Van Zweden op patrouille tussen Bruinisse naar Oosterland. in begeven teneinde de inwoners der polder te waarschuwen. Aangezien nagenoeg alle inwoners te bed lagen nam dit veel tijd in beslag. De bewoners van de Capelleweg, Loenenweg, Kieweg, Nieuweweg, Stolweg en Lageweg zijn door ons met het toen bekende in kennis gesteld. Op dat ogenblik was het ons echter niet meer mogelijk langs de Lageweg ons naar het dorp te begeven'. Zo raakte Lotens met de burgemeester en enige brandweerlieden geïsoleerd op de boerderij van landbouwer Van de Zande aan de Stoofweg. Op maandag 2 februari werden zij met een bootje daar opgehaald en naar Zierikzee gebracht. Op 3 februari keerden zij per boot terug in Nieuwerkerk. Wachtmeester J.P. Papeveld bracht samen met arts Vleugels Schutter in Nieuwerkerk de scholen en later de zolder van het gemeentehuis in gereedheid om vluchtende mensen uit de polders op te vangen. Met de voorraden van de winkels werden de mensen door hen van voedsel voorzien. Het levende vee werd voorlopig gestald in de N.H. kerk. Zijn relaas in het verslag van de gebieds- commandant: 'Op verschillende plaatsen in het dorp verleende ik hulp Loslopende of in nood verkerende honden werden door mij doodgeschoten. Een op 3 februari gestorven persoon heb ik doen kisten en bij de kerk doen begraven. Er zijn veel mensen omgekomen'. Ouwerkerk In Ouwerkerk werd de burgemeester gewaarschuwd door de havenmeester van Viane. Hoewel de klokken luidden en dorpsbewoners de hoger gelegen Ring 86

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 2007 | | pagina 10