No. 60. Woensdag 18 Juiiij 1862. 2de Jaarg. ALGEMEEN ZEEIJWSCH-VLAANDEREN. D IBHSTB KBRMIS KlkOeOTBlSAIll Een bijvoegsel dezer zal morgen worden uilgegeven. Nieuws- Adverteutieblad Dil Weekblad wordI elken Woensdag-morgen uilgegeven bij J. Stub m te Ncusen. De prijs is 80 cents in do drie mnm„iZ7~r 7T~ 95 cents. Men abonneert zich bij alle BoekhandelarenPost direct euren en Bnevenbmhouders Adverteutien aeliere men am, t in °-° 1 xnterlijk Vmgsdag, des namiddags ten 4 ure de prijs van 1 lot 4 regels is 40 cents, voor elken rage! meer 10 cents, behalve 35 cents segelrig, Z^elke'X^ng wkmmLmSmmmmm BUVNENLANDSCHE BERIGTEIV. Bij ile opening dor slembtissen op 12 dezer to Middelburg, is geldeken dal bij de verkie- zing van een lid van de tweedo kamer der staten-generaal in het hoofdkiesdistrict Middel liurg zijn uitgelimgt op mr. YV, I'h. Yis 369 mr. S. tiaron van Fleernstra 303 jh. mr.J. 11. G.v. Tetsv. Goudriaan 265 mr. J. P. Bronkers le Neuzen. 31 mr. G. Green van Prinsterer 21 A. J. de Smit van den Broecke 9 mr. J. Snijder 7 terwijl de overige slemmen op verschillende per- *onen verdeeld waren. Er waren 1074 sleinhiljelten ingeleverd waar- van 22 van onwaarde en 16 in bianco, zoodat hel gelal geldige slemmen 1036 bedroeg. De volslrekle meerderheid was alzoo 519. Er moet dus eene herstemming plaals hebben lussohen mr. V'V. I'h. Vis en mr. S. baron van fleernstrawelke bepaald is op dingsdag den 24 dezer. Hel kiesdistrict tell 2548 kiezers. In 1858 maakten van hel kiesregt gebruik 1084 j in 1860 890, en in 1862 1036 kiezers zoodal drie-vijfden van de kiezers niel ler sletnbus zijn opgekomen. slemm, Axel9 Junij. Iloderi was het de dag waarop alhier de jaarlijksche door hel hesluur der Zeeuw- sche vereeniqing lot verbelering van het paarden- rasonder het beschermheerschap van Z. M den Koning der Nederlanden uilgeschreven keuring ringsleking, wedren en hardilraverij zouden plaals hebben; ofsehoon hel ongunslige regen- achtige weder aanvankelijk eene geringe deel- neming en lullel toeschouwers deed verwachten mag men zeggen dal die vrees niel is verwezen- lijkt en dal hel feesl in alien deele vvelgeslaagd is. Nieltegenslaande den aanhoudenden regen vereenigde zich het hesluur der vereeniging des middags 12 uren op de renbaanzijnde eene weide nabij Axel ilaarloe vvelwillend door den eigenaar jhr. C. de Maerevoorziller der ver eeniging len gehrnike afgeslaan, en had de eer door dezen voorgesleld le worden ami's konings ordonnans-oflicier baron de Posson die van's ko- ningswege naar hier was afgevaardigd om Z. M. den hescherrnheor bij hel feesl le verlegenwoor- digen en aan H D. verslag le doen van den aard en de inrigting der vereeniging. Dal de regendie ongunslig op het terrein der renbaan moest werken, echler geen nadeeligen invloed op hel aanlal deelnemers heefl uilge- oefend kan blijken uil het navolgeude verslag Voor de keuring waren aanwezig 14 paardcri. Aan A. B Plasschaertlandbonwer le Koewachl weril de prijs van f 10 loegekeud, voor hel schoon- sle merriepaard met veulen aan J. Kips, land bonwer aldaar f 10 voor hel schoonste 3 6jarig paard en aan J. Bruggeman landbonwer le Zuiddorpe fl5 voor hel naastbijkomendeaan de gebroeders Kesbeke, landlieden to Axel, de door dr. L. fl. Janssen le Axeluilgeloofde prijs Tan voor hel schoonste veulen. Aan den staprid namen 8 paarden deel en de daarvoor door de heeren dr. Vogelvanger en llom- bach le Hulst uilgeloofde prijs van 10 werd be baa Id door Chr. Dielemanlandbouwer te Koewachl. De ringsleking had 19 deelnemers. De Isle prijs, een scboon Engelsch rijzadel, werd behaald door P. Boele, koopman te Hulslde 2de prijs een fraaije rijtoom door Grootharllandbouwer te Graauw. Voor den wedren van landbouwerspaarden waren 9 rijders. De Isle prijseen schoon Engelsch rijzadel mel loom hekwam Chr. Dieleman, voor- noemd de 2de prijs een gemonteerd rijdek en toom J. Dellaerllandbouwersknechl te Wesl- dorpe ile 3de prijs, eene fraaije zweep, G. G. Gallelandbonwer le Axel. In de harddraverij reden 9 paarden. De Isle prijs, zijnde eerie som van ^25, bekwam C. van den Bulcklandbouwerszoon te Axel, en de 2de prijs, eene fraaije zweep, werd behaald door Josephus Puilaertlandbouwer te Axel. Eindelijk werd aan den heerenrid deelgenomen door 9 rnitersvvaaronder twee offieieren der Belgische kurassiers en een kapilein van hel 4de Engelsche regement huzaren. De beer d'll- liersdirecteur van de rijschool le Gent, be- haalde mel zijn Engelsch paard Miss Anna den eerslen prijs, /"I00, (de afsland der renbaan van 1100 ellen werd afgelegd in een minuul) aan den heer Constant Verdurmen particulier te Sint-Nicolaasberijdende het paard Kilkenny- boy vie! de tweede prijs te beurt, zijnde eene zeer fraaije met verguld zilver en edelgesleenten versierde karwals geschonken door eenige dames uil hel voormalig 5de district van Zeeland ein delijk erlangde ile heer Hinot Isle luilenanl bij hel 2de regement kurassiers le Genlop het paard Leiladen derden prijs 30 (prix de consolation). Gedurende de verschillende workzaamhedon werd het feest opgeluisterd door de keurige uil- voering van inuziekstukkondoor de fanfaren- gezelschappen van Moerheke Neuzen en Axel, aan ieder van welke lot gedachlenis eene fraaije verguld-zi!veren medaille werd uitgereikl. Tegen omslreeks half Iwee uren scheidden zich de dikke wolken hield de regen op en werd verder hel feest mel eene vriendelijke zonneschijn begun- stigdlot groot genoegen van de dames, het hesluur, de deelnemers en de rnim 5000 loe- schouwers van alle rangen en slandendie op het mimezeer doelmatig ingerigle en met INederlandsche en Oranje-vlaggen versierde ter rein vereenigd waren, To zes uren 's namiddags was deze tweede wedren gelukkig en zonder onheilen of stoornis afgeloopen en vereenigden zich daarna het he sluur de keurmeeslers en sommige leden en genoodigden op de groole zaal van het stadhuis le Axel aan eenen vriendschappelijken maallijd welke door do legenwoordighoid van 's konings afgevaardigde werd vereerd. Hel zal niel noodig zijn te zeggen, dat met geesldrift en luide loejuichingen niel Eileen door de Nederlanders maar ook door de aan- wezige vreemdelingen de heildronken op ouzen dierbaren koning werden begroet van dien vorsl wiens heugelijk bezoek ons nog zoo versch in hel geheugen ligi en die ook nu weder zoo duidelijk blijken van vaderlijke belangslelling in do welvaart zijner onderdanen had gegeven. Daaro[> stelde dr Janssen in harlelijke bewoor- dingen en onder luide bjjvalsbeluigingeu een least in op het welzijn van 's konings vcrtegenwoor- diger baron de Posson door wien onder dank- betuiging werd geanlwoord met den wensch namens den koning zijnen hoogen zender op het vvelslagen van de vereeniging. Mel harle- lijkheid en warmo belangslelling stemden alien ook eenparig in met den dronk ingesleld op den waardigen en verdienslelijken voorziller der vereeniging, jhr. C. de Maere wien geene moeite en geldelijke opolferingen le veel zijn om het met die vereeniging beoogde doel vermeerde- ring van welvaart en bestaansbronnen onder den landbouwersslandte bereiken. lot laal in den nachl duurde die vriendschap- pelijke bijeenkomsl voorlonder het instellen van toepasselijke feesldronken waaronder die op onze geliefde koningin hel vorslelijk huis van Oranje enz. mel opgetogenheid werden gedronken. Zaainslag, 16 Junij. Mel den 1 July a s. sullen alhier door de gemeenle begrafenisreglen worden geheven volgens een door den koning bij besluit van den 1 Mei jl. goedgekeurd larief, vaslgesleld door den gemeenleraad den 28 Maarl 1862. Do regten zullen moelcn worden voldaan len kanlore van den gemeenle-onlvanger biunen 14 dagen na het einde der maand waarin hel overlijden van den begraven persoon plaals had. Iloetlekenskerke8 Junij. Deze dag was voor de Hervormde gemeenle alhier hoogsl gewigtigdaar de vacature, veroorzaakl door het overlijden van onzen vorigen geachten pre- dikantds. G. Ilarleeswerd vervuld door de bevestiging en intrede van den Wel-Eerw. zeer gel. heer P. J. Gouda Quint, th. dr. Bij vriendelijken afsland van don consulenl den heer J. Renter, predikant te Graven- polder werd do bevestigingslecrredik <jes saof-r middags gehouden door den \vaardi£^ii-Y?&der van den beroepen leeraar den Wel-Eer^Aeer gel. heer YV. Gouda Quintpredikant te Nieuvr- vlieldie alzoo zijnen hoogslen wensch mogt vervuld zien, te meer, daar hel heden juist 28 jaren geleden was, dat Z-Eerw. op zijneeerslo standplaals Belranchemenl door zijnen achleus- vvaardigen schoonvader P. Landskneglpre- dikanl te Wisscnkerke in de II. hediening werd bevesligd on ingezegend. Fleglig eri roerend waren de woorden die Z.-Eerw. tot zijnen zoon en tot de gemeenle sprak en de traan dio in memg oog parelde, geluigde, dat veler harten diep gelroflfcn waren. Z.-Eerw. had lot tekst- woorden gekozen 1 Cor. 3:11. De pleglig- heid der inzegening geschicdde door den beves- liger den consulenl, den heer Rallekdpredi kant le Breskens, oom van den bevesligden en de heeren Moll en Krom predikanlen le Goes en Biervliet. Na de iuzegening werden ook nog door den heer consulenl en den heer Battckc, indrukwekkende loespraken lot den be vesligden leeraar gerigt. Des namiddags aanvaardde onze bevesligde leeraar zijne evangeliebedieriing mel eene tref- fende leerrede naar aaideiding van Lukas 12 49. Beide plegligheden werden door eene groole schare bijgevvoond lerwijl des namiddags ook bijria alle predikanlen van den ring Borselcu legenwoordig waren. God slelle Z.-Eerw, lot eenen zegen voor deze gemeenle; Hij make zijn werk vruchtbaar, ver- slerke meer en meer den band tussehen leeraar en gemeenle en doe zijne prediking slrekken lot opbouwing van velen 'in geloofhoop en liefde BEURS- MARKTBERIGTEI* ENZ. Rotterdam, -16 Junij. Tarwe bij niel groolen aanvoer tot vorigc prijzen langzaam opgeruimd puike Zeeuw.'che Vlaamschn en Oveim. /11 a/12,10; mindere/9 a /'1080. Rosge Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm pnike f8a 8,50; mindere 7 a f 7.80. Gerst Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. Winter puike/5,50 a 6 min dere f 4 a 5 00 dilo Zomer puike f 5 a f 5 50 mindere 4,20 a 4 80. Haver Korte f 5 80 a 4,50 Lange o a 4 Boonen Zeeuwsche Bruine 10 a f 14,50; aito Witte 10 a /12,50 Paardeboonen f 6 50 a f 7 30. Envten Zeeuw sche Groene 8,50 a f 9,75. MEEKRAP. Bij een flaauwen handel gold Qnbe- roofde heden /25 a f24. Amsterdam, 16 Junij. Tarwe vaster. Rogge llaauw. lionden 16 Junij. (2 ure.) {Per telegraaf Tarwe 1 a 2 skill, liooger. ABVERTENTIEN. BTRGEMEESTER en WETHOUDEKS van ZAAMSLAG provmcie Zeeland, maken fo bekend dal de Kermis of Jaarmarkt indie go- rneenleis verzel en voorlaan, le beginneri met - hel loopendejaarzal gehouden worden op den eerslen Dingsdag en den daarop volgeoden Woens dag en Dondcrdag der maand Jn.lijen dal rnits- dien de KERMIS of JAAltlTIAilliT in deze gemeenle, in dil jaar zal .aailvaEigcu op Dingsdag den lslen Julij e.U.eu op Douderdag den 3don daaraan'olgcndc. Zaamslag, den 6 Junij 1862. L. van D1XHOORN, Buracmeesler, E. II. WORTMAN, Secre'laris. TE Eigenaars van Tenlen, Carousels, Kramen enz., die op bovenvermeldo KERR1§, vvclko op de laalsle dagen dezer maand gehouden wordteene plaals verlangen, gelieven daarloe aanvrage le doen v66r den 26 dezer.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1862 | | pagina 1