K1 HERBESTEDING. X NAJAARS-EXAMEN. IS! K E l\ M I S Stoombooldienst van het standbeeld der gebroeders van Eyck. Anderen zeggen dat de koning der Nederlanden zich mede by dat feest zal laten vinden. Den 28 Aug. jl. is bet standbeeld van den Belgischen dichter Johan Theodoor van Rijswijck te Antwerpen, waar bij den 8 July 18il gebo- ren werd en den 7 Mei 1849 overleedmet vele plegtigbeid onthnld. Uit Gastein deelt men de rekening mede, die den koning van Pruissen bij bet verlaten van bet hotel aldaar door den eigenaar is aan- geboden. Voor zijn verblijf van drie weken is bem 22,000 berekend. De koning was ver- gezeld van 20 bedienden. Ook de keizer van Rusland heeft met de prijzen der Duitsche hotels kennis gemaakt voor de drie wekente Kis- singen doorgebragt, werd bem eene rekening van 25,000 voorgelegd. Te Berlijn is de eenbeenige Spaanscbe danser Bonato opgetreden. Hij bescbaamt alle tweebeenige dansers. Eene vereeniging te Neurenberg heeft /3700 naar Kiel gezonden, om eenigzins te gemoet te komen aan den nood der krijgsge- vangenendie door de Denen terug gezonden zijnen ten behoeve van de zwaar beproefde bewoners van het eiland Alsen. Over de Deenscbe kwestie is weinig nieuws mede te deelen. Alles is nog bijna gelijk als in de vorige week. De beer Bismarck Schon- hausen is druk in de weer om de overwegende invloed der beide groote Duitsche mogendheden voor goed te bevestigenen waarlijk het schijnt hem maar al te goed te gelukken. De keizer van Frankrijk is voornemens om een jaarlijkschen prijs van 30,000 francs uit te looven voor de nuttigste uitvinding op het gebied der nijverheid. -In de straten van Parijs loopt tegenwoordig een hond met een houten been. De Sociele proleclrice des animaux heeft den eigenaar eene medaille geschonken. Te Fontainebleau viel vbdr eenigen tijd iemand van de tweede verdieping naar beneden. Men meende dat bij dood zou zijnmaartot aller verwonderingstond bij zelf opzonder eenige hulpen was gebeel ongedeerddoch spoedig bleek het, dat hij een groot deel van zijn geheugen verloren had. Hij weet zich zij- nen eigenen naam niet meer te herinnerenen is bepaaldelijk het geheugen van alle zelfstan- dige naamwoorden kwijt. In de Abeille Cauclioise leest men bet vol- gend boogst zonderling gevalTe Yvetolin Frankrijk, is thans eene vrouw van 21 jaren, welke aan eene vreemdsoortige ziekte lijdt. Sints 14 dagen heeft zijdagelijks gedurende 23 uren zeer veel weg van een lijk. 's Avonds tegen 10 uurontwaakt zij uit eene bedwelming praat dan ongeveer 20 minuten met hare familie en vervalt dan weder in denzelfden staat van gevoelloosheiddie tot den volgenden morgen 10 uur aanhoudt. Op het oogenblik dat zij wakker wordt, kruist zij gewoonlijk hare armen boven haar lioofd en, 10 minuten later, heeft zij weer het gebruik van hare faculteiten. Ge durende de 20 minuten van haar dagelijksch aanzijn eet nog drinkt zij bijna iets. Als die 20 minuten voorbij zijn, slaapt zij weer in op dezelfde wijze als zij ontwaakt is. Volgens eene onlangs gemaakte bereke ning loopen te Londen 30,000 kinderen rond, welke niemand zich aantrekt. De zoon van een predikant te Frankfort I(. genaamd, die onlangs van daar naar Lon den vertrokken was, na afscheid van zijne fa milie genomen te hebben, wijl hij voor een Engelsch huis eene reis naar Oost-Indie moest gaan oudernemenkwam te Londenalwaar hij nog iets te verrigten had. Bij het bezoeken van een der dokken, zag hij eene vrouw in het water vallen, die om hulp riep. Geen der omstanders scheen genegen daaraan te voldoen. De jonge Frankforter deed in allerijl zijn rok enz. uitsprong in het water en bragt de vrouw die op het punt van te verdrinken waster- wijl hij zelf uitgeput van vermoeijenis was, aan land, maar vond tot zijne verktzing, dat zijne kleederen met al wat daarin wasverdwe- nen waren. Geen der aanwezenden bood hem eenige hulp, ja zelfskonhij geen cab bekomen, daar geen koetsier hem, doornat als hij was, wilde opnemen, hoewel sommige van die koet- siers getuigen van zijne menschlievende daad waren geweest. Eindelijk, door hulp van een constable, dien hij de toedragt der zaak aan het verstand had gebragt, bekwam hijna een uur wachtenseen rijtuigdat hem naar zijn hotel bragt, waar hij nu ziek te bed ligt. Eenigen tijd geleden doodde een Engelsch matroos een zijner kameraden. Onmiddellijk daarna sprong hij over boord. Na eenige oogen- blikken kwam hij weder boven en riep de sche- pelingen toeIs hij dood Toen de vraag hem bevestigend beantwoord wasdook hij het hoofd onder en verdween in de diepte. Uit Italie komen geene andere berigten dan over den financielen nood waarin dit ko- ningrijk zich bevindt. Naar beweert wordtis te Napels eene zamenzwering ontdektwelke door Bourbonsch- gezinde officieren is gevormd. Bij de beschul- digden heeft men granaten gcvonden. De sterfte in de gevangenissenis te Napels verbazend grootwordende het alzoo bevqstigd hoe weinig zorg er door de regering voor de gevangenen gedragen wordt. In het proces van Carpinone d'Isernia waren 116 beschuldigden die gedurende 4 jaar gevangen gehouden werden en van welke er niet minder dan 50 in de kerkerholen gestorven zijn. In Polen is het gebrek aan arbeiders zoo grootdat vele grondeijenaars zich tot de leden van bun gezin moete$V* bepalen om den oogst binnen te halenen f.firmcde eerst nu zijn be- gonnen. Men ziet in het veld dames en heeren werkendie wel nooit voor dien arbeid bestemd waren. De arbeidsloonen hebben eene ongekende hoogte bereikt. De maaijers krijgen in vele streken een zilveren roebel daagsvrouwen de helft. De oogst is dit jaar over het algemeen goed gelukt. Met grond vreest men echter, dat veel graan op de velden zal verloren gaan. Uit Amerika zijn weder berigten aange- komen van krijgsbedrijvennu eens gunstig voor de Federalisten uitge vallen, dan eens met goe- den uitslag voor de Separatisten bekroond. In Londen loopt het gerucht, als zou kei zer Napoleon zijn invloed uitoefenen om den vrede in Amerika te herstellen. Hoewel men voorzeker aan deze mededeeling geen onvoor- waardelijk geloof mag hechtenis de juistheid niet onwaarschijnlijkte meer daar de lust om oorlog te blijven voeren in de nieuwe wereld merkbaar begint te bekoelen. Dagelijks worden middelen aangegeven om tot den vrede te ko men zoo beveelt The New-York Herald het sluiten van een wapenstilstand aangevolgd door eene conferentie, waarbij alle staten der unie vertegenwoordigd zullen zijn om te onder- handelen over de middelenwelke dit doel be- vorderlijk zouden kunnen zijn. In de wateren van New-York bevindt zich sedert eenige dagen een kaperschip, de Talla hassee, van de Separatisten. Deze kaper had in weinige dagen 50 koopvaardijschepen geno men; alleen op den 16 Augustus had hij op de kust van Maine 25 schepen vernield. Amsterdam 5 September. J2 c. M. VAN VISVLIET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS-^ van NEUZEN, maken bekend, dat de 41 in die gemeente dit jaar zal aanvangen op Maan- dag den 19 September aanstaande en eindigen op Zaturdag den 24 dier maand. Neuzen, den 29 Augustus 1864. Burgerneesler en Wethouders voornoemd J. P. DRONKERS, Burgerneesler. JDIELEMANSecrelaris. -t- X -3r De COMMISSIE voor de Verbetering cn Be- grinding van den weg van het Zaamslagsche Veer, door den polder Willem IIIlangs de Veerslraat van den polder Stoppeldijk den Zuid- dijk en den Havenpolder naar den Provincialen weg van Ilulsl naar Walzoordenmet eenen zijtak naar Rapenburg tot aan den dijk van Ser-Pauluspolderzal op Dingsdag den 4 October 1864, des voormiddags ten 11 ure, in het Logement: hetBonte Hert, te Ilulsl, onder nadere goedkeuringherbesteden Het YERBETEREN en BEGRINBEN van boven- genoemden W eg tei- lenjgte van 10468 el. Deze Besteding zal geschieden bij inschrijving en opbodin ddn perceel. Het Bestek is op franco aanvrage te verkrij- gentegen betaling van 25 Centsbij den Se- cretaris der Commissie, en ligt ter lezing: te Hulst in het Bonte Hert voornoemd bij P. A. Branden in den Dubbelen Arend bij de Wed." F. de Yilderte Hontenisse in de Logementen bij J. van Sikkelerus en J. S. Verbistte Stop peldijk bij D. IJsebaert en J. F. Serrarens te Zaamslag bij P. Visser; te Neuzen in het Ne- derlandsch Logement bij J. C. Steenkampte Axel in bet Logement bij L. B. A. Rolffte Sas-van-Gent in het Logement bij J. Vecsaert te Breskens in het Gouden Kanon bij J. F. van Leeuwente Ylissingen in het Hotel de Com merce bij J. D. Peterste Middelburg in het Logement bij Bulterijste Zierikzee in het Hof van Holland hij F. J. van Oppen te Goes in de Korenbeurs bij P. J. Breker en te Tholen in het Hof van Holland bij Augustijn. De aanwijzing zal geschieden daags vbdr de besteding, des voormiddags ten 10 ure, te be- ginnen aan den tol Rustwat op den Provincialen weg van Hulst naar Walzoorden, terwijl nadere inlichtingen te bekomen zijn bij den Opzigter des werks te Axel. Stoppeldijk, den 29 Augustus 1864. J. VEREECKENVoorzilter. T. J. STUBBti Secrelaris. /ou,. \t,f- NEUZEN en GENT. y £0 ar Voorspoedig hevallen van een' Zoon, A. C. DIRKSKruijsse. 46. Gorinchem 30 Augustus 1864. y Heden ontvingen wij de smartelijke tijdingdat onze beminde ZoonPIE- TER DANIEL in leven Kapitein ter Koop- vaardij den 20 Julij 11. te Sierra Leonawest- kust van Afrikain den leeftijd van bijna twee- en dertig jarenis overleden. Neuzen, P. D. BUIJZE. 1 September 1864. J. BUIJZE j Schraver. AVAlgcmcenc kennisgeving. X <3r De DIRECTIE van de Stoomboot NASSA U maakt bekend, dat de afvaart op aanstaanden Zondag den 11 dezervan Neuzen naar Gent op het gewone uur zal plaats hebbendoch dien dag niet naar Neuzen zal terugkeeren, uit hoofde van een PLEIZIERREIS van Gent naar Sas-van-Gent en terug, bij gelegenheid der Sassche Kermis alsmede dat de Boot a. s. Maandag morgen hier tijdig zal aankomen om de reis, na de aankomst der Vlissingsche Stoomboot, naar Gent en terug te ondernemen. Neuzen, 6 September 1864. GEDRUKT BIJ J. STURM TE NEUZEN' 4 Werk. Schuld 2' pCt. 00£3 pCt. 7?J; 4 pCt. 96J. Rotterdam 5 September. Tarwe. Jarige Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. vrij ruim aangevoerd, ruimde tot 10 cents lager nog niet geheel op van 7,50, 8, 8,70 tot 9,50. Nieuwe partijtjes werden naar kwaliteit verkoclit van 7,50 tot /8 80. - Rogge. Jarige Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. als voren van /5 50 tot/6 50; Nieuwe dito, ruim aangevoerd, 20 cents lager lang- zaam van de hand gegaan van /5,50 tot 6. Gerst. Nieuwe Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. Winter puike prijshoudenddoch mindere traag, van 4,70 5,20, 5,60 tot f 5,80 dito Zomer 20 cents lager, van /4 30 tot /4,80. Haver 10 cents lager; Jarige Korte en Lange van /3 50 tot 4,50 Nieuwe, waarvan eenige puike partijtjes ter markt, te noteren van /r3,50 tot 4. Bruine Boonen van /8,50 tot f 11 50 Paardeboonen van 6,70 tot 7. Erwten 25 cents hooger Nieuwe kleine Zeeuwsche Groene van /6.75 tot/7,75 groote dito van 7 tot /8,50; puike dito van 9 tot/10. Koolzaad circa 100 last aangevoerd en nagenceg 1 a 2 c£ hoo ger gehcel opgeruimd. MEEKRAP. De markt was heden flaauw. Onbe- roofde en Racine werd iets lager afgegeven. Amsterdam, 5 September. Tarwe stil. Rogge flaauw. Gerst lusteloos. Gent2 September. Oude Tarwejgcvraagd tot vorige prijzen Nieuwe dito 50 c. lager fr. 20 a 21. Rogge zoo Oude als Nieuwe, moeijelijk te verkoopen tot vorige prij zen, fr. 12 a 12,50. Oude Gerst fr. 13 a 14; Nieuwe dito fr, 11,25 a 11,50. Haver 50 c lager, fr. 9,50 a 10,50. Paardeboonen fr. 15. Vlas ineerder aangevoerd, vooral Nieuwe, waarvan echter de kwaliteit nog gebrekkig was, wegens de droogte; in de gemeene^ en middensoo:-ten waren de prijzen zwakker. Londen 5 September (2 ure.) Per teleyraaf.J Erigelsche Tarwe langzaam van de hand gaande vreemde flaauw. /-v/y/. "G™ <™WUS i. ZEE- Dat de voor deze Provincie benoemde Commissie tot het af- heid'tnt hr ,eXamen9 te.f verkrijging van akten van bekwaam- held tot het geven van School- en van Hnis-Onderwijs, zal bij- eenkoroen op Wosssno den 5 October 1864 en vol- gende dagen.in het lokaal der voormalige Kekenkamer in de Abdij \,t Middelburg en dat de dagen en nren waaron de yersehillende adspiranten zullen moeten verschijnenhun later door de Heeren Districts-Schoolopzieners zullen worden ontr<'- geven. De belangbebbenden znllen zich voo'r of uiterlijk op den 21 September e. k. behooren aan te melden bij den Sehoolopziener van het district waarin zij wonenof, van buiten 'stands ko- mende voornemens zijn zich te vestigen met opgaaf van da akte die zij verlangen en met ovcrlegging van een of meer getuigschnften van hun goed zedelijk gedrag en van hunne ge- boorte-akte alsmede van de akten van bekwaamheid of van algemeene toelatmg, die zij reeds mogten hebben verkregen. Middelbubg den 29 Augustas 1864. De Inspecteur voornoemd TUSSCHEN €Mr V jjA V jr - 3i 1 o» J r

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1864 | | pagina 2