1 MillBMSI VEILING VERPACHTINGVANJAGTREGT. Wachtende SLUM- EN MAAGPILLEN. HAVEN-EN DIOMEDEPOLDERS/' 3 Men zegt, dat de keizerin van Frankrijk er weder ernstig aan denkt een pelgrimstogt naar Jerazalem te ondernemen. Te Parijs ziju weder twee Protestantsche kerkgebouwen voltooid. In een criraineel proces te Parijs was de be- scliuldigde slecht verdedigd geworden door zijn advokaat. Toen deze had uitgesprokenvroeg de president hem: Ilebt gij nog ietsteruwer verdediging in te brengen De bescbuldigde „Ik verzoek de heeren gezworenen consideratie te gebruiken met mijn verdediger." Nabij Marseille beeft dezer dagen een aller- treurigst onbeil plaats gebad. Een jong paar, de bruid was slecbts 17 jaren, was op een landkuis bijeengekomenomin bet gezelscbap van vele vriendenhuwelijksfeest te vieren. Reeds was dit aangevangen, toen de bruid al gillende, gebeel in vlammen, de zaal binnen- suelde. De ongelukkige had in den tuin op een lucifer getredendie was aangegaan en baar mousselinen kleed ontvlamd had. De hulp kwam te laathet jeugdige schoone meisje bezweek des anderen daagsonder het hevigste lijden. De nadere berigten omtrent den reeds vermelden brand te Limoges luiden zecr bedroe- vend. Het getal verwoeste huizen bedraagt wel degelijk 200gansche straten zijn in puin- hoopen herschapen. De schade wordt op vier a vijf millioen begroot. Er zijn openbare in- schrijvingen geopend. In het kanton Creuilly heeft een hoogst zeldzaam huwelijk plaats gehad. De bruidegom een oud militair, telde ongeveer 91 jaren, de braid 75 jarendus te zamen 166 jaren. Men heeft vrolijk bruiloft gevierd en de bruid heeft dapper mee gedanst. Een liefhebbend echtgenoot klaagde aan een geneesheer, dat zijne vrouw aan de oogen sukkelde. Geef baar elken morgen een glaasje brandewijn om zich de oogen mede te wasschen ordonneerde de doctor. Eenige weken later ontmoette deze den echtgenoot en vroeg: „Welnu, heeft uwe vrouw mijn raad gevolgd „Zij heeft het beproefddoctormaar zij kon het glas nooit hooger brengen dan haar mond." Wel is te Belfast tot dusver de rust in het openbaar ongestoord gebleven, doch thans wordt zij in het geheim geschokt door allerlei bedreigingenvervat in brieven, voorzien van afbeeldsels van doodkisten, kruisbeenderen enz. Ter fnuiking van deze kwade praktijken hebben zoowel het stedelijk bestuur als verscheidene voorname ingezetenen aanzienlijke sommen voor de ontdekking dier boosaardige schrijvers nit- geloofd. -Er zal door eene Engelsehe maatschappij eene nieuwe poging worden gedaan om eene regtstreeksche telegraafgemeenschap tusschen En- geland en Noord-Amerika tot stand te brengen. De telegraaf-kabel voor die lijn is nagenoeg ge- reed, en het monsterschip the Great Eastern is gehuurdom dien van Engeland in zee te bren gen. Het Engelsehe gouvernement ondersteunt deze onderneming, en heeft een vaartuig uit- gezonden om peilingen en opnemingen te doen. Te Krakau heeft den 15 jl. het volgende verschrikkelijk ongeluk plaats gehadAls naar gewoonte waren te dien dage talrijke personen naar een bedevaartsoord aan de overzijde der Weichsel gegaan. Bij het terugkeeren scheepte menom de rivier te passeren300 personen in ben en hetzelfde vaartuig in. Deveerlieden dronken zijndekwam men in botsing met een ander schiphetgeen ten gevolge had dat eerst- gemeld vaartuig verbrijzeld werd en de passagiers in de rivier stortten. Een groot aantal hunner werd gereddoch ongeveer honderd dezer on- gelukkigen kwamen jammerlijk om het leven. De groote pudding voor het aanstaande volksfeest te Weenen weegt 1130 pond; er is gedurende vijf dagen en vijf nachten gekookt alvorens hij gaar was. De ingredienten zijn: 300 p'. rozijnen200 p. korenten200 p. aman- delen200 p. rundervet250 p. suiker200 st. citroenen50 p. boter50 p. meel18 flesschen rum, 30 maten melk, 4500 st. eijeren en 26 p. specerijen. Uit Noord-Amerika komen berigten, die doen vermoeden, dat de beeindiging van den geduchten strijd spoediger te verwachten is, dan men tot nu toe wel heeft gedacht. In New-York isluidens een berigt uit die stad, weder een oproer tusschen de mili- tairen en de negers uitgebrokenverscheidene soldaten werden in het gevecht gedood en ge- wond, terwijl de woningen der negers door de militairen verbrand werden. De J risk Times stelt het cijfer van Ier- sche vrouwendie zich te New-York in een staat van de grootste hulpbehoevendheid be- vinden op 68,000. De oorzaak van haren nood wordt door dit blad daaraan toegeschrevendat hare vaders, echtgenooten en broeders tot de krijgsdienst verpligt zijn gewordenen wel door het bedrog en de list der Yankees. Te New-York zijn thans delucifers-doosjes zo6 hoog belast, dat velen de toevlugt nemen tot vuurslag en tondel. Blijkens een berigt heerscht te New-York in de laatste acht weken een buitengewone droogte. Een verschrikkelijke hitte heerscht dag aan dag gecn onweergeen regengeen wind en de thermometer op 95 tot 100 graden Fah renheit in de schaduw. Op talrijke plaatsen in de omstreken en door het gansche land ont- staan boschbrandendie de heete luchtnogmet rook bezwangeren; bloedrood rijst de zon door dien nevel. De vruchten verbranden, de lan- derijen smackten naar water en vertoonen niets dan stervende planten. Een ontzettend voor- uitzigt opent zichdat van hongersnood. Een woeste menschonteer(;nde oorlog, eene onop- houdelijk bloedbad tur'de>en broederseen strijd tot verdelgingwaaraan geen einde schijnt te mogen komen, daardoor alreeds ontzettende duurte en daarbij nog het vooruitzigt op een mislukte oogst en hongersnood! In de Montreal Herald wordt melding ge- maakt van een brand in eene gevangenisonder zeer noodlottige omstandigheden. Toen de ci- pier door een zijner knechts des nachts gewaar- schuwd werd dat er brand was, liephij zelfda- delijk naar den sheriff, die op korten tijd van daar woondeom'hulp in te roepen. Eer hij daartoe de deur uitginggaf hij aan zijne vrouw de sleutels en zeide tegen haar zoowel als aan den kneeht, dat zij inmiddels dadelijknaar bo- ven moesten gaan, om te zien of de gevangenen aldaar ook gevaar liepen, in welkgeval zij die menschen maar vooreerst in veiligheid moesten brengen. De vrouw ging nu wel terstond naar bovendoch ten gevolge van den verstikkenden rook was het haar onmogelijk den trap te be- stijgenen in hare verbijstering nu niet meer aan de gevangenen denkende, snelde zij terug naar beneden om hare drie kleine kinderen naar buiten te brengen. Op het gerucht kwam er nu wel volk toeschietenmaar hoewel ieder de ijzingwekkende kreten der gevangenen hoorde, zag niemand kans om ter redding dier ongeluk- kigen iets aan te vangendaar zij zich op de tweede verdieping bevonden, zoodat de vloer onder kunno voeten wegbrandde, zonder dat iemand er bij kon komen. Bovendion was er geen enkele ladder voorhanden, die hoog genoeg was om aldaar van buiten tegen een raam te worden aangebragt. In alien haast snelden daarop eenigen naar eene kerkdie ongeveer een kwar- tier uur gaans van daar verwijderd was alwaar zij eene hooge ladder van daan haalden. Ge- lukkig kwam men daarmede nog tijdig genoeg om een man naar boven te doen kl'immen, die met een moker de ijzeren stijlen der tralieven- sters aan stukken sloeg, waarop twee andere moedige mannen zich een weg baanden naar den gangalwaar de cellen zich bevonden. Om daar te komen moesten zij eerst nog een koenen sprang wagen ter hoogte minstens van 20 voetenwaarna zij de deuren der cellen met mokers opensloegenten gevolge waarvan alien zich verdev langs touwen door een raam naar buiten konden laten afzakken. Intusschen zaten er op de derde verdieping ook nog drie vrouwen eene moeder met twee dochters gevangen. Deze konden wel bij een raam komen doch er was geene mogelijkheid om haar aldaar met de ladder te bereikente meer omdat de vlam men reeds uit de vensters der tweede verdieping met geweld naar buiten sloegen. Het volk be neden bij het gebouw moest het kartversclieurend hulpgeschrei dezer drie vrouwen tegen wil en dank werkeloos aanhoorenen dit bragt zulk eene sensatie te weeg, dat velen op de knieen vielcn om voor de ongelukkigen een spoedigen dood af te smeeken. Terwijl daarop nog even de jongste zuster voor de tralien verscheen om te zien of er welligt nog redding zou opdagen, klom de predikant Barnabeniettegenstaande het dreigende gevaar, tegen den ladder op, om haar bekend te maken dat alle hoop ver- vlogen was en haar tevens zoo goed mogelijk voor het laatst een woord van godsdienstige vertroosting te doen hooren. Het schijnt dat de ongelukkigen daarop door den rook gestiktzijn, althans men zag op hetzelfde oogenblik de vlam men random haar opflikkerenzonder dat men van een van drieen het minste geluid vernam. De drie vrouwen zaten gevangen wegens kin- dermoordin dier voege dat de moeder beschul- digd was een kind harer oudste dochter te heb ben omgebragtterwijl de jongste dochter als medepligtige voorloopig in verzekerde bewaring was genomen. AARDENBURGSCHE /A// <fc De DIRECTEUR der REGISTRATIE en DOMEINEN in de provincie ZEELAND maakt bekenddat in de maand October dezes jaars, op nader te bepalen dag, uur en plaats, door den Ontvanger der Registratie en Domei- nen te Sluts ten overstaan van den Notaris C. LOEFF, residerende te Zuidzande, zal worden overgegaan tot de openbare veiling der zeer aanzienlijke in de AARDENBURGSCHE HAVEN- en DIOMEDEPOLDERS gelegene D '.IIvS (4 1{< )MNi vroeger in concessie bij de Erven van den Generaal Graaf van Damme. De Directeur voornoemd COLLARD. BBSTIHIK DER REGISTRATIE R» DOIIEIMS. S^,// De ONTVANGER der REGISTRATIE en DOMEINEN te IIULSTis van voornemen om bij insclirijving te verpachten Het REGIT VAN JAGT tot 31 December 1864 9 op 103 bunders Land, in den nieuw bedijkten polder in het Axelsche Galgelegen vbbr de Coegors-, Louisa- en Nieuw-Vogelschor- polders, gemeente Neuzen. De gegadigden zullen hunne biljetten hou- dende opgave der aangebodene Pachtsom moe- ten indienenonder portvrije brieven ten Kan- tore van voornoemden Ontvangervoor of op den 5 September 1864. -Jr VOOR RFREiMNGVAI\J. T.DESMIDT TENELZEN: -V In het eind dezer week een Schip met beste RHUR SMEfi- en KA.GCHELKOLENen in het midden van September eene Engelsehe Brik met puike New-Castelsche SCHAAL- en MAAT- KOLEN, waarvan de prijzen nader aan de ge- eerde begunstigers zullen worden bekend ge- maakt. - Stoombootdienst 9 v V" NEUZEN en GENT. De DIRECTIE van de Stoomboot NASSAU v geeft kennisdat_ de Dienst op aanstaanden "A Maandag den 5 September, na de aan- komst der Vlissingsche Stoomboot, niet kan plaats hebben. Neuzen, 30 Augustus 1864. /- GEDRUKT BIJ J. STURm7 TE^NEUKEN." 9# i\ t Amsterdam 29 Augustus. Werk. Schuld pCt. GIJ; 3 pCt. 72J; 4 pCt. 97. Rotterdam 29 Augustus. Tarwe. Voor Zeeuwsche, Vlaamsclie en Overm. meer kooplust bestaande, ruimde die tot ruim vo- rige prijzen op van 7,80, /8.20, f8.80 tot /9 40. Van den Nieuwen cogst waren eenige partijtjes van uiteenloopende kwaliteit ter markt die van /7,50 tot 9 koopers vonden. Rogge. Zeeuwsclie, Vlaam- sche en Overm. Jarige weioig aangevoerd en beter te verkoopen van /5 50 tot /6,50. Nieuwe met ruimen loevoer nagenoeg als voren verkocht van f 5,50 tot 6,20. Gersl. Nieuwe Zeeuwsche, Ylaam- scbe en Overm. Winter ruim ter markt waarvan de puike tot vorige prijzen grif opruimde, terwijl de mindcre gemakkelijk tcplaatsen was van /4,70 5,20 5 60 tot f 5,80dito Zorncr flaauw als vo- reu van /4,50 let /5, Haver zeer schaarsch en 20 cents hooger Korte van 3.90 tot /4,70 Lange van ^3,50, f 3,90 tot 4,40. - Bruine Boonen van o,50 tot /II,50; Witte dito nagenoeg opgernimd Paardeboonen van f 6,70 tot 7. - Erwten. Nieuwe kleine Groene meer gevraagd tot verhoogde prijzen van 6 75 tot/7,75 groote dito van/7 tot /9,50.— Koolzaad aangevoerd 165 last, waarvoor zelfs tot verlaagde prijzen weinig kooplust bestond zoodat een groot gedeelte onverkocht bleefZeeuwsche Zakroaat e£ 66, 67, 68. MEEKRAP. De markt was heden onveranderd. I uike kwaliteiten waren vast en ordinaire zeer flaauw. Amsterdam, 29 Augustus. TarweRogge en Gerst onveranderd. Gent 26 Augustus, Tarwe 50 c. hooger; Jarige tot fr. 22,50 en Nieuwe tot fr. 20,50 a 21,50 vlug verkocht. Rogge 50 c. lager, inoeijelijk koopers vindende Jarige en Nieuwe fr. 1 2 a 12,50. Eene enkele partij Nieuwe Boekweit van puike kwaliteit, werd verkocht voor fr. 18,75. Gerst, Haver en Boonen als voren. Vlas aanhou - dend gevraagd, doch fcijkans zonder aanvoer; prii- zen ferm. 1 J 0-tytirSt. -J/ J. *4 TUSSCHEN JS- Deze PILLEN die sinte vele jareD met het beste gevolg tepen de slijm en als maagversterkend gebruikt worden door bare zachte working de spijsvertering zeer bevorderen bijzonder goed tegen de gal en zeer zacht laxerend zijn, zijn tegen 32/2 Cent bet doosjemet berizt van het gebruik verkrijgbaar door tus- schenkomst van de heeren Apothekers: Goes J. A. le Cointre. y/i rr 3 $- Hoofdplaat L. Lippens. Honteuisse P. Dronkera. Hulst, Nederveen. Middelbnrg W. van de Kamer. Sluis P. E. Mets. Vlissingen, P. Lagaaij. u Om elk doosje der echte en sints onhengelijke jarer, gebruikte SLIJM- en MAAGPILLEN is een biljet voorzien met de Handteekening van den vervaardiger J. J. Schbeudeb Apotheker, welke Handteekening zich ook bevindt op hel Zegellakwaarmede elk doosje verzegeld is. Men gelievs daar wel attent op te zijn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1864 | | pagina 2