BUITENLAIDSGHB BUM prijseene fraajje zweep (cravache)door Char les Morraslandbouwersknecht te Hontenisse. Bij de harddraverij voor bereden paarden van alle landen en rassenwerd de eerste prijs van 50(geschonken door den heer Eug. Lippens burgemeester van Saffelaerewonende te Gent beliaald door bet paard van den heer Tolliers van Zeveneekenbereden door den heer Ver- kindcrendat de baan in 1 minuut 58 sec. afliep de tweede prijs of f 15betaald nit inleg- gelden a f 2,50 per mededinger, werd behaald door het paard van den heer Schelstraele te Aaltredoor hemzelven bereden. Aan de heerenrid namen vier van de zes in- geschreven paarden deelen werd de prijs van f 200(geschonken door den heer jonkheer Ch. de Maere, voorzitter der vereenigingbe haald door het paard van den heer D. Tolliers, te Waesmunsterbereden door den heer jonk heer Cardonvan Gent, dat de baan in 1 mi nuut en 7 sec. afrende. Na het uitreiken der prijzenpremien en van de medailles aan de muzijkgezelschappen tot een aandenken aan het feesthun geschonkenna men de leden van het bestuur en vele leden der vereeniging deel aan een dineop de daartoe ingerigte groote zaal van het raadhuis gegeven waarbij menigen dronk van de opgeruimde stem ming der aanzittenden getuigden. Een toast door den heer voorzitter der vereeniging op Zijne Majesteit den koning en een volgende door den heer commissaris des konings op Z. M. den koning der Belgen, werden met luiden en hartelijken bijval gedronken. Maar niet minder enthusiasme verwekte daarna een toast van den hooggeachten heer commis saris des konings, toen Zijn Hoog-Edel Gestr. zijne ingenomenheid betuigde met de werking der vereenigingdoor hem met zooveel belang- stelling opgemerkten zijn genoegen uitsprak over zijne kcnnismaking met de leden van het bestuur der vereeniging. Tot middernacht bleven de gasten genoegelijk bijeen en scheidden toen in de aangenaamste stemming. Hulst, 2 Julij. Bij de op den 30jl. alhier plaats gehad hebbende aanbesteding van het maken van een grindweg van het Zaamslagsche veer naar Hulst, is aannemer geworden de heer A. E. Slubbe, te Sas-van-Gent, voor de som van f 33,000. Wij vernemen met zekerheid, dat J. Ileb- belijnck Hennefreund, vroeger te Sluis woon- achtig, (die bij arrest van het provinciaal ge- regtshof in Zeeland van den 20 Mei jl., weer- spannig aan de wet is verklaard, met last om hem, zoo hij mogt worden opgespoord, in hechte- nis te stellen en over te brengen in 's hofs gevangenis te Middelburg,) te Brugge is gear- resteerd, doch nog niet is uitgeleverd. Gedurende de eerste zes maanden dezes jaars, heeft het Nederlandsche Zendeling-ge- nootschap aan giften en legaten ontvangen f 17,131. Op den 11 Junij jl. werd de vrouw van J. Benlschop, oud 45 jaren, wonende te Gijbeland, gemeente Brandwijk (Alblasserwaard)verlost door den heer B. de Haangenees-, heel- en verloskundigewonende te Bleskensgraaf, van twee aan elkander gegroeide, voldragen, goed ontwikkeldedoch dood geboren kinderen bei- den van het vrouwelijk geslacht. Deze kinde ren zijn van af de voorzijvlakten der borst even under de okselen der schouders, doorgaande tot op het midden der ribbennaar achteren ver- eenigd. Dit interessant en hoogst zeldzaam exemplaar is uit erkentelijkheid door de ouders aan gemelden verloskundige afgestaan voor de buitengewone hulp, welke hij bij het geboren worden der kinderen heeft verleend. De moeder geniet op dezen oogenblik eene zeer goede ge- zondheid. Te Amsterdam bevindt zich thans zekere heer A. Grobe, uit Hanover, die meent aan onze koffijdrinkende landgenooten eene groote dienst te kunnen bewijzen. Hij verklaart namelijk, dat hij een middel heeft gevonden om de on- aangename en schadelijke bestanddeelen uit de koffij boonen te verwijderen, waardoor hij in staat zou zijn, zelfs de mindere koffijsoorten in zooverre te veredelen, dat zij eenen aangena- men en gezonden drank opleveren. Hijbereikt, naar zijne opgave, dit doel door eene nog on- bekende, maar weinig kostbare wijze van be- handeling, en door eene kleine verbetering van de tegenwoordig in gebruik zijnde werktuigen voor het branden van koffij, die eene betere branding ten gevolge zou hebben. Door een en ander zou eene zekere hoeveelheid koffij boonen ook meer koffij opleveren dan tot nu het geval was. Volgens de Arnhemschc Couranl heeft voor cenigen tijd de heer E. van Wessem aldaar aan- geboden, om voortaan uit achting en liefde voor het huis van Oranje en ter herinnering aan het koninklijk zilveren huwelijksfeest," de ko- loniale militaire invaliden van Bronbeek, die zulks mogten verlangen, geheel en al kosteloos van pruiken of toupets te voorzien. Nadathier- toe volgaarne de toestemining is verleend, heb ben zich reeds een elftal oude gedienden aange- meld, om van die aanbieding gebruik te maken. Woensdag 11. had te Breda een voorval plaats dat schromelijke gevolgen had kunnen hebben. De kok vac diet aldaar in garnizoen liggende lste bat. 3de teg. infanteriehad bij vergissing de middag-menagedie uit bruine boonen met vet bestond, in plaats van met azijn, met petroleum aangemengd, Verscheidene soldatendie er van nuttigdengevoelden da- delijk neiging tot braking en bespeurden een zeer bijtenden smaakgelukkig werd daardoor in tijds deze verregaande onachtzaamheid ontdekt. Te Zwolle circuleert een adres aan de Synode der Ned. Herv. Kerkwaarin verzocht wordt, dat de oude leer dier kerk, vastgesteld door de Dordtsche Synode in 1618 en 1619, worde geliandhaafd en gewaakt tegen de predi- king der zoogenaamde moderne theologie. Men wenscht iederen predikant bij zijn aanstelling le gebieden om van die leer in zijne prediking volstrekt niet af te wijken. In den nacht van jl. donderdag op vrij- dag woedde er boven Kampen en omstreken een hevig onweder. Als eene opmerkelijke bij- zonderheid kan men mededeelen, dat aan eene in eene weide onder Martesbroek loopende koe de horens door de bliksem werden afgeslagen, zonder dat het dier overigens in eenig opzigt is heleedigd. Het is nog gezond en frisch als te voren, ook zonder horens. De kwade droes, die reeds zoo vele ver- woestingen onder de paarden van het garnizoen te Venlo en te Roermond in de laatste jaren heeft aangerigtis op nieuw in gemelde twee garnizoensplaatsen uitgebrokenen zijn reeds meerdere paarden daaraan lijdende. De slagter de Leeuiv, te Alrnelo, slagtte zaturdag 25 Junij jl. eene van den heer W. ten Bruggencate aldaar gekochte koe. Bijhetopenen der koe vond men 2 versteende of verdroogde kalveren, het eene met 2 koppen, doch niet zoo dat de koppen op 6en nek of hals stonden, maar aan ieder eind een kop. Dit kalf is voor zien van 6 pooten. Het andere had wel den gewonen vorm, doch vertoonde geheel een vos- senkop, terwijl de hals van dit laatste ook in het minste niet op dien van een kalf gelijkt. Naar men verneemt, zullen deze voorwerpen naar de veeartsenijkundige school te Utrecht worden opgezonden. Opmerkelijk is het, dat de koe buitengewoon vet was. In den avond van donderdag 23 Junij jl., kwam zekere Woller Haasjesna eene 12jarige afwezigheid uit Noord-Amerika te Staphorst terug om zijn zoon en dochter af te halen. Den volgenden morgen werd hij echter door de rijks- veldwacht gearresteerd om eenige achterstallige correctionele en criminele straffen te ondergaan. Men meldt uit Brussel, 1 dezer: In den strijd tusschen de liberalen en de clericalen in Belgie, heeft zich een nieuw, belangvvekkend incident voorgedaan. Een van de leden der linkerzijde, de heer Oris, heeft het iniatief ge- nomen van een ontwerp tot wijziging der kies- tabel, en vermeerdering van het aantal leden in beide kamers naar evenredigheid der sedert 1859 het tijdstip der jongste aanvulling van het parlement plaats gegrepen hebbende toe- name der bevolking. Daar uit den aard der zaak de hoofdstad, waar de bevolking het meest is toegenomen, en die steeds in liberalen geest stemt, in dit opzigt het gunstigst bedeeld zou worden, en het ontwerp nog vo6r de aanstaande ontbindiug der kamer tot wet zou moeten ver- heven worden, zien de clericalen, eninderdaad niet ten onregte, daarin een streven, om bij de nieuwe verkiczingen aan het liberale kabinet een beteren steun tegenover de aanvallen der regterzijde te verzekeren. De regterzijde, die door bedoelde wijziging de verijdeling van hare plannen te gemoet ziet, kwam in de vergadering van heden, bij monde van den heer Dumorlierte midden van debe- raadslagingen over het budget voor openbare werken, ten sterkste tegen dit voorstel op, en verldaarde, dat zij hare stem over dezebegroo- ting zou doen afhangen van de vraag, of het ministerie gezind was bedoeld voorstel te onder- steunen, en dat zij in dat geval de vergadering zou verlaten. Toen daarop de minister van bui- tenlandsche zaken, de heer Rogicr, de gestelde vraag toestemmend had bcantwoord, verlieten inderdaad bijna alle leden der regterzijde de vergadering en werd de zitting tot aanst. dings- dag verdaagd. De gemeenteraad van Brussel is, op verzoek van tien ledentegen den 4 dezer ter vergade ring opgeroepen, om een adres te rigten aan de vertegenwoordiging, waarbij zal worden aange- drongen, om niet uiteen te gaan alvorens het voorstel te hebben behandeld, strekkende tot eene vermeerdering van het aantal leden der kamer van afgevaardigden en van den senaat. Terwijl het Memorial Diplomatique gewaagt van een huwelijks-ontwerp tusschen den graaf van Vlaanderen en de tweede dochter van don Pedro keizer van Braziliespreekt men te Parijs van het huwelijk van dien tweeden zoon van koning Leopold met prinses Anna Murat. Eene ongehoorde, waarlijk voorbeeldelooze demonstratie heeft Brugge opgeleverd. Bij de jongste verkiezingen voor de provinciale raden, is verkozen de bisschoppelijke geneesheer van den Abeele, die ook geneesheer in het krank- zinnigengesticht is. De aldaar verpleegden heb ben dezer dagen hunne blijdschap over die ver- kiezing willen doen blijken. Zij zijn de straten van Brugge doorgetrokken en hebben hun doctor eene serenade gebragt, die, zoo al niet zeer harmonisch, daarentegen uiterst origineel was. Dezer dagen had te Krefeld een treffend voorval plaats. Op een verjaarfeest van een 28- jarig jongman, die tevens zijn verloving vierde, heerschte eene aangename stemming onder de gasten. Op het dessert vatte de verloofde zijn glas op, om een hem toegebragte toast te be- antwoorden. Naauwelijks was hij opgestaan of men zag hem verbleken en levenloos op den grond zijgen. In Hannover is het regeringvoorstelom voor de telegraafdienst ook vrouwen te gebrui- ken, door de tweede kamer verworpen; men meende, volgens de niet zeer galante opmerking van een blad, dat het van vrouwen al te veel gevergd zou zijn, zooveel staatsgeheimen tebe- waren. Men spreekt van een nieuw komplot tegen het leven van den keizer van Frankrijk. Men beweert, dat hooggeplaatste Engelschen in de zaak betrokken zijn. De moordaanslag zoual- weder met Orsini-bommen worden gepleegd. Voor rekening van het Fransehe departe- ment van marine, zullen te Cherbourg twee kleine korvetten gebouwd worden geheel naar het model van de Kearsarge. Van het Japansche gezantschap te Parijs is slechts een der leden gebleven. De andereu zijn alien, uit hoofde van de politieke gebeur- tenissen in het Japansche rijk, derwaarts terug- gekeerd. De achtergeblevene zal zich eerstdaags naar Nederland begeven, en, even als eenige zijner landgenooten, zich op zeevaartkundige studien toeleggen. Men zegt, dat de keizer van Japan het volgende jaar weder eene ainbassade naar Europa zal zenden. De Parijsche uitgever Plon heeft, volgens loopend gerucht, de Revue de deux Mondcs voor 1,200,000 francs aangekocht. Hij zou dien koop gesloten hebben voor eene maatschappij op aan- deelen. Voor de assises van het departement der Seine stond dezer dagen teregt zekere klerk ter griffiemet name Yogidie beschuldigd was gedurende de laatste jaren zich schuldig gemaakt te hebben aan geldverduisteringen en verval- scliingenwaardoor hij zich ruim 100,000 frs. had toegeeigend. Ilij bezit tegenwoordig, vol gens zijne eigene verklaring, een actief vermo- gen van nagenoeg 1,200,000 frs.hetwelk hij zegtbij eene jaarlijksche bezoldiging van 3000 fr. door gelukkige specnlatien in gebouwen te hebben verworven. Aan de gezworenen waren niet minder dan 2160 vragen voorgesteldmaar vermits de aangcklaagde bekend hadberaad- slaagden zij slechts 1 j uur. Schuldig verklaard met toepassing van verzachtende omstandigheden werd hij veroordeeld tot 6 jaren gevangenisgtraf en 300 francs boete. Voor eenigen tijd stierf te Valenciennes een oud schipper in den ouderdom van 95 jaren. Sedert zijn twaalfde jaar had hij gerookt en hij levert dus een bewijs, dat de tabak wel zeker slechts een langzaam werkend vergif is. Intus- schen heeft men berekend, dat hij gedurende 75 jaren gemiddeld 78 kilos tabak per jaar en dus in het geheel 5850 kilos tabak heeft ge- bruikt; wanneer nu die tabak op 2 francs het kilo geschat wordt, dan deed hij een kapitaal van 11,700 francs in rook vervliegem. Een inwoner van Kamerijk heeft dezer dagen bewijs gegeven van eenen moed en eene zelfbeheerschingdie den kloeksten Spartaan zeker jaloersch gemaakt zou hebben. Die man die sints eenigen tijd schrikkelijk aan de fijt leed, heeft het volgende middel uitgedacht om zich van die ondragelijke pijn te verlossenHij legde de hand op een hakbloknam een hak- mes, en kapte met eenen enkelen slag denzie- ken vinger af, een weinig boven het tweede lid. Toen dit gedaan was, stelpte hij zoo goed hij kon het bloed, dat overvloedig uit de wond stroomdenam den afgekapten vinger opwik- kelde hem in een stuk papierstak hem in den zak en ging, alsoferniets gebeurd was, rustig in den Willem-JIT polder te houden, welke dadelijk na afloop van deze aanvangen zal. En op Donderdag den en zoo noodig ook den 14 volgenden Jueij dag 1864 aan GEDRUKT BIJ J. STURM TE NEUZEN. 7

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1864 | | pagina 2