No. 88. Woensdag 31 December 1862. 2de Jaarg, ALGEMEEN ZEEl »VSCH-\ 1V ANDEREN. I buiterieakdsche berigteiv. Nieuws- en Advertentieblad V )or Dit Week bind wordl elfcen Woensdag-morgen uilgegeven bij J. Sturm le Neuzen «n I 7~ 95 cents. Men abonneerl zic.h bij alle BoelchandelarenPosldiredeuren en Brievenbusliouders Adrer/T',- m™nden en franco per Post uilerhjk Dingsdagt/es namiddags ten 6 »rC t/c/irij.y can 1 lot 4 reye/s-40 Ce«/Jt ttoor e//t-e„ regei meer \0c<M/^TeAa/re^SK BUVIVE1VLAIVDSCHE BERIGTEN. Door Zijne Majesleil zijnmet ingang van den 1 Januarij 1863onder anderen herbenoemd tot burgemeeslers van do gemeentenHoek en Ncuzen, do heer mr. P. DronkersHoofd- plaal, VVulerlandkerkjo en IJzendijke, do heer D. Bekaar. Bij besluit van den 23 dezer, no. 76, heeft Z. M. goedgevonden o. a. te benoomen tot 2do luilenarit liij liel 2de regemeul infanteriedo sergeant Polhoven. De geheele staalsbegrooting voor 1863 onlangs door de tweede kairier aangenomen is thans rnede door do eersle kamer ufgehandeld. Mel hoofdsltik kolonien is echler door haarver- vvorpen met 30 tegen 4 stemmen, terwijl overi- gons de geheele begrooling is aangenomen. Graauw, 29 December. Door den raad dezer gemeenle is in zijne vergadering van den 13 dezer, bonoemd tot ontvangcr-griflier van het algemeen annbcsluurdo heor P. L. van Eer- den burgh. E'liiSippiiie, 25 December. Gislercn, om- streeks hall' twee ure namiddag werd op eeno plnal in den Braakman onder Philippine, het lijk ontdekt tan eenen drenkeling liggende be- halve in een slechl hernd en kousen, bijna in naakten toestand. Nadat door de policie, vcr- gezeld van den genecsheer J. P. ISoske Buijze, <le wcttelijke schouwing was gedaan werd het lijk nuar de geineente overgebragt en onmiddel- lijk herkend te zijri de persoon van Cornells errtjkeoud 56 jaren, varensgezel, wonendo op het Maurilsforlonder de gemeente Hoek die des avonds to voren van daar twee passa- giers met eene hoot herwaarls had overgebragt. Men vermoedt dat den man, door den zwaren mist en de duisternis van dien avond op het drooge govaren zijnde, gelrachl heeft te voet naar Phi lippine terug to keeren of wel door koude uit zijn vaarluig is gegaan om door wandelen op de plaat niet te verkleunen, zoo doende is ver- dwaald geraaktzijn vaartuig uit het gezigt heeft verloren en door het opkomend water is onder- gevloeid. Weld ra ook ontstond het vermoeden dat het lijk van zijne kleederen was onldaan door eenen kortelings daar langs gevaren schipper, en werd ook spoedig door de ijverigo nasporingen van den brigadier der marechauss6e alhier, den dader ontdekt, welke bleek le zijn zekeren A. II. v. II., uit dcze gemeente. Groot was de algetneene ver- onlwaardiging over deze gruwelijke daad en deed het tevens algemeen genoegen, dat zoo spoe dig den ontroover en schender van het lijk was ontdekt, daar andcrsware het verholen geblevcn den gehcelen schippcrsstand alhier xich gekrenkl had gevoeld onder vcrdenking to kunnen liggen van schuldig aan een gepleegd feit, der canibalen waardig, le meer nog, daar door den schippersstand ter dezer plaats alge meen, vaak bewijzen van menschlievende en zelfsopoflerende daden zijn geleverd. Waterlandkerhje, 29 December. Do heer C. Schilleman hoofd-onderwijzer alhier is henoemd als openbaar hoofd-onderwijzer in de gemeenlo Oud-Vosmcer. Bij de aanhesteding to Middeiburg, den 27 dezer gehonden is de heer A. E. Stubbc te Sas-van-Genlaannemer geworden 1°. van het maken van een basaltmuur en trap aan de westzijde der oost-schulkolk le Neuzenvoor de som van f 33,175; 2°. van het beplanten van een gedeolte van den oostenlijken Icidijk van hot kanaal van Neuzen beneden de bru<* te Sluiskilvoor f 1469; en 3°. van het driejarig onderhoud van het kanaal van Sluis naar Brugge (Nederlandsch gedeelle)voor f 1898. Men berigt ons uit Middeiburg, dd. 24 dezer Gisteren trof onze slad een groot ver- lies, door het plolseling overlijden van jhr. C. P. L. van hinscholin leven provinciate dirccleur der belastingen alhier in den ouderdom van 56 jaren. Na nog dienzelfden dag zijno werkzaamheden op zijn bureau verrigl te hebben werd hij des avonds door eene beroerlo overvallen waaraan hij eenige oogenhlikken later bezweek. Mist de maatschappij cen kundig en werkzaam lid, de ambtenaren onder zijn besluur belreuren een beminden chef, die zoowel aan hen, als aan zijne betrekkingen, te vroeg is onlvallen. Uit Vlissingen dd. 24 dezer, schrijft men In cie korlelings hier nieuw gebouwde kerk is een fraai orgel geplaalslhetwelk wij te danken hebben aan de vrijgevigheid van den vader van een onzer predikanlen. Jl. zondag is helingc- wijd door ds. van Schelven te Gent. Naar men verneemt is de schade welke aan de calamileuse polders in Zceland door de jongste slormcn is te weeg gebragl, beoroot op f 150,000. Bet koslhare dok te Nieuwediep schijnt thans reddeloos verloren le worden geacht en het verdere geld dat men er aan zou willen besleden zou, naar beweerdt wordt, geheel weggeworpen zijn. Nu het er zoo mede staat begml men elkander le verhalen dat de aan- nemers voor een half millioen meer, het werk voor hun eigen risico" hadden willen uitvoe- ren doch dan naareen ander plan, geheel an- ders dan het nu gevolgde hetwelk zulke slechte uitkomsten heeft gegeven. Te Beusichem had onlangs een zonderling voorval plaats. De schoolmeester erfde onge- veer f 15,000 en was met zijno vrouw daarover bijzonder verheugd kort daarna stierf de man en liel zijne vrouw beloven, dat men hem niet zoudo ontkleeden maar gelijk hij daar lag in de kist zoude leggen. Aan den laatsten wensch haars mans gehoor gevende, zorgde zij dat hij zoo veel mogelijk onaangerocrd ter uar'de werd besteld. Toen men eindelijk lot do regeling van erfenis enz. overging was er van de /"15,000 niets te vinden. Onder de algemeene onlstel- lenis werd de raad gegeven om do auloriteil hierin te hulp te roepen deze beslool het lijk te doen opgraven, en op het hart van den pedagooa werd de eene helft der vermisle som, de andero onder zijn regter-arm gevonden. 's Mans zeker- lijk bizarre denkbeelden omtrenl hot gebruik van dit geld na zijn afslcrven blijven echler een raadsel. Aan eene parliculiere correspondenlie uit Brussel aan het llandelsbladontleencn wij het volgende Sommige Nederlandsche dagbladen hebben in den jongsten lijd, welligt niet ten onregte de opmerking gemaakt, dat het zon derling mag genoemd worden, dat ons gouver- nemcnt niet eersl heeft getracht zich met de Nederlandsche regering nopens den afkoop van den Scheldetol te verstaan, aborens met andere mogendheden onderhandelingen over dat punt aan te knoopen. Die vraag is thans opgelost en wel op eene wijze welke de overweging van de leden uwer tweede kamer verdientdie zich o. a. in de Maas-kwestie als do onvoorwaardelijke aan- hangers der verzoening met Belgie hebben doen kennen. Do heer Bogicr heeft dezer dagen in de centrale scctie van onze kamer, bij gelegen- heid van het onderzoek zijner begrooling "er- klaarddat, indien ons gouvernement het niet met Nederland eens mogl kunnen worden, een koninklijk besluit zal worden openbaar geinaakl houdendo dat Belgie den Scheldetol niet meer zal betalenaangezien ons land zich daarmede vrtjwillig heeft belast. Nederland zou dan zclf moeten trachten betaling van de overige reoe- ringen te erlangen. Dat is het punt, hetwelk ons gouvernement aan do vreemde mogendheden gemeend heeft le moeten onderwerpen alvorens zich tot Nederland le wenden niettegenstaande de sympathie die het voor de Noord-Nederland- sche brooders gevoelt. Men begrijpl, dat de vreemde mogendheden dat beginsel gaarnc hebben goedgekeurd." Men nioldt uit Brussel, 22 December: In wel onderrigte kringen blijft men hier volhou- den, dat de heer Loosl>urgemccsler van Ant- wcrpen als dusdanig zijn ontslag zal nerncn Sommigen willen dat do heer Loos geen zitting wil nemen naast den heer van Rysxvyck en an deren die eerstdaags hunne functio van gemeen- teraadslid moeten aanvaarden. Anderen beweren dat de burgemeester van Antwerpen zijne be- trekking nederlegt, omdal de hooge re«erina volslandig elko genoegdocning van welken aard ook, aan die slad en hare bevolkingblijft wei"freu. Do konmg van Pruissen heelfi brnaald dat de wonrng te Eislebenwaarin LulJieK >jfi 11 zjjiis levens heeft doorg^Tir^t voor staats rekening aangekocht en in den slijl der 16de eeuw hersleld zal worden. In flongarije heeft een hevigo'vcepesl ge- woed. In 92 gemeenten, welker gezamenlijke vceslape! op 64,500 sinks wordl begroo. zijn 19,000 aangetast en hiervan 11,000 gcslorven. Loo als men weet is de keizer van Frankrijk over eenige dagen bij den baron Rolschildcp (liens kasteel le Ferrieresop eene jagtpartii geweesl, waar de rijko bankier kosten tot het ontvangen van zijn gast heeft gemaakt, die aan het tabelachlige grenzen en eer in eene verlel- gi (II" Buizcnd en cen nachl," dan in de werkehjkhe.d der 19do eeuw to huis behooren cnnc1" Tle,re" "as cr cen 1,osch Mant met -o,000 oude boomstammen, die onmiddellijk na s keizers vertrek weer zijn verdwenen. Het geheele kasteel was op nieuw gemeubileerd. De honderden van bedienden schitterden alle met nieuwe, rijk met goud en zilvcr gegallonneerdo 'very. Alle koetsendie gebruikt werden om den keizer en zijn gevolg van het spoorwegsta- lon le Ferrieres at to halenwaren nieuw en schitterden van goud en zibcr kortom om niet meer to zeggen het geheele hezoek duurde slechls van 's middags 12 lot 5 's avonds, en in die weimge uren heeft de rijke geldkoning 2 millioen francs verspild. Dezer dagen is te Parijs de boedel "e'iu- venlariseerd van een onlangs overleden voornaam kleedermaker. Het actief bedraagt 5 millioen fr on hel pass.cf slechts 83 fr. In zijn testameni heeft hij vcrklaard dat do grondslag van dit fortu.n in 1812 werd gelegd met eene kroon die hij besteedde om de stof le koopen tot het maken van een vestdat voor dcrlien en een halvcn fr. is verkocht, Volgens een dezer dagen door den heer Uaitssman uilgegeven rapport moeten er in slechte jaren alleen in het department van de Seme 1,200,000 gealimenteerd worden. Te Bordeaux is een 77jarig grijsaard als beschuldigd van zijn 73jarige wederhelft uit ijver- zucht to hebben vermoord, lot 12 jaren cevan- gemsslraf veroordeeld. Bmnen kort zal aan H. M. de koningin van Engeland een roerend bewijs van dcelnemnm worden gegeven. Een I.ijhel vergezeld van een ad res van rouw heklag der Engelsche weduwen zal haar worden aangeboden. Uit den aard der zaak is van het voornemen, om dit geschenk to geven met zoovce! gewag gemaakt als bij andere bewijzen van belangstelling plaats had en menbo weduwe, dio zeker gaarne het hare had biibe- dragen, bleef dus van de zaak onkundb. ?n- tusschen kan het in de tegenwoordige mnstan- dighcden voor de koningin niet anders danaan- genaam zijn zulk een passend bewijs van gene- genheid le ontvangen. De Pungolo meldt, dat de exentrieke En- gelschman, die 1000 pd. st. of 25,000 fr <r0 boden heeft voor den kogel die men onlangs nil Garibaldi's been gehuald heeft, riiemand anders dan de herlog van Devonshire is, die zich thans te Genua bevindt. ^T°g steeds wordl hot jongste ongeluk in do sleenkolenmijn Edmonds Main door de dag bladen druk besproken. Zoo merkt de Times o. a. aan: Gedurende de lien jaren 1850 1860 werden in onze kolenmijnen meer dan 9000 tnenschcnlevens geofferd. Onze kolenmijnen kos- 'cn ons in twee jaren evenvcel menschenals de Britten en Hannoveranen te zamen in den slag van Waterloo verloren. De lijst der van onze zijde toen gesneuvelden bedroeg 2047. Als wn nu slechts herhalen dat jaarlijks 900 a 1000 menschen in onze kolenmijnen omkornen, dan hebben wij voldocnde op do beleekenis dier cijfcrs gewezen." Volgens berigt nil Petersburg van 12 Do- cember, was do winter toen aldaar zoo gestreng als hij er in vele jaren niet geweesl was. |'e thermometer leekende 20° beneden het vriespunt. De rivicren en de zee waron bevrorenma r men had er nog geene sneeuw, T, 'De f00'® striic' om het definiticve bezit van Frede ricksburg bereids door de Noordelijken bezet is volgens be- rig en uit Amerika, den 13 dezer begounen. I)e positie van de beide legers, voor dat de Noordelijken de Rappahannock- uvier waren overgctrokken, was als volgt: De Zuidelijkcn

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1862 | | pagina 1