VEEMARKT AANBEVELING. Depot AMER1KAANSCHE LAHPEN IN OLIE MMAAN70BHBI. 4 - 5 v f £6 9 Z -zt X bij de Wed. J. STUB BE te Sas-van-Genl. 48? TIIEESOORTEN, Gtedrukt bij J. STURM te Heuzen. £3 als tegonwigl eene bezelting van Sicilie z.011 wor den noodzakeJLjk geacht." In eene corrosponilentie uit Parijs aan cen dor bladen leest men dat aan de grenzen balen zijn in beslag genomon welke, eene zekerc hoe- veelheid verboden uilgaten bevatlen. Daaronder bevonden zich exernplaren vau eene verzameling geliteld Le Bulletin Francoisvan de werkcn van den heer Edgarcl Quinel en vvat het aar- digste is van de werken van Napoleon 111 met de zinsnoden ilie daarin sederl den 2 Dec. zijn doorgehaald, en bepaaldelijk die met het motto: J'aime la liberie Men zegl, dat de beer Thiers beslolen heeft de geschiedenis van Frankrijk van 1815—1830 onder handen te nemen reeds zou hij eene over- eenkomst ilaarvoor met een uitgever geslolen bebben. A!s een bewijs van den ligtzinnigen Fran- schen aard wordt geineld dat toen in de vorige week een jongeiing zich op een bal dood school men het lijk wegruimde en op nieuw even vrolijk voorldanste. Een jager heeft in de omstreken van het bosch van Clairmarais een raaf van eene zeldzame grootte gescholen. Die vogel had om een zijner pooten een ijzeren ring, waarop men deze woor- den leest Geboren te Kortryk in 1772. Dil bevestigt de opgave van sommige natuurkundi- ger)die bevveren dat de raven vvel een eeuvv oud kunnen worden, Do Courrier de la Champagne veihaalt den volgenden trek van eenen bond toebehoord hebbende aan den eigenaar van eenen kerrnis- troep en door dezen in Januarij II. te Soissoins aan een Duitscher verkocht. De hooper nam het dier mede naar Duilschland terwijl de vo rige eigenaar naar het ncorden van Frankrijk trok. Na acht tnaanden vond deze den bond zeer vertnagerd terug op zijne gewono plaats onder een der voertuigen. Op zijne latere orn- zwervingen bleek het hem dat de hond Belgie en een deel van Frankrijk was doorgetrokken op alle plaatsen vvaar de troep gewoonlijk kvvarn zijn oudon meester zoekende. Fit Wurzburg wordt het volgendo gemeld Tot niot geringe verbazing van de bevolking dezer stad vornam men dezer dagen, dat de echtgenoot van een rijks-ambtenaar, moeder vanzeven kin- deren van welke het jongslo nog een zuigeling is, zich in het geheim heeft verwij lerd met den gouverneur van haar oudsten zoom Van den 6 dezer wordt nil Louden gemeld Gisteren was in Hydepark eene zeer grooto me- nigte bijeengekomenofschoon het Garibaldi- comile hadberigt, dat de aangekondigde meeting geen voortgang zou hebben. Volgens de Morning- Star waren honderd duizend man bijeengekomen on daaronder verscheidene gewapend. De katheder, die II. zondag lot tribune had gediend, was door do Ieren bezel, welke de kreet Leve de Paus aanhievenwaarop de Garibaldisten met een: Leve Garibaldiantwoordden. Dil had een con flict ten gevolgehetweik twee uren duurde. Beide parlijen maakten zich herhaaldelijk van den katheder meester en moesten die ook weder overgeven. Onder de vechtenden bevonden zich een aanlal militairen. Tot beteugeling der laatste was door de autoriteilen een piquet soldaten af- gezonden inaar deze schaarden zich aan de zijde der Garibaldisten en nam on deel aan den slrijd. Bij dil gevecht vverden een groot aantal personen gekwetst. De Times schat het aantal personen, die aan den strijd deelnamen, op 90,000 man. Ten slolte traden de Garibaldisten zegevicrend nil het slrijdperk. Zij spraken onderscheideno redevoeringen nit ten gunste van deontruiming van Rome. De slrijdenden waren gewapend met knuppels slokken en messen. Het piquet soldaten, dat naar de strijdplaats was afgezonden nam eerst deel aan den strijd nadat een soldaat een slag in het aangezigt had bekomen, die hem bewus- teloos deed neerzijgen. Een ler werd door een Ilaliaan gedood. Toen de policie tusschenbeido gekomen was, hield de strijd op, De dagbladen beweren dat de policie zich le laat heeft ver- loond. Men berigt uit Londen 8 dezer Door eene overslroomirig zijn in de omstreken van Marshland weder 2000 bunders bebou wilen grond onder water gezet, Kwakzalverij in uithangborden wordt in Engeland nog veel sterker gedreven dan te Parijs. Zoo voert een droogist le Londen onder anderen den lilel van: Gebreveleerd uitroeijer van on- gedierte, in dienst van HH. MM." Boveo cen fraai versierden winkel leest men Leverancier van ezelinnenmelk aan HIL K.K.. HH. den herlog en de hertogin." Maar de raooiste van alle is nog de vergunningwelke een kunstdraaijer govraagd heeft, om zich voortaan le noemen: a Fabrickant van houlen beenen van Z. R. H. den prins van Wallis De eigenaars eener groote bankelbakkerij le Dundee, hebben aan het vrouwelijk personeel dat in hunne dienst is, het dragen van crinolines vcrboden omdat eenige der meisjes hen herhaal delijk, onder bescherming van dat kleedingstuk hadden beslolen. Op zekeren dag, bij het verlalen der werkplaals, deden zij de crinolines dier meisjes onderzoeken en alstoen kwarn uit de eene een pot confituren, uit eene andere een broodsuiker uit eene derde eene menigte gebak te voorschijn. Uit Turiju mcldt men van den 6 dezer: Na lang op zich to hebben laten wachten is de amnestic eindclijk afgekomligd. Er is order gegeren om Garibaldi en de afgevaardigden Calvinio Fabrizi en Mordini in vrijheid te stel- len. Men berekentdal ongeveer 1500 Garibal disten van het voorregt der amnestic zullen ge- nieten. Aan do 32 oflicierendie op Sicilie hun otitslag hebben aangev raagd om niet legen Garibaldi te slrijden ^j,s?et eervol ontslag ge- weigerd maar zij zijn,,fgczet Bet is nog niet beslist of de oflicier vai. marine, d'Avogadroals deserteur zai beschouwd en behandeld worden. Garibaldi bevindt zich thans in een hotel le Spezziaalwaar ook zijn zoon Menotli zich op tion dt. Volgens la France, zal Garibaldi na zijne her- stelling een manifest opmaken waarbij aan Europa eenige zeer belangrijke en onbekende bijzondcr- heden zullen worden medegedeeld. De heer J. Macrae Moir geeft in de bla den rekening en verantwoording over de gelden welke gestort zijn om Garibaldi van geneeskun- dige hulp le voorzien. Het totaa) dat was bij- eengebragt, bedroeg 951,10 2 pd. st. waarran aan dr. Partridge is belaald 680 pd. st. voor telegrammen en inslrumenten 15,4,3; adverten- tien en drukwerk 18,8,7 pd. st. kleino uitga- ven 21 pd. st. Het saldo van 207,3,4 pd. st. zal zoo spoedig inogelijk aan Garibaldi worden overgemaakt om te worden vetdeeld onder zijne gevangen soldaten. Volgens eene zeer curieuse stalisliekwelke de Zenzero mededeelttell op dit oogenblik Italie van alle Europesche staten het grootste aantal staatkundige gevangenen. Del cijfer is lhans reeds tot 4500 gestegen en zal vermoedelijk nog wel klimmen want langzamerhand bereidl zich hier eene groote gebeurtenis voor. Men wacht het tecken daartoe van de Tuilerien, Op het punt van vrijheid za! Frankrijk ons binnen kort niets meer te benijden hebben En wij hadden toch reeds niet veel le verliezen. Te VVeenen heeft zich eene maatschappij gevestigd om de glazen tegen 2 cent per raain to wasschen daarvoor wordt eene nieuw uit- gevonden machine gebruikt. De beruchto rooverhoofdman Szabodie gedurende langen tijd een gedeelte vau Hongarije onveilig heeft gemaakt, is eindelijk gevangen genomen. Hij heeft voorloopig al zijne misda- den bekend en gezegd dat hij voor de regt- bank geen woord daarvan zal inlrekken. Hij verlangtdat zijn proces zoo spoedig doenlijk aangevangen en onmiddellijk geeindigd worde met eene voroordeeling ter dood en executie, want, indien het mij mogt gelukkenzoo zegl hij, om mijne vrijheid te herkrijgen dan zal men dingen vernemen die de haren to berge doen rijzen." Le Temps komt op legen de veroordeeling van eenige arrne lieden die door het hof van Grenada tot 9 jaren tuchthuisstraf veroordeeld zijnwijl zij de Protestantsche godsdienst fao- leden. Dal blad noemt zulks een schandaal. Spanje doet in den laatslen tijd zijn best om van zijne natuurlijke hulpbronnen meer partij te trekken maar wat baat zulks, als dat land niet vooruitgaat in zedelijkheid en er de wet- geving niet verbelcrd wordt? De oorlog in Noord-Amerika wordt door de beide strijdende partijen met afwisselend geluk doch met toenemende hardnekkigheid voortgezet. Aan wederzijdsche toegevendheid is vooralsnog niet le denken. Het vooruitzigt is dus ook ten deze niet bemoedigend, vooral als men nagaat welke heillooze gevolgen de Amerikaanscho ver- wikkelingen voor den koophandel en de Industrie in Europa na zich slepen. De tijdingen nader uit Amerika onlvangen maken ons bekend met een doorlasten den maat- regel door president Lincoln ten opzigle der slavernij genomen. Hij heeft bepaald dat alle slaven in de oproerige staten met 1 Jauuarij vrij zullen zijn;; voorts de habeas corpus aote geschorst en het gansche grondgebied der Ver- eenigdo Staten aan het standregt onderworpen. Het verwijt dat men tot nog toe aan den pre sident der Noordelijke Staten rigtte dat hij ten behoeve der slavernij niet met kracht durfde oplredenzoodat de hevige slrijd eigenlijk tot niets leidde, zai hem thans niet meer naar 'I hoofd kunnen worden geslingerd maar een andere vraag is: waarom hij niet de slaven vrij verklaart van die staten, welke met het Noor- den legen het Zuiden strijden Een tijdruimte van drio maanden, welke hij aan bet Zuiden heeft gelaten, is ongetwijfeld eene laatste con- cessie gedaan met het oog op eene toenadering. Men kan niet zeggen in hoeverre de hoop op eene schikking zal worden verwezenlijktmaar wij moeten toch conslatereti dat een lid uit het congres der zuidelijkcn uit de jongste overwin- ningendoor de laatsten behaald, aanieiding heeft gevondeu om een voorstel te doen tot het openen van vredesonderbandelingen met het Noorden. BEURS- MARKTBERIGTEKT EI¥Z. Amsterdam 13 October. Werk. Scliuld pCt. 65J; 5 pCt. 74 pGt. 99? Rotterdam 13 October. Tarwe. Bij kleinen aanvoer konden echter vorige prijzen zich maar moeijelijk staande liouden en word er traag verkocht: Jarige ZeeuwscheVlaamsche en Overm. puike f 10,75 a 11,75 mindere 9,75 a /10,50 Nieuwe puike 10,75 a 11,25 min dere 8,50 a/10,50. - Rogge als voren Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche puike 7,40 a 7,70; mindere f 6,50 a 6,90. Gerst. Nieuwe Zeeuw sche, Vlaamsche en Overm. puike Winter f 5,50 a 6,30; mindere 4,50 a /5,50 Zomer dito 10 cents hooger 4,70 a f 5,50. HaverKorte fa, 40 a 4 Lange f 3 a /3,60. Boonen. Zeeuw sche Bruine /8a/ 10,50; dito Wilte /8,50 a f 10,50; Paardeboonen /6,20 a 6,90. Erwteu meer gevraagd; Zeeuwsche Groene /8 a /8,50, mindere 7 4 7,75; groote dito 9 a 12,50; Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Graauwe 8 a /9,50. Koolzaad Zeeuwsch gestort c& 79: dito zakmaat 75^ a 79. MEEKRAP. Er werd lieden veel geveild, doch de mnrkt was flaauw. Onberoofde 20 a /21 Ra cine 16,50. LAS op bet laud gedurende de vorige week met goede vraag. De aanvoer werd heden slechts lang- zaam opgeruimden waren mindere soorten bcter te koop. Prijzen 46 a 70 st. Amsterdam 13 October. Granen onveranderd. Koolzaad c£ 81 J. Gent, 10 October. Tarwe en Rogge als voren verkocht, met weinig aanvoer. Gerst en Haver 50 c. hooger. Koolzaad 50 c. lager. Vlas ruiiner aangevoerd; daar de vraag minder groot was, waren de prijzen lager. Zionden 13 October. (2 ure.) {Per telegraaf Tarwe vast. 249ste Staats-lLoterij. Prijzen van /1000 en daarboven. Eerste Klasse. 2de LijstNo. 1543 en 4890. ieder 1000. 3de Lijst No. 5703, /5C00. No. 8990 en 1 5551 ieder f 1000 4de LijstNo. 7634f 1500. ADVERTENTIEIV. TE den 28 October 1862, van d es voor- miihiags ten 9 lot des namiddags ton 3 ure. Joor verandering van Slandplaals van den Notaris Mr. H. G. van Diggelen recomman- deert do ondergeteekende zich tot het ver- rigten vaii§clirijf- en ander werk, en helooft een ieder voor eene promple en civile bediening. Axel, den 14 October 1862. J. P. HAAK. -it /LP 3r De ondergeteekende, J. L. DE WOLF, to 'f g0 llulst verklaart hij deze ontvangen te hebben de schade wegens hot afslerven van mijn paard fftf/' uit handen van den Heer F. JOOS Agent te flon- tenissevan bet le^rlaiid§ch Vecfonds g-evestigd te Maastrichthetuigende steeds mijne tevredenheid over de loijale en spoe- dige afdoening rnijrier geleden schade, en reken het mij dientengevolge ten pligt, genoemd Vee- fonds aan te bevelen lot deelneming waar- van men zich kan vervoegen bij F. JOOS, Agent van bovengenoernd Veefonds te Honlenissebij Schuddebeurs. Hulst, den 30 September 1862. J. L. DE WOLF. - 3 r VAN r 3 T Aan de onderstaande en verder bekende Depothouders is ver- zonden eene nieuwe bezending van alle J* uit het Magazijn van VAN HOUWENINGE VISSER, welke zich, zoowel door veel verbeterde kwaliteit als lagb prijs bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegetde pakjea van 5 21/, en 1 ons, waarop het numiner en de prijs zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. pond worden dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijscouranten zijn gratis te bekomen: Neuzen, IV. M. de HteurAxel, Joh. VeenhuizenSas-van- Gent, Wed. J. Stubbe; Hontenisse, Ih. FassaertSluis, P. E. Mets; Biervliet, H. Hoevenagel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1862 | | pagina 2