OIMilSDIENST Y olksfeesten SELZAETE. d ft i ft R S y ya St—J— DE WINTERD1KNST /l/zr'/, y Geilrnkl bij J. STURM te Neuzem 7 /c 3// /781' -~3r is, in Jo govangenis zijne praklijk vcrder nil lo oefenen." Do nieuwe klok uil Parijs die reeds voor wekcn le Deventer is aangekomen kan niel ge- sleld vvorden dan door ecu Parijschen ouvrier ca do ouvrier korot niet. Do oudo kiok weg en do nieuvve or niet voor in do plaats; men lie— grijpl weIk een last. Er is nil een arkeider die, met het horlogie in do hand, alio uren tegen do klok van den toren der Groote kerk slaat, en zoo is het deel dor slad dat oin do kerk ligt toch altijd cenigzins op de hooglo van den tijd. Uil Enschede schrijft men, dd. 20 dezer De hulpkerk voor de Herv. gemeente alhier is gisteren door ds. ter Kuile ingewijd. Ook schrijft men uil Enschede, dd. 25 dezerNog won en ongevcer 100 huisgczinnen in tenlen. Reklagenswaardig is de locsland de zer lieden. Het stormachtige weder der laatste vier nachten heeft verscheidene ten ten nmver- gerukt of vaneen gescheurd. Daarbij koml dat de mazelen hier sleik heerschen en ofschoon tot dusver zich weinig sterfgevallen hebben voorge- daan kan het niet missenofhel moct voor deze ongelukkigen de treurigsto gevolgen hebhen die, aan dezo ziekte lijdende en terwijl de storm gierde en de regen by stroomen nederviel den nacht in de open luchl moeslen doorbrengen. Uit Asscn, dd. 22 October, berigt men: Gisteren onlving de heer V. le Veenhuizen een telegram dat zijn zoon le 's Hage bedenkelijk ongesteld is. Zijne dochler sohriklo z6o hevig door dit bcrigtdat zij plotseling den geestgaf. De vader trok zich dat geval zoo zeer aan, dat hij daardoor krankzinnig is geworden. Er is te Assen een berigt uil Balavia onlvangen van den heer H. A. M. Brumsteede vvaarin deze meldt, dat hij den 16 Augustus 11. to Balavia is gearriveerd en dus in 53s dagen den weg van Assen naar Indie heeft afgelegd een zo6 korteri tijd, als nog nimmer met eenige mail is godaan. Van den 21 dezer berigt men uit Meppel Gisteren middag heeft do horlogiemaker W. I'. cen braaf en oppassend manin zijno woning door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. Algeincen wordl bet oneenig leven met zijne echtgenootmet welke hij nog geen jaar ge- hnvvd was, als oorzaak van deze wanhopige daad aangemerkt. Uit Nicuwe-Diep dd. 23 October meldt men: Sedert acht dagen waait hier een storm- wind die met iederen dag in hevigheid ioeneeml men vreesl zeer voor zeerampen. Heden is hier een groot wrak in zee gezien en op do Zuider zee zijn vier schepen in groolen nood. Heden is hier als bijlegger een brik onder noodtuig binnengekomen die 7 voet water in had en welker equipage zich reeds tot den dood had voorbereid. BUITENEiANDSCHE BERIGTEN. Men meldt nil Brussel24 October Heden middag heeft H. M. de koningin van Engeland het kasleel le Laekon verlaten nadat zij harle- lijk van koning Leopold had afscheid genomen. Zij werd vergezeld door prins Arthur, de prin- sessen Helena, Beatrix en Louise, benevens de personen van haar gevolg. I)e herlogin van Brabant begeleidde met eene staalsdame H. M. tot aan het station terwijl de graaf d'Hanins de Moerherkeadjudanl van den hertog van Brabant de koningin lot Antwerpen vergezelde. Ofschoon de orders voor H. M.'s verlrek onverwachl waren gegeven hadden zich een groot aanta! personen aan het spoorwegstalion vereenigd om H. M. uit- geleide te doen. De Echo Beige deelt mededat koning Leopold, op dringend aanzoek van koningin Vic toria zich eerlang naar Engeland zal begeven. Daarna zal do koning naar Italio verlrekken. Men zegt dat de keizerin der Franschen den koning bepaaldelijk had uitgenoodigd den winter to Pau lo komen doorbrengen waar het keizer- lijk paleis in die stad, geheel hernieuwd, ter zijner beschikking was gesleld. Do zelfmoorden en de pogingen daartoe hebben in het afgeloopen jaar te Brussel 37 be- dragen. In 1860 bedroeg het slechts 30. Do pasloor Maillete Cangy (in het dep. Indre et Loire), had verleden week een dertigtal personen genoodigd om ten zijnent den vijflig- sten verjaardag van de aanvaarding zijner pries- lerlijke betrekking te vieren. Dientengevolgo waren zij vereenigd in een bovenkamer van de pastorijten einde een dejeuner le gebruiken. Zeer aanzienlijke personen bevonden zieh onder hen zooals de mairo do heer Bodin en de no- taris. Naauwelijks was men begonnen of onver- wachts kwam de nicht van den pastoor in de kamer en riep met hewogen stem Mijno heeren spoedt u van hier, wantzij had den tijd niel om den volzin ten einde le brengen of ecu vreesselijk gekraak deed zich hoorcn; de geheele grond harsllo en 24 personen slortten onder een dikken stofregen cn een massa tafels sloelcn glazen, scholels en borilen naar beneden 5a 6 personen werden hevig gewond namelijk de pastoor Rabion van Amboise, do pasloor Mabille ■van Tours, de pasloors de CangySains en Tallot. De overigo werden meest alien ligtelijk gckwetsl. lkzer dagen had te Havre ecu opmcrkelijk geval plaals ten gevolge van den hevigen storm, Een gedeelto van den Lap van hot dak van een pas gebouw buis, op den hoek der rue Sery en van den boulevard Sainte-Adresse werd door den wind opgenomen en kwam op 30 ellen af- stand te regt op een huis, in aanbouw in do rue Dicquemaire. Die kap besloeg eene lengte van 25 ellen en eene breedto van 5 ellen en woo" niet minder dari 2000 Nederl. ponden. fy 1 Het is dus niel to verifctideren dat gencemd gevaarte door twee verdiepingen bcenzakte en een groote vervvoesling aanrigtte. Men schrijft uit Stuttgart: Een treurig gerucht is door het geheele land vcrspreid. Onlangs moel een onschuldig veroordeelde ter dood gehragt zijn. De ware misdadiger zou dit voor eenigo dagen op zijn sterfbed beleden heb ben. De geexeculeerde heeft nog op het schavol en legenover de guillotine staande zijno onschuld bczworen en iederdie den loop van het pro- ces gevolgd heeft, meendo dat do man gratie zou hebben gekregen. Dit is echter niet ge- beurd. Wordl dit berigt bevestigd dan zal de doodstraf, die bij ons afgeschafl was en eerst onder het ministerie Linden weder ingevcerd is voortaan nagenoeg onmogelijk worden, Uit Bieberich verneemt men, dat de chef van het bankiershuis gebr. Haas, aldaar met achlerlating eener schuld van 300,000 fl.hei- melijk is verlrokken. Deze man stond sedert vele jaren ler goeder naam en faam een groot gedeelte der mindere klasse had zijne bespaarde gelden zonder waarborg bij hem gedeponeerd. Zijne onroerende goederen vorderingen enz. had hij aan anderen overgedragenzoodat de schuldeischers niets zullen bekomen. Men schrijft zijn faillissement toe aan beursspel. De dezer dagen to Londen vvegens vergif- tiging veroordeelde en ter dood gehragto Calha- rina Wilson heeft weinige uren v66r dat de e.xeculie zou plaats grijpen nog een brief aan hare naasle bloedverwanten geschreven waarin zij op eene trefTende wijzo hare onschuld vol- houdt. Tot op bet schavot heeft zij verklaard dat de misdaad waarvoor zij leregt gesleld is, door haar niel werd gepleegd. 't Is to hopen dat later lijden het bewijs niet zullen leveren dat de jury, die het doodvonnis uilsprak ge- dwaald heeft. Zondag avond der vorige week werd do gemeenlo die in eene kerk to Londen in de na- bijheid van Whitby de avondgodsdiensl bij - woonde als door cen tooverslag in Egyptischa duisternis gehuld. De oorzaak daarvan was dat eene crinoline de kerk binnenkwam een dameskleed raakle aan den sleulel van den gas- meter de dame trok hare crinoline mede en de crinoline trok den sleulel van den meter mede waarop eene lotale kerkverduistering volgde. Do jongste stormen hebben verscheidene zee- en rivierrampen ten gevolge gehad. Met angst ziel men gedetailleerdo berigten dienaan- gaande te gemoet. Reeds vveet men dat op de kuslen van Engeland een aanlal sehipbreuken en slrandingen hebben plaats gehad. De tijdingen uit Ualie zijn zeer onbelangrijk do berigten omlrent Garibaldi's loesland blijven legenstrijdig. Volgens de Nalionalitcs zouden do geneesheeren van oordeel zijn, dat de noodzake- lijkheid der amputalie zoozcer is nangegeven dat elk uur vertraging gevaarlijk kan zijn mnar nieltemin isdelijder zoo zwak dat men er niet toe durft overgaan. In de nabijbeid van hot paleis le Castel Gandolfo, zoo wordl van daar door een door- gaans goed ingelicht correspondent gcmeld heb- den de pausselijke gendarrnen een man in hech- tenis genomen die naauvvkeurig onderzochl wan- neer en waarheen do Paus ler wandeling uilging. Deze man was gewapend met een revolver en dolk. Hij zeide een arbeider te zijn eD uit de Marken le komen, en dat de wapens die hij droeg lot zijn personelijke verdediging dienden een bewering welke zijne kleeding, zijn slecht onlveinsdo verwarririg zeer verdachl maaktcn. Naar de gevangenis gehragt herriep hij daar zijn eersle verklaring en bevveerdo geen wapens ge had le hebben dat de gendarrnen dit verzonnen hadden en hij niet wist wat men van hem wilde. Hij was overigens in het bezit van een lamelijk aanzienlijke somine gelds. Wij hebben wederom een tweetal veldslagen lusschen de noordelijke en de zuidelijke Aineri- kanen te vermelden. De eersle had plaals bij Corinlho en duurde twee dagen. Ofschoon het leger der zuidelijken, volgens de berigten, dat der noordelijken verre in gelalsterkle overtrof, werd het door laatstgenoemden verslagen en op de vlngt gedreven. Het verlies der zuidelijken wordt voorloopig geschat op 800 dooden, 1800 geworiden en een gelijk getal gcvangenen dat der noordelijken op 300 dooden en 1000 gewonden. Een Iweede veldslag had plaals hij Pcrrysville, in Kentucky, lusschen de noordelijken onder Buell en de zuidelijke korpsen onder Bragg. Het verlies der noordelijken wordl begrool op 2000 man. De zuidelijken zijn daarbij geslagen cn werden, naar Iuid der depechedoor den vijand vervolgd. Do korpsen van Morgan (noordelijkou) hebben hij Frankfort insgelijks cenc over winning op do zuidelijken bchaald, BEURS- MARKTBERIGTEN ENZ. Amsterdam 27 October. Work. Schuld 2^ pCt. 63^; 5 PCt. 75i; 4 pCt. 99. Rotterdam 27 October. Tarwe. Bij niiddclmatigeu aanvoer wederom flaauvv waardoor de gewonc 25 cents lager werd afgegeven; Jarige Zeeuwsche Vlaamsche cn Overm. puike f 10 75a f 11,50; mindere /950a/10,50; Nieuvve dito; pnike 10,75 a 11,25; mindere /8,50 a 10,50. Rogge ruimer aangevoeid, doch was voor Nieuwe moeijelijk vorige prijzen te bedingen puike Zeeuwselie en Vlaamsche 7,40 a 7,70 mindere f 6,50 a 6,90. Gerst. Nieuwe Zeeuw sche Vlaamsche cn Overm. puike Winter f 5,70 a 6,50 mindere f 4,70 a 5,50; dito Zomer/450 a 5,90. Haver: Korte 3,40 a/4 Lange f 3 a 3,60. Bruine en Witte Boonen 25 cents lager Zeeuwsche Bruine 8 a/ 10,25.; dito Witte 8 a 10 Paardeboonen /6,50 a/7,20 Erwten als voren goed opgeruimd Zeeuwsche kleine Groene /8 a /8,50, mindere f 7,25 a 7,75 groote dito /9a/12,25Zeeuwsche en Vlaamsche Graauwc /8,50 a 9. Koolzaad: Zeeuwsch zakmaat o? 78. MEEKRAP. Er werd heden veel geveildde markt was flaauwer vooral voor ordinair good. Amsterdam 27 October. Tarwe vast. Rogge onveranderd. Koolzaad 82". Gent24 October. Tarwe en Rogge wederom 50 tot 75 c. lager Tarwe verkocht voor 20,50 a 25 fr. en Rogge 14 a 15,25fr. Gerst als voren. Haver 50 c. lager. A las met belangrijken aanvoer de daling duurt voort schoon de talrijke koopers nog lagere prijzen bedongen. 249ste Staats-Loterij. Prijzen van /1000 en daarhoven. Tweedc Klasse. 2de Lijst No. 6512, /5000. No. 7580, 1500. No 471 en 16508, ieder/1000. 3de Lijst: No. 18106,/2000. 4de Lijst Gecne. ADVERTEN'TIEN. la een ruim tweejarig treurig en smar^ telijk lijden overleed heden in den ouderdom van 48 jaren mijne geliefde Echtgenoot THEODORA WILHELMINA COLENBRANDER. 3tr Neuzen, den 24 October 1862. C. LOGEMAN, mede uit naam mijner Kin der en. IURGEMEESTER en WETHOUDERS van NEUZEN maken bckend dat do in die gemeente zal plaats hebben op Woeng> dag den 12 November aaustaaude. Neuzen, den 28 October 1862. Burgemeestcr en Wet bonders voortioemd J. P. DRONKERS'Burgemeestcr. J. DIELEMAN, Secrctaris. TUSSCHEN 7*/' dat -fc -r 6 Aan het puhliek wordl kennis gegeven, uai y meldeneersten loveinber aanslaande« cen aanvang zal nemen, Z" 'r TE Ter gelegenheid der voltooijing van het ge bouw der Gendarmerie en andcre schoone nieuvv opgerigte Woningen in de Groenstraat, ofthans zoogenaamdo Heer - Thoorensslraalte Selzaete zullen aldaar op %ondag- 9 November ISO3, le heginnen om 2 uren namid» dag verscheidene VOLRSSPELEX en TEKll lKi;LB.livII EDEl plaats hebben, zooals: MastkEimining- 4 Zvvart en Wit, liuepsteking- of Tornooi Cxaaiballing'Paruikbijting de ver- bliitde Itijstpapeters enz. onz. De Muziekmaatschappij der gemeente zal door hare medewerking het feesl helpen opt 11 is le ren Avonds algemeene Terlicliting:. De Vreemdelingen zullen lot het feesl toegc- lalcn worden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1862 | | pagina 2