JAAR- PAARDEN- k VEEIIARKT KOLENHIJN DAHLBUSCH. C. BEifiisrit-niJxsciiE mime nuTscmmj zuivere Peruviaansclie Guano 19- X- 3yr cro 3 r gelegen bij Gelsenkischen in Westfalen. OedrulU bij J. STKJRI?! te Aeuzen. */o <So S-0 <96 I. fzP tnirakel ontzield aan boorileen os van gutta-percha, volgens adreskaart, ilrie uren vroeger bij een muzickaal feest te IJzendijke opgelalen, Men meldl uit Middelhurg dd. 8 September Dezer dagen vverd hij vonnis der arrond.-regt- bank alhier A. A. CrafJ'orddrukkeren uitgever van het nieuwshlad de Eksler, ter zako van een daarin geplaatst artikel schuldig verklaard aan het wanbedrijf van lastering en dicnsvolgens ver- oordeeld lot eene gevangenisslraf van eene maand en in eene geldhoete van f 25, met ontzetling voor den lijd van 5 jaren van de reglen zooals vermeld hij art. 8 der wet van 29 Junij 1854 (Slaalsblad no. 102) alsmede in de kosten. Zoo- wel door den officier van justitie als door den veroordeehle is van dit vonnis in hooger beroep gekoinen. Uit Ensched^ dd. 9 September schrijfl men aan het Handelsblad Do Kalholieke nood- kerk, waariu aanstaanden zondag voor het eerst diensl gedaan zou worden is gisleren avond plotseling ingestorl. Geiukkig dat de werk- lieden niel rneer in het gebouw waren. De kapellaan die joist het gebouw in oogenschouvv nam i« onverlet gebleven. Daar deze kerk slechts tot November 1863 zou dienen vvilde men zoo min mogelijk kosten maken halfsteens muren met ieem in plaats van kalk gemelseld en niet geankerd. De schade komt voor reke- ning der gemeente. Als eene vermeldenswaardige bijzonderheid wordt uit Groningen medegedeeld, dat, instrijd met vroegere waarnemingen dit jaar de ziekte onder do aardappelen hoofdzakelijk wordt opge- merkt niet onder de oode maar integendeel onder nienw-ingevoerde soorlen en bepaaldelijk op menige plaats onder de jammen of jannen die zuik eene goede verwachting haddenopge- wekt. BVITEKLANDSCHE BERIGTE1V. Woensdag 10 dezer heeft op het kasteel le Laekenin tegenwoordigheid van koning Leopold, de pleglige verloving plants gehad van den prins van Wallis met prinses Alexandra van Denemar- ken. Men zegt dat het huwelijk niet vo6r de aanstaande lente zal worden vollrokken. Vele bijzonderheden worden medegedeeld omlrent het Vllde ietterkundig corigres dat maandag 8 dezer le Brugge geopend is gewor- den en waaraan een aantal celebriteiten op litter a— risch gebiedzoo nit Belgie als uit Holland deel genomen hebben. De beroemde Vlaamsche schrijvcr Conscience was met het voorzitter- schap der commissie tot regeling van het con- gres helast. De beraadslagingen over de een- parigheid van spelling voor de Nederlanders en de Be I gen vooral met belrekking lot de ac en aa zijnnaar men verneemtzonder gevolg gehleven. Een Antwerpenaar wien men vroeg aan welk stelsel van spelling thans te Rrngge bo- handeld hij de voorkeur gafgaf ten anlvvoord Ik ben natuurlijk voor ae Hayezomdat ik tegen Chazal ben. Ilaycz is, zooals men weet de luit.-kolonel wiens proces onlangs zulk eene algemeene ruehtbaarheid verkreeg. Een beer te Brussel wedde dezer dagen dat hij binnen 2% uur in een rijluig met twee paarden bespannenuit genoernde stad naar Bergen in Henegouwen zou rijden. De wedden- schap is gewonnen en de afsland, gerneten langs den gewonen weg, bedraagt ruim 10 uren gaans. Men zegt, dat er eenige gisling in verschil- lende Fransche deparlemenlen wordt bespeurd en dat men zeer gewigtsge onldekkingen heeft gedaan omlrent plannen die aanslagen tegen het leven des keizers ten doel hadden. Ten gunsle van den Paus begin! zich in Frankrijk meer en meer eene beweging uit te breiden. In alle kerspelen worden adressen ge- teekend waarin geprolesleerd wordt tegen iedere verkorting der wereldlijke magi van den Heiligen Stoel. Het dagblad van Saone en Loire meldt, dat hij het landbouwfeest te Lorhaus de eerste prijs voor het ploegen is loegekend aan eene jonge dochler van 28 jarenuit de gemeente J u i f Een achtenswaardig man te Gvongvos heeft iemand die aan zijne vrouw het hof maakle en dien hij in zijn huis belraple. een oor afge- sneden dat hij nu in zijn zak by zich draagl. In den nacht van den 8 dezer is te Liver pool brand ontstaan in het groot armgesticht. Het vuur maakle zulk een Snellen voortgang dat er in weerwil van alle inspanning geene mogelijkheid bestond om do slaapzaal der kin- deren te bereiken. Ten gevolge daarvan zijn de aldaar aanwezige kinderen in do vlam omge- komen of door den rook verslikt. Loen men er eindelijk in slaagde dit apparlement te be reiken vond men ze alien in hunne ijzeren ledekanten dood liggen sommigen geheeli be- dolven onder ingevallen balken en puin. 1 wee jeugdige oppasters benevens nog een meisje zijn omgekomen bij eene poging om de onge- hikkigen te redden. Ook een aan het geslicht belendend kerkgebouw is groolendeels vernield. Dingsdag 2 dezer heeft te Market, VAesl- Lavinglon en Easterlon,in het graafsthap Wiltshire lusschen 5 en 6 ure in den ochlend zulk een verschrikkelijk onweder gewoeddat het in dit land zonder wedergado is. De donderslagcn waren gelijk aan het geiiulder van het zvvaarsle geschut en gingen van zuik een geweldigen ha- gelslag vergezelddat de bodem binnen den lijd van een half uur ter hoogle van 6a 7 voet met eriorme hagelsteenen was bedekt en de kel- ders en woningen eenige voeleu hoog onder wa ter liepen. De le veld staande gewassen werden dan ook lotaal vernield wordt de daardoor veroorzaakte schade op verscheideno duizende ponden sterling geraamd. Om zich een denk- beeld van de kracht des hagelsslags te kunnen maken, zal het voldoendo zijn le zeggen, dat honderde vogels van allerlei soort kippen een- den enz. er door gedood werden. Het onweder strekte zich geiukkig slechts uit over een streek van eenige mijlen lang en eene halve rnijl breed en heeft men geene tnenschenlevens bij die ramp to belreuren. Ware het onweder meer algemeen geweest dan zou de schade enorm geweesl zijn. De onlangs overledcn aartsbisschop van Canterbury genool een traciomenl van 15,000 pd. st. en bovendien do inkomsten van 149 prebenden. Dingsdag avond, den 9 dezer, is er te New-Castle eene belangrijke meeting gehouden met bet doel om het Engelsch gouvernement te verzoeken bij den keizer van Frankrijk aan le dringen op de lerugroeping der Fransche troe- pen uit Rome. De spanning en de agitatie die onder de aanwezigen heerschlen en de gecsldrift die zich van aller geinoederen had meester ge- maakt, zijn moeijeiijk le beschrijveu. De naam van Garibaldi deed zich weldra op de lippen van honderden hooren. In do welsprekendsle rede- voeringen werd Garibaldi met loftuigingen over laden en de staatkundo van keizer Napoleon werd hevig gecriliseerd. Engeland zeido een der sprekers was het land der vrijheid. Des- poten die hunne troonen onder zich voelden waggelen konden hier een loevlugtsoord vin- den. De Bourbons de Hubsburgers konden hier komenzelfs de Paus zou hier eene veilige schuilplaals vinden. Maar hoe verheugd en op- gelogen zou het Engelsche volk zijn Garibaldi op dezen bodem te mogen welkom heeten. Hij achtle zich derhalve verpligt voor te stellen dat eene uitnoodiging aan Garibaldi zou worden gezonden om in Engeland te komen wonen en hem tevens te verzekeren van de onveranderlijke bewondering die de Engelsche natie steeds voor hem gevoelde. Dit voorslel algemeen aangeno- men zijnde, ging do vergadering niteen in de- zelfde geagileerde stemming waarin zij was aan- gevangen. Men denkl dat ook eersldaags ill Louden dergelijko meetings zullen worden ge houden. Sedert Garibaldi gevangen is genomen is hij in Engeland als het ware de held van den dag geworden. De jongslo beriglen omlrent den loestand van Garibaldi luiden zeer ongunstig. Eene am- putalie wordt thans onvermijdelijk geacht. De regering zou voornemens zijn eene amneslie aan Garibaldi te verleenen. To Rome zal den 20 dezer eene consislorie gehouden worden waarop do Pans in eene a 11o- culie den toesland van llalie en de Kalholieke kerk zal bespreken. Bij voortduring worden ongunslige lijdingen uit verschillende gedeelten van Rusland ontvan- gen. De stad Kaminietz is bijna geheol in den asch gelegd. Het gouvernement Kiew wordt bestendig door zware tiranden geleisterd, Ten jare 1855 werden 63 Joden te Saratow in Zuid-Rusland besehuldigd dat zij bij gele- genheid eener godsdienst-plegligheid het hloed van twee Christenknupen hadden vergoten en hen later in een put hadden geworpen. Het onderzoek in deze zaak is eerst voor korten lijd geeindigd en do beschuldigden ten gelale van 25 nog in leven, zijn vcroordeeld tot levenslan- gen dwangarbeid in Siberie. De nieuwe Tnrksche minister van financien A'eum-pacha heeft voor eenige dagen in een der kelders van het ministerie van financien in een hoek, een hoop gouden munlen gevonden welke misschien voor eene eeuw aldaar waren nedergelegd en geheel in vergelelheid waren ge- raakt. De waarde van den gevonden schat wordt begroot op 7,500,000 piasters. Uit New-York is, onder dagteekening van 30 Augustus herigt ontvangen dat de Great Eastern dien dag in Flushing-Bay geankerd lag. Het scliip was bij Montauck-Point op eene rots gestolen en had daardoor een lek bekomen De schade was evenwel van wcinig beleekenis. Zelfs zon wanneer de reparatie niet behoorlijk in lijds kon plaats hebben de terugreis naar hier ongehinderd kunnen voorlgaan en de reparatie alsdau hier le lande geschieden. Uit New-York zijn wederom verschillende ilcpeches ontvangen die in zoo verre belangrijk zijn, als daaruit blijkt, dat tusschen de beuie oorlogvoerenile partijen eenige bloedige gevechten hebben plaats gehad. Volgens een der bedoelde depeches zou het verlies der Noordelijken in den slag bij Bulls Run, die een geheelen dag geduurd had 8000 man en dat der Zuidelijkcn vermoedelijk tweemaal zooveel bedragen. De Noord-Amerikaanschedagbladenmelden dat de regering de bemiddeling van Frankrijk, Engeland en Rusland wil aannemen indien daarbij tot grondslag wordt genomen, dat deZuidelijkc Stalen tot de unie zullen terugkeeren. Eene bemiddeling echler welke op de onafhankelijk- heid van het Zuiden is gebaseerd, zal als eene openlijke vijandelijkheid worden beschouwd, Een te Baltimore gevestigd Fransch baar- kapper maakl thans buitengewoon goede zaken door den verkoop van een geheel vreemdsoortig artikel: a Grijze-haren-water." «D»l water dient niet om grijze haren zwart of bruin leverwen, maar wel om zwarte of bruine haren grijs te maken. Zooals bekend is is thans in het Noor- den der Onvereenigde Staten de conscriptie uit- geschreven en wordt elk middel te baat genomen om zich daaraan to nnttrekken. Op Cuba treft men in de daghfaden ad- vertentien aan als de volgende Negers Ne- gers P. MCh calle del obispo belast zich met den verkoop en de verhuriug van ne gers van beiderlei kunne en van elken leeflijd, alsook met den onderhuur van vrijgelalenen en A'zialische koelies. Eene negerin die er good uitziet, 26 jaar oud bleeksler en strijkster eene andere20jaar heel mooi en eene derde van buitengemeenc schoonheid 18 jaar oud zijn le koop voor 1000 a 850 piasters." BEURS- MARKTBERIGTEN ENZ. Amsterdam, 15 September. Werk. Schuld 2i pCt. 644; 5 pGt. 76|; 4 pCt. 99j. Rotterdam, 15 September. Tarwe ofschoon weinig aangevoerd niet dan la ger met moeite te verkoopen Jarige Zeeuwscbe laamsche en Overm. 20 a 50 cents lager; puike f 11,20 a f 1 2,40 mindere /10 50 a 11; Nieuwe dito 50 a 40 cents lager, puike /11a/ 11,50; mindere 9 a/10,80. B°gge. Nieuwe traag van de hand gaande puike Zeeuwscbe Vlaamsche en Overm. 7 a 7,80; mindere 6 50 a /6,90. Gerst. Nieuwe Zeeuwscbe, Vlaamsche en Overm. puike Winter/"5,50 a /6,10 mindere4,50 a f 5,50; dito Zomer /4,50 a 5,40. Haver: Jarige Korte 4 a /4 50 dito Lange 5,25 a 5,75 Nieuwe Korte f 5,70 a f 4,20; dito Lange/5 a 5 70. Erwten groote Groene 10 a 15; kleine 8,50 a /9; mindere /7,25 a f 8,25. Nieuwe Bruine Boonen 12 a 15; Paardeboonen f 6,75 a f 7,25, Koolzaad cC 1 hooger. MEEKRAP. Er werd jheden meer dau vorigo week gevcild. De prijzen waren lager. Men noteert Ouberoofde/20 en Racine /16 Amsterdam, 15 September. Tarwe stil. Rogge hooger. Koolzaad of 85 a 84. Gent, 12 September. Oude Tarwe voortdurend gevraagd tot ruim vorige prijzen Nieuwe dito trang te verkoopen als voren. P\ogge williger Gerst, Haver en Boonen als vo ren. Koolzaad hooger Vlas zonder noemens- waardigen aanvoer bij veel vraag blijven de prijzen Vast. Eonden 15 September (2 ure.) {Per telegraaf.) Granen flaauw. ADVERTENTEEN. Voorspoedig bevallen van eene I)ocIl« iep, J. de SMIDTVERLINDE. Neuzen 10 September 1862. te IIEEST, op M a a n day den 6 Oct a- ber 1862, aauvang des voorrniddags om 10 uur, met toekenning van twaalf verschillende Pre- mien voor aaugebragt Tee. Burgemeesler en VVethouders van Hulsl P. P1ERSSENS, Burgemeesler. J. ROTTIER Sccretaris. ^0 -3T L. van ROMPU, te Axel, maakt be kend dat hij is gemagligd tot den verkoop van langs de geheele Grenslinie van Sas-van-Gent tot Hulst. De ondergeleekende maakl bekend dat hij is belast met den verkoop van KOLEI, uit bovengenoemde Mijn. Door de goede hoe- danigheden dier Kolen als builengcwone lago prijzen, beveelt hij zich hij lleeren Hundelaren eu Fabriekanlen ininzaain aan. S. VAN BE1LANUS. Neuzen, September 1862.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1862 | | pagina 2