H e Huismeubelen TIMSIERMANS GEREEDSCIIAPPEN YERKOOpinc. S. LATAIRE k A, LATAIREZOON, ■vy biuneu Axel. - - 3 r te SELZAETE, Qedrukt bij J. STURM te Aeuzen. '10 aangctiometiom cone sum van 1300,000 fraics goed le keuren, ton einde voor rekening van den staat eene stoomboot te koopen die tusschen Ostende en Dover dienst zal doen. Doze dienst zal den 1 Wei in weriving treden. Ten gevolge van dit beslnit is in zekeren zin de Belgische marine verklaaril lot do geschiedenis van hot verledene te behooren. Op do begrooting tooh is het opsclirift marine militaire," vroegerge- plaatst boven hot hoofdstuk in kvveslie linns gewijzigd en getiteld marine de l'Etat." Des- niettemin behouden de tusschen Dover en Calais in de vaart zijnde stoomboolenhet karaklcr van oorlogsvaarluigen en dal vvel ten gevolge van eene overeenkonist met het Engelsche gou- vernement. De kamer is een half jaar hijeen gewees! en gedurende die zitting heefl zij zich met niets dan met de begrooting over 1862 bezig gehouden. De daarloe betrekkelijke onlwerpen hadden reeds in de vorige zitting afgedaan moeten worden. Koint de kamer nu in Mei vveer hijeen dan is ile begrooting voor 1803 aan de orde. Zal die zitting vruchtbaarder zijn in resullaten dan de laalste? 'I Is niet vvaarschijnlijk. De Antvverpo- naars toch ruslen niet en van hutine zijdo volgt de eene pelitie op de andere. Die pelitien znl- len vveer een grool gedeelte van den bescbik- barcn lijd in heslag ueinen. De Antwerpsclie bladen zoovvel de clericale als de liberate, »er- kla ren overigens dat zij niet afhouden zullen voor aan Anlwerpen regt is gedaan en dat zij langs elken vveg op de slooping der citadellcn zullen aandringen om vvelke slooping te pro- voceren zij geen middel welk dan ook zullen onlzien. Welke de middelen zijn die zij lot diteinde zullen aanwenden is mij niet bekend maar ik achl de bedreiging op zich zelve reeds genoeg. De clericale partij wrijfl zich thans de banderien dat behoefl niemand te bevreemden want het geldt loch hier demonstration van de zijde der liberalen tegen een liberaal kahinet. 'tis ligt le denken dal zij widen visschen in Iroebel water en 'tvischwater behoeven zij niet langer le zoeken. Er is kans dal hun vangst van de besto zal vvezen. Het Belgische gonvernement heeft dezer dagen 500,000 francs aangevraagd om daarmede een stoomvaarlnig tot verbelering van het per- sonen- en goederenvervoer tusschen Belgie en Eegeland aan le schaffen en die som is door de Kamer bewilligd. Thans wordt in het offi— ciele regeringsblad aangekondigd dal de bedoelde verbelering reeds met den 1 Mei aanstaande (den dag van de opening der Londensche wereldlen- toonslelling) in working zal komen, zullende cr van dal lijdstip af dagelijks 's oehlends en 's avonds een sloomschip in dienst der Bel gische poster ij van Ostende naar Engeland en omgekeerd vertrekken. Volgens het Anlwerpsche llandelsblad kan men eerlang het programma verwachlen van het 7de Nederlandsche laal-congreshetwelk dit jaar, ingevolge hesluit van het congres te's Herlogen- hosch ten jare 1860, te Brugge zal gehouden worden. Vermoedelijk zal het plaats hebben in het begin der maand September. Men meldl uit Anlwerpen dal aldaar een 2000tal verarnule werklieden uit Gent varwacht worden om aan do uitbreiding van die slad werkzaam le zijn. Vrijdagdcnll dezcr verloor een reizigec die met den trein van Leuven te Anlwerpen was aangekomen een rollelje waarin 2 bankjes van 100 francs gewikkeld waren. Een meisje van 6 jaren had hot rollelje gevonden en was begon- nen het vaneen te scheuren toen de eigenaar op zijne schreden lerugkwam die het meisje het gevondene afnam de helfl van een bankje was reeds zoo ver verscheurd dat men de slukjes niet hijeen kon vinden. Vrijdag den 11 dezer heeft men in een le- digen waggon, op het Belgische station Iseghem een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslachl gevonden. Men heefl het gedoopt onder den naam van Marie van liet Station. Te Jemeppe zijn gearresteerd en naar de gevangenis te Luik overgebragt 8 Duitschers op heeterdaad betrapt op het vervaardigen van valsche munt. Men heefl hen in het bezit van verscheidene valsche 8- en 2-francstukken met het horstheeld van Louis Philippe gevonden. Bij een landbouwer le Roden is eene koe, na 44 weken dragtverlost van een stierkalf, dat de huitengewone zvvaarte had van 127 halve Ned. pomlen. Moeder en zoon zijn zeer wel- varend. Te Kirchdorf heeft eene boeren vrouw die het met haren knechl hield met behulp van dezen haren welligen man in de sohuur opgehan- gen. Een hond dien men lijdens de uilvoering van het misdrijf heefl opgeslolen gaf aanleiding tot de onldekking en thans hevimien zich heide schuldigen in de gevangenis le Nienhurg. Volgens beriglen uit Kasselheefl dekenr- vorsl hevolen dat voortaan alle amblenaren en door den staat hezoldigden die verhooging van traetemenl krijgen hem daarvoor in persoon moeten komen bedanken. Over scheepspantsers en kanonnen of de Admiraliteil en sir Armstrong bevat het Engelseh weekblad Punch het volgende artikel, getiteld «Eene waarsdhijnlrjke chronologie," hetwelk een allergeestigste profelischc charge is op den wed- slrijd tusschen de uilvindirig van vernielings- werkiuigen en van vaartuigen, die daarlegen beslenid zijn met de gevolgen van dien. 1860. I)e heer Armstrongvan New-Castlo upon Tync, vindt gegroefd geschut uit, waar- mede men het slerkste schi[i kan sluk schieten. Hij wordt ridder en de Admiraliteil wordt met hlindheid gcslagen 1861. Do Admiraliteilj-ordl weder goed va n gezigt en vindt sehepen .'van ijzer en staal, waarop hot kracliligsle karttmschot volstrekl geen uitwerksel doet. 1862. Sir IV. Armstrong vindt een kanon uit, dat de ijzeron sehepen in splinters schiel. De Admiraliteit zirikt in den grond 1863. De Admiraliteil treedl weder te voor- schijn en vindt plalinasehepen nil, die met ilia— mant-cement worden gepleislerd,en sir Armstrong's kannnkogels sluiten daarop af als suiker-erwlen. De beer Gladstone verhoogt de hciasting op de inkomsten lot het duhhele. 1864. Sir W. Armstrong vindt metalcn blik- sem-schichton uit (men houdl ze voor die van den ouden Jupiter) en bij eene kleine proefneming welke by daarmede doet, hoorl hij het grootste gedeelte van de Engelsche oorlogsvlool in den grond. i860. De Admiraliteil vindt krampvisch-sche- pen uit, die mecr dan een kanonschot diep onder water zeilen. Sir Armstrong rukl zich de haren uit het lioofd en vloekl in den Newcastleschen tongval. 1866. Sir IV. Armstrong vindt een perpen- diculair kanon nil dat regelregt in de dieple Grieksch vunr afschiet en ten tweeden male verniell bij het grootste gedeelte der Engelsche oorlogsvlool. De lords der Admiraliteil vallen het vuornemen op zich door ophanging van het leven to herooven maar eer zij daarloe overgaan valt hun iels in en zij laten hun voornemen varen. De heer Gladstone verdubboll nogniaals de bo- lasting op de inkomsten. 1867. Dr. Camming, die sedert eenige weken zijne kolen slechts bij zakken heeft opgedaan verkondigl plolseliitg dal het duizendjarig rijk is aangehroken. Daar nu overal op aarde vrcde moel heerschen vindt de Admiraliteit niets ineer nilmaar waclil gerust de toekomst af. Om dr. Cumming,s geloofwaardigheid to beproeven en le zien of de leeuw zich vverkelijk naast het lam zal nederleggerilaal het zoologisch genool- schap (in strijd met den raad|van zijn uitstekenden secretaris, den heer Sclalerzijn allergroolslen leeuw los, terwijl de gansche hevolking eener weeslmis-scliool in den luin wandelt. Daar do leeuw zich slechts naast het lam nedervleit om het op te eten is de Admiraliteil van oordeel dal dr. Camming zich in zijne herekeningen inoet vergist hebben, en neeint zij het hesluit eene nieuwe vloot uit te vinden. De heer Gladstone verdubbelt nogmaals de belasling op de inkomsten. 1868. De Admiraliteit vindt eene steenen vloot uit met kurken kielen en biedt het hoofd aan sir W. Armstrong. 1869. Sir W. Armstrong vindt de Hannibal- of Alpen-bom uit welke de allerkrachligsle azijn bevat en waardoor de steenen sehepen onmid- dellijk smelten. Nadat hij de Engelsche vloot ten derde male vernield heeft, wordt hij in het pairschap verheven met den lilel van lord Bom. 1870. De Admiraliteit vindt eene luchlvlool uit, die, builen het bereik van het geschut, door de vvolken zeilt en de eersle lord rigt zijn verrekijker op sir W. Armstrong, De heer Gladstone verdubbelt do inkomslen-belasting ten vierden male. 1871. Lord Bom vindt een luchlbol-arlillerie- park uit en schielhij zijne proefneiningen daar mede de geheele Engelsche oorlogsvlool in dc Noordzee. 1872. I11 hare verlwijfeling vindt de Adrni- ralileil eene onderaardsehe vloot uit, die zich, door tunnels naar alle kolonien kan begeven maar de heer Gladstone geefl in welwillende be- woordingen in overvveging, dat ieder reeds het duhliel van zijne inkomsten als inkomsten-he- lasting helalen moel, en dat de Engelsche nalio d 11s tegen verdere verhooging wezen zouals de regeriug niet eenig hewijs van spaarzaamheid gaf. De regering ontneemt daarop aan honderd uitgediende klerken hun pensioen onlslaat eenige huitengewone nachtwachlen van de ministeries en dient daarna haar onderaardsch-vlool-projecl in. 1873. Lord Bom vindt zijne aardbecf-hommcn uit en treft de Engelsche vloot in den tunnel van Tasmania. Ten vijfden male verdubbelt de heer Gladstone de belasling op de inkomsten, 1874. De keizer der Franschen proclameert het duizendjarige rijkdal natuurlijk dadelijk eene waarheid wordt; men heeft geene oorlogs- schepen meer noodig en de ontvangers ontslaan iedereen van do betaling van het nog niet ver- vallen kwarlaal der belasling op de inkomsten. Ter vicring van die gelegenheid vindt lord Bom zijn vulkaan-vutirwerk uit en doet, door een ongeluk het publiek in de lucht vliegen. RUITEIVLANDSCH OVERZIGT. Volgens telegrafisch berigt uit New-York dd. 9 April, liceft er een hloedige vcldslag plaals gehad bij Corinth. De zuidelijken hebben do noordelijken aangevallen en hehaalden aanvan- kelijk eenig voordeel doch daarop ontvingen do noordelijken versterkingen en zijn alstoen do zuidelijken leruggetrokken. Men sehat het ver- lies der noordelijken op 20 000 en dal der zui delijken op 35,000 man, terwijl van de zuide lijken generaal Johnston is gesneuveld en genc- raal Besuregard gekwetst. BEURS-MARKTBERIGTERI ENZ. Amsterdam, 19 April. Werk. Schuld 2j pCt. 62|; 5 pCt; 75j 4 pCt. 98|. Gent18 April. Tarwe van eersle kwaliteit vindt voortdurend grage koopers, tot vaste prijzen; mindere dito, ruim aan- gevoerd wcrd traag verkocht, met eene daling van 50 tot 75 c. R°gge flaauw en niet te verkoopen dan tot 50 a 75 c. lager. GerstHaver en Boo- nen als voren. Vlas bij ruimen aanvocr drtik om- gezetprijzen onverandcrd. 247ste Staats-Loterij. Prijzen van 1000 en daarboven. Vijfde Klasse. 5de LijstNo. 6128 1500. No 1940, 7513, 9185 9190 en 16310, icder/1000. 6de Lijst: No. 3837, 25,000. No. 4732, 14486, 15065 en 18071 ieder Z1000. 7de Lijst: No. 8513, 15505, 13487, 14595, 17222 en 18197 ieder 1 000. 8ste Lijst: No. 9131, /1500. No. 2161, 14911 en 16743, ieder 1000. ADVERTEJVTEEIV. eden behaagde het den Heer van leven en dood tot Zich te nemen mijn geliefde Echt- genootA. DONZE in den gezegemlen oudcr- 'C dom van 75 jaren en 9 maanden na eene ge- 3t~ lukkige Echtvereeniging van btjna 46 jaren. Neuzen, M. DREGMANS, 22 April 1862. Wed. A. Donze. Let POSTKANTOOR alh ier inaakt aan het geeerd publiek bekend dat er op 1 Mei aan- slaande de navolgende nieuwe Postvor- binding; zal daargcsteld worden voor welke verzending de iaatste Busligting zal plaats heb ben, als om 11|'s morg. naar Axel Zaamslag Wesl- dorpe Sas-van-Gent Hulst en voorts ge- heel Holland (met uilzondering van een ge deelte van Zeeland) Belgie, Duilschlund Frankrijk en Engeland. Neuzen, den 22 April 1862. De Directeur A. LAGERWERFF. A VAN EN De Nolnris Mr. II. C. VAST DIGU GELEN, ter slandplaats Axel zal op Z a tar dag den 26 April 1862, des inid- dags 1 uurten verzoeke van zijn principaal publiek verkoopen: Eene parlij IIUISMEURELEA be- staande in Kasten Tafels, Stoelen Koper Tin, GlasGeleijerd en Aardewerk een pluimrn Bed met toehehooren en eene parlij TIHIHIER9IA1§ GEKEED- SCHAPPEI. De gegadigden komen ten dago en ure voor- schreven aan het Hois vroeger bewoond ge- weesl door wijleu CORNELIS LANSEN in do Lange Noordslraalte Axel. f hebben de eer Ier kennis to brengen dal zij inakeii en afleveren ten huize vail een idler, alio soorten van I4.UIPWERK. als: liarns Melktoniieu Wasclikui- pen Eininers enz. alsook alle soorten van GRAAIMATE1', alles tot civile prijzen heveleode zich in ieders gunst. Een en ander ook verkrijgbaar of te beslellen in het Schutlershof to Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1862 | | pagina 2