Ml Wffi WAGHTBIDE ti rijp m grom, 8. Prijs 40 Cents. i/uy ;/s YERZAMELING YAN LIEDEREN BIT DE Ol'DE DOOS. ©edrulit bij J. STURM te Kenzen. - 7/9 y - -- s(> do generaal Lahurc die het bevel over ilic manoeuvres gevoerd heeft en 40 juren diensl telt als otTicier van do kavallerio zelf over do verkregeu uitkomsten verbaasd was. Uel moot gobleken zijn, dat de vermcerderdo snelheid van hewegiugen welke beido wa[)enen in den jongsten lijd verkregeu hebben hen bij veldsla- gen in staal stellen ecu grool gewigt in de schaal to leggen als zij met krachl worden aangevoerd. De zware diensl, welke bedoelde troepen bij die proeven gedurende achltien dagen hadden ver- rigtheeft noch op de manschappen nocli op de paardeu een ongunstigen invloed uitgeoefend. ftan het minislerie van buitenlandsche zaken en ook aan de Russische ambassade !e Parijs word! verzekerd dat er reeds sederl twee maan- ilen tusschen FrankrijkEngeland en Rusland eene (bans gebeiine overeenkomst getrofTen is waarby deze inogendheden zich verbinden om le gelegener lijd tusschen beide tc komen in vie ]\oord-\inerikaansche zaken. Dezer dagen is to Parijs een vroeger aan- hanger van Mazzini vcrmoord. Hij had zich van ilie partij teruggelrokken, en zijne vroegere eed- genoolen schijnen bevreesvl geweest lo zijn dat hij hunne geheimen zou verklappen. De woorden die men hem bij het loebrengen van den dolk- steek toevoegdo waren Velo groeteu van Mazzini Volgens zeggen zou prins Napoleon dezer dagen aan den keizer hebben toegevoegd dat indien laatslgemelde niet spoedig zijne Iroepen nit Rome terugtrok hij geen 40 stuivers voor den troori van zijn neef of van zijn schoonvader Victor Emmanuelgaf. Zeker blad meldl, dat de keizerin van Frank rijk uit vreugvle over en ontnivldellijk na de ge- vangenneming van Garibaldi, 50,000 frank en aan vie door haar gestichte inrigling voor arme kin- deren ten geschenke gezonden heeft. Een koopman le Parijs is bij de jongste uitloting van aandeelen in do leening der stad Parijs zeer gelukkig geweesl, Do uitloting is namelijk in vlrie serien verdeeld en het eerst uitgeloote nomraer van elk dier reeksen bekomt eene premie van 100,000 fr. Hij had het geluk dat elk der nommcrs een zijner aandeelen was waardoor hij op een dag 500,000 fr. won. Hij heeft dan ook do armen ruim bedachl die van Boudry zijne geboorteplaals onlvingen alleen reeds 10,000 fr, Bij het opsporen van eene gevaariijke die- venbende in Frankrijk is aan het licht gekomen dat een jong ineisjewegens vadermoord ler dood veroordeeld onschuldig was. Het hoofd der bende had den moord begaan. Het nieisje had gelukkig gratie van de doodslraf gekregen en kan nu den kerker verlaten. Do wijnoogst is sedert 8 dagen in de om- slreken van Parijs in vollen gang. To Argenteuil worden de druiven voor do pers gebragt. De druif gezond goed rijp en rijk aan suikerge- hallo zijnde verwacht men dat de wijn uitinun- tend zal wezen. Overal is de oogst overvloedig. - De Courrier du Pas-de-Calais deelt het vol- gende mede Drie vurige aanbidders van den II. lluberlus zalen dezer dagen, na door dejagt bun beschermheilige huldo to hebben bewezen, in eene herberg hunne jaglavonturen te verhalen. Een hunrier vieed eene weildingschap vial hij met een pistoo! op een afstand van twintig el van het hoofd van zijn vijfjarig zoontje eenig voorwerp zou afschieten. De weddingschap wervl aange- nomen en daar men zelfs geen geduld had om den volgenden dag afte wachten vverd er eene brandendo lantaarn gehaald en op het hoofd van het kind gezet. De vader schoot eri de lantaarn vie! in duizcnd stukken op den grond zonder dat hot kind eenig lelsel onlving. Dit geval werd overal met grooten lof voor den behendigen schut- ter uitgebazuind doch de gereglelijke aulorileit deed een slap verder en arresteerde den knappen Nimrodals beschuldigd van poging lot mansiag vie beide andere pcrsonen zijn beschuldigd van medepligtigheid. Aangaande maarschalk de Castellane wordt de volgende anecdote verhaald Een barbier die lot de socialislischo partij behoordehad eens gezegd O wanneer ik Caslellane onder mijn mes had dan zou hij eene leelijke pijp rooken De maarschalk vernam ditging in voile uniform naar den barbier en zeide kortaf: Scheer mij." De barbier was builen zichzelven en stond verstijfd. Scheer mij riep de maar schalk met een donderende stem. De barbier gehoorzaamde bevendo en de maarschalk voegilo hem toetoen het mes hem op de keel stond Welnuvolvoer uw plan, ik ben Castellane Bevende voltooide de barbier zijn work en de maarschalk ging bedaard heen. De Saute Universelle geeft het volgende middel tegen de fijt Zoodra men pijn of klop- pingen in den vinger gevoelt, de gewone voor- loopers van de fijten bemerkt dat de opper- vlakle rood wordt, ten bewijze van inwendige ontstekingdan meet men den zieken vinger met ceil pleisterljo, beslreken met Napolitaansche zalf, beilekken maar zoo, viat do zaIf vlak op den nagel komt. De fijt wordt zocdoende legen- gegaan en reeds den volgenden dag is de vinger genezen. Volgens het verslag van dr. Partridge aan het Garibaldi-comiie te Louden, is de ontsteking van de vvonde van den generaal geweken en hebben de pijuen opgchonden. Binnen weinige maandenzegt hijzal Garibaldi's voel geheel genezen zijn maar hij zal stijf blijven. Naar men mcldt heeft Garibaldi het plan, om, wanneer hem net verblijf in Italic wordt ontzegd, zich in Engeland te vesligen. In het dagblad la France leest men: Het hedrag der in Engeland geopende inschrijving ten einde de reiskoslen enz. van dr. Partridge le bestrijden, is tot 596 <j~*sl. geklommen (dus reeds over en le veel) doch de inschrijving blijfl nog geopend. Ten aanzien van genoemden per- soon loopen te Londen vele geruchlen het meest verspreido nogtans is, dat de zending van dr. Partridge slechts een voorwendselen die ge- neesheer in werkelijkheid een politiek agent is. Engeland schijnt imrners steeds het doel le hebben gehad om het Fransch-Ilaliaansch ver- bond te verbrcken of ten minsto te verzwakken en heeft ook reeds vroeger door geld en woorden de onderneming van Garibaldi ondersleund. In eene vergadering der Engelsche bank heeft de directeur verklaard dat er een zeer gering verlies zal geleden worden door het ge- slolen bankpapier. De bank had in het eerste semester eeno winst gemaakl van 604,041 p. st. een dividend van 4'5 boven do gewone interest was daardoor roogeiijk geworden. In het laatst van November zal er le Londen een box-partij plaats hebben tusschen de heeren Mase en King een prijs door den overwinnaar zal de gordel van het kampioenschap van Enge land" en 200 p. si. zijn. Engeland verliest jaarlijks een regemenl door ongelukken in of nabij kolenmijnen. In 1857 kwamen 1122 mijnwerkers om het leven in 1858,933; in 1859, 914; in 1860, 1109; in 1861 943 dus gemiddeld elk jaar 1005. De Corona zegt aangaande de versehrikke- iijke overslrooming die den 15 Sept. in Barcelona plaats had, het volgende Wij overdrijven niet, wanneer wij zeggen dat Barcelona op het punt stond van do aardo te verdwijnen en het is niet te schalten hoe vele millioenen onder het slijk zijn bedolven. Sedert half tien uur 's ochlends viel de regen in stroomen neder en ten twaalf uur des middags gelukte het ons door de minst overstroomdo slraton de redaclie van dit dagblad lo bereiken bij welken togt wij tot aan de knieen door het water lieperi. Sedert menschen geheu- gcnis en zoo lang de stad beslaal is iels zoo- danigs niet bekend. Do kleine rivier Malla over stroomdo ten lien uur de Rambla-straal als ware zij een der hoofdrivieren vulde a 1 le kelders en de onderste verdiepingen met water en bereikte op sommige plaatsen zelfs de tweede verdiepingen. A lie meuhelen werden medegevoerd de troltoirs van asphalt werden opgebrokcn. Men berigt uit Weenen21 September: Do Wanderer bevaleeno correspondentie dozer ilagen gevoerd tusschen den hier gevestigden consul voor Noord-Amerika en Garibaldi. De brief van eerstgenoemde is geadresseerd naar Spezzia en bevat de uitnoodiging omnu Gari baldi's arm niet meer werkzaam kan zijn voor Italie, daarmede mede le werken lot het be- houd der vrijheid cn der eenheid van de groote Amerikaansche republiek. Op dit schrijven heeft Garibaldi don 14 September uit Barignano ge- antwoord dat hij een gevangene en bovendien gewond was en daarom niet de vrije beschik- king had over zijn eigen persoon maar dat mogt hij uit de gevangenschap ontslagen wor den en mogten zijne wonden genezen zijn, het gunstige oogenblik wel gekomen zou zijn om gehoor to geven aan zijn wensch om zijne dienst te wijden aan de groote Amerikaansche republiek, welke voor de algemeene vrijheid strijdt. Uit gevonden papieren schijnt zonneklaar le blijken dat Garibaldi het werkluig van Maz zini is geweest en zich door dezen sluwen volks- menner voor zijne socialistische plannen heeft laten gebruiken. Als dit bevesligd wordt, zal het de sympathie voor Garibaldi in Europa vrij wat doen verniinderen en loopt hij nog kans zijnen roem te overleven. Zijne vrienden ver- heugen zich dat Garibaldi voor een geregtshof zal leregt staan, daar zij zich dan veel voorslel- len van het bevvijs (waarloe zij in staat schijnen le zijn door het bezit van eenige papieren), dat Garibaldi in 't eerst met zijn aanslag op Rome geheel in overeenstemming heeft gehaudeld met koning Victor Emmanuel. Terwiji Garibaldi's gezondheidsloesland beter wordtheeft het Italiaansche gouvernementblij ken s de jongste berigten het voornemen nog niet laten varen om hem geregtelijk le verrolgen, maar worden do aanslalten tot uilvoering van dat voornemen uiterst traag voorlgezet. Deze trage voortgang scheen allhans ten deele on- afhankelijk van den wil des gouvernements te zijn. Te Spezzia was het gerucht in omloop dat Victor Emmanuel in het strengsl incognito op het fort Verignano was gekomen en een lang- durig onderhoud met Garibaldi had gehad. Aan de amblenaren van Verignano was de strengsto geheimhonding opgelegd. Reeds eenige dagen vroeger had de koning op gelijke wijze Garibaldi bezocht. Te Turijn verschijnt in het geheim een blad gelitold Roma o Mortc. Blijkens berigten uit Rome van 20 dezer heeft de municipalileil aldaar bekend gemaakl, dat er binnen kort vveder een regement Fransche troepen zal uankonien, De iocaliteilcn voor deze manschappen worden reeds gereed gemaakt. Een nieuw bewijs van schreeuwende traag- heid van de justitie in Rusland vindt men in een der laalsle nummers van het officiele dag blad van Taganrog. De koster der keizerlijke kapel had namelijk voor tal van jaren eenige onder zijne hoede geplaatsle voorwerpen out- vreemd en in het geheim verkocht. Dezer dagen is hij voor dat wanbedrijf tot een jaar dwang- arbeid in de mijnen veroordeeld. Zijne voorloo- pige gevangenhouding heeft een en twintig jaren geduurd Volgens berigten uit New-York van den 16 Sept., waren de zuidelijken in Pensylvanie binnen gerukt cn tot Green-Castle doorgedrongen. De unie-trocpen hadden Hagerstown, in Mary land bezel. Volgens gerucht zou den 20 bij Sharpsburgnabij den Potomac, een veldslag zijn geleverd. De troepen der noordelijkcn zouden le Harpers-Ferry ingeslolen zijn. Mac-Clellan berigtte, dat de zuidelijken, na den slag bij Hagerstown, den Potomac weder waren ovcrge- trokken. BEURS- MARKTBERIGTRN ENZ. Amsterdam29 September. Werk. Sehuld 2i pCt. 64J; 5 pCt. 76|; 4 pCt. 991. Rotterdam 29 September. Tarwe ruim aangevoerd doch traag opgeruimd': Jarige 25 cents lager; Nieuwe als voren Jarige Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. puike f 10,75 a /12; mindere/9 75 a/10,50; Nieuwe dito puike 10,75 a 11,25; mindere f 8,50 a 10,50. Rogge. Nieuwe Zeeuwsche Vlaamsche en Overm. puike 7 a 7,80; mindere f 6,50 a 6,90. Gerst. Nieuwe Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. puike Winter f 5,50 a 6,30 mindere 4,50 a f 5,30 dito Zomer f 4 50 a 5,50. Haver. Korte 5,40 a 4.20 Lange 3 a /5,60 Bruine Boonen f 1 lager; /8.50 a 11 Witte dito 50 cents lager; /8,50 a f 10,50; Paardeboonen /6,50 a/7. Erwten, Puike kleine Groene /8,25 a 8,75, mindere dito /7,25 a f 8 groote Groene f 1 lager; 9 a 12; Nieuwe Zeeuwsche eu Vlaam sche Graauwe/8a/9,50. Koolzaad 1 c£ lager; Zeeuwscl) in zakken rft 76, 77. MEEKRAP. De prijzen zijn heden geheel onvcr- anderd gebleven. Men noteert Onberoofde /19a/21 en Racine /16 kf 16,50. VLAS. Enkele kleine partijtjes waren heden ter markt, welke van 45 tot 66 st. verkocht werden. Amsterdam 29 September. Granen onveranderd. Koolzaad c£ 84. Gent, 26 September. Tarwe en Rogge voortdurend gevraagd tot nage- noeg vorige prijzen in andere granen weinig handel. Koolzaad lager. Ylas met weinig aanvoer doch vaste prijzende eischen der verkoopers zijn bijoa dagelijks hooger hij de voortdurendc schaarschte aan katocn is over het algemeen de hooding zeer gespannen. ADVERTENTIEN. 7 T. 9ij E. VAN DER BENT, le Neuzen, bij wien in de afgeloopen Lolerij op No. 15414een prijs is gcvallen van f lOOO zijnde een half lot zijn weder voor de 249ste Staats-Loterij Bleele en Gledeelteii van Lofen to bekomen. De Trekking begint op aaustaando Maandag den 6 October. F/) - De Engelsche Brik Enchantress, Kapilein LEAKE, met grove ilew-Cas- telsclic SCSIAAE- en MAATK.OEE1I voor rekening van J. T. de SMIDT, le Neuzen. Bij hem zijn (evens le bekomen ESI© A SPARREIW van differente lengten en diklen, tegen zeer billijke prijzen. St worden kennis gegeven dat door tusschenkomst 7- van den ondergeleekenden steeds verkrijgbaar/k, f zijn alle soorten vaii WAALSTEE^ IEi, lot billijke prijzen. J. SNOEPJr.lo Middelburg. M S-fi |J> J. DE JONGE, le Goesheeft gedrukt Z Sr en o. a. bij den Boekhandeluar J. STURM lo Neuzen verkrijgbaar gesleld IS)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1862 | | pagina 2