nodig om het kerkenwerk in stand te hou den, niet zozeer als iets op zichzelf staands, maar om zo de woorden en daden van de Here God heilzaam te laten blijven door werken in onze wereld, tot zijn eer en tot zegen van onze naaste. Kerkenraad. Deze vergadert Dinsdag 6 februari, vanaf 19.30u in De Hoeksteen. Tot slot. Ontvang de hartelijke groeten uit de pastorie, Ds. Bart Trouwborst BROUWERSHAVEN Protestantse gemeente Brouwershaven Zondag 4 februari 2007 Ichtuskerk 10.00 uur: Ds. C. Brakema, 's Heer Abtskerke Zondag van het Werelddiaconaat Collecteskerk, K.I.A. en de maandelijkse deurcollecte t.b.v. onderhoud Na de dienst ko ffiedrinken De extra collecte voor het werelddiaconaat heeft als motto "vrouwen vooruit". Inde 3e wereldlanden worden vrouwen nog steeds achtergesteld b.v. bij scholing en 't vinden van werk. Laten we daar wat aan doen I Bij de dienst: Als onderwerp voor de preek had pastor Lemsom "kies voor het leven". De lezingen waren uit Ps. 90: 1-6 en uit het Ev. naar Matteüs 6: 24-34. We worden te vaak geleefd; hoeven ons geen zorgen te maken voor morgen "als er nooit meereen morgen zou zijn.(Borsa- to), zouden we dan opeens wijs om kunnen gaan met ons leven? Bloemen: Uit de Eredienst zijn de bloe men, met onze gelukwensen, gebracht bij Coertv.d. Bijl en Irene v.d. Schaaf. Zij zijn verblijd met de geboorte van een zoon. Overleden: Na langdurige verpleging in de "Cornelia", is op 24 januari overleden mw. M.H.J. v.d. Weele-Fierens, op de leef tijd van 67 jaar. J.l. maandag is zij na een af- scheidsdienst in de Ichtuskerk, naar haar laatste rustplaats gebracht. We wensen haar man, kinderen en alle andere "naasten", veel sterkte bij het verwerken van ditverlies. Rondom 1 februari: Deze dagen zie je het aan de mensen, speciaal de ouderen onder ons, je voelt, ook naai die jaren, de spanning nog van de storm. Het herdenken van de ramp, het opnieuw beleven van de angst van toen. Gezegd wordt er nietzoveel, het is meer het kijken van de mensen, het gevoel van onrust en spanning bij het waaien van de wind. Ondanks dat we het nu weten dat we goed beschermd achter dijken en dam men wonen, blijft het onvoorspelbare van de natuur. Deze tijd van herdenken, opdat wij niet vergeten laat ook op de jongeren een indruk achter. "Ruwe stormen mogen woeden, alles om mij heen zij nacht, God, mijn God zal mij behoeden, God houdt voor mijn heil de wacht" (gez 445) een mooie tekst, vol van geloof, maar, het leven is niet te vatten in een gedichtje, in een bijbeltekst. Hoogte en diepte punten zijn vaak gevol gen van elkaar. Nog steeds bestaan er on verbrekelijke vriendschappen onder de evacueerden van toen in 1953Zelfs huwe lijken zijn er uit voortgekomen. Mooi is dat, dat er uit droeve ellende toch altijd ook wat moois voortkomt. Dat positieve vinden we heel de bijbel door, en zekerook in ons eigen leven, als we het maar willen zien. Nee, vaak niet in de eerste instantie, maar als we terug kijken iserzoveelonverwachtgeluk. In ont moetingen waar we eerst eigenlijk geen zin in hadden, in gebeurtenissen die ons over vielen of in ons dagelijks werk. Het positieve vasthouden, zelfs benadrukken, het nega tieve nietvergeten, maar een plaatsjegeven naast het geluk, maakt het leven waard om geleefd te worden, onder de hoede, de be schermingvan Gods hand. Wel en wee: In het Oosterscheldezie- kenhuis heeft mw. S.C. van Dam, De Lei 22, een ingrijpende operatie ondergaan. We wensen haar een goed herstel toe. Voor haar en alle andere zieken, rouwen den eenzamen en mensen met verdriet of zorgen en degenen die hen omringen, bid den we om Gods nabijheid. Tenslotte: Een allerbeste groet namens uw kerkenraad en graag tot zondag, H. Oostwouder-van Sluis en Mieke Louwerse ZONNEMAIRE Hervormde gemeente Zonnemaire Zondag 4 Februari 10.00 uur: Dr.L.Wals, Zoutelande Bij de diensten. Afgelopen zondag hebben wij besproken de betekenis over verschillende woorden. Verzoekingen be proeving. Dit alles na aanleiding wat naar voren komt in Mattheus 4. Niet altijd een voudig maar wel een opgave voor ons als gemeente en voor ons persoonlijk. Weerstand te bieden tegen de boze en hem geen enkele ruimte of gelegenheid te geven. We hebben gezongen Gezang 48 "Leid ons niet in verzoeking Heer. Wees ons een sterke tegenweer ter linker- en ter rechterhand....". Aanstaande zondag zal voorgaan een goede bekende voor Zonnemaire en omge ving en vanaf deze plaats een goede dienst! De eerste collecte is bestemd voor kerk- rentmeesters en diaconie en de tweede collecte is bestemd voor het werelddiaco naat. Afgelopen zondag hebt U informatie daarover ontvangen Zo wil en kan de diaconie een gift over maken voor vele vrouwen in Oost Congo, Argentinië en India om te helpen een nieuw bestaan op te bouwen. De bloemen van afgelopen zondag zijn bezorgd bij Dhr.Korstanje. Namens de Hervormde gemeente dank voor de prach tige kerstboom die we van hem hebben ge kregen. Pastoraat. We leven mee met onze vriend Eddy, Zuidweg 34. Volgende week zal Eddy weer naar het ziekenhuis moeten vooreen nieuwe kuur. Opnieuw een lange weg. Daarin wil onze God zijn herder zijn. (Psalm 23) Blijven we als gemeente om hem heen staan in gebed? Vanaf deze plaats heel veel sterkte, moed en vertrou wen dat God het zal maken. Inmiddels heb ik in de wandelgangen ver nomen dat mevr. Stouten (Oprit 22) vanuit Borrendamme (Zierikzee) deze week is thuis gekomen. Fijn dat U weer op uw eigen plek je kan zijn en heel veel sterkte en Gods zegen Spreekbeurt. Het is alweer enkele weken geleden dat een leerling uit Groep 8 van de Chr. Basisschool, bij ons kwam vragen ma teriaal voor zijn spreekbeurt. Een spreek beurt over Israël. De vlag van Israël en een gebedsmantel, een kaart van Israël, een keppeltje en een yad, etc. etc. hebben we hem meegegeven. Vorige week vrijdag was het zover en wat een verrassing: wij werden uitgenodigd om erbij te zijn! Het was een genoegen te luisteren naar zoveel informa tie overde geschiedenis, de politiek, de cul tuur, dedieren, degodsdiensten van en in Is raël. En dat alles werd beloond met een prachtigcijfer! We hebben erin Zonnemaire weereen jonge ambassadeur bij voor Israël. Vrouwen-koffie-ochtend. U hebt alle maal de uitnodiging ontvangen voor de volgende keer met daarbij het recept om heerlijke koekjes te bakken. Door mijn fout (mijn excuses) is daarop vermeld 22 Maart. Maar dan is er ook gemeenteavond. Dat is op een dag wel veel tegelijk. Daarom de volgende vrouwen-koffie-ochtend zal zijn op D.V. donderdag 15 Maart. Ook dat kunt U weer aangeven op de kalender. Voor U gelezen uit een dagboek van Os wald Chambers: Dit is de verzoeking waar aan de christelijke kerk tegenwoordig blootstaat. Wij aanbidden de mens en zien God alleen als een soort zegen-automaat voorde mensheid. Tenslotte kwam ik tot de ontdekking dat er nog vakantie-dagen zijn blijven staan van vorig jaar. Daarom hebben wij beslo ten een lang weekend van huis te zijn. Mochten er bijzonderheden zijn dan kunt U het doorgeven aan de kerkenraad. Ontvang onze hartelijke groeten vanuit de pastorie met alle sterkte en Gods zegen voor U als gezin of persoonlijk. Uw pastor, Ruud Baas DREISCHOR-NOORDGOUWE Protestantse Streekgemeente dienst zondag 4 febr. 10.00 uur in Dreischor voorganger: Ds. T.P. Wiersum Collecte voor het werelddiaconaat Bij de diensten: Soms moet je afgaan op wat anderen je meedelen. Zelf was ik te gast metde kopergroep bij een geloofsgemeen schap waar zang en muziek hoge prioriteit hebben maar tevens ook hulp aan hen die aan de onderkant van de maatschappij leven, hoogin hetvaandel hebben. Vandaar overde dienst in Noordgouwe een summie re berichtgeving. Gehoord een goede preek en wat zeker ook belangrijk is, hele mooie, toepasselijke liederen gezongen. A.s. zondag hopen we weer bijeen te zijn in Dreischor onder het gehoor van onze eigen predikant. U wordt verwacht. Christenen in contact. Regelmatig ligt dit blad bij de uitgang van de kerk toch wordt er maar sporadisch een exemplaar meegenomen. Vandaar enkele regels van de voorpagina: Massale sloop kerkgebou wen. God over veertig jaar dakloos in Ne derland? Hoeveel waarde kun je aan zulk geschrijf hechten? 30 jaar geleden werd er in onze gemeente al gezegd: in 2000 zijn onze kerkdeuren dichtgespijkerd En toch staan ze nog regelmatig open. Iets verder op lezen we: We moeten eens stoppen met klagen over de leegloop van onze kerken. Maar kijken naar de kansen die er zijn. Het geheim zit in een heleboel dingen. Herinnering. Donderdag 8 febr. komt de gespreksgroep weer bijeen in het ver. ge bouw in Noordgouwe. We gaan verder met het boekje Jezus leren kennen. Bloemen. Bloemen gingen er in Noord gouwe naar mevr. G. Kuiper van Nieuwen- hoven. Zij werd 27 januari 76 jaar. Al waren er de laatste tijd wat problemen met haar handen zodat vioolspelen niet meer moge lijk was. De laatste berichten zijn in ieder geval weer hoopgevender. Gefeliciteerd. In Dreischor waren er ditmaal geen jarigen of jubilea. Kerstboom. Schreven we enkele weken geleden over een kerstboom welke ge- plantzou worden bij de kerk, als u goed op gelet hebt ziet u dat er aan beide zijden van de kerk een dennenboom geplant is. En al gaat het leven snel ook dennenbomen kunnen snel groeien. Ikhoophetnogte be leven dat beiden versierd zijn. Nogmaals bedankt schenker. Kerkbalans. A.s. donderdag is het kerken raadsvergadering en misschien is er dan een voorlopige uitslag betreffende de opbrengst bekend. In spanning wachten we af. Zieken. Óp dit moment zijn er bij ons weten geen gemeenteleden opgenomen in het ziekenhuis. Mocht dat toch zo zijn dan groeten we hen en ook de thuisherstel- lenden. Allen een spoedig algeheel herstel toegewenst. Een groet aan allen namens de kerkenraad en predikant, D.P. Korstanje NIEUWERKERK Protestantse gemeente Zondag4februari 10.00 uur: ds. Hartel Burgh-Haamstede Collectes: Kerk en Kerk in Actie help vrou wen in Congo Organist: de heer van 't Hof Kindernevendienst: Wilma en Sonja Crèche: Marleen en Corrie Autorijdienst: J.van Dijke, 643022. Terugblik: Onze voorgangerdrs. De Win ter las ons voor uit Matth.14 vs. 22-33. "Jezus gaande over het meer.Nadat Jezus de scharen had weggezonden ging Hij de berg op om in eenzaamheid te bidden. Zodra hetlichtbegintte worden en het schip nogdobbert op de golven gaatjezus lopen de over de zee naar hen toe. Maar eerst ken nen ze hem niet en roepen. "Een Spook." Wat moet de Heiland toch geduld met hen (en ons) hebben.Hij lacht hen niet uit maar stelt hen dadelijk gerust met de woorden - houd moed. Ik ben het. Ik help jullie en U. Zo moeten we hem danken ,Hem aanbidden en zeggen: bij U alleen zijn wij veilig, wat ons ook overkomt en dan kunnen we zingen: Ik heb de vaste grond gevonden, Waarin mijn anker eeuwig hecht: De dood van Christus voor de zonden, Van eeuwigheid als grond gelegd. Die grond zal onverwrikt bestaan, als aard en hemel ondergaan. De bloemen uit deze dienst gaan naar mevr. De Wit-v.d. Klooster, Steenzwaens- hof 92, als groeten medeleven van de ge meente. Zieken: Van harte wensen wij al onze zie ken en herstellenden, thuis of waar dan ook verzorgd of verpleegd, als ook hun familiele den en zij die verzorgend werkzaam zijn, Gods onmisbare zegen en nabijheid toe. Verjaardagsfonds: Het tweede halfjaar van 2006 is de opbrengst €594,82, en over het gehele jaar 2006 1070,57. Alle gevers, geefsters hartelijk dank voor dit mooie be drag. Ook allen die gecollecteerd hebben namens mevrouw J. Matthijsse-Wandel en de gemeente hartelijk dank voor jullie inzet. Woensdag a.s, bent U weer van harte welkom in Hart van Nieuwerkerk. Er is kof fie thee en limonade. Ook de wereldwinkel en bibliotheek zijn geopend. Komende Zondag 4 febr. zal het Waisisi Ensemble o.l.v. Mar v.d.Veer haar mede werking verlenen. Na afloop van de dienst is er weer koffie, thee en limonade drinken in Punt-3, u bentallen van harte welkom. Met groet vanuit de kerkenraad en na mens onze consulent, ds. De Zeeuw. Betsy van Noorden. OUWERKERK Protestantse gemeente zondag 4 februari 10.00 uur: Ds. M..de Zeeuw, Zierikzee OrganistDhr. G.Keijzer Collecten: Kerkrentmeesters en avond- maalscollecte, bestemd voor het werk van Els van Teijlingen. Van de (k)ring: Bang zijn in het donker, bang voor de storm, voor het water, voor het verkeer, een ziekte, leder mens kent angst. Is angst ontbreken van geloof, een teken van ongeloof? Vanuit die vraag lazen we zondag het verhaal van de storm op het meer. Marcus 4, v.a.v 31Een ver haal op ons lijf geschreven. Waar roept een mens in nood om, niet om een theologisch betoog, maardatienietonopgemerktblijft in zijn angst. 'Gezien en gehoord worden' kan een storm stillen. Er gingen vier boeketten bloemen naar vierjarigen: mv. Remeeus, mv vd Nagel, dhr. Lukus en Tienpont. Onze hartelijke gelukwensen! Zieken: mv. Legerstee heeft er alle moed op datze deze week naar huis mag. Het her stel na de operatie verloopt voorspoedig. Mv Romeijn- Lula wacht in het Dijkzigt zie kenhuis op een operatie, dhr. R.Hage is na een lang verblijf in het Oosterscheldezie- kenhuis voor revalidatie naar de Cornelia overgebracht. Dat zij en de zieken thuis met hun mantelzorgers zich gedragen mogen voelen door aandacht in velerlei vorm. 7 februari 1953, de nacht van de ramp. Nog altijd worden de verschrikkingen van die dagen door de overlevenden beleefd en doorleefd, krijgen de slachtoffers weer een gezicht, een verhaal. 'Hoe ouder ik word', zei iemand, 'des te sterker worden de emoties' Donderdag staan we met hen stil bij het monument. Bij de namen. Verantwoording; collecten januari: Kerkrentmeesters 199, 21 - kerkonder- houd 32,55 - Diaconie 84,62 - orgel-

Watersnood documentatie 1953 - tijdschriften | 2007 | | pagina 3