fUBLIERI VMKODPIM. II Bill, MAMAGTUHEI. El c rr- Gil-PORTATIF. ■Jr\ B E R I G T. Beurs-Marktberigten enz. Advertenlien. TYTYYGltff Vintl?? VVSS JtXU JSiSIJaJSXit 9 0LW1 MIEN, WILGENGEWAAI es TR01EN, Bij J. C. TISSOTvanPATOT, gevaar voor onze gemeenle van uilsterving. Jo seph van Goelhem slagter alhier bragl gisleren zijn drie-en-lwinligsle kind len (loop de/jongo knaap is welvarend." Den 27 December jl. isleOverslag aanbe- sleed het verniouvven van hel pastoreele hnis aldaar, voor 9950 fr. aan B. de Moll do voor- laagslo bieders was do comp. der iiceren Tact) Stubbs Martens, voor 10,000 fr. De gerneenle Maldegem heefl een gevoelig verlies geleden in den aldaar algemeen geachlen beer notaris Waltijndie in de ufgeioopene week plolselings overleden is. In den vroegen morgen van den eersten Kersdag is in de paslorij van do Belgische ge rneenle Bavichove lerwijl de pusloor en zijne dienstmeid Icr kerk waren een belangrijko diefsla! gepleegd. Men heefl de daders nog nicl kunnen opsporen. In den nacht van 21 op 22 December jl. zijn dieven in de kerk van Sollegem gedrongen alwaar door hen drie offerblokken open gebro- ken en van het daarin voorhanden zijnde geld beroofd zijn. Te Ilassellin Belgie, heefl men dezcr dagen ontdekl, hoe sommigo vrouwen aldaar met be- hulp van hunno crinoline-rokken op eene be- hendige wijze er op uil waren, om houlen klompen to stolen. Mel eene koord om den h a Is welko tot op de kniecri ofdaalde begaven zij zich naar eenen klompen-verkooper gingen aldaar op de knicen nederzitlen hel eene paar voor en hel andero na aandoendo zomler dat zij er vonden die van pas waren maar intusschen hadden zij eenige klompen aan de koord vastgemaaktwaar- medo zij onder hunno crinoline verlrokken. Den 28 December jl. werd le Anlwerpen zeker persoon om eene zeer liglo overtreding voor hel geregt van policio gebragt. Mel de grootste kalmte verklaardc hij dat de regter hem nicl zon svillen veroordeelen omdat het juist de dag tier Onnoozele Rinderen was, Dil naive verdedigingsmiddel werd door het gereglshof gewaardecrd en do gearresteerde in vrijheiil gesleld. Het gereglshof van policio to Luik hecft dezer dagen een reiziger lot eene boelo van 21 fr. 20 centimen veroordecld omdat hij het por- tier van den waggon waarin hij zich bevond zelf had gcopenden don waggon verlaten had alvorens de spoortrcin geheel stil liield. Men leest in een Belgisch dagblail het volgende aTydens de laclsle koudo is er in'I Walen kwartier veelsneeuw gevallcn. Zekeren burge- meestcr van het dorp Grovy vreezende dat het dak zyner schuer onder 'I gewigt van den sneeuw zou instorten besloot op 'I dak le klimmen met eene spade om er alie sneeuwlaeg af te werpen. »Den burgemeesler was bang van to vallen ja daer moet men geen burgemeesler voor zyn niemand valt geerno van hel dak. Hy nam dus eene koord bond die onder do armen smeel het andere end over do schuer en liel het zvno vrouw vaslhouden. De vrouw deed dilzy slond aen den eenen kant der schuer lerwijl den bur gemeesler aen de andere zydo op 'tdak in den sneeuw bezig was. »Maer op eens voelt do vrouw dat zy aen eene kleine naluerlyke onllasting voldoen moest. Wat racd? zy durfde het touw niet verlaten, en den bur gemeesler in gevaer zetten van eenen officielen lui- roelaer to maken. Kort en good dacht zy biridt zich hel end van de koord ook onder den ar men voor alle zekerheid en gaet opdehukken zilton Oongeluk daer schuift den bur gemeesler en tuiinelt van 'tdak. »De koord belelle hem op den grond te vallen; hy bleef tusschen hemel en aerde hangen on zyno vrouw die ook de koord onder de armen had bing in dezelfde positie aen den anderen kant op lien voelen van den grond te zwieren. Zoo bleef hel waelsch huwelijk meer dan een kwartier uers in balans hangen eer er iemand ter hulp kwam." De rivier de Lei is tusschen Kortrijk en Meenen buiten hare oevers getreden, waardoor onberekenbare schade is veroorzaakt. Do schilderij van don Nedcrlander Arij Schefferdoor koning Leopold aan do tombola der opera to Parijs geschonkenis door den gelukkigen winner den heer Prevostdie slechls 10 francs voor zijn lot gegeven had verkochl geworden aan den heer Rothschild voor 55,000 francs. De jufvrouwen Elisa en Melame Jean Bart, van Garvin afstammelingen van dien vermaarden Franschen zeeman hebbon dezer dagen van hot rninislerie in Frankrijk een subsidio van 500 francs ontvangen. Dal de nieuwo huizen thans niet meer zoo fiterk gebouwd worden als diewelko onze voorvaderen oprigllen zal wel icder gereedelijk toestemmen. Maar toch is hel daarmedo nog zoo erg niet gestcld als in Amerika van waar een dagblad ons cen paar slaalljes van dien aard mededeelt. Een heer had te New-York een nieuw huis belrokken en leunde na het mid den muurom dagmaal met zijnen stoel tegen ill deze gemakkejijko bonding zijnjo sigaar to rooken maar ongelukkiglijk moetendo niezen bezweek de muur door deze drukking, zoodut hij op straat nederslortle. Een anderdie op eenen zetel een middagslaapjo nam en met het hoofd tegen den muur leunde onlwauklo door eene heuge pijn in hel achlerhoofd. Door een' der gehuren in het aanpalend huis was name- lijk een spijker in den muur geslagen om er iels aan op te hangen en deze was niet slechts door den muur been, maar hij den slapende hereids in het achlerhoofd gedrongen. Parijs 1 January. De bijeenkomst van hot congres is thans onbepaald uitgesleld. Het Parijscho vlugschrift belreffende den Paus en hel congres, brengl alom eene groote opschudding te weeg. Vertaald en wijd en zijd in de Romagna verbreid heeft het aldaar inzon- derheid eene groote geesldrift verwekt, vermits men daar te lande meer dan ergens de verhe- vene beginselen van regtvaardigheid en staats- wusheid kan waarderen welke tot het bedoelde opstel hehben geleid. Ooslenrijk Rome en Nu- pels hehben dun ook inlichtingen govraagd aan het Fransche gouverneinent ten aanzien van deze brochure welke in het centrale Ilalie zoo- veel genoegen geeft. Hel gerucht alsof de Pau- selijke nunlius, ter oorzake van dil vlugschrift, bereids Parijs zou verlaten hebben is den 29 December in eene nola ter beurze aangeplakt door de regering bepaald legengesproken. Parijs 2 Januarij. De Monileur deell heden morgen mede dat op gisleren bij gelegenheid van de rcceptie op den nicuwjaarsdag do Pau- selijke nontius de volgendo woordeu lot den keizer gerigt heefl Sire TerwijI op den eersten dag des jaars het corps diploinaliek zich rondom Uwe Majesteit vereenigd heb ik de eer u zijne wenschen en eerbiedigo huldo aan le bieden." De keizer'anlwoorddo daarop Ik zeg het corps diplomaliek dank voor zijne wenschen. Bijzonder gelukkig acht ik mij thans in de gelegenheid le zijn le herinneren dat ik se ller! mijne komsl aan hel Rewind steeds den diep- slen eerbied voor verworven regten beloond heb. Weest er van overtuigd dat hel beslendig doel van mijn pogen zal zijn overal zoo veel dit van mij zal afhangen het verlrouwen in den vrede te herslellen." Kanaalvaart te IVeuzen. Gedurendo de afgeloopene maand zijn het kanaal opgevaren 20 zeeschepen, inetendo 1855 tonnen, en 184 binnenschepeu inetendo 7822 lonuen zijnde hel kanaal afgevaren 9 zeeschepen metende 1294 tonnen, en 182 binnenschepen metende 7781 tonnen. Van af 1 Januarij jl. beloopt al- zoo hel getal der opgevaren zeeschepen 275 metende 27444 tonnen en dat der opgevaren binnenschepen 2296 metende 108954 lonnen zijnde van af dien tijd het kanaal afgevaren 225 zeeschepen, metende 33752 lonnen, en 2190 binnenschepen metende 101428 lonnen. In hel vorige jaar telde men 524 opgevaren zee schepen, metende 38694 tonnen, en 2397 op gevaren binnenschepen, metende 110760 lonnen lerwijl gedurende dat jaar het kanaal zijn af gevaren 298 zeeschepen melende 42590 tonnen, en 2310 binnenschepen melende 104471 lonnen. Daar slechts een gering getal van de beide eerste nummers wordt overgedrukt verzoekt den Uitgever in belang van hen die zich op het NIEUWS- EN ADVER- TENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCII- VLAANDEREN wenschen teabonneren, in lijds opgave. Amsterdam, 2 Januarij. Werk. Schuld pCt. 64j;dito 3 pCt.761; dito4pCt.98». Rotterdam2 Januarij. GRANEN enz. Bij de pas heropende vaart was heden deaanvoer nog onbeduidend en waren weinig koopers opgekomen. Van witte Tarwe alleen was een tainelijke toevoer uil de naastbij gelegen kwartieren die als volgt trage koopers vond de puiksle partijtjes Nieuwe8,75 a /9,10; middelbare /8,25 a /8,50; geringe f 7 a f 8. Rogge prijshoudend. MEEKRAPPEN redelijk aangeboden door de hooge eischen der bonders was de oinzet niet groot. VLAS vond gedurende de vorige week op het land goede vraagde groole aanvoer van heden ter markt ruimde tot vorige prijzen grootendeels op. Amsterdam 2 Januarij. Tarwe stil. Rogge en Gerst prijshoudend. Haver en Boekweit zonder handel. Koolzaad lager. Gent50 December. Aanvoer gering. Puike Tarwe gezocht; mindere snort niet gevraagdprijzen als voren. Rogge e» Gerst 1 franc lager.Boekweit als voren. Paarde- boonen iets hooger. Zaden en Olien lager. Vlas Best veel gevraagd ordinair tot betere prijzen te ver- koopen. Iionden2 Januarij (2 ure). (Per telegraaj.) Tarwe onveranderd. 240ste Staats-Loterij Prijzen van /1000 en daarboven. Vijfde Klasse. 1ste LijstNo. 9405 10062 en 14597, ieder jMOOO. 2de Lijst: No. 16791 25,000. - No. 4877, 5494, 9360, 15859 en 18029, ieder 1000. 3de Lijst: No. 1691, 10,000. No. 4742, f5000. No. 909, 4462, 5617, 5845, 11439, 15288, 15471 en 17925, ieder 1000. aden beviel voorspoedig van eene wel- geschapene Mocliter S. WAEIJHAER1 geliefde Echlgenool van Schoondijke, A. van OVERBEERE. 1 Januarij 1860. De Grifher M. II. TELCHUUS, le Axel, zal, op D onder dap den 19 Ja nuarij 1860, voormiddags 10 ure ten vcrzocko van Sieur ADBIAAN de RRARER, Jz. Land- bouwer op diens Hofslede nabij de Poonhaven te Zaarnslag in hel openbaar verkoopen IOO sinks pegtstammigegave zachte OLJIES SSOOUIElfuilmnit* tend geschikl voor wugenmakers- en aridcr limmcrhou t. 7.EGT HET VOORT. door het ministerie van den Notaris J. J. FERCKEN te Neazen Op Ding sdag den 24 Januarij 1860, des nainiddags len een ure len Slerfhiiize van Mejufvrouw de Weduwe M. J. ORNEE tc Axel, van eene groote parlij XI®E>EIiUi4.E bestaande in eikenhouten RahinclChifFonniere Tafels Stoelen Glas Geleijerd eu Aurdevvcrk pluimen Bed en loehehooren eeno groote partij godsdienstige BOEKEI enz. Op Don der dag den 26 Januarij 1860, des voormiddags ten 10 ure, aan den Dijk van den Klein en Zevenaarpolder gemeenle Neusen van eene groolo partij te vergaderen op de Hofslede van JOZ1AS de FEIJTER fungerend Dijkgraaf van denzelvcn polder in de gemeenle Neuzen. Bij C. VERWER, aan de Markt le Ilulst^a-?/ zijntegen zeer civiele prijzen te hekomen: Veeren Redden Wollen Matrassen Matrasseu van Zeegras en van AI- jieugras Rindcp-Bedden en Wieg- JIatrasscn Wollen Ilekens, Vilten- Pantoffels Groin-Elastieke Over- SClioenen henevens allerlei soort van ManufaeturenVoorls Zeegras en Alpengfras a 25 Cts. per Ned. Ponden Veereuvan verschillende prijzen. te Neuzen, is verkrijgbaar het GArl*POB« TATIF, a 0,«0 hestaat er gelegenheid Eamiien naar keuze het vepmaken van Gaz>Lampen de Nederl. kanook. hij hem om dcszelfs te bezorgenalsmedo ITIoderateup- tot Bij de vorige plaatsing was abusivelijh de prijs op [0,66 gesleld. A I TE NEUZEN TER DUUKKERIJ VAN C. W. OVERBEERS,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1860 | | pagina 2