BE fill B ERIGT. ALGEMEENE ASSURANTIEN SLUM- EN HAAGPILLEN. ALMANAKKEN 4 i- BIIIXELLES, f- TEGEN OEVAREN van brami, gevestigd te BBUSSEL. Nieuwe Aanvoeren. /-tsz - rr voor 1863^. de kerk was, den lials afgesneden. Toen de godsdienstoefening geeindigd was en de boer te huis kwam was het lijk reeds koud. Er is voor een waarde van f 80 aan papier en geld ont- stolen. Het meisje was in den omtrek zeer ge- zien en had reeds menig aanzoek gekregen van rijke boerenjongens. Den volgenden dag is de schoolmeester van Prinsland den vader te Tholen komen afhalen, wiens toestand radeloos is. Te Zwolle had zich eene meid als keuken- meid verhuurd, die niets van de kookkunst wist. Mevrouw rook voor een paar dagen het aanbranden van vleesch; in de keuken vondzij echter de meid evenmin als het vleesch. Na eenig zoeken ontdekte men de meid bijna be- wusteloos in eene kastwaarin zij zich met pan en vleesch had opgeslotenwaarin zij uit vrees voor hare meesteres was gevlugt en bijna ge- stikt waszoodat zij een paar dagen ziek bleef. Als een bewijs van de goede reputatie die onze waterbomvkunde in het buitenland blijft genietenwordt gemelddat het voorne- men bestaat om een kanaal in de vroegere Deen- sche hertogdommen te gravenwaardoor de Noor en de Hever met elkander zullen worden verbonden en dat de heer Beyerinckingenieur, namens de gedelegeerden der steden Sleeswijk Eckernfoerde en Husumden last heeft ontvan- genom de mogelijkheid der technische uitvoe- ring van dat plan aan een naauwkeurig onder- zoek te onderwerpen. Dezer dagen werd te Bonn een boereii- knaap van een gunstig voorkomen in hechtenis genomen, beschuldigd van poging tot brand- stichting. Toen hij in het huis van arrest kwam bleek dat deze persoon een meisje wasdat reeds vroeger gedetineerd geweesten in mans- kleederen ontvlugt was en sedert dien tijd op verschillende plaatsen als knechtherder enz. gediend hadzonder dat ooit haar geslacht ont- dekt was geworden. Zekere Benedict Ried, uit Pruissen, was sedert eenige weken verdwenen. Daar geen spoor van hem te vinden was en ieder wist dat hij zeer oneenig met zijne vrouw leefde, viel op deze het vennoeden, dat zij hem uit den weg geruimd had; de policie besloot tot een onderzoek, en vond dan ook in den kelder zijner woning het in stukken gesneden lijk, terwijl, o gruwel! deze stukken in een vat gelegd waren in lagen, tusschen de daarin be- waard wordende zuurkool. Te Glarus is dezer dagen het paleis van justitie op zonderlinge manier ingewijd. Op het binnenplein van het destijds voor het ge- bruik opengestelde gebouw is een delinquent gegeeseld. Yolgens I'Impartial de V Est had zondag 13 dezer het volgend treurig geval te Beaulieu plaats Er werd verkooping gehouden waarbij ongeveer 60 personen tegenwoordig warenop een soort van galerijbehoorende aan de woning van mej. Denizetkoffijhuishoudster. Plotse- ling deed zich een vreesselijk gekraak hooren de planken vloer viel naar beneden en een 30tal menschen tegelijk. De omstanders, die niet gevallen waren boden dadelijk hulp. Vijf- tien personen waren zwaar gewond, eenige lig- ter en een bekocht het met den dood. Een bedelaar van ongeveer 60 jaren in een Fransch stadje, besloot voor 10 jaren, bezitter als hij was van een sommetje van on geveer 20,000 francsbedenkende dat hij meer levensgenot kon hebbenzijne gierige levens- wijze te laten varen en zijn kapitaal te verteeren maar altijd zoodat hij 10 jaren er genoeg aan had. Hij dacht dan wel dood te wezen. Thans leeft hij nog, maar bezit niets meer. Hij is nu weer verpligt te bedelen en vraagt de voor- bijgangers een aalmoes voor iemanddie „te lang geleefd heeft." De Foi Brelonne van Saint-Brieue deelt mede, dat kapitein Jacqueren, kommandant van het schip Alice op zijne jongste reis naar Spanje, een man in een bootje op zee heeft zien zwalken en toen hij hem had geredvernam hij van hemdat hij deel had uitgemaakt van een Amerikaansch schip komende van Engeland geladen met steenkolen en bestemd naar New- York. Dat schip was door een ander vaartuig overzeild en in den grond gevaren. Met 6 ka- meraden had hij in een boot zijn leven gered en hij was nu alleen overgesehotendaar de anderen van honger en koude waren bezweken Sedert 3 dagen had hij niets gegeten. De ge- redde man bevindt zich thans volmaakt gezond te St.-Malo, en wacht tot dat hij naar Havre kan vertrekken, waar de Amerikaansche consul woont. Een kruidenierde heer V.wonende te Parijsin den faubourg Saint-Antoinehad door activiteitgeduld en zuinigheid eene vrij aanmerkelijke som bijeengegaard. Hij verkocht zijne zaak en gingtoen stilletjes leven, met een inkomen van 6000 fr. Hij kon dat royaal doen want hij had vrouw noch kinderen. Zijne vrienden echter rieden hem om te gaan specu- leren. Hij gaf aan hunne dwaze inblazingen gehoor. In den beginne gelukte hem dit bij- zonder en wel zoo, dat zijne vrienden hunne fondsen aan hem toevertrouwden om er ook mede te speculeren. Hij werd op hetlaatstzoo vermeteldat hij een groot gedeelte zijner be- schikbare fondsen wilde wagen. Het viel hem tegen en hij werd daarbij van de beurs ge- weerd, daar hij niet kon bijpassen. Hij liqui- deerde toenzegt de Opinion Rationalealles wat hem overbleef, zijne meubels er onder be- grepen en hij noodigde zijne schuldeischers uit om op een zekeren dag7 ure 's morgens preciesbij hem te komcL ten einde hunne zaak te regelen. Zijne vrienden kwamen op het bepaalde uur. Zij zagen den sleutel in de deur steken en een papier waarop stond „Komt maar binnen zonder te schellen Bin- nenkomendezagen zij den heer V. hangende aan een spijker, die in den muur bevestigd was. Yoorts vonden zij een brief, waarin de aanleiding van zijne noodlottige daad was ver- melden op den sclioorsteenmantel kleine pak- jeswaar van ieder den naam bevatte van een zijner schuldeischersmet eene somevenredig aan hetgeen zij te vorderen hadden. De koningin van Spanjezoo meldt eenbe- rigtonderscheidt zich door groote milddadig- heid. Zij schenkt regtstreeks geldelijken onder- stand aan 3000 mannen en 1767 vrouwenen verschaft bovendien arbeid aan 1984 mannen welk een en ander haar op eene uitgaaf van 10,926,000 realen te staan komt. De bovenge- noemde 6751 personen behooren tot alle klassen der maatschappij. De policie te Liverpool heeft op 16 dezer een schipde Great Westernaangehouden 'twelk op 'tpunt was van naar New-York te vertrekken met een vijf-honderdtal personen die deels in de fabriekdistricten van Lancaster deels te Londendoor Noord-Amerikaansche agenten in dienst genomen warenzoo het heette, om te New-York als werklieden in glasfabrieken geplaatst te wordendoch naar alle waarschijn- lijkheid bestemd waren om, na hunne aankomst te New-Yorkdoor list of geweld bij het leger der federalisten te worden ingelijfd. Aan die lieden was voorgespiegeld, dat zij nakosteloos overgevoerd te zijn, te New-York dadelijk in glasfabrieken, tegen een loon van 15 shillings per weekbehalve voeding en kleeding en an- dere groote voordeelen te werk gesteld zouden worden doch reeds bij bun transport naar Li verpool was hunne ontevredenheid opgewekt doordien zij in de voor hen afgehuurde spoor- wegwagens opgesloten werden gehouden en men weigerde hun voedsel te verstrekkenvoor dat zij op de Great Western aan boord gekomen zouden zijn. De daarover ontstane twist met hunne geleiders heeft de aandacht der policie tot zich getrokkenen deze heeft bij nader on derzoek redenen gevonden om het er voor te hou- dendat een grof bedrog in 't spel was en dat de misleide werklieden in strijd met het be- staande wettelijk verbod, voor de krijgsdienst in Noord-Amerika aangeworvenof althans be stemd waren. Toen dit vermoeden aan de werk lieden bekend werdhebben de meesten gewei- gerd zich aan boord van de Great Western te begevenen heeft het meerendeel dergenen die zich reeds aan boord bevondenhet schip verlaten, 'tgeen hun echter niet dan met veel moeite gelukt isdoordien men hunne verwij- dering met geweld trachtte te beletten. De zaak zal nu verder geregtelijk onderzocht worden. De herkiezing van Abraham Lincoln lot pre sident der Unieziedaar zonder tegenspraak het belangrijkste nieuwsons dezer dagen door den telegraaph medegedeeld. Was men dezen uitslag op zich zelf wachtende na de verdeeldheiddie zich bij Lincoln's tegenstanders had voorgedaan, vooral nadat zijn voornaamste tegen-candidaat generaal Mac Clellangetoond hadgeenszins in alien deele het programma te willen aan- vaardenhetwelk in de bekende eonferentie van Chicago moest strekken om de verschillende fractien der democratische partij tot diens can- didatuur te vereenigenevenwel mag het eenige verrassing wekkendat de telegraaph er de verzekering heeft kunnen bijvoegendat Lincoln's herkiezing met groote meerderheid van stemmen is geschied. In afwachting dat nadere inlichtingen ons de hier bedoelde cijfers zullen doen kennen, willen wij nog aanstippen, dat zoowel dit telegram als eene nadere depeche uit New-Yorkmet geen enkel woord gewag maken van de onlustendievolgens de ge- ruchtenbij gelegenheid dezer verkiezingen zou den zijn uitgebarsten. En wat den uitslag der verkiezing zelf betreftgelooven wijbij nader inziendat de wederopdragt voor vier jaren van het presidentschap aan den heer Lincoln in elk geval zeker niet als iets ongelukkigs kan beschouwd worden. Men kent toch de door hem gevolgde politiek en staat dus niet bloot aan de wisselingenwelke het bewind van zijn opvolger, wie deze ook mogt geweest zijn, in de tegenwoordige omstandigheden en bij het uiteenloopende der partijen schier onvermijdelijk zou moeten opgeleverd hebben. Lincoln's her kiezing sluit de goedkeuring zijner politiek in zichof nu de Zuidelijkenmet die goedkeu ring voor oogenzullen kunnen besluitende eenmaal met zijne regering geopende, doch op zijne onverzettelijkheid afgestuite vredesonder- handelingenweder aan te knoopen en zich ten laatste aan zijne voorwaarden te onderwerpen ziedaar eene vraag, welker beantwoording ge- heel aan de toekomst moet worden overgelaten. Voor het overige zij nog herinnerd, dat detijd- kring van vier jaren, voor welks duur aan Lincoln weder het presidentschap is opgedragen eerst met den 4 Maart des volgenden jaars ingaat. Eenige belanghebbenden lierinnerendat de gewone WEKELLJKSCHE VLASMARKT te Zaamslag wordt gehouden op den Dingsdag van elke week, en stellen zich voor op den laatsten J3in.igsd.aof dezer maand No vember met hun Vlas ter markt te komen. - 7* - 3 r 9 z 06 Z - 3r Deze Maatschappij verzekert op VASTE EN ZEER MATIGE PRE MI EN allerhande roe- RENDE EN ONROERENDE GOEDEREN TEGEN GE VAREN van Brand, zoowel veroorzaakt door het vuur des Kernels als anderzins. Wanneer onverhoopt eenig verschil niet in der ndnne kan worden vereff'end wordt hetzelve on- derworpen aan de uitspraak van den Nederland- schen Regter. Information te bekomen bij den IIoofd-Agent J. STURMte Neuzen. TIIEESOORTEN, -ZiLi. 3T Bij den Uitgever dezer voorhanden VAN ZWAAMEN'S THOMPSON'S GEDRUKT BIJ J. STURM, TE NEUZEN. 1.6>0 99/ rr J 235ste Staats-Loterij. Prijzen van f 1 000 en daarboven. Vijfde Klasse. 1ste Lijst Geene. 2de Lijst: No. 503, 6191, 17171 en 18942, ieder f 1000. 3de Lijst: No. 1955 en 11742, ieder /1C00. 4de Lijst: No. 9073, flOOO. 5de Lijst: No. 12698, 1500. No. 2276, 6505, 9435, 15770 en 17528, ieder /1000. VAN Aan de onderstaande en verder bekepde Depothouders is ver- zonden eene nieuwe bezending von alle uit het Magazijn van VAN HOUWEN'INGE V1SSER, welke zich zoowel door veel verbetebde kwaliteit als laqe prijs bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegelde pakjes van 5 2' j en 1 ons, waarop het nummer en de prijs zijn verraeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. pond, worden dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijscouranten zijn gratis te bekomen: Neuzen, W. M. de SteurAxel, Joh. VeenhuizenSas-van- Gent, Wed. J. StubbeHoatenisse, Th. FassaertSluis, P. E. Me/s; Middelburg, J, A. Goei/ia/s. //i Deze PILLEN, die sint9 vele jaren met het beste gcvolg tegen de slijm en als maagversterkend gebruikt worden door hare zachte werking de spijsvertering zeer bevorderenbijzonder goed tegen de gal en zeer zacht laxerend zijn, zijn tegenb2,/2 Cent het doosjemet berist van het gebruik verkrijgbaar door tus- schenkomst van de Heeren Middelburg JP. van de Earner. Slnis P. E. Mets. VlissingenP. Lagaaij. Goes A. le Cointrc. Hoofdplaat L. Lippens. Honteuisse P. Dronkeri. Hulst, J. Nederveen. GF Om elk doosje der echte en sints onhengelijke jaren gebruikte SLIJM- en MAAGPILLEN is een biljet voorzien met de Handteekening van den vervaardiger J. J. Schreudeb Apothekerwelke Handteekening zieh ook bevindt op het Zegellak waarmede elk Doosje verzegeld is. Men gelieve daar wel attent op te zijn. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1864 | | pagina 4