Websites - Startkabel.nl: Watersnood 1953; http://www.watersnood-1953.startkabel.nl/ - Stichting Deltawerken Online: Deltawer ken; http://www.deltawerken.com/ - Deltaraad: Deltawateren http://www.watersnoodmuseum.nl/ - Watersnoodmuseum: Herdenking, herinne ring en het weten over de watersnoodramp van 1 februari 1953; http://www.watersnoodmuseum.nl/ - Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid: Deltawerken; http://www.beeldengeluid.nl/ template_subnav.jsp?navname=polygoom themas&category=collectie_ informatie&.artid=i3895 - Postcodehoogte: hoe laag/hoog woon jij?Alsje op http://www.ahn.nl/hoogtetool/ postcodehoogte.php je postcode intoetst, kun je zien hoeveel je boven of onder de zeespiegel woont. En vergelijk de Sint Pie tersberg (6212NH) eens met die van Garage Van Vliet in Nieuwerkerk (2914LE). - De watercanon: http://www.watercanon.nl/ - Eigenwijzer (Schooltv): Infoblok De Wa tersnoodramp http://www.schooltv.nl/ eigenwijzer/?site=site_eigenwijzer&.vak=i54 05i4&thema=i5405i2&onderwerp=i5405io&. nr=2i57332&item=230294oSiproject=953758 zegt niemand iets. Ze luisteren naar de storm die harder en harder om het huis raast. "Moeder." "Ja, Jacob." "Als de dijk doorbreekt, komt het water dan overal?" "Misschien." "Ook in ons huis?" Moeder plukt wat in haar haar. "Ik moet nog even naar beneden." Ze loopt de trap af en wil de kamer inlopen, als ze als verstijfd blijft staan. Ze draait zich om naar de voordeur, waar het water onderdoor naar binnen sijpelt. Als verdoofd doet moeder de deur open en meteen slaat het water naar binnen. Door de kou komt moeder weer tot zichzelf. Razendsnel doet ze de deur weer dicht. Dat valt niet mee; de kracht van het water. Snel loopt ze de trap op en gaat weer op haar stoel zitten. "Ja. Ook in ons huis is water. Luister goed. Sla een deken om je heen, het zal koud worden. En als het water tot de zolder komt, ga je gewoon op je stoel staan. En als we natte voeten krijgen, klimmen we door het raam op het dak. Maar zover komt het niet hoor!" Maar zover komt het wel. Trede voor trede kruipt het water omhoog, op weg naar de zolder. "Wanneer komt vader thuis?" "Ik weet het niet Adriaan. Hij is naar het vee. Andere mensen helpen. Misschien lukt het om de dijk met zandzakken te dichten." "Waarom hebben wij geen zandzakken?" vraagt Jacob. "Echt weer een vraag voor jou! Domme vraag!" "Echt niet!" "Jawel!" "Jongens, nu alle twee je mond houden." Weer luisteren ze naar het beuken van de wind en het roffelen van de regen, kijken ze naar het koude water dat nu om hun stoelpoten klotst. Soms horen ze een harde tik tegen de vloer als een meubelstuk van beneden tegen het plafond aan botst. De hele beneden verdieping staat onder water. Waar blijft vader!? Ze staan nu op hun stoel en kijken angstig naar moeder, die niet meer verbergt dat ook zij bang is. Het water stijgt steeds sneller. Moeder stapt van haar stoel, het ijskoude water komt tot haar middel. Ze pakt de stoel en zet hem onder het dakraam. Ze kijkt naar buiten, probeert iets te zien in de duistere nacht. Dan horen ze een harde knal en een stem: "Anneke! Anneke!" Het is de stem van vader. De jongens kijken naar de trap, maar daar kan de stem niet vandaan komen. Weer een knal en weer "Anneke!" "Het is vader, jongens! Het is vader met een boot!" En nu snappen de jongens het: de boot met vader knalt tegen het dak! Een boot tegen het De Ramp, nationale uitgave met een voorwoord van H.M. de Koningin/ Johannes Eilco Re deker - Uitgave van de Verenging ter bevordering van de belangen des boekhandels 1953 Omslag titel. - Uitg. ten bate van het Nationaal Rampenfonds vai Met 120 zwart-wit foto's in een oplage van 600.000 exemplaren verschenen. Alle medewerkers werkten anoniem en belangeloos mee. De tekst was van Hans Redeker, opmaak van Han de Vries en Piet Klaasse (bron: Erans Beekman in 'Kroniek van het land van de zeemeermin (Schouwen- Duiveland)', Jaarboek 2003, p. 39-54) Ook in het Engels verschenen o.d.t. 'The battle of the floods' (oplage 35.000). In Indonesië werd een speciale editie gedrukt (oplage 5000) o.d.t 'Water' (Bron: KB http://www.kb.nl/dossiers/watersnood/watersnood-liti.html)

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 2010 | | pagina 4