f YOOR IIET BEZOEK VAN -*»«St58aa®e$fsgv- r PROGRAMMA Zijne Majesteit den Koning IN Woensdag, den 21 IVIei Art. 1. De Commissaris des Konings en liel Collegie ran Gedeputeerde Staten, berievens de Be velhebber in de bde Militaire Afdeeling begeven zich lijdig naar Het Zijpe om Zijne Majesteit, bij Hoogstdeszelfs aankoinst in Zeetandle verwelko- men en van de voormelde plaats naar Middelburg te begeleiden. Zijne Majesteit zal aan Ilel Zijpe vermoedclijk tusschen 3 en 4 uur des namiddags en te Middel burg tusschen 6 en 7 uur in den vooravond aan- komen. Art. 2. Hot Koninklijk sloomjagl zal te Middel burg aanleggen aan den trap voor hel Oosl-Indisch tmis op de Rotterdamsche kade. Zijne Majesteit wordt aldaar door den Burgemeesler, aan het hoofd van het gemeeniebestuur verwelkomd. De (iiensldoendoSehullerij van Middelburg plaatst zich lijdig op de kade in orde van paradede M ill - delburgscho Eerewachl te paard mitsgaders de leden der afdeeling «Middelburgvan het Melalen Kruis slellen zich aan den reglervleugel der Schutterij. De rijluigen plaatsen zich voor hel front der Schutterij aan den walerkant bnilen ile boornen in de volgorde welke hierna voor den trein zal wordcn aangewezen. Art. 3. De trein slell zich op dc volgende wijze in bevveging ft. een peloton van hel 2de Regement Infanterie b. hel korps hoornldazers van dul Regement C. de eersle kompagnie der Dienstdoendo Schul- lerij d, de afdeeling aMiddelburgder leden van lie I Metalen Kruis met hare bonier e. het Collegie van Gedeputeerde Staten gezeten in twee rijluigen de eersle helfl der Middelburgsche Eerovvaeht, aangevoerd door eenen Onder-Kommandarit g. Zijne Majesteit de Koning, 'sKonings Commis saris en de Burgemeesler van Middelburg de Kommandanlen der voormelde Eerewachl en der Schutterij houden zich te paard ter reg- ter- en linkerzijde van hel rijtuig; li. de tweede helftder Middelburgsche Eerewachl to paard j i. de Generaal-Majoor Bevelhebber in de Bile Mi- lilairo Afdeeling en het gevolg van Zijne Ma jesteit in rijluigen k. de leden van het gemeeniebestuur gezeten in vier rijluigen I. het muzijkkorps der Dienstdoende Schutterij in. hel overige gedeelle der Schutterij. Art. 4. De trein gaal stapvoets langs de Rotter damsche kade de noordzijde van den Dam den Dam, den Korlen- en Langendelft alvvaar door de kinderen van de school voor minvermogenden aan Zijne Majesteit een welkomstgroet wordt loegezon- gen voorts over de Groote Mark Idoor de Lunge Noordslraat over het Hofplein, door de Wage- naarstraat over de Balans naar de Abdij en langs hel Gouvernemenls geboun aan de zuidzijde der Abdij naar hel Paleis alwaar Zijne Majesteit wordt onlvangen door den Commissaris des Konings het Collegie van Gedeputeerde Staten den Generaal- Majoor Bevelhebber in de 5de Militaire Afdeeling, en den Burgemeesler van Middelburg Art. 5. De Garnizoens-Kommandanl zorgl voor de noodige bezelling van het plein der Abdij ten einde de trein ongehinderd het Paleis kunne be- reiken Art. 6. Bij aankomst in de Abdij schaart de lste kompagnie der Schutterij zich aan de noordzijde tusschen het Paleis en de poorl; de Middelburgsche Eerewacht te paard plaatst zich aan de zuidzijdo v6or do vergaderzaal der Provinciale Staten, de af deeling cMiddelburgvan het Metalen Kruis schaart zich op den reglervleugel dier Eerewachl. De muzijkkorpsen slellen zich oji het plein te- genover hel Paleis. Nadat Zijne Majesteit aan het Paleis is afgoslapt vervolgen de rijluigen, voorafgegaan door het hier- voren vermehie peloton Infanterie hunnen weg langs de noordzijde en verlalen dc Abdij door de poort naar de Balans hel bij art. 3m vermelde ge deelle der Schutterij defileerl voorbij Zijne Majes teit zonder den trein te verlalen. Hierna defileren de Middelburgsche Eerewachl en de afdeeling u Middelburg'''' van het Metalen Kruis insgelijks voor Zijne Majesteit. Art. 7. De lste k-ompagnie Schutterij betrekl de vvachl aan hel Paleiszij zcl voor helzelve de noodige schildwachlen nit. Art 8. Een Officier en een Onder-Officier der Schutterij benevens een Officier en een Onder- Officier der Infanterie en een lid der Middelburg sche Eerewacht zullen worden aangewezen om bij Zijne Majesteit indien zulks door Hoogstdenzelve wordt verlangd als ordonnancen diensl te doen. Zii zullen zich daartoe bij des Konings Adjudant van dienst aanmelden. Art. 9. Ten 8 uur zal door den Commissaris des Koriings een diner aan Zijne Majesteit worden aan- geboden. Donderdag', den 22 Mei. Art. 10. Van des voormiddags ten half tien tot des namiddags ten een uur, zal door Zijne Majesteit audietilie worden verleend aan de autoriteilen ambtenaren offlcieren en mililairen mitsgaders aan parlicuiieren itiI dit gewest. Art. 11. Na affoop der audientie zal Zijne Ma jesteit na gebruik te hebben gemaakl van een aan Hoogstdenzelve door den Burgemeesler aan te bie— den ddjeuner, het merkwaardigo van de stad bczig- ligen. Art. 12. Ten 7 uurdesavonds zal Zijne Majes teit gebruik maken van een diner, 't welk Hoogst denzelve rloor het gemeeniebestuur zal worden aan- geboden. Ingeval Zijne Majesteitna afloop van het diner de verlichting der stad wenschl in oogenschouw te nomerizal Hoogstdezelvena het verlalen van het raadhuis de Groote Markt rondrijden en acliler- eenvolgens passeren de Gorlstraat de Nieuwe Ha ven de Turf-, flout-, Londensche- Bier- en Rouaansche kaden do Dwarskade de Zuid-en Noordzijde van den Dam, de Brakstraalde Korte- en Lange Cingelstralen de Molstraatden Dam, den Rortcndelfi, den Langendelft, de Groote Mark t, de Lange Noordstraathet Hofplein en de Wage- naarstraatom over de Balans en door de Abdij naar het Paleis lerug te keeren. Yrijdag, den 23 Mei. Art. 13, Des ochlends fen 8 uur zal Zijne Majes teit Middelburg verlalen om den weg nemende over Grijpskerke en Aagtelcerke, Wesllcapel/e te be- zoeken. Hoogstdezelve zal aldaar tegon 10 uur des voormiddags aankomen en bij den lichlloren door het bestuur der gemeenle worden onlvangen. Vervoigens zal Zijne Majesteit den Westkapel- schen dijk bezoeken, ten einde de werken in oogen schouw te nemen. Hoogstdezelve zal aldaar door de Gerilralo Directie van Wcilcheren worden ont- vangen. Hierna zal door eenige landlieden naar den ring worden gereden. Na van een door die Directie aangeboden dejeu ner te hebben gebruik gemaakl, zal Zijne Majesteit zich aan hel Hoofd inschepen ten einde zich naar Vlissingen te begeven. Art. 14. Do Koning wordtbij Hoogstdeszelfs aankomst le Vlissiugcn onlvangen door bet ge meeniebestuur mitsgaders de Burgerlijke en Mi litaire autoriteilen. Zijne Majesteit zal na het merkwaardige daar ter plaatse hezigligd te heb ben, gebruik maken van ecu aan Hoogstdenzelve door den gemeenteraad aan te bieden diner en na de verlichting der stad te hebben in oogenschouw genomen naar Middelburg vertrekken. Zijne Majesteit, aldaar aangekomen, zal eerie soiree, ten huize van den Commissaris des Konings, met Hoogstdeszelfs tegenwoordigheid'vereeren. Zaturdag, den 24 Mei. Art, 15 Zijne Majesteit zal des ochtends Ion 8 uur van Middelburg vertrekken, en zich over Kou- dekerhe naar Vlissingen begeven ten einde zich aldaar aan boord van het Koninklijke sloomjagl in le schepen om daarmede ongeveer ten 10 uur to lloofdplaal aan te komen. Art. 16, Van laatslgemelde plants zal Zijne Ma jesteit naar Biervliel en IJsendijke vertrekken. Hoogstdezelve zal zich in beidc gemeenlen eenige oogenblikken ophouden. Art. 17. Ten 11 uur zal Zijne Majesteit over Walerlandkerkje naar Aardenburg vertrekken, en na ecu kort oponthoud zich naar Sluis begeven ten einde aldaar tegen half vier uur aan te komen. Art. 18. Zijne Majesteit zal te Sluis door het gemeeniebestuur worden onlvangen, en, na liezig- tiging van het merkwaardige dier plaats, gebruik maken van ceil door gemeld bestuur nan Hoogst dezelve aan te bieden dejeuner dinaloir. Art, 19. Zijne Majesteit zal vervoigens ten half acht uur Ooslburg bezoeken en na eenige oogen blikken aldaar te hebben verloefd ,ffde rcis over Schoondijke naar Breskens voorlzellen. Ten 9 uur zal Zijne Majesteit aan boord van bet Koninklijk sloomjagl den terugtogt naar Vlissingen aannemen, en zich van daar vveder naar Middelburg begeven. Zondagden 23 Mei. Art. 20, Na bijwoning der voormiddags-gods- dienstoefening in de Nieuwe Kerk zal Zijne Ma jesteit naar Veerc lerlrckken en het merkwaardigo aldaar bezigtigen. O O Art. 21. Vervoigens zal de Koning zich over Vrouwepolder en de Qranjezon naar het builen- verblijf uOverduin" begeven en aldaar gebruik maken van een door den hecr mr.DB Jonge van El- LEMEETaan Hoogstdenzelve aan le bieden dejeuner. Art. 22, Zijne Majesteit begeefl zich hierna naar Domburg en keerlna het badhuishet pla teau enz. aldaar te hebben bezigtigd over Oosl- kapelle Serooskerlce en 67. Laurens naar Middel burg lerug, alwaar Hoogstdezelve ten 7 uur deel neemt aan een diner ten huize van den Commissaris des Konings. Maandag den 26 Mei. Art. 23. Ten 8 uur des ochtends zal Zijne Ma jesteit Middelburg verlalen en na huiten de Vlis- singsche poorl (alwaar de dienstdoendo Schutterij zich tijdig in orde van parade zal hebben gesteld) van hel gemeeniebestuur afscheid le hebben geno men zich over Oosl-Soitburg uaar Vlissingen be- geven. Hoogstdezelve zal, na van het gemeentehesluur, de Burgerlijke en Militaire autoriteilen afscheid to hebben genomen van daar met het Koninklijk sloomjagl de reis naar Neuzen aanvaarden. Art. 24. Bij des Konings aankomst aldaar (welko ongeveer ten 10 uur des voormiddags zal plaats hebben) zal Zijne Majesteit door het gemeenlcbe- sluur en do Burgerlijke cn Militaire autoriteilen worden onlvangen. \/Y

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1862 | | pagina 3