BimiDSCi mm. voering der verhoogde jenever-belastingdeden ondersckeiden arbeiders te Groningen zicli nog eens ter dege te goed en onthaalden een sjouwer oi) twee-en-twintig maatjesvan dien drank. De rampzalige drinkebroer zal zijne onmatigkeid missckien met den dood moeten bekoopen. Om bij ket branden van koffij- en cacao- boonen den geur daarvan te bewarenis iemand op de gedackte gekomenze met eene stof te overtrekken, waardoor de porien der boonen aangevuld en ket vervliegen van den geur ver- kinderd wordtzonder dat eckter aan de boo nen een onaangename reuk wordt medegedeeld. De daartoe aangewende stoffen zijn witte suikcr en eene dunne oplossing van gom en gelatine, ketzij ,te zamen of afzonderlijk. Yolgens de berekening van zendelingen dezer dagen openbaar gemaakt, zou het cijfer der Israelietenover de gekeele wereld verspreid, zeven millioen bedragenwaarvan de helft in Europaen wel het grootste gedeelte in Busland zou worden aangetrotfen. De bekende reiziger Benjamin II koudt ket er intusschen voor, dat ket aantal Israelieten over de geheele wereld verspreidniet minder dan 15,000,000 bedraagt. Yolgens berigten uit Oost-Indie heeft er onlangs eene zware uitbarsting van een of meer der vuurspuwende bergen van Java plaats ge- kad. De daarop volgenden asckregen heeft geheele vruchtbare streken in eene uitgestrekte woestenij kerschapen. Naar uit Blitar gemeld wordt, waren twee dessa's (dorpen), in het district Srengat, met hare vijf gehuchten, eene bevolking tellende van 370 zielen, door een stroom gloeijende modder en zand venvoest. Van de inwoners waren er sleckts 16 te regt gekomen; de overigen waren spoorloos verdwenen. De Belgische kamer van afgevaardigden heeft op den 3 dezer aangenomen het voorstel van den keer Ortstot uitstel der bekandeling van de bcgrootingswetten tot na de Paaschva- cantie. Aan ket gouvernement zullen provisio- nele credieten worden toegestaan. Het schijnt, dat de regterzijde bepaaldelijk besloten heeft, de teugels van ket bewind uit de kanden der tegenwoordige ministers te nemen, doeh nietom een clericaal kabinet te doen optreden, maar om te beproeven, uit haar midden een kleurloos of overgangsministerie te vormen. Dc toestand zou dus hoe langer hoe vreemder worden. Het kof van cassatie te Brussel heeft za- turdag 27 February een arrest gewezenwaarbij uitgemaakt is, dat de begraafplaatsen het eigen- dom zijn der burgerlijke gemeente. Men weet dat over dit punt in de laatste dagen kevig is getwist. Uit Brussel meldt men, dat het stedelijk bestuur aldaar dezer dagen de laatste hand heeft doen slaan aan de werkzaamheden tot de op- rigting eener telegraafdienst binnen die stad. Door deze dienst worden de woning van den burgemeester, de policie,bureaux, de posten der pompiers en der gendarmerie in verbinding ge- bragt, en deze verschillende autoriteiten in staat gesteld, om zicli in zeer korten tijd naar een uitgebroken brand, of naar eene andere, kunne tegenwoordigkeid vereisckende plaats te begeven. Bij de regtbank van eersten aanleg te Gent is een proces over eene erfenis aankangig, waarin niet minder dan 600 personen betrokken zijn. Maandag avond29 February liep een koopman in veein beschonken toestanddoor de straten van Antwerpenmet eene groote menigtc acliter zich. Hij liet over die menigte goud en zilver regenen, dat hij met milde kan den uit een lederen zak, die hij op den arm droeg, greep. Spoedig zou zijne voorraad uit- geput zijn geweestindien niet eenige bekenden van hem daaraan een einde kadden gemaakt. Op hun verzoek hebben eenige, die van de gou- den en zilveren regendroppen kadden opgevan- gen, kunne reyette terug gegeven, maar de meesten kadden zick met liunnen buit uit de voetcn gemaakt. Te Antwerpen had in den avond van 2 dezer een versckrikkelijk ongeval plaats. De sckilder-decorateur Verbislin de Wolstraatwo- nende begaf zick met zijnen neef Geeraertseen jongeling van 15 jaren, naar den kelder, om naphta te halen. Verbisl droeg eene flesch ter- wijl de leerling de kaars in de hand kield. Naauwelijks waren zij in den kelder, of eene lievige ontploffing deed zich koorenen weldra snelde de sckilder, met vlammende lcleederen en kevig aan gezigt en kanden gebrand, door eene aangrenzende kelderdeur op de Bontwer- kersplaats waar hem weldra alle mogelijke hulp verstrekt word. Inmiddels waren de spuitgas- ten verschenen en hetmogt hun gelukken spoe dig den ontstanen brand te blusschen. Toen eerst bemerkte mendat de jonge Geeraerts af- wezig was. In den kelder vond men allecn de pet van den ongelukkige. Eenige minuten later koordc men een gesmoorden zuckt. Met behulp eener flambouw werden nasporingen gedaanen men vond het reeds verkoolde slagtoffer in den gang ackter de deur liggen. Men wankoopt aan het levensbehoud van den keer Verbisl. De te Ostende geopende inschrijving, ten gunste van de weduwen en weezen der veron- gelukte visschersheeft reeds de som opgebragt van 15,628 fr. 84 c. Als bijzondere zeldzaamheid verdient ver- melding, dat onlangr te Biswick, nabij Cleve, eene dienstmaagd i' den ouderdom van 102 jaren is overleden, na de laatste 66jarenhaars levens in dienst van oen en ketzelfde huisgezin te hebben doorgebragt. In de eerste kelft der volgende maand zal te Parijs voor ket kof van assises te regt staan doctor Cornells, van la Pommeraie, beschuldigd van vergiftiging zijner sehoonmoeder en van een jong- meisje, wier leven verzekerd was voor eene som van 550,000 fr. In ket nieuwe drama La jeunesse cle Ilenri IVhetwelk binnen kort te Parijs zal worden opgevoerdzal onder anderen ook eene groote jagtpartij voorkomen. De bekende jager Leon Berlrand heeft zich met de mise-en-scene belast, waartoe geen kosten gespaard worden. Men lieeft onder anderen twaalf koppels jagtliondcn (foxhounds) uit Engeland laten komen. Meer en meer beginnen de zwaluwnesten tot de geliefkoosde spijzen der lekkerbekkente bekooren. Er is te Parijs geen enkele groote restauratie meer waar men zick dien sckotel niet kan laten voordienen. Een kleermaker, een Engelschman, die in de Bue de la Paix, te Parijs, een prachtig itablis- sement gevestigd had, waar hem de aanzien- lijkste dames van ket hof kwamen bezoeken, wier kovenkleederen en balcostumen hij leverde of liever improviseerde, en dat wel met eene bekwaamlieid en een smaakdie kern eene zeld- zaam groote reputatie versehaft hadden, is op ket denkbeeld gekomen om failliet te gaan, ten einde op die wijze de bedoelde aanzienlijke dames tot betaling te noodzaken. Daar hij sinds verscheidene jaren de kostbaarste toiletten en costumes geleverd had zonder ooit betaling te vragen, en de voorname dames daardoor ver- leid werden om schier met den dag van cos- tuum te verwisselen, zonder te weten wat al die mooije, speciaal voor ieder barer met zoo- veel genie ge'inventeerde kleedjes, hof- en bal costumen wel konden kosten, is de rekening van velen harer tot enorme, ja tot fabelacktige som- men gestegen. Daar zijn ambassadrises, prinses- sengravinnen en kertoginnen, die 80,000, 100,000, een enkele zelfs 150,000 frs. betalen moeten blijkens de rekeningen, welke haar eerst thans in naam van den kleermaker bezorgd zijn, die zich inmiddels naar Londen begeven heeft. Men kan zick moeijelijk een denkbeeld maken, zegt de correspondent van de N. B. Ct., waar- aan wij dit berigt ontleeneu, van ket schandaal dat deze zaak, waarin de meest aristocratische namen der hoofdstad betrokken zijn, te Parijs maakt, te meer nu ket blijkt, dat de overgroote meerderheid dier dames „niet bij kas" is. Deze kleermaker had overigens zulk eene reputatie, dat Pellelan hem de eer heeft gedaan in zijn jongste werk, dat Paris Babylone ten titel draagt, een gekeel hoofdstuk aan hem te wijden. De ramp in de kerk te Santiago, dreigde zick zondag 21 Feb. op kleiner schaal te Saar- gemund (Frankrijk, dep. clerMoezel,) te herka- len. De avonddienst in de feestelijk met gas verlickte kerk, werd door 700 personen bijge- wooncl. Voor ket koor waren 24 glazen bollen aangebragt, welke met water waren gevuld en waarvan er een voor elke gasvlam geplaatst was. Bij een dezer bollen was waarschijn- lijk door nalatigheid van den koster de kur- ken stop niet goed vastgemaaktzoodat deze er uitviel en het water uit den bol liep. Ten ge- volge van dit op zick zelf zoo onbeteekenend voorval namelijk ket geruiscli dat ket van eene koogte van 7 voet neervallende water ver- oorzaakt, werd de menigte, die zich in de kerk bevond en eene gasontploffing vreesde, door zulk een paniscken schrik bevangen, dat zij, ondanks de door de koorschel ondersteunde uitnoodiging van den pastoor om te blijven, naar de hoofd- deur snelde, alles omver werpende wat zij op haren weg ontmoette. Voor die deur echter ontstond zulk een vreesselijk gedrang, dat vele personen ernstig gewond werden. Het volgende gezegde van den Premier vindt algemeen geloofLord Palmerston met lord Bussell en andere ministersonlangs mi- nisterraad lioudendewaarbij ook de koningin aanwezig wasondersteunde ten sterkste een voorsteldoor lord Bussell gedaannopens de Deensche kwestie. De koningin vcrzette er zick ten sterkste tegen. Al weggaande zeide H. M.: „Nimmer zou prins Albert zulk eene politick goedgekeurd hel>ben." „Met een prins die leeftte redetwistenvoegde daarop lord Pal merston zijne collega's toe, „dat gaat nog aan; maar met een dooden, dat zct ik den besten." Aan den gentleman ran Kvrnoistegen- woordig in ket Heilige Land reizende, is door den Engelschen consul opgedrageneen flesch water uit den Jordaan mede te brengenom te dienen voor den doop van den zoon van den prins van Wallis. Er is te Londen een nieuwe maatsckappij opgerigt, genaamd the Umbrella companymet een kapitaal van 12,000 pel. st. Deze maat sckappij verkuurt parapluies aan kendie op straat door den regen verrast worden. Men geeft een shilling in pand en betaalt voor huur twee pence de shilling dient tot waarborgde 2 pence tot bezoldiging der ambtenaren. Hoe de maat sckappij ket aanlegt om hare parapluies weder te krijgen wordt niet gezegd dock in alien ge valle moet het gebleken zijndat de Umbrella company gemiddeld per dag een shilling van elk regenscherm trekt en dat zij gedurende eene maand ruim f 330,000 lieeft gewonnen. Onlangs heeft een barbier te Londen een weddingsckap aangegaandat hij in een uur tijds 60 personen zou scheren. In 43 minuten had de man deze taak volbragt en toen ket uur om was had hij den SOsten baard onder het mes. Dezer dagen werd in de St.-Paulskerk te Divertoneen koog bejaard bruidspaar in den eckt verbonden. De bruidegom, die 80 jaren oud was, ondersteunde zijne wankelende schreden met een kruk en een stok zijne bruid, vier jaren jonger, gebruikte alleen eene kruk om te kun- nen gaan. Bij eene vergadering van een matigheids- genootschap te Altarnum, nabij Launcestonin de vorige week gekouden, waarbij 500 personen tegenwoordig waren, bezweek eensklaps de vloer, zoodat een honderdtal mannen en vrouwen 10 a 12 voet diep nederstortten in een stal. Meest alien hebben kneuzingen bekomen. Gedurende het jaar 1863 hebben in Enge land 8470 faillissementen plaats gehad, waar van er 5600 in ket gekeel geen dividend heb ben betaald. The New-York Herald brengt te Londen het aangenaam berigt, dat men er in geslaagd is een kanon te gieten van 20 voet lengte waarmede een kogel van een ton in wigt op eenen aanzienlijken afstand kan geworpen wor den. Men verzekertdat de zoo koog geroemdc pantsersckepen the Warrior en la Gloiremet 6en sckot verkrijzeld zouden worden. Voor- waar een aangenaam vooruitzigt. In Oostenrijk worden thans de schoolboe- ken op mai'spapier gedruktnaardienvolgens het gevoelen der geneesheerendit gele papier de oogen minder vermoeitdan het gewone witte. In een der gestichten te Borne is dezer dagen zekere Madeleine Annunziala Onofri over leden in den ouderdom van ruim 122 jaren. Alkoewcl sints 1855 in ket gestickt verpleegd, was zij tot op het laatste oogenblik in het be- zit van al hare geestvermogens en daarbij zeer opgeruimd. Het geruckt is in omloop, dat te Athene iemand in hecktenis is genomen, verdacht van poging tot moord op den jeugdigen koning. Er zou daardoor veel ontsteltenis in de stad vcroor- zaakt zijn. Twee telegrammen uit New-York, van 16 en 19 Feb. 11. bevatten tijdingen, die voor den verderen loop van den zoo langdurigen en bloe- cligen strijd van veel gewigt kunnen zijn, in elk geval eene karakteristieke bijdrage tot de geschiedenis der regerings-handelingen te Washington en te Bichmond leveren. Tenvijl namelijk Jefferson Davis wetten bekracktigt, waarin ondersckeidene maatregelen van proki- bitieven aard zijn vervat, zou Abraham Lincoln den 22 Feb. de door de kamer der vertegen- woordigers te Washington bereids goedgekeurde emancipatie der slaven „in alle staten der unie, zonder onderscheid", afkondigen. Daar liier- mede blijkbaar ook de Zuidelijke, de zooge- naamde geconfedereerde staten, bedoeld zijn, mag men hopen, dat deze aflsondiging veel zal toebrengen tot de vrijwillige terugtreding dezer staten tot de unie, en daardoor tot den einde- lijken afloop van den strijd. Volgens een Amerikaansck blad, is de echtgenoot van den bekenden generaal Tom- Pouce den 22 January 11. bevallen van een zoon. In der tijd werd melding gemaakt van eene advertentie in een Amerikaansck blad welke aldus aanving: „Men vraagt eene plaats als schoondockter in eene fatsoenlijke familie." Thans bevat een ander Amerikaansck blad de volgende annonceonderteekend door miss Geor- gina Mc. Cleanan Burgers van Amerika zult gij onverschillig blijventenvijl eene land- genootevan een bevallig uiterlijkvan eene gesoigneerde opvoeding, jong en muzikaal ont- wikkeld, eene artiste, die alles in zich ver- eenigt wat eene vrouw door een man doet be- minnen, genoodzaakt is ket middel van adver- teren te baat te nemen om een man te vinden Mannenweest niet langer koelnock angst- vallig. Dat uwe leus zij „het kuwelijk of de dood!" Een angstvallig hart lieeft nog nimmer eene sckoone vrouw voor zick gewonnen." GEDBUKT BIJ J. STUBM TE NEUZEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1864 | | pagina 4