No. 13. Woensdag 24 Julij 1861. Iste Jaarg. ALGEMEEN ZEEl SCII-VEAAMIEKEN. Dit Weekblad wordlelken Woensdag-morgen uilgegeven bij J. Sturm, teNeuzen. De prijs is 80 cents in de drie maanden cn franco per Post 95 cents. Men abonneert zich bij allc BoekhandelarenPoskhrecleuren en Brievenbus/iouders. Adverlenlien gelievemen ami den Uitaeverin/e zendli uilerlij/c Dmgsdag, des namtddags ten 4 ure de prijs van 1 lot 4 r eg els is 40 cents, voor elken regel meer 10 cents, behalve 35 cents zegelregl voor elke plaatsing BIIVrVEIVLAIVDSCHE BERIGTEIV. Bij besluit van den 18 dezer no. 54 hecft Z. M. goedgevonden hel door den gemeenleraad van Biervliet aan den heer D. Bekaarburge- meesler en secretaris dier geineenle, op zijn verzock verleend eervol ontslag, uil laatslge- tnelde belrekking mel zijne goedkeuring lo bekrachtigen. Men deell oris mode dal de tvveedo kamer hoogslwaarschijnlijk in het laalsl dezer week bare werkzaamheden zou eindigen. Hel belangrijke wels-onlwerp op den raad van slate zou niel in bebandeling komen en de kamer na aan- neming der mililie-wetnog slechls de spoed vereischende voorslellen afdoen vvaarouder be- hooren do amorlisalie-wet en de wel tol be- kracbliging van hel Iraclaal betrekkelijk den afkoop van den Slader-tol. Men verneeml dal bij het deparlement van Hervormde eercdicnst gewerkt wordt aan een voorslel van wel lol afschaffing van hel col la tie— regt voor zoo verre dit van staalswege wordl uitgeoefend lerwijl in de volgende zilting de daarloe slrekkende voordragl aan de slalen- generaal zal worden ingediend len gevolge van tie motie, indertijd door de tweede kamer over dal ondervverp met algemeene slcmmen aange- nomcn. Mel belrekking lol het Chrislelijk begin- sel in het openbaar onderwijs, is dezer dagen een adres aan Z. M. den koning ingezonden ondertcekend door een aanla! personen bevoegd om over de zaak le oordeelcn wonendo te Amsterdam, Alkmaar, Arnhem, Buren, Delft, 's Gravenhage Groningen 's llerlogenbosch Leemvarden, LeydenRotterdam, Schiedam, Ulrechl cn Zwolle. Den 1 der volgende maand zal er bij de verschillonde korpsen des legers eene loting plaats hebben onder al de miliciens der ligting van 1860, welke den 22 Mci jl. in activiteit zijn opgelreden ten eindc hel lol beslisse wie hunner bij het mel verlof zenden der ligting voor bij korpsen ontbrekende vrij willigcrslunger in wer- kelijke dienst zullcn moetcn blijven. Diegenen hunner welke daarloe niel verpligt worden, keeren ilen 22 October a. s. weder mel onhepaald ver lof huiswaarts. Naar men verneeml hebben gedeputeerde staten van Zeeland zich bij adres tol de tweede kamer gevvendmel verzoek dal zij de haar aangehodene dading lusschen den staat en de maalschappij lot indijking van op- en aanwassen in de Oosler-Schelde, bckrachtige, opdat een zoo schoon en voornaam gedeelle van Zeeland als hel eiland Zuid-Beveland niet langer ontsierd worde door een onvoltooid kanaal door ceno nitgeslrekle woeslijn en niet langer verslo- ken blijve van de aanhechting, welke hel is loegedacht en waarvan het met reden vermeer- dering van bloei en welvaarl mag verwachlen. Naar wij vcrncmen zal de heer Sloel van den Bcele den 4 September aanstaande de reis naar Java ondernemcn, om de waardigheid van gouverneur-generaal over de Nederlandsche Oosl- Indische bezillingen lo aanvaarden. Volgens een vertrouwelijk schrijven (dal wij onder reserve rncdedeelcn) zou er bij de regering sprake zijn, om bij de nieuwe regler- Jijke organisalie Axel als hoofdplaats van hel arrondissemenl aanle wijzen. Hel kanlon Corl- gene zou vervallen en met Goes vereenigd wor denlerwijl hel arrondissemenl Middelburg de lvanlons Middelburg, Vlissingen Goes (veree nigd met Cortgene) en Heinkenszand zou hc- vnlten. Hel kanlon Sluis zou mel het kanlon Qostburg vereenigd worden en tol hel nieuvv arrondissemenl Axel alzoo bchooren de kanlons Axel Hulst en Ooslburg, I ITSLAG DER ^ERI4IEZIH«E1W voor leden van den geincenteraad in sommigegemeenlen van Z.-Vlaandercn. Aardevburg Hcrbcnoemd, A. van den Broecko en M. Blonker. BiervhelHerbenoemd A. Cornelis cn J. W. van der Linde. Ecdc Herbenoemd, P. J. Buijck en A. van Qnekelbcrghe. UoofdplaalHerbenoemd, J. B. Bonleover- slomming lusschen C. L. Ego en B. J. Thomacs. Ooslburg HerbenoemdF. L. Benleijn en J. F. Bonle. Situs: Herbenoemd, A. du Maertens. 1JzendijkeHerbenoemd B. F. J. Wijffels. ZuidzandeHerbenoemd, A. J. van Cruy- ningen; overslemming lusschen J. Kools en C. Loef. Axel Benoemd Dr. II. J. van Eck over- stemming lusschen P. J. Kruijsse en M. J. van Vessem. Burck en E. J. Bonle cn HerbenoemdJ. II. Kox cn J. van Jole benoemd Boschkapelle G. Staal. GraauivHerbenoemd P. L. van Eerdenburgh. Ilengstdijk Herbenoemd, J. F. van Esbrocrk overslemming lusschen J. B. van Trappen cn J. van Wesemacl. IloekOverslemming lusschen P. van den Broeko J. Haak P. Schcele en J. de Feijler, Wz. Hontenisse: Herbenoemd, J. Sergeant, P.P. Krieckaert en J. F. Meersschaertoverslemming lusschen J. Kroon J. F. Neve en C. Buijsrogge. JJtilsl: Herbenoemd, G. Fassacrt en J. G. Kegelacr. Neuzen Herbenoemd N. Grenu cn J. Lensen. Ossenisse: Herbenoemd, J. B. Joossen en J. Burm. Sas-van-GenlHerbenoemd, H. van de Wal- lijne; overslemming lusschen A. A. Vcrmandel en J. P. Ragul. SloppeldijkHerbenoemd, P. Verslraalen en D. de Wael. Zaamslag Herbenoemd C. de Bokx L. do Regl. Bij do opening der slembus van laalslgemelde gemeente, word er een stembriefje aangelroffen helwclk hel volgende versjc bevalte: en Ten einde te voorzion in de vacalure, onl- slaan door het emerilaal van den heer P. J. Zijn en en voorldurende door het bedanken van don heor JW. Felix is jl. vrijdag door den algemeenen kerkeraad bij de Nederduilsche Her vormde gemeente le Vlissingen hel vroegere Iwaalftal aangevuld mel den heer G. D. Kruijff le Zaamslag, en het vierlal met den heer D. Chanlepie de la Saussaye predikant bij de Waalsche gemeente te Leiden die daarop terslond met algemeene goedkeuring is beroepen. In het naburige Walchereu heerscht eene kwaadaardige ziekle onder de varkens met veelal doodelijk gevolg. Het vleesch daarvan wordt voor hoogst schadclijk gchouden. Bij den lo Gent gehouden roeiwedstrijd heeft de roeiclub Cloanlhus van Amsterdam niel minder dan zeven prijzen behaald. In den nacht van den 15 dozer is eene vreesselijke misdaad gepleegd in den kelder op den hoek der Zij I on Visschersdijk te Rotterdam, bewoond door de echtelingen II. K. In den vroegen morgen allhans vonden de buren het lijk der vrouvv mel blijkbare teekenen van ver- wurging, lerwijl een briefje, op do tafel lig- gende, behelsde, dal men binncn twee dagen Iwee lijken zou vinden. Volgens latere berigten is dit reeds binnen eenige uren daarna bewaar- heid daar men het lijk des mans uil eene der vaarten heefl opgehaald. De man was voor do tweede maal gehuwd doch leefde mel dezc vrouw in voorldurende onmin. Voor ruim achl weken kreeg eene jonge dochtor le Groningen eene bezelling op de keel zoodat zij niel kon spreken. Nadat alle ver- zachlende middelen le vergeefs waren aangewend nam zij hare toevlugl lot hel reeds meermalen aangeprezen middel om eene manilla-sigaar le rooken en dit gaf in een korlen iijd haar hel spraakgebruik lerug. BUITENEAIVDSCHE BERIGTEN. Sedert den 1 dezer is de getneenschap lusschen Belgie en Nederland met den spoorwog vermeer- derd door de inrigling van een trein welke gedurende hel zomersaizoen om 3.50 des na- middags uil Antwerpen naar Rotterdam verlrekl in directe gemeenschap met die naar den Ilaag Utrecht en Amsterdam, lerwijl er om 4.30 des ochlends een Irein verlrckt uil Rotterdam welke le 8.50 le Antwerpen arriveerl en alzoo in ver- binding gehragl is mel den trein naar Brussel Luik Spa enz. De provincialen raad van Antwerpen hecft de gemeenlebesluren dier provincie uilgcnoodigd al hel mogelijko aan le wenden om verorde- ningen logon de dronkenschap in te voeren lerwijl zij hel gouvernemenl hel nemen van eenen zoodanigen algemeenen maalregel zeer heefl aan- bevolen. Burgemcesler wclhouders en leden van den raad van Brussel hebben bun ontslag ingediend, len gevolge dal de hceren ministers van Qnancicn en binnenlandsche zaken geweigcrd hebben hunno goedkeuring le schenken aan de door de slad met het liuis Rothschild geslo- lene ieening van 20 millioen francs. Do bevolking der hoofdstad schijnl in dezo zaak algcmcen op de zijde van haar besluurcn tegen hel gouvernemenl lo zijn. Allhans wordt ook door de organen des gouvernemcnts de her- kiczing van al de afgelreden ruadsleden waar- schijnlijk geachl. Do arbeidcrs in Borinage hebben hunuc werkzaamheden hervat. Zij schijnen vlijlig en vreedzaam cn alios gaal zoo ruslig als voor do laatsle ongeregoldheden. Op het fccslmaal dal de Belgische pro vinciate slalen van Limburg den gouverneur van dal gewest aanboden zijn schandelijke tooncelen voorgevallen veroorzaakl door den heer Jamine den voorziller dezer vergaderingdie, als over- looper van do liberalen lol de clericalen in een toast de gedragslijn van hel mimsterie zeer gispte. Verscheidene leden der slalen protesteerden te gen den uitval en van woorden kvvam het tot feilelijkheden de gasten wierpen elkander bor- den en glazen naar het hoofd en de policie moesl worden ontboden om de twistenden en vech- lenden te scheiden. Een berigl uit Parijs van 20 dezer luidt: In den afgeloopen nacht is in de magazijnen van het gcbouvv der opera een hevige brand onl- slaan. Alle decoratien zijn eene prooi der vlam- men geworden. De schade wordl op een mil lioen francs begroot. De heer de St.-George, oud-prefeel en be- sluurder der kcizerlijke drukkerij, is uit Parijs gevlugt, na op de beurs zijn gebeele fortuin verspeeld le hebben; hij laal'een passief na van 700,000 francs; de kas waarover hij de admi- nistratie vocrde is echler in orde bevonden. Op een der spoorweg-stations nabij Bourges is een goederen-inagazijn eene prooi der vlain- nien geworden, Ook zijn bij die gelegenheid 20 goederenwagens verhrand. Op een dier wa gons was voor eene waarde van 500,000 fr. aan iinten van St.-Etienne geladen. De geheelo schade wordt op ongeveer 3 millioen francs gcschat. De student Becker, die den moordaanslag op den koning van Pruissen pleegde is le Odessa gcboren en de zoon van een Russisch slraatsraad maar die lhans le Dresden woont. Een correspondent van de Kreuzzeiliingdie bij de arrestatie zeer nabij den gegropene stond kon zich mel onlhouden hem af lo vrafren Waarom wildel gij onzen koning vermoorden waarop Becker zeer koelbloedig anlwoordde dal zull gij in mijn brieventasch opgeleekend vinden." En werkelijk vond men daarin dezo aanleekening Baden 13 Julij 1861. De beweegredenenom welke ik Z, M. den koning van Pruissen zal doodschieten is dal hij niet in slaal is de eenhcid van Duilschland du'ar lo slellen en de omslandigheden te overwinnen die hel onlslaan dezer eenheid verhinderen. Daarom moel hij stervenopdat een ander het iverk volbrenge. Men zal mij om deze daad belag- chelijk willen roaken of voor overspanncn hou- denik echler moel de zaak volbrengen, om hel Duitsche vaderland gelukkig le maken. Oskar Beckerstud. jur. uil Leipzig." Monde- ling heefl hij verklaard geen medepligtigen te hebben. Tijdens het plegen van den aanslag was hij in hel zwarl gekleed. Nieuws- en Advertentleblad VOOR Twee leden voor den raad Tc stemmen met er daad Ik lieb het rond gezcgt De hcercn L. de Regt En C. de Bokx er bu, Ilicrmede ben ik vrjj.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1861 | | pagina 1