat een egel welke sedert geruimen tijd in den tuin achter zijn huis rond loopten die na des zomers door het verdrijven van muizen enz. tronw zijn pligt te hebben vervultgeregeld met October zich te slapen legtom eerst tegen Maart zich weder te vertoonenthans reeds op den 15 dezer is voor den dag gekomen en al moge Buff on zeggen: les herissons approchent rare- men! des habitationsdes avonds naar gewoonte aan de tuindeur is komen krabbelen totdat hem zijn zomerrantsoen van brood en nielk wordt verstrekt. Volgens aanteekeningengedurende bijna drie vierde eeuer eenvv gehoudenheeft men in 68 jaren zulk een zachten winter niet gehad als thans. Op den huize de Kannenburg te Vaassen van wijleu den baron F. .4. C. F. d'Isendooi n a Bloisalwaar dezer dagen de ontzegeling van den inboedel plaats vondheeft men o. a. ge- vonden eene waarde van ruim f 102,000 aan gouden tienguldenstukken. Bovendien vele oude wapenenop perkament geschreven boeken eene verzameling teekeningen en etsen en ein- delijk het hoofd van Marten van Bnssum den berucbten krijgsoverstedie vroeger de Kan nenburg bewoonde en in 1538 het oude Loo sticbtte. In de gemeente Barsingerhorn werd dezer dagen een arend geschoten die eene vlugt had van 8 Rijnl. voeten. Het dier werd getroffen juist op bet oogenblikdat het op een boerenert eene eend wilde bemagtigen. J. P.zoo luidt een berigt uit Oudewater verzoekt alle veehouders en veeartsen het vol gende zoowel preservatief als curatief middel tegen de thans heerschende veeziekte te ge- bruiken en aan te bevelen. Men kookt op een kan oud bier of water: Ned. pond keukenzoutlU id. sulph, magnes. Vs id. flor. sulphur.; 1/s id gestampte gember en 1 /s id. salpeterwelke drank soms tot drie- maal moet worden toegediend. Als voorbehoedmiddel moet men voorts de vette en volbloedige beesten een weinig aderlaten. Dagelijks moet bek en tong van elk beest met a zijn gewasschen en bovendien in het drink- water oud ijzer en wat azijn gedaan worden. Dit middel als boven is voor eene koe aan een kalf moet naar evenredigheid wat minder worden verstrekt. Met het oog op het groote aantal jonge- lieden, die geneigd zijn om dienst te nemen bij het pauselijk legerheeft het Belgisch comite dat zich met de taak belast heeft om aan der- gelijke jongelieden raad en bijstand te verstrek- ken ter openbare kennis gebragt 1. dat het bureau van inlichtingen gevestigd is te Brusselreu des Commer§ants no. 17 waar iederen dag iemand aanwezig is. 2. dat de vereischtenom in de dienst van den paus aangenomen te worden, zijn a. een ge- tuigschrift uitgereikt door een bij de geestelijke overheid erkend geestelijkewaaruit blijkt dat de vrijwilliger Katholiek iszijne godsdienstige pligten vervult en door zijn goed gedrag waar- dig is den paus te dienen. b. Een bewijs van een geneeskeerdat de vrijwilliger voor de militaire dienst geschikt is. c. Een bewijs dat hij aan de militie van zijn land heeft voldaan. d. Een pas is ounoodigmaar een geboorte- acte wordt vereischt, om de identiteit van den persoon en zijn leeftijd te waarborgen want e. de vrijwilliger moet ten minste 21 en mag niet meer dan 40 jareiT'oud zijn. 3. Dat de afzending van vrijwilligers naar Rome plaafs heeft te Brusselrue des Parche- mius no. 6des maandags ten 2 ure. 4. Dat de reis van Brussel naar Rome ge- schiedt op kosten van het comite. Te St.-Gillis (Waes) heerscht onder de kinderen van 2 tot 8 jaareene kwaadaardige keelziekte (kropziekte). Zij schijnt zeer be- smettelijk te zijn, zoodat men het noodig acht, zoo spoedig mogelijk na het overlijden tot het begraven over te gaan. Men spreekt van 15 sterfgevallen per week. De keizcr der Franschen heeft aan zijn tandmecster het legioen van eer geschonken nit tevredenheid over de wijze waarop deze de tandjes van den kroonprins geregeld heeft. Den 24 dezer zijn de kunstmatige toestel- len van den heer Nadar te Parijs verkocht. Te Parijs keerschen de pokken in vrij hevige mate. Op de keizerlijke drukkerij is de inenting en revaccinatie verpligtend gemaakt en het geheele personeel van mannen en vrouwen wordt op rijks kosten gevaccineerd. De Gazette des llopilaux meldtvolgens mededeelingen van de prefectuur van policie dat het geheele getal der slagtoffers van de jongste choleraepidemie te Parijs is geweest 6383. In een zeer aanzienlijken vriendenkring te Parijs is dezer dagen een partij billard ge- speelddie niet korter dan 20 uren jheeft ge- duurd. Er zijn daarbij enorme sommen gewon- nen en verloren. Een Engelsche gentleman verloor 75,000 francseen Franschman 30,000 francseen derde won er 40,000 francs mede en nog verscheidene anderendie groote som men zoowel gewonnen als verloren hebben. Te Londen worden de meeste China's-ap- pelen gebruikt. Het getal rondventers hiermede alleen wordt berekend op 9655 personenhier- onder zijn niet begrepen de kruideniers fruit- koopers zelfs niet de groote fruitmarkt Covent- garden. De handel in dat product breidt zich daar jaarlijks meer uit. Men berekent het jaarlijksche bedrag van dezen invoer op de enorme som van 600,000 p. st. (f 7,200,000.) De echtenooot van een geneeskeer te Bristolheeft dezer dagen kaar medisch-examen afgelegd en is thans haren echtgenoot behulp- zaain in het nitoefenen zijner praktijk. Te New York heeft zich eene vereeniging geconstitueerd tot het vervaardigen van kagchels, waarin petroleum gebrand wordtzoowel tot verwarming van vertrekken als tot keukenge- bruik. Men brandt de petroleum daarin alleen zonder pit en de genomen proeven hebben be- wezendat dergelijke kagchels volkomen aan het oogmerk voldoen. In Noord-Amerika heeft eene moederhaar pas geboren kind gedoodwaarna zij hare mis- daad trachtte te verbergen en het lijkje in stuk- ken sneed en kookte. Zij is tot 15 jaar tuclit- huisstraf veroordeeld. Eene andere niet minder gruwelijke misdaad is die van een vaderdie zijn kind van een jaar met eau de javelle ver- giftigdeomdat hij meende dat het zijn kind niet was. Hij is tot 18 jaar tuchthuisstraf ver oordeeld. Getrouwd: ,T J. P. J. KIEBOOM en J. M. VERHELST. - *0 AVestdorpe 30 Januarij 1866. Heden ontviel ons door den dood na^*/ V - eene laDgdurige en slepende ziekte onze beminde Vader en Behuwd-Vaderden Heer FRANCIES TAELMAN Wethouder dezer gemeente enz. enz. Philippine den 27 Januarij 1866. Uit aller naam A. TAELMAN. Streldccnde deze voor algemecne en bijzondere kennisgeving aan Vritnden en Be.kendcn. k - si ter bestrijding van de kosten van het hou- wen van een tweede SCHOOLLOKAAL met ONDERWIJZERSWO.MNG en aan- koop van den daartoe benoodigden GROiND, en voor de inrigting en instandhouding der- zelve SCHOOL, ten behoeve der gemeente STOP PEL 1)1 JK. Artikel 1. De Geldleening, vastgesteld bij besluit van den Raadin dato hedenin kapitaal groot zes duizend guldenzal bestaan uit dertig aan- deelenieder van twee honderd guldenren- teude tegen vier en half ten honderd 'sjaars. Artikel 2. De Leening zal geschieden bij inschrijving ten Kantore van den Gemeente-Ontvaugerge durende den tijd van veertien dagente be- ginnen met den 15 Februarij 1866om mitsdien gesloten te worden op den 1 Maart daaraan- volgendedes middags 12 uur. Bijaldien op den 1 Maart 1866 de Leening niet volgeteekend mogt zijnzullen de deelne- mers van hunne inschrijvingen ontslagen wezen en zal alsdan onmiddeilijk eene nieuwe inschrij ving geopend wordentegen eenen interest van vijf ten honderd 'sjaars, welke op den 17 Maart 1866des middags om 12 uurgesloten zal worden. De inschrijvingen zullen telkens opengesteld worden van des voormiddags 8 tot des middags 12 uur, alle dagen, uitgezonderd des Zondags. Artikel 3. Elk aandeel zal door de inschrijversof hunne den EorsiKaan vveg met not icgoi -. den verrader LavaletteWeg met den held der honderd-dagen Leve Lodewijk de verlangde Leven de uitgewekenen van GentLeve de Restauratie Leve de godsdienst GEDRUKT BIJ J. STURM TE NEUZEDL/ Amsterdam 29 Januarij. Werk. Schuld 21 pCt. 611 5pCt. 71 4 pCt. 95f Rotterdam 29 Januarij. Tarwe. Nieuwe Zeeuwsche Vlaamsche en Overui. wederora voldoende loegevoerd waarvoor trage koop- lust bestond en 20 cents lager slechts gedeeltelijk was op te ruimen puike sooiten 7 80 a f 9 mindere f 6,50, f 6,80 a f 7,60; Oude en Jarige 8,75 a f 10,25. Rogne weinig gevraagd bij goeden toe- voer en was tot zelfs 20 cents lager niet op te rui men; Zeeuwsche en Vlaamsche 6 20 a 6 50- Gerst als voren Zeeuwsche en Vlaamsche Winter puike 5,50 a/6 mindere f 4, 4,50,/5a f5,40; dito Zomer f 4 50 a 5 50. Haver zonder prijs- verandering; Jarige 4 a 5; Nieuwe Korte f 3 a f 4 20; dito Lange f 2 20 a 5,60. Bruine en Wilte Boonen meestal 25 cents lagerZeeuwsche Bjuine 11,50 a f 12,50; dito Witte /11 a/ 12 50; Paardeboonen /6.90 a 7,50. Erwten als voren Zeeuwsche puike Groene f 8,25 a f 9,25 inindere f 7 a f 7 50. MEEKRAP. Bij weinig aanbieding blevcti de prijzen onvcranderd en was dc handel gcring. VIjAS gedurende de vorige week op het land en heden ter markt met goeden handel tot ongeveer vo rige prijzen. Gent) 26 Januarij. Tarwe, voornamelijk puike, tot ruim vorige prijzen gevraagdfr. 17 50 a 22. E°gge 25 c. lager, fr 12,25 a 12,75. Gerst als voren, fr. 15,50 a 14. Haver 50 c. lager, fr. 9 a 10. Paarde boonen fr. 17,50. Vlas met belangrijken handel beste soortcn als voren gsmeene dito (laauwer prijs. Londen, 29 Januarij (2 ure.) Per telegraaf.) Tarwe: Engelsche Diet te verkoopen; vreeurdc met Leperkten handel. 259ste Staats-Loterij. Prijzen van f 1000 en daarboven. Tweede Klasse. 2de Lijst No. 4603 f 1500. No. 10005 1000. 5de Lijst. No. 4546 f 5000. No. 2464 2000. No. 4459 en 15478, ieder f 1000 4de Lijst: No. 15925, 20,000. No. 16164, 1000. IJzeren weg tusschen Gent en Selzaete. VREN VAN VERTREK VOOR DE MA AND FEBRUARIJ. VAN SELZAETE NAAR GENT: Selzaete. 6,30 11,40 5,10 Ertvelde. 6.41 11,50 5,21 Terdonck-Cluysen. 6,50 12,5,30 Langerbrugge. 7,03 12,13 5,43 Wondelghem. 7,12 12,22 5,52 Gent Antwerpxche poort). 7,22 12,33 6,02 VAN GENT NAAR SELZAETE: Gent Antiocrpscke poort), 9,25 3,8,10 Wondelghem. 9,38 3, IS 8,23 Langerbrugge. 9,47 3,22 8,32 Terdonck-Cluysen. 10,3,35 8,45 Ertvelde. 10,09 3,44 8,54 Selzaete. 10,17 3,52 9,02 VAN EENE zou hem diep smarten om oan wine uer uisiuno, wille van den Schrijver, en bovenal om den wille zijner Ge- westgenooten. Sluis 19 Jannarij 1866. J. H. van DA LE. Boekhandelaren ter iozage te hekomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1866 | | pagina 2