pijp 20,60 - zendingsbusjes 15,00 - godsdienstonderwijs 97,66 - oecumene €44,50. Ontvangen viadhr. Keijzer€ 10,- en via ondergetekende €10,-.Hartelijk dank. Labyrint: Een aantal reacties van de oud ste kinderen van de basisschool 't Stoofje, op hun reis door het labyrint: Super - Je denkt aan dingen, waar je anders nooit aan denkt - Nooit gedacht dat het zo leuk zou zijn - Die muziek vond ik niks. Bedankt da. Joke van Voorstvoorje initiatief, organisa tie en jouw handen, die als een witte torna do door de kerk zijn gegaan. Voordezangdienstvan 7 7 febr. kuntu uw lievelingsliederen opgeven. Er ligt een lijst achterin de kerk. Of viaeen kerkenraadslid, een mail rouwbreugm@zeelandnet.nl a.s zondag vieren we het teken van brood en wijn. In deze Avondmaalsviering zal ds. De Zeeuw voorgaan. Welkom aan de tafel van delen en ontvangen. Met een hartelijke groet, AnneliesBreugem OOSTERLAND Hervormde gemeente Kerkdiensten zondag 4 februari 10.00 uur Ds. J. van der Schee, Zierikzee 18.00 uur Ds. A. Spaans, Colijnsplaat Collecte: kerkinactie Crèche en Knd: Annelies v.d.Berge, Marco en llonavan der Have Rijdienst: Dhr. J. van der Have, tel. 643045 Toen ik 's avonds na de maaltijd de mail box opende las ik dat ds en gezinsleden ziek waren en de vraag of wij de bijdrage voor de kerkbode wilden verzorgen. Over de diensten van zondag j.l. kan ik niets schrijven omdat we elders een doop dienst mochten meevieren. Daarin werd gesproken over een nieuw begin, In het boek Ezra (hst. 3) wordt de herbouw van de tempel weergegeven, zo kon er weer een nieuw begin worden gemaakt op basis van Gods trouw, met troffel en lied, te midden van de puinhopen. Stilstaan bij het verle den maar ook hoopvol uitzien naar de toe komst, omdat God zegt: Ik maak alle din gen nieuw. (Openb. 21). Zo mogen we - soms door de tranen heen - een lied zingen van de liefde, de overwinning van Christus, want Zijn over winning is onze overwinning. Meeleven: we denken aan Janny en Hans Goudzwaard - Janse, Lage Maireweg 4, 4307 RS. na het overlijden van Janny's vader, dat ze vaders lied ook kunnen zin gen: Ruwe stormen mogen woeden, maar ..God, mijn God zal mij behoeden.. Die trouwe zorg van onze God wensen we hen als gezin en familie toe. Tot slot: niet alleen hetds. gezin maaru jou willen we gezondheid en kracht toe wensen, we mogen zondag- met bekende voorgangers - weer samenkomen rondom een geopende Bijbel, om te horen van Gods liefde voor ons mensen. Komt, hoort en verwonderd u.... Liefde boven alle liefde, die zich als de hemel welft over ons: wil ons genezen, Bron van liefde, Liefde zelf! Een hartelijke groet namens de kerkenraad. Leendertvan derWerf. SIRJANSLAND Hervormde gemeente Diensten zondag4februari 10.00 uur: Ds.R.D. Kwint (voorber. HeiligAvondmaal) 18.30 uur: Kand. B. van Leeuwen, Scherpenzeel Tweede collecte: Diaconie Crèche: Mevr. Storm-Pronk, Wilianne Schoten ColindaAarnoudse Censura Morum en bezinningsavond: Op D.V. dinsdagavond 6 februari iserweer Censura Morum van 19:15 tot 19:45 uur in de consistoriekamer van de kerk. Om 20:00 begint dan de bezinningsavond ter voorbe reiding op de viering van het HeiligAvond maal, zondag 11 februari. We zien uit naar een gezegende avond, waarbij de Eerstge boren Zoon, Die door de Vader uit Egypte geroepen is, opdat wij met Hem die reis in dit leven zouden maken, in het middelpunt mag staan. Ookdegenen, die nog nooit aan het Heilig Avondmaal hebben deelgeno men, worden hartelijk uitgenodigd! Classis Zierikzee: Wij willen uw voorbe de vragen voor de a.s. classicale vergade ring van de Hervormde classis Zierikzee binnen de Protestantse Kerk in Nederland, die op D.V. woensdag7 februari gehouden wordtin het Dorpshuis te Bruinisse. Vrouwenvereniging 'Tryfosa': De vrou wenvereniging hoopt weersamen te komen op D.V. donderdagavond 8 februari. Jeugdvereniging -16: Onze JV -16 ver volgt haar bijeenkomsten op D.V. vrijdag avond 9 februari. Zending: De opbrengst van de bussen voor dezending bij de uitgang hebben in het laatste kwartaal van het afgelopen jaar het mooie bedrag van 1654,99 opgebracht. Groet: Namens ons gezin en onze kerken raad een hartelijke groet aan u allen, in het bijzonder aan hen die het moeilijk hebben. R.D. Kwint BRUINISSE Hervormde gemeente Diensten zondag4 februari 2007 10.00 uur, ds. A. van der Ploeg, doopdienst 17.00 uur, ds. F. W. van IJsseldijk, Haamstede Collecten De collecte tijdens de dienst is bestemd voor het werelddiaconaat. De collecte bij de uitgang is bestemd voor het werk van de kerkrentmeesters. AutodienstVoorde morgendienst de heer J. M. de Ronde, Dorpsweg33, tel. 481689. Kinderoppas In de morgendienst verzor gen Stefanie Hoogerwerf en Denise Ver douw de kinderoppas. Komende diensten In de middagdienst gaat ds. Van IJsseldijk uit Haamstede voor. De morgendienst zal een doopdienst zijn. Voor deze dienst is inmiddels één dopeling bekend, nl. Luuk van den Bosch, Kon. Julia- nastraat 1 In de diensten van a.s. zondag is het evangelie niet alleen hoorbaar, hetzal door het sacrament van de doop ook zichtbaar worden. In hetdooponderwijs voorafgaan de aan de doop wordt gesproken over nieuwe gehoorzaamheid. Die oproep geldt de hele gemeente. In de verkondiging wil len we daarover nadenken door onder meerte luisteren naar Deut. 30, deel van de afscheidsrede van Mozes. De doop en het heil daardoor uitgebeeld is gave én opgave. Zondagsschool. Op de zondagschool wordt opnieuw verteld uit het boek Esther. Dit keer over Esther, die onuitgenodigd bij de koning op bezoek gaat. (Esther 5). Zieken Er zijn geen ziekenhuisopnames gemeld. Dat betekent uiteraard niet.dater geen zieken zijn. Daarbij denken we aan de langdurig zieken, die thuis of in een ver pleeghuis zijn en aan hen die zorgen over hun gezondheid hebben. Met psalm 17 bidden wij: Bewaar hen als de appel van uw oog, berg hen in de scha duw van uw vleugels. Kerkbalans De opbrengst van de actie Kerkbalans 2007 werd geteld en er is 66.156,- toegezegd. Dat is ten opzicht van 2006 een stijging van ongeveer 2%. De kerkrentmeesters zijn dankbaar voor dit mooie bedrag, ook omdat minder mensen bijdragen en de toezeggingen toch stijgen. Ook een hartelijk woord van dank aan allen die hebben meegewerkt aan de actie. Bo venal dank aan Hem die harten neigde. Kleurplaten bij actie Kerkbalans Op woensdag 14 februari is de uitreiking van de prijzen voorde mooiste kleurplaten. Zie verderde volgende kerkbode. Verantwoording giften Door mevrouw Van Oeveren is 10,- ontvangen voorde bloemen en door de dames Labeur/Roth 10,- voorde kerkrentmeesters. Burgmeester Hagelaan 72 Versterkt door de hevige storm van onlangs zal menigeen, zeker de ouderen onder ons, gedacht heb ben aan 1 februari 1953. Dat kan veel los maken bij hen die als de dag van gisteren zich herinneren hoe het water hen bedreig de. Hun gevoelens kun je proberen in te denken, maar ons meeleven en onze troost woorden, godsdienstig gekleurd of niet, schieten altijd tekort. Is er dan niets meer te zeggen? En de zee is niet meer, weet Johan nes op Patmos te melden. Stond hij toen niet als balling op het zand van de zee? Israël reis Aan de reisorganisatie Beter-uit heb ik een offerte gevraagd voor een 12- daagse rondreis door Israël. Gepland ver trek, bij voldoende deelname, maandag 8 oktober, terug op 19 oktober. Ik hoop deze reis samen metds. Dekker uit Oost-Kapelle te leiden, zoals we al vaker deden. Wie be langstelling heeft kan zich melden: telefoon 483880 of e-mail avdploeg@kliksafe.nl. Agenda Donderdag 1 februari, 20.00 uur, bijbelkring 1Leerkamer. Zaterdag 3 februari, 19.30 uur, CJV/Kompas voor de jongerejeugd in De Kazerne. Dinsdagöfe- bruari, 19.30 uur, H.V.G., gezellige avond met eigen bijdrage. Dinsdag 6 februari, 20.00 uur, bijbelkring 2, Leerkamer. Don derdag 8 februari, 19.00 uur, moderamen- vergadering en aansluitend vergadering samen met het moderamen van de Geref. Kerk. Vrijdag9februari,20.OOuur, belijde niscatechese, Leerkamer. Groet Namens de kerkenraad u allen een hartelijke groet. A. v.d. Ploeg Gereformeerde kerk Bruinisse Noorddijk4,4311 GV Bruinisse www.gereformeerdbru.de.vu kerkdienst op zondag 4 februari 2007 om 10.OOuur voorganger: pastor H. Mulder organiste: Anja Elenbaas collecten: 1. Kerkinactie/werelddiaco- naat, 2. Kerk autodienst: dhr. W.M. Munter, Zuidweg 9, telefoon 482264 kindernevendienst: Yvonne Kole agenda: zaterdag 3 februari: laatste inle verdatum van kopij voor ons mededelin genblad Kompas, maandag 5 februari 19.00 uur collectebonnen kopen; dinsdag 6 februari 10.00 uur koffie-ochtend in de consistorie; woensdag7 februari 20.00 uur kerkenraadsvergadering; donderdag 8 fe bruari 19.30 uur gezamenlijk moderamen Hervormd-Gereformeerd. zieken: Tijdens zijn verblijf in Hoogeveen moestdhr. L. (Leen) de Jonge, Stel bergstraat 7 plotseling met een longembolie worden opgenomen in het ziekenhuis Bethesda. Zijn adres: Kamer 409, Ziekenhuis Bethesda, Postbus 30.000, 7900 RA Hoogeveen. Wij vragen uw gebed voor hem. terugblik: We kijken terug op een bijzon dere en mooie dienst waarin Frits Postema als ouderling van onze gemeente bevestigd werd doords. Emmy Lingen en waarin Yvon ne Kole en Hilly van Noordwijk hun ambt na een periode van vier jaar hebben neerge legd. Yvonne zal zich blijven bezighouden met het kinderwerk in onze gemeente, Frits zal zich als jeugdouderling in het bijzonder richten op de oudere jeugd. De nieuwe en vertrekkende ambtsdragers werden toege sproken door de voorzitter van de kerken raad, dhr. Munter, en zij kregen als toerus ting tot de nieuwe taak, respectievelijk als dank voor hun inzet, boeken aangeboden. verhuizing: De familie L. IJzelenberg, Singel 12 gaat dezer dagen verhuizen naar hetadres Meidoornstraat 6,4311 GR Brui nisse. In de nieuwe woning hoeft Elly niet meer de trap op naar boven, maar zijn alle kamers op de begane grond. Wij wensen Hanna, Leo en Elly Gods zegen toe in hun nieuwe huis. tenslotte: In en na de dienst van 4 fe bruari, tijdens het koffiedrinkenkrijgen we informatie over het veertigdagenproject dat diaconie en ZWO hebben uitgekozen en waarvoor in de komende maanden uw belangstelling en inzet zal worden ge vraagd. Ook de kinderen zullen bij dat pro ject worden betrokken. Namens de ker kenraad groet ik u hartelijk. I, A/.,,iH„r BERICHTEN Regionale dienstencentra Protestantse Kerk dicht per 1 januari 2008 De negen regionale dienstencentra (PDC's) van de Protestantse Kerk in Nederland worden per 1 januari 2008 officieel gesloten. Het besluit om de PDC'ste sluiten is onderdeel van een noodzakelijke aanpassing van de Dienstenorganisatie. De gen erale synode van de Prote stantse Kerk in Nederland stemde hier vorig jaar mee in. Tot en met 2015 moet er 40% be zuinigd worden, om gelijke tred te houden met de dalende inkomsten van degemeenten van de Protestantse Kerk, die de bovenplaatselijke dienstverlening betalen. Behalveeen bezui niging op gebouwen houdt de aanpassing van de organisatie een reductie in van het aantal medewerkers, regionaal én landelijk, en een aanpassing van de werkwijze. De dienstverle ning aan de gemeenten gebeurt vanaf 2008 vanuit één programma, met een centraal aan spreekpunt in Utrecht. De dienstverlening zelf wordt uitgevoerd door gemeente-adviseurs, die vanuit huis werken en een classis als werkterrein zullen hebben. De gemeenten van de Protestantse Kerk worden in de loop van het jaar nader geïnformeerd over de nieuwe werk wijze en de manier waarop ze vanaf 2008 ondersteuning kunnen inschakelen. Voor meer in formatie www.pkn.nl, zoekwoord: Dossier aanpassing dienstenorganisatie. Inkomsten Protestantse Kerk in 2005 boven inflatiecijfer Kerkbalans, collectes en acties brachten in 2005 in de Protestantse Kerk ruim 271 mil joen euro op. Dat is bijna 5 miljoen meer dan het jaar daarvoor. De inflatie in 2005 be droeg 1,7 procent. De inkomsten van de Protestantse Kerk stegen met 1,87 procent. Daardoor bleven in 2005 de inkomsten net boven het inflatiecijfer. De gemiddelde op brengst per kerklid was 133 euro. Dat bleek donderdag 11 januari in Utrecht bij de pre sentatie van de cijfers over 2005 van de jaarlijkse actie Kerkbalans. Kerkbalans is de gezamenlijke geldwervingscampagne van de Protestantse Kerk in Nederland, de Rooms-Katholieke Kerk, de Algemene Doopsgezinde Sociëteit, de Remonstrantse Broederschap en de Oud-Katholieke Kerk. De inkomsten van de gezamenlijke geld wervingsactie in 2005 waren in totaal 384,5 miljoen euro, een stijging van 1.1 procent ten opzichte van 2004. Ondanks een lager ledental, zagen de kerken de inkomsten in 2005 met ruim 4 miljoen stijgen. Voor meer informatie: www.kerkinformatie.nl. SLOTACCOORD Gehoorzaamheid Een gehoorzaam leven Is niet een leven volgens een lijstje van "dit moet" en "dat mag niet" maar geeft God de ruimte om Zijn gang te gaan in ons leven.

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 2007 | | pagina 4