I Bill wfl ALGEMEENB ASSURANTIH, SLUM- EN MAAGPILLEN. /6> y x 4.ys MAATSCHAPPIJ - j A Ts. van der MOLEN MESMAN, 97// De Oud-Carthagena's BERG-PLANTEN-OLIE. verklaarten zulks als slotsom van eigen oor- deelvelling na persoonlijk naauwkeurig en zelf- standig onderzoek, met gebruikmaking van de voorligtingen der gehoorde deskundigen. Om- trent de tweedederdevijfde en zesde schuld- bekentenissen beeft bet hof aangenomen dat bet ligchaam dier stukken door eene ten proeesse on- bekend gebleven hand is geschreven, terwijl bet ligcbaam van bet eerste stuk is gescbreven door den eersten besehuldigdedie dit zelf beeft erkenden de ligchamen der overige stukken voorts voor valsch moeten worden verklaard. Omtrent de schuldpligtigheid van J. N. van der Halen beeft bet bof, na een zeer naauwgezet en grondig onderzoek, waarbij de toeligtingen der deskundigen evenzeer tot leid- draad hebben gediend, de persoonlijke voile overtuiging uitgesprokendat de eerste besehul digde behoudens enkele later genoemde docb weinig afdoende uitzonderingenal die valsch- heden beeft gepleegd. Uit eene verzameling van alle uit de behandeling van het geding voort- gevloeide en bij name genoemde aanwijzigingen is de schuldpligtigheid van J. Nvan der Halen betreffende de valschheden en het gebruik ma- ken der valscbe stukken voor zooveel aangaat de punten van beschuldiging 1—7, 23, 24, 25 en 26met de wetenschap dat zij valsch warenals wettig en overtuigend bewezen aan genomen doch overwogen dat hij beboort te worden vrijgesproken van zoodanig gebruik der stukken 82227 en 28. Ten aanzien der schuldpligtigheid van A. Pau lussen en II. E. Warnau heeft het bof verklaard, dat niet wettig is bewezen dat of de een 6f de ander bewustheid van de valschheid der door ben gebruikte stukken heeft gehad, zoodat zij moeten worden vrijgesproken van medepligtig- beid aan het gebruik maken van valscbe stuk ken wetende dat zij valsch warendat zij beide echter behooreu te worden schuldig ver klaard aan bedriegelijke opligting (escroquerie) en wel ten., aanzien van twaalf feitendaar uit eene verzameling van de verschillende aanwij- zingen in dit proces door wettige middelen het overtuigend bewijs is geleverd dat Paulussen en Warnau j in gemeen overleg en met onder- linge verstandhouding bandelende, zich bedrie- gelijk hebben meester gemaakt van eene som van f 32,487,74 ten nadeele der erven van den beer C. IIache. De qualificatie van de feitenwaaraan de eerste besehuldigde schuldig isluidta ze- ven en twintig valschheden, in onderhandsche geschriften gepleegddoor het namaken van schrift en handteekeningenen het verzinnen van overeenkomstenbeschikkingen en verbind- tenissen en b het des bewust gebruik maken van elf dezer valsche stukken. De qualificatie ten aanzien der beide andere beschuldigden luidt: het plegen van twaalf bedriegelijke op- ligtingen. Ha te hebben verklaard dat, uit hoofde alle feiten zijn gepleegd voor April 1864, de wet van 1 April 1864 hier buiten aanmerking moet blijvenheeft het hof den besehuldigde van der Halen schuldig verklaard aan de hiervoren ge- qualificeerde feitenmet vrijspraak van de zes- lien overige niet als bewezen aangenomen. De schuldpligtigheid van Paulussen en Warnau aan het des bewust gebruik maken van valsche stuk ken heeft het hof onbewezen verklaard en hen daarvan vrijgesprokenevenzeer heeft het Pau lussen niet schuldig verklaard aan en vrijgespro ken van het hem bij het achtste punt der acte van beschuldiging ten laste gelegde feit. De punten negentien en elf der acte van beschul diging ten aanzien van den tweeden en derden beschuldigden zijn verjaard en alzoo het open- baar ministerie dienaangaande niet ontvankelijk verklaard. De tweede en derde beschuldigden zijn schuldig verklaard aan het hierboven als bewezen aangenomen en geqnalificeerde feit. Met toepassing der artt. 147, 150, 151, 164 en 405 van het wetboek van strafregtartt. 207, le, 2e en 4e lid van het wetboek van strafvor- dering, art. 8 der wet van 29 Junij 1854 Slaals- blad no. 102) artt. 36, 42, 52, en 55 van het wetboek van strafregtalsmede artt. 216 en 302 van dat van strafvorderingheeft het hof ver- oordeeld 1. Johannes Nicolaas v. d. Halen tot eene tucht- huisstraf voor den tijd van zeven jaren en acht en dertig geldboeten ieder van f 50, met bevel dat een uittreksel uit het veroordeelend arrest zal worden gedrukt en aangeplakt te Zierikzee en te Middelburg ter plaatse waar zulks tedoen gebruikelijk is, met verwijzingvoordrie-vierden in de kosten van het geding, des noods, even als de geldboetente verhalen bij lijfsdwang. 2. Anthonij Paulussen en Hendrih Leonardus Warnau ieder tot gevangenisstraf voor den tijd vaneenjaar en twaalf geldboeten, elk van/" 25, met ontzetting, na het einde van hun straftijd, voor den tijd van vijf jaren van de regten om- schreven bij art. 8 der wet van 29 Junij 1854 Staalsblad no. 102)alsmede voor een-vierde in de kosteneven als de boeten zoo noodig bij lijfsdwang te verhalen. Yoorts heeft het hof bevolen de terugzending der overtuigingstukken ter plaatse van waar zij gekomen zijn of teruggave aan hen die ze heb ben medegebragt. De Belgische Moniteur van donderdag kon- digt een koninklijk besluit afgedagteekend 27 Septemberwaarbij te rekenen van 1 December aanstaande, de prijzen voor de telegrams in het blad zullen verminderd worden en vastgesteld als volgt 1. Gewone telegrams. Een halve fr. voor twin- tig woorden. Zelfde tal-ci voor iedere reeks van twintig woorden of frac3$n van reeks boven de twintig eerste woorden. 2. Bijzondere telegrams. Een fr. voor twintig woorden. Een halve fr. meer per reeks van tien woorden of fractie van reeks boven de twintig. 3. Aanbevolene telegrams. Twee fr. voor twintig wToorden. Een fr. meer per reeks van tien woorden of fractie van reeks boven de twintig. Tot nader berigt is niets veranderd aan den prijs der telegrams voor den vreemde. Te Brussel zijn op 27 October jl. twee jongelieden gearresteerd, die zich hebben schuldig gemaakt aan valschheid in geschriften van koop- handel en opligting, doordien zij de handtee- kening der firma Rothschild, te Parijs, hebben nagemaakt op twee wissels, ten bedrage van 20,000 fr.en daarop bij een bankier te Wies baden dat bedrag in geld hadden ontvangen. Een jong kind, teGent, dat, tengevolge van de mazelende kroep had gekregendie zoo erg was dat het op het punt was te stikken, werd in weinige dagen genezen door de nieuwe methode van doctor Bevillani aldaar, dat wil zeggen door het gebruik van citroensapdat in den mond van het stervend kind werd gebragt door middel van een penseel, en door het voor- schrijven van gorgelen in de keel, niettegen- staande den leeftijd van het kind, dat zeer ge- willig was. De waterstand van den Rijn is reeds ver- beterd en het gegrond uitzigt bestaat, dat de gestremde vaart spoedig zal worden hervat. Al- leen in de Roer liggen ongeveer 200 met steen- kolen bevrachte vaartuigen. In de twee eerste weken van October heb ben te Parijs niet minder dan 65 faillissementen plaats gehad. Dat kinderen uit een raam vallengebeurt wel meer, maar zelden onder zulke buitenge- wone omstandigheden als waarvan nu de Pa- rijsche bladen gewag maken. In een der voor- steden was een kind naar een open raam van de derde verdieping geklommenen wenkte van daar zijne moeder, die zich in den tuin bevond. Dezebevend van schrikriep het kind toe om achteruit te gaan doch te laat het liet de stijlen los en sloeg naar beneden. De moeder, door ontzetting getroffen, stortte ter aardedoch kwam weldra weder tot bezin- ning, toen zij duidelijk de heldere stem van haar kind haar hoorde toespreken. Wat was er gebeurd In den tuindigt bij den muur stond een groot vat, waar met een pijp het water uit de dakgoten heen werd geleid. In dit vatdat gelukkig vol water stondwas het kind nedergekomenzonder zich te be- zeeren. Na daarin vrij diep kopje-onder ge maakt te hebbenwas het weder aan de opper- vlakte gekomen, had toen met beide handjes den rand van het vat gegrepenen riep nu zijn hoofdje er boven uitstekende, tot zijn moeder: „mama, mama, ik zal het nooit weer doen." De runderpest heeft zich te Londen ook aan den dierentuin medegedeelden ondanks alle zorg en aangewende middelen om het kwaad te stuitenzijn reeds drie fraaije osseneen geschenk van den koning van Italie, benevens twee bissons het slagtoffer van die ziekte ge- worden. In de hooge gedeelten van het Engelsche graafschap Cumberland is dezer dagen reeds veel sneeuw gevallenterwijl in de lagere streken vruchtboomen en bloemplanten nieuwe bloesems vertoonen. Yolgens de jongste berigten uit Madrid woedde de cholera aldaar nog zeer lievig; 80,000 personen hadden bereids die stad verlaten. Een door de dagbladen medegedeeld schrij- ven uit Athene meldtdat de koning van Grie- kenland in groot levensgevaar verkeerd heeft. Dezer dagen deed hij namelijk een uitstapje aan boord van een oorlogschipplotseling rees er een storm opzoodat men besloot den steven te wendendoch de hevigheid van den wind bemoeijelijkte die operatie. De koning stak zelf de handen uit om de matrozen te helpenmaar juist toen barstte de donderbui los. Debliksem sloeg in het schiptwee schreden van de plaats waar de koning stond, en deze stortte op het dek neder. Men meende dat hij door den blik- sem was getroffendoch hij was enkel door den schok bedwelmd. De koning herstelde spoedig van de bedwelmingrigtte zich weder open spoorde de bemanning aan om het werk voort te zetten. Een uur later was het vaartuig in veilige haven. Bij de regtbank te Stanislawon zijn sedert den tijddat de oproerige bewegingen in Galicie werden bedwongen, niet minder dan 25,000 zaken aankangig gemaaktalien voortspruitende uit geprotesteerde wissels. Reeds meer dan 2000 verkoopingen van vaste goederen op regterlijk gezag zijn ten gevolge daarvan aangekondigd. Een brief uit het noorden van Massachu setts meldtdat de droogte aldaar zoo groot is, dat de boomen van het woud sterven zullen, tenzij er spoedig regen komt. De bronnen zijn uitgedroogdmenschenpaarden en runderen moeten een half uur ver water halen. De graan en zaagmolens staan stil en waarschijnlijk zullen de pachters hun voedsel voor het vee van Boston ot Lowel moeten ontbieden. Ook heerschen er uitgestrekte branden in de bosschen van Massa chusetts branden die meer dan duizend bun ders eiken en andere boomen vernietigen. TEGEN GEVAREN VAN BRAND, gevestigd te BRUSSEL. Deze Maatschappij verzekert op VASTE EN ZEER MATIGE PRE Ml EN allerhande roe- varen van Brand, zoo wel veroorzaakt door het vuur des Hemels als anderzins. Wanneer onverhoopt eenig verschil niet in der minne kan worden vereffendwordt hetzelve on- derworpen aan de uitspraak van den Nederland- schen Regter. Informatien te bekomen bij den Hoofd-Agent J. STURM, te Neuzen. Boomkweeker te Boskoop maakt aan zijne geeerde Begunstigers en Lief- hebbers van Planten bekend, dat bij hem te bekomen zijn alle soorten van FRUITBOOMEN, LEIBOOMEN, OLMEN, HEESTERS en PLAN- SOEN voor zeer civile prijzen. Beveelt zich verder in ieders gunst enrecom- mandatie. /yyr - 3 r 3t> - 3 V LET WEL! qo /i~ GEDRUKT BIJ J. STURM, TE NEUZEN. A 30 -A- VAN RENDE EN ONROERENDE GOEDEREN TEGEN GE- Zij die gaarne in het bezit van hun hoofdhaardat sieraad van den mensch wiilen komen of blijven dien worden daartoe het middel aan de hand gegeven. Een opmerkzaam natuuron- derzoeker ontdekte dit in zekere plant die op de bergen van Oud-Carthagena wast. Nadat hij door toevallige omstandigheden er toegebragt was zijne aandacht op dit voortbrengsel der na- tuur te vestigen, leerde hij er de ware strekking van kennen en bereidde nit dit ware geschenk des Hemels(want zoo mag men het met regt noemen)dat hij met eenige andere prepa- raten volmaakte, het genoemde heilzaam middel. De onder- vinding bewees er de kracht van. Het gebruik er van is een- voudig, men wrijft het bij wijze van Pomade in het haar, waardoor weldra het haaruitvallen ophoudt, het haar versterkt wordt en men zieh bij blijvend gebruik mag verheugen in een schoonen haarbol, terwijl het bijna dezelfde kosten eischt als Pomade of andere Haarolie. Hetzelve is a 60 cents per Pleschje verkrijgbaar aan het Hoofd-Depot te Delft bij A. BREETVELT, Az., En verder uitsluitend en alleen in de onderstaande Depots: S. van BeilanusNeuzen: Th. Annaert, Hulst: D. Riemens, ZaamslagF. Bevin van de ButteIJzendijke A. van Over- beelce, Sohoondijke; I), van Male, Breskens; 4- J. Goedhals Middelburg, en meer bekende Depots. Deze PILLEN, die sints vele jaren met het beste gevolg tegen}/ de slijm en als maagversterkend gebruikt wordendoor liars' zachte werking de spijsvertering zeer bevorderen bijzonder goefl y tegen de gal en zeer zacht laxerend zijn, zijn tegen32'/2 Cent het doosjemet berigt van het gebruikverkrijgbaar door tus- schenkomst van de Heereu GoesJ. A. le Cointre. HoofdplaatL. Lippens. Honteuisse P. Bronlcers. HulstJ. Nederveen. Middelburg W. van de Earner. Sluis P. E. Mels. VlissingenP. Lagaaij. Deze Siijm™ en Maagpillenreeds zoo vele jaren met roem bekend eD in algemeen gebruik zijn te HULST alleen en uitsluitend verkrijgbaar gesteld bij den Heer J. NEDERVEEN, Apotheker in de Steenstraat. Om elk doosje der eciite en sints onhengelijke jaren gebruikte SLIJM- en MAAGPILLEN is een biljetvoorzien met de Handteekening van den vervaardiger J. J. Scheeuder Apotheker, welke Handteekening zich ook bevindt op het Zegellak waarmede elk Doosje verzegeld is. Men gelieve daar wel attent op te zijn en Wachte Zich Voor het j gebruik van namaaksels, welke men tracht in omloop te brengen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1865 | | pagina 4