No. 222*. Woensdag 19 Julij 1865. 5de J m ALGEHEEN ZEEUWSCH-VLAANDEREIV en BUTOEGSEL ;,j|® i De verkiezing-en voor dLe g-e- meenteraden hebben in de on- derstaande plaatsen tot den volgenden nitslag geleid: ^V_xel. Aflredende leden H. J. vail den Berge en P. van Fraaijenhove ingeleverd 130 briefjes, van onwaarde 3, gekozen M. J. van Yessem met 66 stemmen overslemming tusschen H. J. van den Berge (59 st.) en P. van Fraaijen hove (48 st.) Boschkapelle. Getal geidige briefjes 22, herkozen P. J. van der Wielen met 22 en gekoz-en A. Geill met 13 st.in plaats van (j. Verstraaten. Clinge. Herkozen V. de Puijsseleijr en J. van Hoeck. Graauw. Getal geidige briefjes 29, her kozen A. Bogaert en P. J. d'Haens. Hengstdijk. Aan de verkiezing namen biezers b« de opening werden 8 briefjes in de bus bevondenvvaarvan geene van on waarde, herkozen J. van Wesemael met 8 en J. J. van Arentkals met 7 st. IToeli. A fired, leden P. van Wijck en Platteenwingeleverd 65 briefjes, van on waarde 1overslemming tnsscben C. Platteeuw (32 st.)L Platteeuw (22 st.)J. Dieleman (21 st.) en H. Wolfert (20 st.) Hontenisse. Getal geidige briefjes 93, herkozen P. J. Lemsen met 55 en P. A. Adri aansen met 50 St., en ter vervanging van den heer P. A. van Dorsselaerdie, nit hoofde van zijnen koogen ouderdomverzocht had niet meer in aanmerking te komen overslemming tusschen J. de Nijs en D. de Waaldie ieder 34 st. verkregen. Hulst. A fired, leden: P. P. T. Pierssens en W. Seijdlitz; ingeleverd 91 briefjes, van onwaarde geenherkozen P. P. T. Pierssens met 89 en W. Seijdlitz met 78 st. Koewacht. Ilerkozen J. de Benle en D. Misseghers. Neuzen. A fired, leden: P. de Feijter, Lz., N. Bakker, C. Leunis, Jz., en J. de Jonge; ingeleverd 113 briefjes, van onwaarde 1her kozen C. Leunis Jz.met 92P. de Feijter Lz.met 89, J. de Jonge met 77 en N. Bakker met 63 st. Ossenisse. Herkozen F. Neve en B. Ebert. Philippine. A fired, leden J. F. M. van Haelst en P. van Hurckingeleverd 16 briefjes, van onwaarde geen, herkozen J. F. M. van Haelst met 12 st.overslemming tusschen F. Nicolle, Jr., (8 st.) en F. N. Voerman (7 st.) an-Gent. A fired, leden A. van Diiessche en C. F. Pauwelsingeleverd 50 briefjes, van onwaarde geen, herkozen A. van Diiessche met 28 St., overslemming tusschen G. Stubbe (24 st.) en C. F. Pauwels (20 st.) St.-J.ansteen. Ilerkozen Ed. Ingkels en A. J. de Beule. Htoppeldijh. Getal geidige briefjes 29, herkozen P. C. Serrarens met 24 en J. B. Sckil- lemans met 21 st. Westdorpe. A fired, leden: N. Kerck- haert en D. Vervaetingeleverd 31 briefjes van onwaarde geenherkozen N. Kerckhaert met 30 en D. Vervaet met 31 st. I'TZ.<7??UjFe- Aantal kiezers 126, inge leverd l\2 briefjes, van onwaarde 2, herkozen D. Bekaar met 62 en I. C. 0. Benteijn met 69 st. Zaamslag. Aflred. leden J. van Yes sem en H. Wolfertingeleverd 98 briefjes van onwaarde 2, herkozen J. van Vessem met 51 st.overslemming tusschen II. Wolfert (46 st en M. J. Berman (38 st.) Zuiddorpe. Herkozen D. van Hecke met „4 en gekozen J. E. de Caluwe met 21 st. He) Stoatshlad no. 79 bevai de wet van den 7 Julij 1865, houdende wijziging der ge- mcentewet van den 29 Junij 1851, Slaalshlad no. 85voor zooveel de plaatselijke belastingen betreft. De Slaats- Couranl vanjl. dingsdag 18 de- zer, bevat de wet van 7 Julij jl. (Slaalshlad no. 80) houdende nadere bcpalingen nopens den ac- cijns op hel gedislilleerd. De leden van de eerste kamer zijn ter vergadering bijeen geroepen tegen maandag den 31 dezerdes namiddags half drie ure In de bijeenkomst van de tweede kamer van 13 dezer heeft, na de beraadslaging over art. 35 der zegelwet, art. 36, waarbij bepaald wordt, dat ongezegeldewisselbrieven en dergelijke voor nietig en van onwaarde zullen worden ver- klaard aanleiding gegeven tot eene zeer breed- voerige woordenwisseling. Een amendement van den heer v. Nierop strekkende om de nietig-ver- klaring van die en dergelijke stukken uit liet wets-ontwerp te ligtenis, met 50 tegen 16 stemmenaangenomen de minister van finan- cien heeft daarop verklaart, in de eerste plaats geroepen te zijn te waken voor de belangen der schatkisten daar het aangenomen amendement een zbd grooten greep in de financien doetacht hij zich verpligt deze ivel in te Irekken en het wets- ontwerp lerug le nemen. De kamer heeft besloten om de roorgestelde wetten op de inkwartiering en op de inrigting der schutterij alsnog niet te behandelen. Aan het wetsontwerp tot bekrachtiging der art ik el en van het tractaat met Frankrijk die de goedkeuring der wetgevende magt behoevenis een slotartikel toegevoegdhoudende datte rekenen van 1 Januarij 1866geene plaatselijke verbruiksbelastingen meer op den wijn worden geheven en dat aan de gemeentenwaar thans eene dergelijke belasting bestaateene vergoe- ding wegens het gemis der inkomsten uit" dit middel tot 1 Mei 1866 wordt uitgekeerdten bedrage van 4/(.2 van het jaarlijksch bedragdier inkomsten in elke gemeente gemiddeld berckend naar de zuivere opbrengst der plaatselijke be lastingen op den wijn in de jareu 1863, 1864 en 1865. Door de commissie van examinatie aan 's rijks veeartsenijschool te Utrechtis op den 7 dezer henoetnd tot voearts de heer F. van Aerdete Neuzen. Bij Provinciaal hlad no. 67, zijn burge- meester en wethouders der gemeenten in deze provincie door gedeputeerde staten naar aan leiding van een brief van den minister van bin- nenlandsche zaken van den 11 dezer, verzocht dip Jen spoedigste tot de herziening der plaatse lijke bid a st in gen in liunne gemeente over te gaan en de daartoe door den gemeenteraad genomcn besluiten zoodra mogelijk te doen toekomen. De gemeentebesturendie van oordeel zijn dat hunne gemeente in de uitzondering zou be- hoorcn te vallenmoeten de door den gemeen teraad daartoe te doene voordragt met de gevor- derde begrootingen en rekeningen voor den 15 Augustus a. s. bij gedeputeerde staten inzenden. Neuzen 17 Julij. Gedurende de vorige maand 'zijn het kanaal alhier opgevaren45 zeeschepenmetende 8226 tonnen en 223 bin- nenschepen metende 10484 t.en afgevaren 40 zeeschepen metende 7470 t.en 204 bin- nenschepenmetende 9513 t.sedert 1 Ja nuarij 1865 zijn het kanaal opgevaren 157 zee schepen metende 23234 t.en 1593 binnen- schepenmetende 73306 t.en afgevaren 147 zeeschepenmetende 24748 t.en 1536 binnen- schepen, metende 71391 t. in de zes eerste maanden van 1864 zijn het kanaal opgevaren 97 zeeschepen, metende 13618 t. enl354bin- nenschepen, metende 58911 t. en afgevaren: 56 zeeschepen metende 8459 t.en 1322 bin- schepen, metende 54649 t. In de vergadering van ingelanden van den Groot- en Klein-Zuiddiepenpolder op den 18 dezer gehouden, is tot ontvanger-gri ffier op nieuw benoemd de heer F. Carpreau te IJzendijke. Uit IJzendijke schrijft men 14 Julij „Men heeft hier de tijding vernomen dat de de aanneming van de bedijking der schorren en van het graven van een uitwateringskanaal te Biervliet, door den minister van binnenlandsche zaken niet is goedgekeurd, als zijude de aan- nemingsom boven de begrooting. „De koogere aannemingsom schijnt veroor- zaakt te zijn door de late aanbesteding van het werk dat nog dit jaar voltooid zou moeten zijn. Biervliet is door die tijding zeer geschokt, doch de schuld heeft men veel zichzelfte wijten. Er is door enkele polders zoolang beraadslaagd over het voorstel der regering, dat debestetijd van het jaar voor dusdanige werken is voorbij- gegaan. Een bijenboer in de Haarlemmermeer heeft op den 9 dezer aan den burgemeester dier ge meente een koek aaugeboden van zoogenaamde klaverhonig in dit jaar gewonnen. De koek was fiaai versierd met stoombootjeswindmolens, boerfjes en boerinnetjesduifjes en schaapjes van zilveren droeg het volgende versje Zondag 9 dezer veranderde het kerkge- bouvv te Terwispel op eens in een huis van op- sluiting. Toeu de gemeente na het eindigen der godsdienst-oefening de kerk zoude verlaten vond zij tot niet geringe verbazing de deur zoo' danig geslotendat alle aangewende pogingen om haar open te krijgen vruchteloos bleven. Een der kerkgangers nl.die vobr het "eindigen der preek de kerk had verlaten, moet'de deur zoo sterk hebben toegehaald dat zij van binnen niet kon worden opengedaan. Na vele aangewende middelen besloten de gevangenen de klok waar zij bij konden komen te luiden. Dit middel dat eerst schrik in de gemeente verwekte- want elk dacht aan brand was eindelijk bun redmiddel en zoowel de leeraar als de hoorders werden daardoor weder op vrije voeten gesteld. Een niet alledaagsche diefstal bij nacht in een bewoond huis is dezer dagen in het Hoover- veld nabij Texelgepleegd. Een boer had dezer dagen aan den Burg geld ontvangenwaaron- der een bankbillet van f 40. Te huis komende legde hij zijn zakboekje, waarin het bankbillet was op de tafel neder en begaf zich ter ruste. Des morgens onderzocht hij zijn boekje en miste tot zijne groote ontsteltenis het bankbillet. Alle nasponngen, omroepingen enz. waren vruchteloos. Inmiddels ontdekte de vrouw van den boer in eene kast stukjes papierkennelijk afgeknabbeld door muizen en daarbij een muizengat. Dit brao-t op het denkbeeld of misschien de muizen zich van het bankbillet kadden meester gemaakt. De vloer werd opgebroken en men "vond bij het muizennest het bankbillet terug, waarvan ge- lukkig slechts een klein hoekje was afgeknabbeld. Het Amerikaansche schip William Nelson hetwelk den 26 Junij in den Atlantischen-oceaan eene prooi der vlammen is gewordenwas den 2^ dier maand van Antwerpenen den 4 van lissingen vertrokken. De Nelson was een f'raai vaartuigmetende 1039 ton en eene epuipage voerende van 30 man. De lading bestond uit 600 ton koopmansgoederen en er bevonden zich 4o0 landverhuizers aan boord. Het schip was bestemd naar New York. Den 26, omstreeks half een in den namiddag, bleek het, dat er aan boord brand ontstaan was, veroorzaakt, naar het schijnt, dooronvoorzigtigdroogmaken. Alio pogingen om den brand te blusschen bleven vruch teloos en den volgenden ochtend te vier ure verdween de romp in de golven. De Franscke kapitein Bocandevan het paketschip La fay el I e \1CC Se'uk gehad, eerst twee booten van de William Nelson, waarin zich 24 mannen en 6 vrouwen bevonden, en daarna, tegelijk met kapitein Adolph Niskavan het Russisck-Fin- landsche schip Ilmah nog eene derde boot te ontmoetenwaarin zich 9 mannen1 vrouw en 4 kinderen geborgen hadden. De vierde boot van de Nelsonmet 37 passagiers beladenis met opgespoord kunnen worden. AI de gered- den zijn door kapitein Bocande aangebragt te Haviewaar zij met de meeste deelnemin0* op- genomen zijn en verzorgd worden. Bij dezeramp heeft men het verlies van minstens 400 men- schenlevens te betreuren. Nader verneemt men nog omtrent bovenge- tneld onheildat 11. zaturdag door den heer F. Lambachgezagvoerder der stoomboot Ad- miraal Verheul, en zijne echtgenootbij hunne betrekkingen te Dreischor (Schouwen) werden gebragt de drie jeugdige schipbreukelingen van het erongelukte schip 11 ilham Nelson ge- Nieuws Advertentieblad V >OK »Dit is van 't zoet gewin van d'uitgemalen plas ..Door 'tbijtje trouw vergaard waar niets dan water was, .En reeds in Hooimaand wat een zeldzame vertooning *Nu brengt van 't gansche land, de Meer on* d'eerste honig."

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1865 | | pagina 3